Jump to content

Χάρτες MioMap/iGo από την Creative Image - Οκτώβριος 2007


Aris975
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

help

exo olous tous xartes fortomenous alla den mou vgazei diadromi pros diaforetiki xora.

to idio provkima yparxei kai sto mio kai sto igo.

mporei na boi8isei kapoios filos?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 110
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

vale ton 2007.07 stin siskevi sou

kai vale ton 2007.01 stin kartoula me tin ipolipi europe

mono me ton 2007.01 pernas ta synora...

 

 

 

help

exo olous tous xartes fortomenous alla den mou vgazei diadromi pros diaforetiki xora.

to idio provkima yparxei kai sto mio kai sto igo.

mporei na boi8isei kapoios filos?

Link to comment
Share on other sites

tin paraskevi tha paro sta xeria mou ena olokainourio mioc520..mporei kaios na mou pei an etsi opos einai to kaimeno tha doulevei sosta kai an tha mporo na taksidevo aneta xoris provlimata?ola ayta peri destinator isxioun?mporo na exo dld se mia sd to destinator kai stin flash memory tou mio to mio map?ti licence prepei na exo kai pou xrisimevei afto to licence?i mio mou sinista na min pirakso tp kai na perimeno to neo xarti pou tha vgei to ianouario...help me plzz:cry::cry::cry::wacko::wacko::blink::blink::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι ο κάθε χρήστης να βάζει κάποια στάνταρ για αυτό που θεωρεί πλοήγηση.Δοκιμάζεις 2-3 λογισμικά βλέπεις ποιο είναι καλύτερο για τα δικά σου στάνταρ και το αγοράζεις για να το δεις καλύτερο.Ξεκίνησα να ασχολούμαι με το gps τέλη του 2005 αγοράζοντας pda με το papago 7.Δεν ήταν το αναμένομενο για μένα.Εψαξα βρήκα σπασμένο το pn και μετά το d6.To δοκίμασα κάλυπτε περισσότερο τις ανάγκες μου και το αγόρασα.Δυομισι χρόνια μετά,δεν το μετάνιωσα.Η πόλη μου πλέον καλύπτεται με πλήρη δεδομένα πλοήγησης.Δοκιμάζοντας πλέον ένα άλλο λογισμικό εν ετει 2007 βλέπω ότι για τα δικά μου στάνταρ δεν είναι αυτό που θα ήθελα.Σε πολλά επαγγέλματα που έχουν σχέση με υπηρεσίες και προϊόντα,πρέπει πρώτα να "μπεις μέσα" για να πεισεις τον καταναλωτή να σε προτιμήσει και μετά να περιμένεις να κάνεις απόσβεση κεφαλαίου.

Γιαυτό προτρέπω όσους μένουν ευχαριστημένοι από το Α ή Β λογισμικό-χάρτη να ευχαριστήσουν την οποιαδήποτε εταιρεία αγοράζοντας το λογισμικό.

Οι υπόλοιποι ας κάνουν ένα review για το που θεωρούν ότι υπάρχει πρόβλημα και αν στην πορεία υπάρξει βελτίωση να στηρίξουν την προσπάθεια.

Υ.Γ. Προσωπικά είμαι σίγουρος ότι όλα όσα έχουν γραφεί εδώ,αν δεν τα διαβάσουν απευθείας οι υπεύθυνοι της εταιρείας,υπάρχουν τα "τσιράκια" που θα τους τα μεταφέρουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι ο κάθε χρήστης να βάζει κάποια στάνταρ για αυτό που θεωρεί πλοήγηση.Δοκιμάζεις 2-3 λογισμικά βλέπεις ποιο είναι καλύτερο για τα δικά σου στάνταρ και το αγοράζεις για να το δεις καλύτερο.Ξεκίνησα να ασχολούμαι με το gps τέλη του 2005 αγοράζοντας pda με το papago 7.Δεν ήταν το αναμένομενο για μένα.Εψαξα βρήκα σπασμένο το pn και μετά το d6.To δοκίμασα κάλυπτε περισσότερο τις ανάγκες μου και το αγόρασα.Δυομισι χρόνια μετά,δεν το μετάνιωσα.Η πόλη μου πλέον καλύπτεται με πλήρη δεδομένα πλοήγησης.Δοκιμάζοντας πλέον ένα άλλο λογισμικό εν ετει 2007 βλέπω ότι για τα δικά μου στάνταρ δεν είναι αυτό που θα ήθελα.Σε πολλά επαγγέλματα που έχουν σχέση με υπηρεσίες και προϊόντα,πρέπει πρώτα να "μπεις μέσα" για να πεισεις τον καταναλωτή να σε προτιμήσει και μετά να περιμένεις να κάνεις απόσβεση κεφαλαίου.

