Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωρίζει κάποιος τη διαδικασία για να ενεργοποιήσεις το Handy Weather 6.05 με την online πρόγνωση του καιρού; Διάβασα ότι βάζεις πρώτα την προηγούμενη έκδοση 6.0x, μετά κάνεις register, μετά κάνεις update το καιρό, μετά διαγράφεις την 6.0x και στο τέλος βάζεις την 6.05. Το πρόβλημα είναι ότι η ανανεώση του καιρού δεν δουλεύει στην έκδοση 6.0x. Πρόταση κανείς;
εγω χρησιμοποιω τα εξης προγραμματα. forecaweather, microweather

και τα 2 μου κανουν απντειτ κανονικα, ειναι ευκολο να τα βρεις και με ικανοποιουν. σε [περιπτωση που δε βρεις λυση με το προγραμμα που θες, δωσε τους μια ευκαιρια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω χρησιμοποιω τα εξης προγραμματα. forecaweather, microweather

και τα 2 μου κανουν απντειτ κανονικα, ειναι ευκολο να τα βρεις και με ικανοποιουν. σε [περιπτωση που δε βρεις λυση με το προγραμμα που θες, δωσε τους μια ευκαιρια

 

εβαλα την εκδοση Foreca.Weather.v1.3.1.S60v3.SymbianOS9.1 στο ν82 που εχω και μετα μου ζητησε καποιο πιστοποιητικο απο τον διαχειριστη. τι συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την εκδοση Foreca.Weather.v1.3.1.S60v3.SymbianOS9.1 στο ν82 που εχω και μετα μου ζητησε καποιο πιστοποιητικο απο τον διαχειριστη. τι συμβαινει?
τι εννοεις πιστοποιητικο? την ιδια εκδοση εχω εγω και ολα καλα. εμενα ειναι χακαρισμενη απο τον ιλουσιον. την ιδια εχεισ? μηπως δεν ειναι σπασμενη η δικια σου?
Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις πιστοποιητικο? την ιδια εκδοση εχω εγω και ολα καλα. εμενα ειναι χακαρισμενη απο τον ιλουσιον. την ιδια εχεισ? μηπως δεν ειναι σπασμενη η δικια σου?

δυο βερσιον εχω απο την xenna και τον illusion (αυτη ειναι η σπασμενη ετσι ποστ 1 σεπτεμβριος του 2008)

και τα ιδια μου ζητανε και οι δυο.

Link to comment
Share on other sites

δυο βερσιον εχω απο την xenna και τον illusion (αυτη ειναι η σπασμενη ετσι ποστ 1 σεπτεμβριος του 2008)

και τα ιδια μου ζητανε και οι δυο.

e μηπως να το αφησεις να κανει οτι σου ζητα? ακα να συνδεθει στο νετ? πιθανον να ειναι ακινδυνο. στη χειροτερη να μη σου δουλευει το προγραμμα. δε χανεις τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Eγω για αντικλεπτικο προγραμμα χρησιμοποιω το Advanced Device Locks το Kaspersky εχει περισσοτερες επιλογες αλλα δεν μου χρειαζονται.

 

Καλο ειναι ο καθε ενας απο εμας να εχει ενα αντικλεπτικο προγραμμα στην συσκευη του γιατι εαν του το κλεψουν εχει μια ελπιδα περισσοτερη να το βρει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι αν το κλεφτρόνι είναι άσχετο από Symbian κλπ, πιθανώς να καταφέρεις να κλειδώσεις το τηλέφωνο. Αν όμως ξέρει τι εστί Symbian, πιθανώς να έχει λάβει τα μέτρα του και φορμάρει το κινητό χωρίς να αλλάξει κάρτα SIM. Απλά το βάζει στο offline profile και το κινητό δε θα μπορέσει ποτέ να σε πληροφορήσει για το νούμερο του κλέφτη. ;)

 

αμα ομως εχεις κωδικο οταν αλαζει η καρτα και κωδικο οταν ξεκιναει το κινητο δεν μπορει να κανει φορματ και αν εχεις και κωδικο ξεκλειδωματος πλητρολογιου βλεπω να το πεταει οπως το πηρε ....

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

αμα ομως εχεις κωδικο οταν αλαζει η καρτα και κωδικο οταν ξεκιναει το κινητο δεν μπορει να κανει φορματ και αν εχεις και κωδικο ξεκλειδωματος πλητρολογιου βλεπω να το πεταει οπως το πηρε ....
φιλε αυτο που λες δε το ειχα σκεφτει. οντως δε μπορει να κανει φορματ. οποτε παω να ξανα εγκαταστησω το προγραμμα ομως αυτη τη φορα στη μνημη τηλεφωνου. οποτε σκεψου να το κλεψει, και να τον παρω τηλ να του πω ρε μεγαλε δωστο μη σε γ$μ@σω...

