Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα θα ηθελα να μου πειτε αν ειναι ευκολο τα πιο σημαντικα μειονεκτηματα του ν73 εδιαφερομαι για το συγκεκριμενο κινητο μιας και ειναι σε πολυ καλη τιμη τον τελευταιο καιρο!το joystick πως παε να υποθεσω οτι ειναι πολυ καλυτερο σε σχεση με καποια sony!επισης εχω ακουσει πολλα για την ποιοτητα κατασκευης του ειναι αληθεια τοσο χαλια?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πηγαίνεις στην επαφή που θέλεις,την ανοίγεις και από τις επιλογές διαλέγεις "Ήχος Κλήσης" και επιλέγεις όποιον θέλεις εσύ.:)

 

Σε ευχαριστω φιλε μου :)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

paidia kalispera,thelo na sas po oti exo edo kai ena xrono to N73 ME kai einai teleio,then exo to paramikro provlima toy exo vali kai tin teleytaia version kai ola teleia.OPOIOS EXEI SKOPO NA TO AGORASEI NA TO PAREI ANEPIFILAKTA.;););););););););)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι; Ειδα ότι η NOKIA MicroSD Card - 2GB έχει 69€. Αν παρεις αλλη καρτα θα παρατηρεις καθυστερηση;

Επεισης επειδη με ενδιαφερει η μουσικη πλευρα του τηλ., ποια ακουστικα εχει το ME; Eιναι inear; Η εχει αυτο το καλωδιο που διακοπτεται στη μεση και μετα εχει 3.5 jack; αυτο λέω

Το απλό ποια ακουστικα εχει;

ƒ
Link to comment
Share on other sites

Το ελληνικό είναι.Βρήκα τι φταίει.Είναι πολυ παλιά η κάρτα sim που έχω.Θα τα κάνω χειροκίνητα ολα.Επίσης ξέρετε κάποιον converter για mpeg4 έτσι ώστε να τα δω με τον real player?

 

Ένας πολυ καλός κατ' εμέ converter που χρησιμοποιώ από τη μέρα που πήρα το κινητό για μετατροπή σε Mpeg4 και όχι μόνο είναι ο Total Video Converter και μπορείς να τον βρεις xxxxxxxxxxxx

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα να μου πειτε αν ειναι ευκολο τα πιο σημαντικα μειονεκτηματα του ν73 εδιαφερομαι για το συγκεκριμενο κινητο μιας και ειναι σε πολυ καλη τιμη τον τελευταιο καιρο!το joystick πως παε να υποθεσω οτι ειναι πολυ καλυτερο σε σχεση με καποια sony!επισης εχω ακουσει πολλα για την ποιοτητα κατασκευης του ειναι αληθεια τοσο χαλια?

 

Καλημέρα φίλε μου. Το τηλέφωνο το αγόρασα την πρώτη ημέρα κυκλοφορίας του στην Ελλάδα και ακόμα δεν το έχω βαρεθεί. Θεωρώ ότι είναι το καλύτερο κινητό που έχω αγοράσει μέχρι σήμερα. Με τα δικά μου κριτηρια κάνει σχεδόν τα πάντα. Πολύ καλή φωτογραφική μηχανή με autofocus για τη μέρα, μέτρια το βράδυ. Έχει music player, ραδιόφωνο, internet browser, κάνει βιντεοκλήσεις, πολύ καλά ηχεία, καλή αυτονομία και το θεωρώ όμορφο. Τα αρνητικά του? Αργό το μενού του αλλά λογικό λόγω λειτουργικού. Το joystick είναι αρκετά καλό αλλά και αρκετά ευαίσθητο. Χρειάζεται λίγη προσοχή γιατί άμα χαλάσει έχε έτοιμη την πενηντάρα! Εγώ σίγουρα θα το αγόραζα πάλι.