Γιαυτό προτρέπω όσους μένουν ευχαριστημένοι από το Α ή Β λογισμικό-χάρτη να ευχαριστήσουν την οποιαδήποτε εταιρεία αγοράζοντας το λογισμικό.

Οι υπόλοιποι ας κάνουν ένα review για το που θεωρούν ότι υπάρχει πρόβλημα και αν στην πορεία υπάρξει βελτίωση να στηρίξουν την προσπάθεια.

Υ.Γ. Προσωπικά είμαι σίγουρος ότι όλα όσα έχουν γραφεί εδώ,αν δεν τα διαβάσουν απευθείας οι υπεύθυνοι της εταιρείας,υπάρχουν τα "τσιράκια" που θα τους τα μεταφέρουν.

 

Συμφωνώ μαζί σου bbb αν και βρέθηκα στην παράξενη θέση όντας κάτοχος του γνήσιου Μιοmap να το απεγκαταστήσω και να βάλω το σπασμένο ουτως ώστε να αξιοποιήσω τον νέο χάρτη,απλά επειδή βγήκε για το αδερφάκι του miomap το iGo που είναι και πολύ λιγότερο δημοφιλές,τουλάχιστον στην Ελλάδα...είναι λίγο παράδοξο ε?

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σε όλους. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει πως θα εγκαταστήσω τον καινούργιο χάρτη στο mio c220? εχει τον original εγκατεστημένο.Είναι δύσκολο? ένα tutorial εάν είναι δυνατόν. Thanks
Link to comment
Share on other sites

bbbb sosta milas oti prepei na vreis to logismiko pou sou tairiazei..ego den thelo na mplexo me destinator giati den gnorizo kai polla gia ta gps ..thelo apla to mio c520 pou pira na einai kala enimeromeno kai na to doulevo me miomap entos elladas perisotero..ti gnomi exeis kai ti proteineis na kano?
Link to comment
Share on other sites

να δοκιμάσεις το νέο χάρτη που προτείνει ο aris975 και αν καλύπτει τις ανάγκες σου να το αγοράσεις.
Link to comment
Share on other sites

simfono apolita mazi sou ..apla den katalavaino akrivos ti ennoeis...ton katevasa ton neo xarti kai aftes tis meres tha prospathiso na ton egatastiso.otan les na ton agoraso ti ennoeis?afou ton katevasa den tha ton exo monima?eksigise mou plz...
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι του MIOMAΡ προτείνω σε όσους χρησιμοποιούν τον νέο χάρτη της creative image και βρίσκουν κάποια λάθη ή παραλήψεις να ποστάρουν τις παρατηρήσεις τους στο http://www.sygic.gr/help.html Είναι πολύ σημαντικό και θα βοηθήσει στη γρήγορη βελτίωση του χάρτη...
Link to comment
Share on other sites

Επιδή παρατήρησα οτι πολύς κόσμος έχει PNA με το γνήσιο MIOMAP και συνεπώς δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει τον νέο χάρτη κατεβάστε αυτό:http://rs89.rapidshare.com/files/37138223/MioMap_v3.3_PNA_272x480.rar. Καλή επιτυχία...

 

Και πως γινεται το update?γιατι το πηρα χ8ες το mio 320 και δεν ξερω :)

Link to comment
Share on other sites

Και πως γινεται το update?γιατι το πηρα χ8ες το mio 320 και δεν ξερω :)

 

Πάρε το όλο πακετάκι από εδώ:

http://mioheaven.mywebcommunity.org/

 

Χάρτη στο http://www.gpsunderground.com

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάρε το όλο πακετάκι από εδώ:

http://mioheaven.mywebcommunity.org/

 

Χάρτη στο http://www.gpsunderground.com

 

Τους εβαλα..ευχαριστω πολυ.

 

επαναστατικοι χαρτες ομως ως προς τι..?

Link to comment
Share on other sites

Τους εβαλα..ευχαριστω πολυ.

 

επαναστατικοι χαρτες ομως ως προς τι..?

