Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ολοι χρηματα ζητανε:( καμια free εφαρμογη;

Eαν διαβασεις ολοκληρο το 1 ποστ στης εφαρμογες θα δεις απο που μπορεις να το κατεβασεις σπασμενο. Επισης την εφαρμογη πριν την κανεις εγκατασταση στο κινητο σου θα πρεπει να την κανεις sign παλη στο ειδιο ποστ υπαρχει ενας αναλυτικος οδηγος για το πως κανεις sign μια unsigned εφαρμογη.

 

Σχετικα με το sign υπαρχει επισημο θεμα εδω

 

Εαν δεν μπορεις να βγαλεις ακρη με την διαδικασεια του sign στειλε μου pm :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eαν διαβασεις ολοκληρο το 1 ποστ στης εφαρμογες θα δεις απο που μπορεις να το κατεβασεις σπασμενο. Επισης την εφαρμογη πριν την κανεις εγκατασταση στο κινητο σου θα πρεπει να την κανεις sign παλη στο ειδιο ποστ υπαρχει ενας αναλυτικος οδηγος για το πως κανεις sign μια unsigned εφαρμογη.

 

Σχετικα με το sign υπαρχει επισημο θεμα εδω

 

Εαν δεν μπορεις να βγαλεις ακρη με την διαδικασεια του sign στειλε μου pm :)

 

Θα εχω το Ν73 την αλλη εβδομαδα, απλα επειδη με ενδιαφερει η συγκεκριμενη εφαρμογη το ψαχνω πριν το αγορασω. Ευχαριστω για τις απαντησεις.

Link to comment
Share on other sites

Eιναι πολυ ωραιο κινητο και εγω αυτο εχω ο μονος λογος που το αλλαζω ειναι οτι δεν εχει εσωτερικο gps. Οταν το παρεις εαν δεν μπορεις να βγαλεις ακρη με την παραπανω εφαρμογη στειλε μου pm :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανενα νεοτερο για υποστηριξη memory card >2gb? Απο οτι ξερω προς το παρον δεν υποστηριζονται στο Ν73
s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανενα νεοτερο για υποστηριξη memory card >2gb? Απο οτι ξερω προς το παρον δεν υποστηριζονται στο Ν73

Όχι δεν υπάρχει τίποτα νεότερο. Δεν νομίζω να γίνει και ποτέ αυτό το πράγμα. Σίγουρα υπάρχει θέμα hardware.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανενα νεοτερο για υποστηριξη memory card >2gb? Απο οτι ξερω προς το παρον δεν υποστηριζονται στο Ν73

Τι θελεις να πεις? εγω εχω καρτα μνημης 2GB απο τοτε που το πειρα και λειτουργει κανονικα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Τι θελεις να πεις? εγω εχω καρτα μνημης 2GB απο τοτε που το πειρα και λειτουργει κανονικα.

 

Μεγαλυτερη των 2gb (αυτο εννοω με το >2gb). Και γω 2gb εχω και κοντευω να την γεμισω :D

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

παιδιά υπάρχει καμιά εφαρμογή rotate για περιστροφή της οθόνης στο n73;

xxxxxxxxxxxxxxxx

Πρέπει πρώτα να το υπογράψεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλυτερη των 2gb (αυτο εννοω με το >2gb). Και γω 2gb εχω και κοντευω να την γεμισω :D

Το πρωι μου ειταν δυσκολο να διακρινω το > :O :)

 