σκεψου ηττα

πολυ καλη σκεψη θενξ φιλε

Link to comment
Share on other sites

και πως ακριβώς το πρόγραμμα σου δίνει το καινούργιο τηλέφωνο του άλλου?
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

και πως ακριβώς το πρόγραμμα σου δίνει το καινούργιο τηλέφωνο του άλλου?

 

Απο την στιγμη που σου στελνει κρυφα sms με διαφορα στοιχεια σε καποιον αριθμο που θα εχεις ορισει φανταζομαι δεν θελει και πολυ κοπο για να βρεις τον αριθμο του... θα ειναι ο αριθμος αποστολης φυσικα

Link to comment
Share on other sites

1) καλησπέρα σε όλους.. ήθελα να ρωτήσω το εξής.. μεταξύ CorePlayer, DivXPlayer και SmartMovie τι έχετε να προτείνετε?

2) επίσης πέρασα το mobitubia και για κάποιο λόγο ενώ κάνει αναζήτηση στο youtube και βρίσκει τα videakia οταν πατάω να το ανοίξει κλείνει το πρόγραμμα! καμιά ιδέα???

3) δοκίμασα να περάσω τα shakesms και shakeme και δεν μου επιτρέπει παρόλο που τα κάνω sign! μου βγάζει μνμ να επικοινωνήσω με τον κατασκευαστή.. τι παίζει?

 

Όλα τα παραπάνω στο Ν96! Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

gianpithio εχω την εντυπωση πως αυτο δεν ισχυει...ειναι αλλη μορφη το ενα αλλη μορφη το αλλο...Ο τροπος που γραφεται ο καθε υποτιτλος εχει αλλη μορφη..

 

Για να αλλαξεις την μορφη του υποτιτλου χρησιμοποιησε το Subtitle workshop..ανοιξε τον υποτιτλο που θες και κανε save as και επελεξε Subrip..

 

Εγω εχω δοκιμασει καθε πιθανο τρόπο κ παλι δεν μου βγαζει υποτιτλους....:(

Εχει βρει καποιος την λυση σε αυτο το θεμα?

Αφου λεει οτι τους υποστιριζει..... δεν καταλαβαινω :(

Link to comment
Share on other sites

και πως ακριβώς το πρόγραμμα σου δίνει το καινούργιο τηλέφωνο του άλλου?

Απλα στελνει ενα sms στους αριθμους που εχεις ορισει. Οταν ερχεται το sms βλεπεις τον αριθμο του αποστολεα.

 

1) καλησπέρα σε όλους.. ήθελα να ρωτήσω το εξής.. μεταξύ CorePlayer, DivXPlayer και SmartMovie τι έχετε να προτείνετε

Καλυτερος θεωρειτε ο CorePlayer αλλα εγω για τα .avi χρησιμοποιω τον SmartMovie. Δοκιμασε τους Player και δες ποιος σε βολευει περισσοτερο.

2) επίσης πέρασα το mobitubia και για κάποιο λόγο ενώ κάνει αναζήτηση στο youtube και βρίσκει τα videakia οταν πατάω να το ανοίξει κλείνει το πρόγραμμα! καμιά ιδέα???

Δες για καποια αλλη εκδοση του mobitubia ας ειναι και παλιοτερη μπορει να μην εχεις προβλημα. Επισης δες και για το emTube.

3) δοκίμασα να περάσω τα shakesms και shakeme και δεν μου επιτρέπει παρόλο που τα κάνω sign! μου βγάζει μνμ να επικοινωνήσω με τον κατασκευαστή.. τι παίζει?

 

Όλα τα παραπάνω στο Ν96! Ευχαριστώ..

Iσως να μην ειναι συμβατες οι εφαρμογες με την συσκευη σου. Ας μας πει καποιος αλλος εαν κανουν εγκατασταση - αποτελεσματα απο τις συγκεκριμενες εφαρμογες στο Ν96.

Εγω εχω δοκιμασει καθε πιθανο τρόπο κ παλι δεν μου βγαζει υποτιτλους....:(

Εχει βρει καποιος την λυση σε αυτο το θεμα?

Αφου λεει οτι τους υποστιριζει..... δεν καταλαβαινω :(

Δοκιμασε να σωσεις τους υποτιτλους σε διαφορες κωδικοποιησεις π.χ. unicode κ.τ.λ.π.