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι; Ειδα ότι η NOKIA MicroSD Card - 2GB έχει 69€. Αν παρεις αλλη καρτα θα παρατηρεις καθυστερηση;

Επεισης επειδη με ενδιαφερει η μουσικη πλευρα του τηλ., ποια ακουστικα εχει το ME; Eιναι inear; Η εχει αυτο το καλωδιο που διακοπτεται στη μεση και μετα εχει 3.5 jack; αυτο λέω

Το απλό ποια ακουστικα εχει;

 

Τι εννοείς άλλη? Όχι νόκια? Κανένα πρόβλημα δεν θα έχεις!

 

Στην συσκευασία του έχει τα ακουστικά Nokia HS-23. Μπορείς να τα δεις εδώ:

http://europe.nokia.com/A4399881

Εγώ που τα έχω δοκιμάσει είναι αρκετά καλά!Δεν έχουν 3.5 jack τα συγκεκριμένα.

Τα ακουστικά που έχεις βάλει εσύ στο λινκ σου είναι τα HS-20. Είναι συμβατά με to Ν73 music edition.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς άλλη? Όχι νόκια? Κανένα πρόβλημα δεν θα έχεις!

 

Στην συσκευασία του έχει τα ακουστικά Nokia HS-23. Μπορείς να τα δεις εδώ:

http://europe.nokia.com/A4399881

Εγώ που τα έχω δοκιμάσει είναι αρκετά καλά!Δεν έχουν 3.5 jack τα συγκεκριμένα.

Τα ακουστικά που έχεις βάλει εσύ στο λινκ σου είναι τα HS-20. Είναι συμβατά με to Ν73 music edition.

 

Με το "απλό" Ν73 δεν είναι;

thanks anyway balantis

ƒ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

 

Μηπως γνωριζετε αν στο Ν73 μπορει να μπει η εφαρμογη Track ID, η οποια υπαρχει και διατειθεται δωρεαν στα Sony Ericsson και δινει την δυνατοτητα την στιγμη που παιζεται καποιο μουσικο κομματι, το κινητο να ανιχνευει και να βρισκει καλλιτεχνη και ονομα τραγουδιου; :confused:

 

Ευχαριστω εκ των προτερων! ;)

Link to comment
Share on other sites

Με το "απλό" Ν73 δεν είναι;

thanks anyway balantis

 

Αν θες απλώς ένα μετατροπέα για να βάλεις ακουστικά με 3,5άρι βύσμα, τότε υπάρχει και ο AD-15 της Nokia. Το μόνο μειονέκτημά του είναι ότι όταν τον χρησιμοποιείς θα πρέπει να τον αποσυνδέεις για να κάνεις ή να απαντήσεις κλήση, καθώς δεν έχει μικρόφωνο. Από την άλλη όμως είναι ιδιαίτερα φθηνός, χθες που έψαχνα τον βρήκα μέχρι και στα 5€ στο ebay.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

 

Μηπως γνωριζετε αν στο Ν73 μπορει να μπει η εφαρμογη Track ID, η οποια υπαρχει και διατειθεται δωρεαν στα Sony Ericsson και δινει την δυνατοτητα την στιγμη που παιζεται καποιο μουσικο κομματι, το κινητο να ανιχνευει και να βρισκει καλλιτεχνη και ονομα τραγουδιου; :confused:

 

Ευχαριστω εκ των προτερων! ;)

 

Υπάρχει το shazaam iD, το οποίο διατίθεται προς το παρόν μόνο στη Βρετανία, αλλά βρήκα και μια java έκδοση του track id, η οποία κυκλοφορεί σε διάφορα φόρουμ (βάλε track id java nokia στο google και θα το βρεις). Δεν έχω δοκιμάσει κανένα από τα δύο για να ξέρω πόσο καλά δουλεύουν.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Το Ν73 το δικο μου ετρωγε χοντρα κολληματα με την 3Γ καρτα της Κοσμοτε. Με την τελευταια αναβαθμιση ομως, το προβλημα εχει μειωθει στο ανεπαισθητο.

