Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν θα λειτουργησουν ολες οι εφαρμογες! Μερικες χρειαζονται και τα αρχεια που υπαρχουν στο C και δημιουργουνται κατα την εγκατασταση μια εφαρμογης.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν θα λειτουργησουν ολες οι εφαρμογες! Μερικες χρειαζονται και τα αρχεια που υπαρχουν στο C και δημιουργουνται κατα την εγκατασταση μια εφαρμογης.

 

Κατάλαβα... Ευχαριστώ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω παρατηρήσει κάτι περίεργο.Όταν ανοίγω κάποιες συγκεκριμένες εφαρμογές (όπως την Έκθεση,τις Επαφές) και μετά πατήσω έξοδος και ανοίξω το task manager του Βest Τaskman,μου δείχνει ακόμα την εφαρμογή που είχα πατήσει έξοδος.Διορθώνεται κάπως αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω παρατηρήσει κάτι περίεργο.Όταν ανοίγω κάποιες συγκεκριμένες εφαρμογές (όπως την Έκθεση,τις Επαφές) και μετά πατήσω έξοδος και ανοίξω το task manager του Βest Τaskman,μου δείχνει ακόμα την εφαρμογή που είχα πατήσει έξοδος.Διορθώνεται κάπως αυτό;

 

Νομίζω πως όχι. Κι εγώ έχω το TaskMan εγκατεστημένο, κυρίως για αυτόν τον λόγο. Μου συμβαίνει με τις επαφές, το μητρώο κλήσεων και την έκθεση. Μάλλον δεσμεύει κάποιο μέρος της RAM (κάτι σαν prefetch) για να είναι πιο άμεσα προσβάσιμες αυτές οι λειτουργίες. Αν παρατήρησες, όταν ανοίξεις το κινητό και ενεργοποιήσεις την κάμερα, κάνει κάποιον Χ χρόνο για να ανοίξει η κάμερα. Αν την ανοίξεις πάλι μετά, κάνει λιγότερο χρόνο για να ενεργοποιηθεί...

Link to comment
Share on other sites

Διορθώνεται κάπως αυτό;

Δεν είναι κάποια δυσλειτουργία για να το διορθώσεις. Όπως είπε πολύ σωστά και ο φίλος OculatusAbis, με τον τρόπο αυτό, η συσκευή κάνει λιγότερο χρόνο για να τρέξει μια εφαρμογή που έχεις ήδη κλείσει. Η μνήμη που καταναλώνει είναι ελάχιστη και αυτό το καταλαβαίνεις όταν κλείσεις τις εφαρμογές που φαίνονται ανοιχτές. Η ram δεν μεταβάλεται όσο όταν η ίδια εφαρμογή χρησιμοποιείται απο τον χρήστη.

Link to comment
Share on other sites

η ξεφτιλα της Alpha copy δεν εχει ορια. Μολις σημερα τους πηρα τηλ. για να μαθω τι γινεται με το κινητο μου κ μου παν οτι το εφτιαξαν χωρις καν να με παρουν τηλεφωνο να με ενημερωσουν το κοστος. Οταν το χα παει μου παν μονο οτι θα με παρουν τηλεφωνο να μου πουν ποσο ειναι το κοστος κ να ρωτησουν αν οντως θελω να το φτιαξουν, τλκ δεν εγινε ετσι εφτιαξαν ενα κουμπακι που κοστισε 29 ευρω ΗΜΑΡΤΟΝ κ μαλιστα ισχυριζοντουσαν πως μου ειπαν πως για βλαβες κατω των 35 ευρω τις φτιαχνουν χωρις προειδοποιηση εκτος κ αν βεβαια ο πελατης τους εχει πει απο πριν οτι δεν προκειται να δωσει πανω απο ενα ποσο π.χ 10 ευρω. Ντροπη τους. Για αυτο παιδια για οσους ακομα δεν γνωριζουν ειναι καλυτερα να μην πατε το κινητο στην Aplha copy που υποτιθεται ειναι το εξουσιοδοτημενο αλλα σε κανενα συνοικειακο.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, σημερα μου εσπασε η οθονη απο το νοκια n73 μηπως ξερει κανεις ποσο θα μου παρουν αν το παω να μου το φτιαξουν?
ΝΟΚΙΑ :respect:
Link to comment
Share on other sites