Δυστηχος το Ν73 περνει καρτα μεχρι 2gb οπως σου ειπαν και παραπανω και εγω το ειδιο προβλημα εχω :)

http://img167.imageshack.gr/files/2ouq9mravkqguczbgptc.gif

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σώστε με! Εδώ και κάποιο χρονικό διάστημα, το κινητό μου αρνείται να στείλει μήνυμα ή να εκτελέσει διάφορες εφαρμογές καθλως όπως λέει είναι πλήρης η μνήμη του. Ψαχουλεύοντας με το Yucca Browser τον φάκελο C διαπίστωσα πως το άρχείο lifeblog.db παίρνει τα 35 από τα 42 mb της μνήμης του τηλεφώνου. Το θέμα είναι πως δεν μπορώ να ανοίξω τo lifeblog ώστε να το απενεργοποιήσω ή να διαγράψω δεδομένα καθώς η μνήμη είναι πλήρης! Τι μπορώ να κάνω εκτός από φορμάτ;; Σας ευχαριτώ πολύ για το χρόνο σας!
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος οταν τραβαμαι μια φοτο και τη διαγραφουμε να απο8ηκευεται και καπου αλλου ετσι ωστε αν τη διαγραψουμε να την εχουμε....παλι???

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κατά λάθος φορμά την miniSD κάρτα του κινητού μου Ν73 ΜΕ μέσω ενός Card Reader και απο κεκτιμένη ταχύτητα ξέχασα να αποθηκεύσω τα SMS/MMS που υπήρχαν μέσα (σε κάποιο κρυφό φάκελλο της κάρτας με την ονομασία private αν θυμάμαι καλά) πουθενά αλλού (δηλ. ούτε στην μνήμη του τηλεφώνου σαν BackUp ούτε ακόμα και στο PC Suite) με αποτέλεσμα να χαθούν τα πάντα.

Εκ των υστέρων το μόνο που κατάφερα είναι ότι μέσω υπολογιστή ξαναβάζοντας την κάρτα μνήμης στο card reader και τρέχοντας μια εφαρμογή με το όνομα ΟnTrack Recovery Professional (πρόγραμμα επαναφοράς αρχείων και μετά από πολλαπλά format) το μόνο που κατάφερα είναι να βρω τα αρχεία που είχα όλα αλλά όχι και τους φακέλλους όπως ήταν (το πρόγραμμα επαναφέρει τα αρχεία ανάλογα με την κατάληξη τους και δημιουργεί νέους φακέλλους π.χ mp3-gif-jpeg-avi-amr κτλ) μεταξύ των νέων φακέλλων που επανέφερε υπάρχουν και κάποια αρχεία με καταλήξεις παράξενες και που σίγουρα είναι τα μηνύματα αλλά όσο και αν το παίδεψα δεν κατάφερα να σκεφτώ πως να τα ξαναπεράσω στο κινητό και το λέω αυτό με την έννοια ότι βλέποντας πως είναι τα μνμ σε ένα άλλο παρόμοιο κινητό παρατήρησα ότι στον κρυφό φάκελλο private έχει δεκάδες υποφακέλλους και δεν μπορώ να σκεφτώ ότι έστω και χειρονακτικά θα προσπαθούσα να τα τοποθετήσω κάπως εκεί μέσα και να δω αν μετά ανοίγαν.

 

SOS

Καμιά λύση?

Καμιά άλλη πρόταση?

Κάποιος άλλος τρόπος?

 

(ΥΓ) Η αγωνία και η στεναχώρια μου για την ανάκτηση είναι όχι για τα οποιαδήποτε άλλα δεδομένα της κάρτας αλλά μόνο για τα SMS/MMS επειδή ήταν της συζύγου μου που έφυγε απο τη ζωή!

Όποιος νομίζει ότι μπορεί να βοηθήσει ή να με συμβουλέψει θα του ήμουν υπόχρεος.

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων.

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

με δεδομενο οτι εχεις ανακτησει ολα τα αρχεια, αν δοκιμασεις να ξαναδημιουργησεις σε μια αλλη καρτα τον ιδιο φακελο κ εκει να αποθηκευσεις καποια μηνυματα φανταζομαι οτι θα βρεις το τροπο που αποθηκευονται..καποια στανταρ κωδικοποιηση(μορφη) θα υπαρχει..
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα εχω μια ερωτηση καθοτι νεος στο site αν και σιγουρα εχει ανφερθει ξανα.πως μπορω αν φυσικα μπορω να εχω gps στο n73 μου και πως ακριβως: περναω ενα ****** σε προγραμμα που εχω εγκαταστησει?