 

Εαν δεν γινεται τιποτα μπορεις ευκολα να ενσωματωσεις τους υποτιτλους στο .avi με το PocketDivXEncoder

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2395150#post2395150

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

e μηπως να το αφησεις να κανει οτι σου ζητα? ακα να συνδεθει στο νετ? πιθανον να ειναι ακινδυνο. στη χειροτερη να μη σου δουλευει το προγραμμα. δε χανεις τιποτα

μου γραφει "σφαλμα πιστοιποιητικου, επικοινωνηστε με τον διαχειριστη της εφαρμογης"

δοκιμασα ολες τις εκδοσεις foreka , kai microweather, gabor fetter.

σε ολα μου βγαζει το ιδιο μηνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για το Ν82 ή το 5800; Μήπως τα συγκεκριμένα αρχεία που θέλεις να εγκαταστήσεις θέλουν υπογραφή; Γιατί σε τέτοιες περιπτώσεις σου βγαίνει αυτό το μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

@gianpithio: σε ευχαριστώ πολύ! θα τα ψάξω!

 

Αν ξέρει κάποιος για τα ShakeSMS και ShakeMe ας μου πει τι γίνεται.. τα έχει εγκαταστήσει κανείς και του παίζουν ή έχει βρεί κάτι αντίστοιχο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν για FP2 συσκευές.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για το Ν82 ή το 5800; Μήπως τα συγκεκριμένα αρχεία που θέλεις να εγκαταστήσεις θέλουν υπογραφή; Γιατί σε τέτοιες περιπτώσεις σου βγαίνει αυτό το μήνυμα.

για το ν82. τι εννοεις θελουν υπογραφη?

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να σωσεις τους υποτιτλους σε διαφορες κωδικοποιησεις π.χ. unicode κ.τ.λ.π.

 

Εαν δεν γινεται τιποτα μπορεις ευκολα να ενσωματωσεις τους υποτιτλους στο .avi με το PocketDivXEncoder

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2395150#post2395150

 

Καλημερα παιδια. Δοκιμασα οτι επιλογη υπαρχει σε .sub (12 περιπου, μεσα απο το "save as") κ δεν παιζει σε καμια . To unicode απο που το επιλεγουμε? Δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν δουλευει.

Το PocketDivXEncoder το ξερω αλλα θελω κατι για τις περιπτωσεις που δεν εχω κοντα το Pc μια και τα torrent τα κατεβαζω απο το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

παίδες για προτείνετε κάποιο ψηφιακό ρολόϊ screensaver για Ν78, γιατί το cclock με τη νέα αναβάθμιση του Ν78 δεν δουλεύει σωστά.

 

ευχαριστώ

frastgr
Link to comment
Share on other sites

για το ν82. τι εννοεις θελουν υπογραφη?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=208801

Καλημερα παιδια. Δοκιμασα οτι επιλογη υπαρχει σε .sub (12 περιπου, μεσα απο το "save as") κ δεν παιζει σε καμια . To unicode απο που το επιλεγουμε? Δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν δουλευει.

Το PocketDivXEncoder το ξερω αλλα θελω κατι για τις περιπτωσεις που δεν εχω κοντα το κινητο μια και τα torrent τα κατεβαζω απο το κινητο.

Μετονοιμασε τους υποτιτλους σε .txt ανοιξε τους με το Νotepad και επελεξε Save as\ ......δοκιμασε διαφορες κωδικοποιησεις.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

παίδες για προτείνετε κάποιο ψηφιακό ρολόϊ screensaver για Ν78, γιατί το cclock με τη νέα αναβάθμιση του Ν78 δεν δουλεύει σωστά.

 

ευχαριστώ

 

Δοκίμασε αυτά εδώ, εγώ χρησιμοποιώ αυτό που σου δείχνει και τη μπαταρία.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτά εδώ, εγώ χρησιμοποιώ αυτό που σου δείχνει και τη μπαταρία.
''

 

ευχαριστώ πολύ φίλε.

δεν ξέρω ποιο τηλεφωνο έχεις άλλα στο Ν78 αντιμετωπίζουμε το συμβάν ότι το τηλέφωνο μπαίνει σε κατάσταση deep power saving mode δηλαδή νάρκη και δεν υπάρχει τρόπος απενεργοποίησης της νάρκης. άρα τα παραπάνω swf που πόσταρες όντως είναι πάρα πολύ ωραία και χρήσιμα όταν όμως τα σετάρω ως screensavers εμφανίζονται για 5" περίπου και μετά μαύρη οθόνη.

 

ευχαριστώ

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Keynetik Rock-N-Scroll And Hi-N-Bye For S60v3 Feature Pack 2

 

http://www.symbian-guru.com/wp-content/uploads/2008/06/keynetik_says_hi_feature.jpg

 

Περισσότερα...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...