Για αυτο παιδια για οσους ακομα δεν γνωριζουν ειναι καλυτερα να μην πατε το κινητο στην Aplha copy που υποτιθεται ειναι το εξουσιοδοτημενο αλλα σε κανενα συνοικειακο.
Χωρίς σχόλια.... :X

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, σημερα μου εσπασε η οθονη απο το νοκια n73 μηπως ξερει κανεις ποσο θα μου παρουν αν το παω να μου το φτιαξουν?

ειναι λιγο ακριβη ειχα ρωτησει οταν το χα σε Nokia Shop και μου χαν πει 80ευρω..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια .... Λοιπόν, σας έχει τύχει ποτε να "χασετε" εισερχόμενες κλήσεις , δηλ. να σας πουν, εκ των υστερων, οτι σας έπαιρναν τηλ. αλλα εσεις να μη δεχτήκατε καμμια κληση?

Μου εχει συμβεί με ενα φιλο μου 2 φορες μεχρι τωτα. Τι λετε να συμβαινει;

Link to comment
Share on other sites

Σε πήρε κανονικα τηλέφωνο ή σου έκανε αναπάντητη; Ξανακάνε τεστ και δες αν με το συγκεκριμένο τηλέφωνο του φίλου σου, παρουσιαστεί το ίδιο πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εχω το Ν73 και ξαφνικα την παρασκευη οπως επεζα Νgage πλατφορμα μου εκλησε το κινητο.μετα παω να το ξανα αναψω και μου ελεγε "οτι η συσκευη δν ειναι δυνατων να εκκινηθει και να επικοινωνισω με τον αντιπροσωπο".το πηγα λοιπον στο μαγαζι που το πηρα και μου ειπε οτι θελει αναβαθμιση.του το αφινω και παω σημερα και μου ειπε οτι μαλλον θα το στηλει στην αθηνα γιατι λεει οτι το κινητο του μπλοκαρε το συστημα αναβαθμησεις.ρε παιδια τι να κανω υπαρχει τροπος να την κανω μονος μ την αναβαθμηση?βασικα δοκιμασα πριν το παω στο καταστημα αλλα δν το αναγνωριζε το κινητο!μπορειτε να με βοηθησετε παρακαλω?ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε πήρε κανονικα τηλέφωνο ή σου έκανε αναπάντητη; Ξανακάνε τεστ και δες αν με το συγκεκριμένο τηλέφωνο του φίλου σου, παρουσιαστεί το ίδιο πρόβλημα.

 

Με κάλεσε κανονικά .... Το είδα στο τηλ. του αλλά όχι στις αναπάντητες μου... Μήπως φταίει ο τρόπος που κρατάει τις κλήσεις το ηλ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εχω το Ν73 και ξαφνικα την παρασκευη οπως επεζα Νgage πλατφορμα μου εκλησε το κινητο.μετα παω να το ξανα αναψω και μου ελεγε "οτι η συσκευη δν ειναι δυνατων να εκκινηθει και να επικοινωνισω με τον αντιπροσωπο".το πηγα λοιπον στο μαγαζι που το πηρα και μου ειπε οτι θελει αναβαθμιση.του το αφινω και παω σημερα και μου ειπε οτι μαλλον θα το στηλει στην αθηνα γιατι λεει οτι το κινητο του μπλοκαρε το συστημα αναβαθμησεις.ρε παιδια τι να κανω υπαρχει τροπος να την κανω μονος μ την αναβαθμηση?βασικα δοκιμασα πριν το παω στο καταστημα αλλα δν το αναγνωριζε το κινητο!μπορειτε να με βοηθησετε παρακαλω?ευχαριστω!!!

