Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόνο αυτή είναι η λύση;

 

Κάτι άλλο;

Πάνε καλά στη ΝΟΚΙΑ; τι κάνουν; με αναβαθμίσεις δεν μπορούν να το διορθώσουν; πολυ εκνευριστικό :mad:

Με τις αναβαθμίσεις το έκαναν έτσι...:lol:

Βάλε τον Task Manager, δεν χάνεις τίποτα, θα σου φανεί χρήσιμος και σε άλλες περιπτώσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν μπορείς να μου πεις ή να μου δωσεις κανα λινκ πως το εγκαθιστώ θα ήμουν υποχρεωμένος:)

Γενικά από τι βλέπεις δεν εχω ασχοληθεί, παλι καλά που υπάρχετε και εσείς

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να μου πεις ή να μου δωσεις κανα λινκ πως το εγκαθιστώ θα ήμουν υποχρεωμένος:)

Γενικά από τι βλέπεις δεν εχω ασχοληθεί, παλι καλά που υπάρχετε και εσείς

Σύνδεσε το κινητό με το pc μέσω καλωδίου σε κατάσταση PC Suite και απλά τρέξε το HandyTaskman_S60_3_Demo.sis. Αυτό αν έχει στο pc σου το PC Suite.

 

Αν δεν το έχεις πέρνα το HandyTaskman_S60_3_Demo.sis στο κινητό μέσω Bluetooth ή μέσω του καλωδίου αλλά συνδέοντάς το σε κατάσταση «Μεταφοράς αρχείων».

 

Μετά το τέλος της εγκατάστασης θα πρέπει να το «σπάσεις». Απλά τρέξε το «k e y g e n» στο υπολογιστή και γράψε τον κωδικό που θα σου βγάλει στο πρόγραμμα του κινητού.

 

Τέλος θα πρέπει να υπογράψεις το HandyTaskman_S60_3_Demo.sis.

Για το πώς υπογράφουμε τις εφαρμογές ακολούθησε τον οδηγό του leftezi μέχρι το βήμα 9 και μετά ανέβασε το αρχείο xzy.csr (βήμα 12, χέρι 3) στο rapidshare η αλλού, και κάποιος από εμάς που πρόλαβε να εγγραφεί στο SymbianSigned θα σου στείλει το πιστοποιητικό για να υπογράφεις τις εφαρμογές σου.

Ή εφόσον θεωρείς πως δεν τα καταφέρνεις, στείλε μου το imei της συσκευής σου μέσω pm για να κάνω εγώ τη διαδικασία. Το imei το εμφανίζεις γράφοντας στην οθόνη αναμονής *#06#.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι δυνατόν, παιδιά εδώ και καιρό ψάχνω να βρώ επιλογή για να βγώ από το μενού της αναπαραγωγής μουσικής. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ;

Μόνο ελαχιστοποιεί την αναπαραγωγή μουσικής αλλά σπάνια βγαίνει τελέιως, ολόκληρη ταλαιπωρία.

 

Δεν κάνω κάτι σωστά ή είναι για ο@@

 

Πώς δεν υπάρχει, ρε παιδιά;

Δεν ξέρω για το ME αλλά στο απλό ανοίγεις τη μουσική και πας κάτω αριστερά στις επιλογές, πατάς "έξοδος" και κλείνει κανονικότατα.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

1) NTorch

2) Snakes

3) Resco Photo Viewer

4) Ultimate Voice Recorder

 

Otan kanw install to torch

mou leei sto kinito kati gia ligmeno

pistopoiitiko....ti prepei na kanw

gia na egatasta8ei...?

Link to comment
Share on other sites

Otan kanw install to torch

mou leei sto kinito kati gia ligmeno

pistopoiitiko....ti prepei na kanw

gia na egatasta8ei...?

Γύρισε πίσω την ημερομηνία στο κινητό, κάνε install, και ξαναβάλε την τωρινή.