 

Ελα ντε και εγώ αυτή την απορία έχω. Μήπως εννοούν την βιομηχανική επανάσταση? γιατί από ποιότητα ο δρόμος τους προβλέπεται πολύ μακρύς και με απίστευτα λάθη και παραλείψεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω αγοράσει το συγκεκριμένο gps αλλα η συγκεκριμένη έκδοση δεν περιλαμβάνει χάρτες εξωτερικού παρα μόνο ελληνικούς εγώ τους κατέβασα και μάλιστα ειναι από την ίδια εταιρεια(mio) αλλα δε με αφήνει να τους χρησιμοποιήσω όταν ανοίγω το pda μου λέει "χάρτες κλειδωμένοι απευθυνθείτε στη mio" και παίζουν μόνο οι ελληνικοί...

Λογικά αν πάω να κατεβάσω τουσ destinator χάρτες πάλι το ιδιο κόλλημα θα φάει??

Τι να κάνω??Έχει κανεις καμιά ιδέα??

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Ελα ντε και εγώ αυτή την απορία έχω. Μήπως εννοούν την βιομηχανική επανάσταση? γιατί από ποιότητα ο δρόμος τους προβλέπεται πολύ μακρύς και με απίστευτα λάθη και παραλείψεις[/quote

Διάβασε τις προηγούμενες σελίδες για να καταλάβεις προς τί το επαναστατικό.Οι χάρτες που είχε το Μιομαπ πριν από 1.5 χρονο περίπου ήταν απλά παιδικοί.Αν θυμάμαι καλά ήταν 8 MB.Τουλάχιστον τώρα η κάλυψη είναι πολύ ικανοποιητική.Λάθη υπάρχουν στο επίπεδο των λαθών που έβρισκες στους χάρτες τις NGI πριν από έναν χρόνο περίπου.Παρόλα αυτά ο σκελετός του χάρτη μου αρέσει πολύ και η κάλυψη είναι αντίστοιχη με τους τελευταίους χάρτες της NGI.Ελπίζω η επόμενη έκδοση του χάρτη να είναι πιο αξιόπιστη...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά...ηρεμία...Όντως ο νέος χαρτης της Ελλάδας είναι λεπτομερέστερος και πιο ενημερωμένος σε σχεση με ότι έχει βγει μέχρι τώρα για το μιο!Το έχω τσεκαρει..Πολλές περιοχές στους παλιούς χάρτες δεν είχαν ονοματολογία πολλοι δρόμοι...τώρα έχουν!!Τα λάθη όσον αφορά στην πλοήγηση φυσικό είναι να εξακολουθούν να υπάρχουν αφού για αυτό υπεύθυνο είναι το λειτουργικό που τρέχει ο χάρτης εννοώντας το miomap v.3.2 και miomap v3.3!!!! Αυτό χρειάζεται βελτίωση!!Αυτό πρεπει να αλλάξει αν ζητάμε σωστή πλοήγηση!!:)
Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε παιδιά μην προσπαθέιτε να με πείσετε για κάτι προσωπικό. Τη γνώμη μου λέω και νομίζω οτι εδώ μέσα μπορώ να την εκφράζω. Τα λάθη είναι πολλά και αυτό δεν αλλάζει. Η κάλυψη δεν καλύπτει την ποιότητα νομίζω...
Link to comment
Share on other sites

Την γνώμη μας και βέβαια πρέπει να την λέμε ελεύθερα..αλλα κάνω μια διευκρίνιση...ο χάρτης δεν είναι υπεύθυνος αν το μιο σαν συσκευή σαν προγραμμα πλοήγησης μας πηγαίνει απο δρόμους που απαγορευεται να τους διαβούμε...δεν έχει καμία σχεση ο χαρτης για αυτο!!!:)
Link to comment
Share on other sites

Την γνώμη μας και βέβαια πρέπει να την λέμε ελεύθερα..αλλα κάνω μια διευκρίνιση...ο χάρτης δεν είναι υπεύθυνος αν το μιο σαν συσκευή σαν προγραμμα πλοήγησης μας πηγαίνει απο δρόμους που απαγορευεται να τους διαβούμε...δεν έχει καμία σχεση ο χαρτης για αυτο!!!:)

 

Ορίστε!!!!!!!! Πώς γίνεται αυτό δηλαδή???:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Την γνώμη μας και βέβαια πρέπει να την λέμε ελεύθερα..αλλα κάνω μια διευκρίνιση...ο χάρτης δεν είναι υπεύθυνος αν το μιο σαν συσκευή σαν προγραμμα πλοήγησης μας πηγαίνει απο δρόμους που απαγορευεται να τους διαβούμε...δεν έχει καμία σχεση ο χαρτης για αυτο!!!:)