oops:

:thanks:

RIDE HARD_LIVE FREE

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα εχω μια ερωτηση καθοτι νεος στο site αν και σιγουρα εχει ανφερθει ξανα.πως μπορω αν φυσικα μπορω να εχω gps στο n73 μου

 

Με ενα δεκτη gps ο οποιος θα συνδεθει με την συσκευη σου

μεσω bluetooth και τις αναλογες εφαρμογες,πχ

nokia maps,garmin,route66,sygic κλπ

 

και πως ακριβως: περναω ενα ****** σε προγραμμα που εχω εγκαταστησει?

oops:

 

Αναλογα την εφαρμογη,γινε ποιο συγκεκριμενος ,στο

αναλογο θεμα των εφαρμογων ομως :!::!:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=189726

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σώστε με! Εδώ και κάποιο χρονικό διάστημα, το κινητό μου αρνείται να στείλει μήνυμα ή να εκτελέσει διάφορες εφαρμογές καθλως όπως λέει είναι πλήρης η μνήμη του. Ψαχουλεύοντας με το Yucca Browser τον φάκελο C διαπίστωσα πως το άρχείο lifeblog.db παίρνει τα 35 από τα 42 mb της μνήμης του τηλεφώνου. Το θέμα είναι πως δεν μπορώ να ανοίξω τo lifeblog ώστε να το απενεργοποιήσω ή να διαγράψω δεδομένα καθώς η μνήμη είναι πλήρης! Τι μπορώ να κάνω εκτός από φορμάτ;; Σας ευχαριτώ πολύ για το χρόνο σας!

 

Δε ξέρω αν σε βοηθήσει, αλλά δοκίμασε αυτό:

Βρες το lifeblog στην έκθεση, άνοιξέ το, Πήγαινε επιλογές, Ρυθμίσεις, Τύποι στοιχείων και ξε-τσέκαρέ τα όλα

Λογικά έτσι θα σβήσει όλα τα στοιχεία που έχει κρατήσει το Lifeblog.db και θα έχεις ξανά μνήμη στο τηλέφωνο

 

Ελπίζω να σε βοήθησα..

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

ποσο κοστιζει ενα εξωτερικο gps και που μπορω να το βρω?

 

Στο περιπου,Απο 50-60€ εως ~110-12€ .

Σε καταστηματα ηλεκτρονικων ειδων , nokia shops κλπ

Κανε μια ερευνα αγορας ...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι δυνατόν, παιδιά εδώ και καιρό ψάχνω να βρώ επιλογή για να βγώ από το μενού της αναπαραγωγής μουσικής. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ;

Μόνο ελαχιστοποιεί την αναπαραγωγή μουσικής αλλά σπάνια βγαίνει τελέιως, ολόκληρη ταλαιπωρία.

 

Δεν κάνω κάτι σωστά ή είναι για ο@@

Link to comment
Share on other sites

Στο περιπου,Απο 50-60€ εως ~110-12€ .

Σε καταστηματα ηλεκτρονικων ειδων , nokia shops κλπ

Κανε μια ερευνα αγορας ...

 

ευχαριστω...:D

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι δυνατόν, παιδιά εδώ και καιρό ψάχνω να βρώ επιλογή για να βγώ από το μενού της αναπαραγωγής μουσικής. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ;

Μόνο ελαχιστοποιεί την αναπαραγωγή μουσικής αλλά σπάνια βγαίνει τελέιως, ολόκληρη ταλαιπωρία.

 

Δεν κάνω κάτι σωστά ή είναι για ο@@

Ναι δεν υπάρχει...

Για να το τερματίσεις θα πρέπει να βάλεις κάποιον task manager, όπως τον Handy Taskman.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αυτή είναι η λύση;

 

Κάτι άλλο;

Πάνε καλά στη ΝΟΚΙΑ; τι κάνουν; με αναβαθμίσεις δεν μπορούν να το διορθώσουν; πολυ εκνευριστικό :mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...