Δοκίμαζε ανα 4-5 μήνες να σαι μέσα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

πριν λίγο καιρό έκανα αναβάθμιση το απλό Ν73 σε Ν73 ΜΕ στην έκδοση 4.0736.3.2.1. Επειδή θέλω να το επαναφέρω στην 4.0735.3.0.2 και δοκίμασα να το κάνω μέσω phoenix 2007 όταν ξεκινά η διαδικασία μου βγάζει το παρακάτω πρόβλημα (παλιότερα την διαδικασία αυτη την έχω κάνει ουκ ολίγες φορές μεταξύ έκδοσης απλού και music).

 

 

 

Flashing started

Creating product data items list

Product data items list created

Backup not required

Flashing phone

Initializing

Cmt->Reading image file data...

Cmt->Trying to verify communication 1 of 8

Cmt->Communication verified to AdlServer.

Cmt->AdlServer: Phone info requested succesfully

Cmt->Trying to verify communication 1 of 7

Cmt->Communication verified to AdlServer.

Cmt->AdlServer: AdlLoader code reflash request sent succesfully

Cmt->Sending Loader code: 10%

Cmt->Sending Loader code: 20%

Cmt->Sending Loader code: 30%

Cmt->Sending Loader code: 40%

Cmt->Sending Loader code: 50%

Cmt->Data Intergity error when sending AdlLoader!

Cmt->Loader cannot be started. Possible reason: Loader not suitable for the phone

All operations completed

Product flashing failed.

 

 

 

δεν βρίσκει κατάλληλο τον loader. Δεν μπορώ να καταλάβω για ποιό λόγο. Παρακαλώ όποιος μπορεί να βοηθήσει θα το εκτιμούσα πάρα πολύ γιατί παιδεύομε εδώ και δέκα ημέρες και δεν μπορώ να βρώ άκρη.Πρέπει να κάνω κάτι άλλο;Αναβάθμιση μήπως μέσω NSS; και πώς γίνεται;παρεπιπτώντως έχω αλλάξει κανονικά το product code για απλό Ν73 μέσω NSS κανονικά.

 

Ευχαριστώ...

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Γύρισε πίσω την ημερομηνία στο κινητό, κάνε install, και ξαναβάλε την τωρινή.

Δοκίμαζε ανα 4-5 μήνες να σαι μέσα.

 

To dokimazw

thanks

:D

 

Otan kanw install to torch

mou leei sto kinito kati gia ligmeno

pistopoiitiko....ti prepei na kanw

gia na egatasta8ei...?

που μπορω να βρω ρε παιδια κομενα τραγουδια για το κινητο? (free) ευχαριστω!!!:)

Link to comment
Share on other sites

 

που μπορω να βρω ρε παιδια κομενα τραγουδια για το κινητο? (free) ευχαριστω!!!:)

 

Υπαρχει σχετικο θεμα ,οπου κατα καιρους ανεβαινουν διαφορα ...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=717

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη **offtopic** επειδή είχα πάθει το ίδιο πριν μία βδομάδα μπορείς να δώσεις το προγραμματάκι που λες?
iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

συγνώμη **offtopic** επειδή είχα πάθει το ίδιο πριν μία βδομάδα μπορείς να δώσεις το προγραμματάκι που λες?

 

 

Το συγκεκριμένο πρόγραμμα (Trial) θα το βρείς εδώ:

 

http://www.ontrackdatarecovery.com/

 

http://www.ontrackdatarecovery.com/mobile-device-recovery/

 

http://www.ontrackdatarecovery.com/data-recovery-downloads/

 

προτείνω όμως να ψάξεις να το βρείς και να το κατεβάσεις από κάποια ιστοσελίδα ανταλλαγής αρχείων για να το πάρεις πλήρες - Full (εννοώ σπασμένο). Πληροφοριακά σου λέω ότι είναι φοβερό με πάρα πολλές δυνατότητες και το χρησιμοποιεί ακόμα και η ασφάλεια.

