Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κύριοι καταρχάς συγνώμμη για την αλλαγή ροής της όποιας συζήτησης στο topic. δεν έχω πολύ σχέση με το φόρουμ και δη με την τεχνολογία. χαίρομαι ιδιαίτερα που μπόρεσα να εισέλθω εδώ και ελπίζω να βρω κάποιες απαντήσεις στα προβλήματα του κινητού μου. πρόσφατα με την ανανέωση του συμβολαίου πήρα το Nokia N73 ( music edition ) αλλά μου παρουσιάζει τα εξής προβλήματα:

α) δεν δέχεται να φορτώσει κανένα θέμα!!!!

β) κάποιες φορές κολλάει η οθόνη και για ένα λεπτό δεν '' ακούει '' σε κανένα πάτημα πλήκτρων.

γ) όταν αλλάζω τα θέματα που ήδη υπάρχουν στο κινητό, φορτώνεται ανά τμήματα στην οθόνη, λες και μιλάμε για κινητό τεχνολογίας δεκαετίας '70.

 

* έχω την ίδια κάρτα τρία χρόνια ( μπορεί και τέσσερα ), να φταίει αυτό; όμως όταν αλλάζω την κάρτα μου με την καινούρια που δείνετε με το νέο κινήτο επίσης δεν φορτώνεται το θέμα που κατεβάζω στον υπολογιστή απο το επίσημο σάιτ της Νόκια και εμφανίζει το μήνυμα οτι '' παρουσιάστηκε σφάλμα πιστοποιητικού ΄΄. γνωρίζει κάποιος που θα βρω αξιόπιστα θέματα;???

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων για την ανέχεια και τις γνώμες σας κύριοι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν έχει σχέση η κάρτα (νέα ή παλιά) με τα θέματα.

 

Επειδή βλέπω πως τώρα μπαίνεις στο χώρο, διάβασε αυτό για να καταλάβεις ορισμένα βασικά πράγματα, και ειδικά το τι είναι και τι "παίζει" με τα πιστοποιητικά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

κύριοι καταρχάς συγνώμμη για την αλλαγή ροής της όποιας συζήτησης στο topic. δεν έχω πολύ σχέση με το φόρουμ και δη με την τεχνολογία. χαίρομαι ιδιαίτερα που μπόρεσα να εισέλθω εδώ και ελπίζω να βρω κάποιες απαντήσεις στα προβλήματα του κινητού μου. πρόσφατα με την ανανέωση του συμβολαίου πήρα το Nokia N73 ( music edition ) αλλά μου παρουσιάζει τα εξής προβλήματα:

α) δεν δέχεται να φορτώσει κανένα θέμα!!!!

β) κάποιες φορές κολλάει η οθόνη και για ένα λεπτό δεν '' ακούει '' σε κανένα πάτημα πλήκτρων.

γ) όταν αλλάζω τα θέματα που ήδη υπάρχουν στο κινητό, φορτώνεται ανά τμήματα στην οθόνη, λες και μιλάμε για κινητό τεχνολογίας δεκαετίας '70.

 

* έχω την ίδια κάρτα τρία χρόνια ( μπορεί και τέσσερα ), να φταίει αυτό; όμως όταν αλλάζω την κάρτα μου με την καινούρια που δείνετε με το νέο κινήτο επίσης δεν φορτώνεται το θέμα που κατεβάζω στον υπολογιστή απο το επίσημο σάιτ της Νόκια και εμφανίζει το μήνυμα οτι '' παρουσιάστηκε σφάλμα πιστοποιητικού ΄΄. γνωρίζει κάποιος που θα βρω αξιόπιστα θέματα;???

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων για την ανέχεια και τις γνώμες σας κύριοι.

 

Χαίρεται

α) Μπορείς να αναφέρεις το σφάλμα που εμφανίζεται?

β) Χρειάζεται σβήσιμο από το κουμπί έναρξης/τερματισμού για να ξανανιώσει η συσκευή?

γ) Αν εννοείς για την επιλογή προεπισκόπηση είναι λογικό να το κάνει αυτό, αλλά όταν φορτώνεις το θέμα δεν πρέπει να το κάνει

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση η κάρτα (νέα ή παλιά) με τα θέματα.

 

Επειδή βλέπω πως τώρα μπαίνεις στο χώρο, διάβασε αυτό για να καταλάβεις ορισμένα βασικά πράγματα, και ειδικά το τι είναι και τι "παίζει" με τα πιστοποιητικά.

 

 

:D με μπέρδεψες λιγάκι με αυτά που διάβασα αλλά πάνω κάτω κατάλαβα περι τείνος επρόκειτο. ευχαριστώ κύριε.

 

Χαίρεται

α) Μπορείς να αναφέρεις το σφάλμα που εμφανίζεται?

β) Χρειάζεται σβήσιμο από το κουμπί έναρξης/τερματισμού για να ξανανιώσει η συσκευή?

γ) Αν εννοείς για την επιλογή προεπισκόπηση είναι λογικό να το κάνει αυτό, αλλά όταν φορτώνεις το θέμα δεν πρέπει να το κάνει

 

 

καλημέρα σας.

α) έκανα μια ρύθμιση στο κινητό σχετικά με τις λήψεις εφαρμογών και το ήθελε να μην δέχεται παρα μόνο με πιστοποίηση θέματος. αυτήν την εντολή την άλλαξα να δέχεται όλα τα αρχεία και έτσι πλέον κατεβάζω θέματα ( δεν ξέρω αν έκανα καλά αλλά κατα κάποιο τρόπο τώρα μπορώ να απολλαμβάνω αυτήν την υπηρεσία ).