Ο πατερας μου εκανε την εκπληξη οποτε το πουλαω τωρα μαζι με ολα τα παρελκομενα. Ειναι κριμα να το δωρισω καθως εξακολουθει να παραμενει ενα απο τα κορυφαια εξυπνα κινητα..

 

Επομενο, παλι Νοκια βεβαιως... (καθως το iphone οταν και εαν ερθει, θα περιμενω κανα χρονο να δω κανονικες δοκιμες και σχολια και ισως μια μελλοντικη 3Γ εκδοση του), σε κοχυλι - Το 6290. Να δουμε τι μπουμπουκι θα βγει και αυτο.

 

Οποιος φιλος σκεφτεται να αγορασει το Ν73, το προτεινω χωρις σκεψη. Και μαλιστα το απλο καθως με την αναβαθμιση γινεται music edition μοναχο του, και καρτες 2ΓΒ ειναι πολυ φθηνες πλεον!

 

Απο N73 σε 6290??? :blink::blink::blink:

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

HELLO sto forum

 

einai h prwth fora pou postarw kai pragmatika thelw thn voithia se kati pou gia esas borei na fanei polu aplo. Ekana update to firmware to n73 kai diapistwsa oti pleon den exei Greek Language pack to khnito. rwthsa ston germano kai mou eipe oti h nokia gia to sugekrimeno modelo den diathetei sto duktio update me greek language pack "ean theleis mou leei ferto kai me 29.70 euro se mia wra tha einai etoimo". den einai ta 29 euro alla to spasimo giati o tupos nomizw oti tha kanei kati polu aplo kai apla tha ta tsepwsei.

Opoios gnwrizei pou borw na vrw ta ellhnika.

Sugnwmh ean eimai ektos thematos

Link to comment
Share on other sites

HELLO sto forum

 

einai h prwth fora pou postarw kai pragmatika thelw thn voithia se kati pou gia esas borei na fanei polu aplo. Ekana update to firmware to n73 kai diapistwsa oti pleon den exei Greek Language pack to khnito. rwthsa ston germano kai mou eipe oti h nokia gia to sugekrimeno modelo den diathetei sto duktio update me greek language pack "ean theleis mou leei ferto kai me 29.70 euro se mia wra tha einai etoimo". den einai ta 29 euro alla to spasimo giati o tupos nomizw oti tha kanei kati polu aplo kai apla tha ta tsepwsei.

Opoios gnwrizei pou borw na vrw ta ellhnika.

Sugnwmh ean eimai ektos thematos

 

Πρέπει να αλλάξεις το product code του κινητού σου σε αυτό του ελληνικού N73 (με nemesis)

και μετά να ξανακάνεις την αναβάθμιση

(λεπτομέριες θα βρεις στο πρώτο ποστ αυτού του θέματος αλλά και σχεδόν σε όλο το φόρουμ με μια αναζήτηση;))

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

HELLO sto forum

 

Ekana update to firmware to n73 kai diapistwsa oti pleon den exei Greek Language pack to khnito. rwthsa ston germano kai mou eipe oti h nokia gia to sugekrimeno modelo den diathetei sto duktio update me greek language pack "ean theleis mou leei ferto kai me 29.70 euro se mia wra tha einai etoimo".

 

Να προσθεσω σε αυτα που ειπε ο φιλος dmarccos

οτι η συσκευη σου ειναι Παραεισαγωγη γι αυτο εχασε

την Ελληνικη γλωσσα .Απο γερμανο :mad:το πηρες ?

 

Θερμη παρακληση: Γραφε με Ελληνικους μικρους

χαρακτηρες για να καταλαβαινουμε τι γραφεις ...:O

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

@nikolas77pap θα πας στο 1 ποστ του παροντος οπου εκει θα βρεις σε rapidshare ενα οδηγο που λεγεται:

ΟΔΗΓΟΣ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗΣ ΑΠΟ Ν73 ΣΕ Ν73ΜΕ

Θα κανεις οτι λεει εκει και θα βαλεις το product code του κινητου σου αναλογα με το εαν εχεις το απλο η το ΜΕ μεσα στον οδηγο αναφερονται και τα 2 product code