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Σύνδεσε το κινητό με το pc μέσω καλωδίου σε κατάσταση PC Suite και απλά τρέξε το HandyTaskman_S60_3_Demo.sis. Αυτό αν έχει στο pc σου το PC Suite.

 

Αν δεν το έχεις πέρνα το HandyTaskman_S60_3_Demo.sis στο κινητό μέσω Bluetooth ή μέσω του καλωδίου αλλά συνδέοντάς το σε κατάσταση «Μεταφοράς αρχείων».

 

Μετά το τέλος της εγκατάστασης θα πρέπει να το «σπάσεις». Απλά τρέξε το «k e y g e n» στο υπολογιστή και γράψε τον κωδικό που θα σου βγάλει στο πρόγραμμα του κινητού.

 

Τέλος θα πρέπει να υπογράψεις το HandyTaskman_S60_3_Demo.sis.

Για το πώς υπογράφουμε τις εφαρμογές ακολούθησε τον οδηγό του leftezi μέχρι το βήμα 9 και μετά ανέβασε το αρχείο xzy.csr (βήμα 12, χέρι 3) στο rapidshare η αλλού, και κάποιος από εμάς που πρόλαβε να εγγραφεί στο SymbianSigned θα σου στείλει το πιστοποιητικό για να υπογράφεις τις εφαρμογές σου.

Ή εφόσον θεωρείς πως δεν τα καταφέρνεις, στείλε μου το imei της συσκευής σου μέσω pm για να κάνω εγώ τη διαδικασία. Το imei το εμφανίζεις γράφοντας στην οθόνη αναμονής *#06#.

 

Εγκατέστησα το πρόγραμμα στο κινητό αλλά δεν μου βγάζει την επιλογή να περασω τον κωδικό. Τον περνάω στο κινητό ή από τον υπολογιστή;

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το πρόγραμμα στο κινητό αλλά δεν μου βγάζει την επιλογή να περασω τον κωδικό. Τον περνάω στο κινητό ή από τον υπολογιστή;

Στις επιλογές δεν υπάρχει κάποια εντολή Register ή κάτι παρεμφερές;

Θα τρέξεις το exe στον υπολογιστή, θα γράψεις το όνομα σου και θα σου δημιουργήσει ένα κωδικό που θα βάλεις στο κινητό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το κατάφερα αυτό αλλά στο βήμα 2 κατεβάζω το πρόγραμμα που ζητάει αλλά δεν μπορεί με τίποτα να το εγκαταστήσει, το κατέβασα ξανά και ξανά αλλά τίποτα. Καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.:)

 

Εδω και μερικο καιρο εχω παρατηρησει μεγαλη καθυστερηση στην αποστολη μηνυματος απο το Ν73, οπως επισης και στο να ανοιξω τα μηνυματα και να τα διαβασω.:(

 

Εχει συμβει και σε καποιον αλλον αυτο; Υπαρχει καποιος τροπος να επιταχυνω αυτη την διαδικασια;

 

Ευχαριστω εεκ των προτερων...:cool:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.:)

 

Εδω και μερικο καιρο εχω παρατηρησει μεγαλη καθυστερηση στην αποστολη μηνυματος απο το Ν73, οπως επισης και στο να ανοιξω τα μηνυματα και να τα διαβασω.:(

 

Εχει συμβει και σε καποιον αλλον αυτο; Υπαρχει καποιος τροπος να επιταχυνω αυτη την διαδικασια;

 

Ευχαριστω εεκ των προτερων...:cool:

Έχεις περάσει το sms accelerator; Δοκίμασε το...

 

http://europe.nokia.com/A4164022?url=http://nds1.nokia.com/phones/files/software/Nokia_N93_sms_accelerator.sis

Link to comment
Share on other sites

βρηκα ενα εξωτερικο gps της nokia (LD-3W 100euro).