β) ούτε το κουμπί της απενεργοποίησης άκουσε ( όταν συναίβει ) απλά μόνο του έσβησε, εμφάνησε το logo Nokia με λευκή οθόνη και μετά απο λίγα δεύτερα επανήλθε στο main menu. μέχρι τώρα πάντως ευχτυχώς δεν έχει ξανακολλήσει.

 

γειά σας κι ευχαριστώ.

γ) ναι αυτό εννοώ, οκ.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να απεγκαταστήσεις όλη την εφαρμογή από το κινητό και να την εγκαταστήσεις εκ νέου.

 

Δεν με αφηνει να την διαγραψω. Μου εμφανιζει συνεχως το μηνυμα "Αδυναμια διαγραφης αρχειου". Δοκιμασα να το διαγραψω κ με το κινητο σε λειτουργεια "Εκτος συνδεσης" αλλα παλι τπτ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν με αφηνει να την διαγραψω. Μου εμφανιζει συνεχως το μηνυμα "Αδυναμια διαγραφης αρχειου". Δοκιμασα να το διαγραψω κ με το κινητο σε λειτουργεια "Εκτος συνδεσης" αλλα παλι τπτ.

 

Κανε εγκατασταση τον x-plore στο κινητο σου και δοκιμασε να διαγραψεις τα αρχεια χειροκινητα απο εκει.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2349179#post2349179

 

Για το Nokia Maps υπαρχει το αναλογο θεμα οτι αλλο θελεις και εχει σχεση με αυτο καλυτερα ρωτησε το εκει. :!:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164791

 

Επισης δες και το παρακατω. :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2418705#post2418705

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

oκ φιλε ευχαριστω θα το δοκιμασω

 

Edit: Λοιπον βσκ ακυρο...ο χαρτης περνουσε κανονικοτατα τλκ απλα οταν ανοιγα την εφαρμογη μου ειχε κανει πληρες ζουμ στη θαλασσα, για αυτο εβλεπα μια μπλε οθονη:wacko: . Εκανα ξεζουμ κ τσουπ ειδα τον χαρτη ολο:p . Κ παλι ομως ευχαριστω αυτους που προσπαθησαν να βοηθησουν. Δεν φτιαχτηκα για νοκια μαλλον :stupid:

 

Επισης κατι αλλο. Υπαρχει κανεις που να χει το sms accelerator της νοκια? το λεω γτ απο το σαιτ της δεν μπορεις να το κατεβασεις καθως ειναι χαλασμενο το λινκ.

Link to comment
Share on other sites

είναι εδώ και λίγο καιρό που δεν μπορώ να ανοίξω το bluetooth, τι restart το έκανα, τι soft format (hard format δυστυχώς δε με παίρνει να το κάνω) εξακολουθει κ μου βγάζει μήνυμα¨"Αδυναμία εκτέλεσης λειτουργίας Bluetooth"

Καμία ιδέα κανείς?

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Format στην καρτα μνημης εκανες?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

όχι gianpithio δεν έκανα αλλά δοκίμασα να το ενεργοποιήσω και έχοντας αφαιρέσει την κάρτα

τζίφος

η κάρτα έχει κάποια σχέση με την λειτουργία του bt?

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον δοκίμασες χωρίς κάρτα, δεν έχεις άλλη εναλλακτική από το hard format.

Προφανώς κάποια από τις εφαρμογές (ή συνδυασμός τους) δημιουργεί το πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ παιδιά

πάντως το έκανε σε μια στιγμή που έκανα το pair με τον υπολογιστή

ευχαριστώ πάντως:)

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω μόνο με hard format μπορεί να γίνει κάτι.

 

Παιδιά,να σας ρωτήσω κάτι.Έχω το N73 ME και μέσα στο κουτί μου είχε τα ακουστικά HS-23.Λέω να πάρω τα HS-20.Ξέρετε αν είναι καλά;Θα δω κάποια ουσιαστική διαφορά λέτε;

 

Τελικά κανείς δεν τα έχει τα ηχεία να μου πει καμιά γνώμη;Δεν θέλω να τα πάρω και να απογοητευτώ.

 

Αλήθεια παιδιά,εσείς το ρολόι στην αναμονή το έχετε αναλογικό ή ψηφιακό;

Link to comment
Share on other sites

και όμως παιδιά, ξυπνησα το πρωί και δουλευε..ΘΑΥΜΑ ΘΑΥΜΑ...

 

Βασικα ξεμπλόκαρε όταν του έβαλα το συνέδεσα με το pc suite, οπότε μάλλον με κάποιο application crashαρε

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια παιδιά,εσείς το ρολόι στην αναμονή το έχετε αναλογικό ή ψηφιακό;

Ψηφιακό, αλλά τι σημασία έχει...;:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, πιο ευανάγνωστό είναι το ψηφιακό...:ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να προτιμήσεις κάποιο της Nokia, αλλιώς οποιοδήποτε άλλο μοντέλο θέλεις.

Δεν υπάρχει θέμα ασυμβατότητας.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Της Νοκια ειναι φθηνότερο σαν αξεσουάρ αλλά με τους χάρτες της δεν υπάρχουν και πολλές πληροφορίες, οπότε πρέπει να επιλέξεις κάποιο διαφορετικό λογισμικό...ακούμε προτάσεις αλλά να μην βαρύνει το κινητό..
Link to comment
Share on other sites

Η Μακεδονία είναι μια,

ή Ελληνική.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες screenserver, εννοείς flash animation;

Αν ναι, δεν μπορείς να βάλεις εκτός και αν είναι ενσωματωμένο στο θέμα (αν θυμάμαι καλά).

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

εννοείς flash animation

 

Ναι αυτό εννοώ.

 

Δοκιμασε εαν σε βολευει ο FlashThemes Player.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...