 

Δοκιμασε να το ανοιξεις κανοντας Hard format! Να ξερεις οτι εαν ανοιξει θα χαθουν ολα απο την μνημη της συσκευης σου:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253380#post2253380

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εκδοση ν. 4.0736.3.2.1 04-09-2007 RM-133...

 

Το βαζω να κανει update αλλα δεν βρισκει τιποτα ενω υπαρχει η καινουρια εκδοση βγει.

 

ξερει κανεις τι γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μία απορία παιδιά. Οταν πάω να γράψω σύντομο μύνημα, πάνω στην οθόνη γράφει: 160(1).. Δηλαδή ότι έχω 160 χαρακτήρες ακόμη για το πρώτο μύνημα..Αν τους υπερβώ θα πάει 160(2) κ.ο.κ. (Καλά δεν λέω?). Το πρόβλημα μου είναι όμως ότι μόλις γράφω ένα χαρακτήρα, το 160(1) γίνεται 59(1), κάπου δηλαδή χάνονται 100 χαρακτήρες και λογικά δέχομαι χρέωση ενός μυνήματος ανά 60 χαρακτήρες. Γιατί έτσι?

Έψαξα και τις επιλογές που έχει αλλά δεν μπόρεσα να βρώ τίποτα.. Επίσης να συμπληρώσω ότι τον Ιούνιο το είχα κάνει αναβάθμιση στο πιο πρόσφατο λογισμικό..

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μία απορία παιδιά. Οταν πάω να γράψω σύντομο μύνημα, πάνω στην οθόνη γράφει: 160(1).. Δηλαδή ότι έχω 160 χαρακτήρες ακόμη για το πρώτο μύνημα..Αν τους υπερβώ θα πάει 160(2) κ.ο.κ. (Καλά δεν λέω?). Το πρόβλημα μου είναι όμως ότι μόλις γράφω ένα χαρακτήρα, το 160(1) γίνεται 59(1), κάπου δηλαδή χάνονται 100 χαρακτήρες και λογικά δέχομαι χρέωση ενός μυνήματος ανά 60 χαρακτήρες. Γιατί έτσι?

Έψαξα και τις επιλογές που έχει αλλά δεν μπόρεσα να βρώ τίποτα.. Επίσης να συμπληρώσω ότι τον Ιούνιο το είχα κάνει αναβάθμιση στο πιο πρόσφατο λογισμικό..

 

Ρυθμισεις μηνυματων : Υποστηριξη χαρακτηρων -->περιορισμενη

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μηνύματα- Ρυθμίσεις- Σύντομο Μήνυμα- Κωδικοποίηση Χαρακτήρων- Περιορισμένη Υποστήριξη
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα...θελω να ρωτησω γιατι το n73 δεν μου βγαζει ολους τους ηχους που εχω περασμενους στην καρτα μνημης μου στις επιλογες για το προφιλ(δηλαδη να μπορω να τους επιλεξω μεσα απο εκει για να τους βαλω στο μηνυμα) εκανα search αλλα δεν βρηκα κατι ιδιο για να κοιταξω...για αυτο ρωταω...τωρα αν υπαρχει και δεν το βρηκα συγχωρειστε με ειναι καινουργιος εδω.σας ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας.
Link to comment
Share on other sites

Ανοιξε το εικονιδιο μουσικη και κανε μια ανανεωση..

 

Εαν δεν γινει τιποτα δοκιμασε να βαλεις τα τραγουδια ποιο κοντα στο E δηλαδη βαλε τα τραγουδια μεσα στο E:\Sounds\ ....

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

το εκανα αυτο...αλλα τιποτα....μηπως οι ηχοι που εμφανιζονται στην λιστα του προφιλ ειναι περιορισμενοι???δηλαδη εχει καποιον στανταρ αριθμο??
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχυει κατι τετοιο με τον στανταρ αριθμο.

 

Τα αρχεια που δεν εμφανιζονται στο προφιλ τι καταληξη εχουν?

 

Μηπως ηρθε η ωρα να κανεις hard format στην συσκευη σου και format στην καρτα μνημης..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...