το εχει δοκιμασει κανεις να μας μεταφερει εντυπωσεις(εντοπισμος,ευχρηστεια..κτλ)για να παρουμε μια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις περάσει το sms accelerator; Δοκίμασε το...

 

http://europe.nokia.com/A4164022?url=http://nds1.nokia.com/phones/files/software/Nokia_N93_sms_accelerator.sis

 

Ευχαριστω πολυ θα το περασω τωρα!:cool:

 

Καλησπερα παιδια! :)

 

Μολις περασα το sms accelerator, αλλα δεν μπορω να βρω που εγινε η εγκατασταση στο κινητο. Δεν ειναι στις εφαρμογες παντως...

 

Μπορει να με βοηθησει καποιος; Τα sms πηγαινουν ακομα αργα, δεν βλεπω καμια διαφορα...

 

Thanx in advance :cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! :)

 

Μολις περασα το sms accelerator, αλλα δεν μπορω να βρω που εγινε η εγκατασταση στο κινητο. Δεν ειναι στις εφαρμογες παντως...

 

Μπορει να με βοηθησει καποιος; Τα sms πηγαινουν ακομα αργα, δεν βλεπω καμια διαφορα...

 

Thanx in advance :cool:

Δεν εμφανίζει εικονίδιο στις εφαρμογές...:rolleyes:

Πηγαίνουν ακόμη πιο αργά;;;:confused:

Α καλά...:X

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! :)

 

Μολις περασα το sms accelerator, αλλα δεν μπορω να βρω που εγινε η εγκατασταση στο κινητο. Δεν ειναι στις εφαρμογες παντως...

 

Μπορει να με βοηθησει καποιος; Τα sms πηγαινουν ακομα αργα, δεν βλεπω καμια διαφορα...

 

Thanx in advance :cool:

Δεν φαίνεται κάπου. Είναι απλά ένα patch για να φεύγουν τα μηνύματα πιο γρήγορα. Αφού δε δούλεψε κάνε αναβάθμιση... :O
Link to comment
Share on other sites

βρηκα ενα εξωτερικο gps της nokia (LD-3W 100euro).

το εχει δοκιμασει κανεις να μας μεταφερει εντυπωσεις(εντοπισμος,ευχρηστεια..κτλ)για να παρουμε μια ιδεα?

 

100 ευρω το βρηκες ακριβα.εγω εχω το ld-4w,116 ευρω και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.παρε κατι με SiRF Star III LT.(εχει καλυτερο και γρηγοροτερο εντοπισμο.)

 

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003592

nokia n73-nokia 6120c(sold)-nokia n82 black
Link to comment
Share on other sites

100 ευρω το βρηκες ακριβα.εγω εχω το ld-4w,116 ευρω και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.παρε κατι με SiRF Star III LT.(εχει καλυτερο και γρηγοροτερο εντοπισμο.)

 

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003592

 

χμμμ....

σωστος!

το SiRF Star τι ειναι?

Link to comment
Share on other sites

χμμμ....

σωστος!

το SiRF Star τι ειναι?

 

φίλε αγόρασα το ld-3w λίγες μέρες πριν από ebay στα 50 ευρώ

 

είναι πολύ καλό, συγχρονίζεται γρήγορα και έχει πολύ καλό σήμα και ακρίβεια

 

το προτείνω ανεπιφύλακτα!

Link to comment
Share on other sites

φίλε αγόρασα το ld-3w λίγες μέρες πριν από ebay στα 50 ευρώ

 

είναι πολύ καλό, συγχρονίζεται γρήγορα και έχει πολύ καλό σήμα και ακρίβεια

 

το προτείνω ανεπιφύλακτα!

 

απο 95 εως 100 euro το βρηκα καινουργιο.

 

το ld4w που προτεινε προηγουμενως ο φιλος,ειναι ποιο προσφατο μοντελο και η διαφορα τιμης του ειναι μικρη με το 3(116 euro).

 

μεταχειρισμενο τωρα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...