 

Το nss το βρισκεις εδω :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Απο τον Γερμανο το πηρα:mad::mad::mad::mad: τι να τους πεις τωρα!!!! ξεκιναω την διαδικασια και οταν κολησω............τα λεμε παλι

Πολλα Ευχαριστω!!!!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να αλλάξεις το product code του κινητού σου σε αυτό του ελληνικού N73 (με nemesis)

και μετά να ξανακάνεις την αναβάθμιση

(λεπτομέριες θα βρεις στο πρώτο ποστ αυτού του θέματος αλλά και σχεδόν σε όλο το φόρουμ με μια αναζήτηση;))

 

Είναι αλήθεια ότι ο Γερμανός φέρνει κινητά παραεισαγωγής. Έχει όμως υποχρέωση (και μπορεί) να σου βάλει τα ελληνικά χωρίς χρεωση.Εννοείτε πως ισχύει κανονικά η εγγυησή σου. Μπορείς να επισκευτείς οποιοδήποτε κατάστημα Γερμανός και να εξυπηρετηθείς (εαν δεν θέλεις να ξαναπάς στο συγκεκριμένο).

 

Όλα αυτά βέβαια εαν πιστεύεις ότι δεν θα τα καταφέρεις μόνος σου.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Είναι αλήθεια ότι ο Γερμανός φέρνει κινητά παραεισαγωγής. Έχει όμως υποχρέωση (και μπορεί) να σου βάλει τα ελληνικά χωρίς χρεωση.Εννοείτε πως ισχύει κανονικά η εγγυησή σου. Μπορείς να επισκευτείς οποιοδήποτε κατάστημα Γερμανός και να εξυπηρετηθείς (εαν δεν θέλεις να ξαναπάς στο συγκεκριμένο).

 

Ναι αλλά δεν έχουν κανένα δικαίωμα να αφήνουν τον πελάτη χωρίς κινητό κάθε φορά που θα θέλει να κάνει αναβάθμιση :mad:

 

Η παραεισαγωγή είναι καθαρά λάθος κίνηση από τον Γερμανό και δεν υπάρχει δικαιολογία :mad:

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να ανεβασει σε.mp3/wav τον κλασσικο ηχο της Nokia για εισερχομενα sms;

(πολυφωνικο)

 

Αλλαξα συσκευη και μου λειπει:p

 

Eυχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

εχω το n73 me και δεν ξερω πως,εχω ως σελιδοδεικτη τo tim gprs(ενω αρχικα δεν το ειχα εκει μεσα προφανως κατι πειραξα) με αποτελεσμα οταν παω μενου διαδικτυο ιστος αντι να μου βγαζει το μενου με τοθς σελιδοδεικτες και να γραφω διευθυνση για μεταβαση να με συνδεει στο wind plus να πρεπει να το κλεινω και μετα να μου δειχνει το μενου με τουσ σελιδοδεικτες nokia nseries κτλ.πως μπορω να σβησω το συγκεκριμενο σελιδοδεικτη χωρις να διαγραψω το προφιλ φυσικα.θελω να το κανω οπωε το ειχα πριν δηλαδη να παταω το μηδεν και να με συνδει wind plus και μεσα απο το μενου διαδικτυο ιστος να μου δειχνει την λιστα με τους σελιδοδεικτες.

 

βοηθεια παρακαλω:wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

ειναι μεγαλη απατη ο γερμανος,εμενα δεν μου ελεγαν οτι ειναι ολα alpha copy και αν ειναι παραεισαγωγη φταιει η a/c που τους τα δινουν ετσι!!!:p

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ρε παιδια το Ν73 του Γερμανου ειναι παραεισαγωγη??? εκτος του λογισμικου εχει και αλλες διαφορες???

Και τι διαφορετικο εχει το music edition απ το απλο???

Επειδη δεν θα το χρησιμοποιησω σαν music player θα θελα να ξερω αν ειναι πιο γρηγορο το μενου του ΜΕ.

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...