 

Συγνώμη φίλε μου αλλά αυτό δεν νομίζω να ισχύει.Άλλωστε ο χάρτης αυτός έχει φτιαχτεί για το sygic drive και το iGO και επομένως τρέχει μια χαρά και στο miomap.Έχει αρκετά λαθάκια ο χάρτης αλλά με την βοήθεια όλων των χρηστών του μπορουν να διορθωθούν μέσω των επισημάνσεών τους στο site της creative image.Κάτι ανάλογο έχει γίνει και με τους χάρτες της NGI που τώρα πιά είναι αρκετά αξιόπιστοι αν εξερέσει κανείς μερικούς φανταστικούς χωματόδρομους που έχουν βάλει.Όσο για το πρόγραμμα έχω αναφερθεί εκτενώς στη σύγκριση Destinator-miomap....Θα στενοχωρηθώ πολύ βέβαια αν δω ότι η επόμενη έκδοση του χάρτη δεν έχει διορθώσει τα λάθη που έχω προσωπικά επισημάνει στο site της creative...θα πέσει πολύ η εταιρία στην υπόληψή μου...εν αναμονή για την επόμενη version λοιπόν...

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη φίλε μου αλλά αυτό δεν νομίζω να ισχύει.Άλλωστε ο χάρτης αυτός έχει φτιαχτεί για το sygic drive και το iGO και επομένως τρέχει μια χαρά και στο miomap.Έχει αρκετά λαθάκια ο χάρτης αλλά με την βοήθεια όλων των χρηστών του μπορουν να διορθωθούν μέσω των επισημάνσεών τους στο site της creative image.Κάτι ανάλογο έχει γίνει και με τους χάρτες της NGI που τώρα πιά είναι αρκετά αξιόπιστοι αν εξερέσει κανείς μερικούς φανταστικούς χωματόδρομους που έχουν βάλει.Όσο για το πρόγραμμα έχω αναφερθεί εκτενώς στη σύγκριση Destinator-miomap....Θα στενοχωρηθώ πολύ βέβαια αν δω ότι η επόμενη έκδοση του χάρτη δεν έχει διορθώσει τα λάθη που έχω προσωπικά επισημάνει στο site της creative...θα πέσει πολύ η εταιρία στην υπόληψή μου...εν αναμονή για την επόμενη version λοιπόν...

 

Καλά όλα αυτά αλλά γιατί να διορθώνουμε κάτι το οποίο έχουμε ήδη διορθώσει??? Ο χρόνος άλλωστε είναι χρήμα και τα λάθη θέλουν δύο ζωές για να έρθει ο χάρτης στα ίσια του.

Link to comment
Share on other sites

Θα δούμε,ας βγεί η επόμενη έκδοση των 30 MB για την οποία τόσα έχουμε ακούσει και ο πρώτος που θα βγεί να την κριτικάρει εφόσον δεν έχει εκτός από καλή κάλυψη και αισθητά καλύτερη αξιοπιστία θα είμαι εγώ.
Link to comment
Share on other sites

Θα δούμε,ας βγεί η επόμενη έκδοση των 30 MB για την οποία τόσα έχουμε ακούσει και ο πρώτος που θα βγεί να την κριτικάρει εφόσον δεν έχει εκτός από καλή κάλυψη και αισθητά καλύτερη αξιοπιστία θα είμαι εγώ.

 

Aris975, η συγκεκριμένη εταιρεία έχει βαλθεί να λέει για την κάλυψη. Η ποιότητα όμως είναι άγνωστη λέξη προφανώς γαι αυτήν. Προτιμώ να έχω 5 δρόμους λιγότερους που στην ουσία είναι κατσικόδρομοι αλλά αυτοί οι λιγότεροι είναι σωστοί παρά να έχω κατσικόδρομους και τους κύριους δρόμους λάθος. Αρα ο χάρτης των 30ΜΒ που αναφέρεις προς το παρών δεν μου λέει κάτι. Από την άλλη άλλες εταιρείες έχουν χάρτες των 40 των 50 και των 60ΜΒ. Αλλά αυτό δεν λεέι και τίποτα...:p , αφού έχει να κάνει με την συμπίεση των αρχείων.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...