Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παίδες μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με το πιστοποιητικό για να κάνω sign το rotateme ? το ιμει μου είναι 35696201389000.

Ευχαριστωωωωω:)

 

Ξεκίνησα να σου φτιάξω το .cer που θέλεις, αλλά κάπου έκανες λάθος. Μάλλον δεν έχεις γράψει σωστά το IMEI σου.

Θα έπρεπε να έχει 15 ψηφία, εσύ έχεις δώσει IMEI με 14. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξεκίνησα να σου φτιάξω το .cer που θέλεις, αλλά κάπου έκανες λάθος. Μάλλον δεν έχεις γράψει σωστά το IMEI σου.

Θα έπρεπε να έχει 15 ψηφία, εσύ έχεις δώσει IMEI με 14. ;)

 

Ξέχασα το ένα μηδενικό στο τέλος .Το ιμει μου ειναι 356962013890000

Ευχαριστώ πολυ:)

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα παιδια!Ειμαι καινουργιος στα νοκια με το n95 8gb και ΙΜΕΙ 356983016305994. Μπορειτε μαγκες να με βοηθεισετε και να μου φτιαξετε ενα φακελο να κανω sign τα αρχεια μου?Εχω μπερδευτει πολυ με την ολη διαδικασια...

Ευχαριστω εκ των προτερων ..

 

Αφού κατεβάσεις αυτό εδώ, βάλε όλα τα αρχεία σε ένα φάκελο στην επιφάνεια εργασίας και ακολούθησε τον οδηγό που περιγράφεται εδώ. Είναι πανεύκολο.

 

Τα πιστοποιητικά των εφαρμογών που θα υπογράψεις θα λήγουν στις 02/01/2011.

 

===============================================================================

 

Edit:

Ξέχασα το ένα μηδενικό στο τέλος .Το ιμει μου ειναι 356962013890000

Ευχαριστώ πολυ

 

Φίλε xtrm1911, δε σε ξέχασα. :)

Παρακάτω είναι το .zip με το αρχείο .cer που χρειάζεσαι.

Τα πιστοποιητικό σου λήγει στις 02/01/2011.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αφού κατεβάσεις αυτό εδώ, βάλε όλα τα αρχεία σε ένα φάκελο στην επιφάνεια εργασίας και ακολούθησε τον οδηγό που περιγράφεται εδώ. Είναι πανεύκολο.

 

Τα πιστοποιητικά των εφαρμογών που θα υπογράψεις θα λήγουν στις 02/01/2011

 

Εισαι και ο πρωτος!! ευχαριστω !! :D

Link to comment
Share on other sites

Αφού κατεβάσεις αυτό εδώ, βάλε όλα τα αρχεία σε ένα φάκελο στην επιφάνεια εργασίας και ακολούθησε τον οδηγό που περιγράφεται εδώ. Είναι πανεύκολο.

 

Τα πιστοποιητικά των εφαρμογών που θα υπογράψεις θα λήγουν στις 02/01/2011.

 

===============================================================================

 

Edit:

 

 

Φίλε xtrm1911, δε σε ξέχασα. :)

Παρακάτω είναι το .zip με το αρχείο .cer που χρειάζεσαι.

Τα πιστοποιητικό σου λήγει στις 02/01/2011.

 

Ευχαριστώ αρχηγέ:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι...

 

Μετά απο 1 μήνα χωρίς hard-reset στο Ν95 τελικά το έχω στήσει ΑΚΡΙΒΩΣ 'οπως το θέλω και να λειτουργεί αψογα και γρήγορα...

 

Αυτο που ψάχνω ειναι κάποιο πρόγραμμα που να κάνει σωστό BACKUP, ή ακόμα καλύτερα να κάνει cloning (Norton Ghost στα pc)... εχω δει το sprite backup και το sprite Clone, αλλά ειναι για PPC...

 

Έχει κάποιος υπ'όψην του κάποια σοβαρή εφαρμογή;

 

Ευχαριστώ

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ κάπου έχω μπερδευτεί σχετικά με το signing εφαρμογών και θεμάτων.

 

Είναι η ιδέα μου ή όντως υπάρχουν περισσότεροι από 1 τρόποι για το signing; Επίσης, πρέπει οπωσδήποτε να κάνουμε εγγραφή στο σχετικό site;

Link to comment
Share on other sites

Στο σχετικο site θα κανεις εγγραφη μονο και μονο αν θελεις να κανεις μονος σου τα certificates. Αν οχι, απλα δινεις το imei σου εδω, καποιος καλος φιλος θα σου κανει το certificate. Μετα εσυ με ενα προγραμματακι (υπαρχουν διαφορα) θα το χρησιμοποιεις το certificate αυτο για να κανεις sign τις εφαρμογες σου.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω δοκιμασει ελπιζω να κανεις την δουλεια σου :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2169646#post2169646

 

Καλη χρονια σε ολους :)

 

Σ' ευχαριστω. Βρηκα και απο καποιο φιλου μου ιδιωτικο email domain και τα καταφερα!

Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι τα ΙΜΕΙ να στελνονται με προσωπικο μηνυμα, παντως αν μπορει ας επικοινωνησει καποιος μαζι μου για ενα πιστοποιητικο με pm, την εφαρμογη την εχω..
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα και καλη χρονια σε ολους...

απεκτησα κι εγω το πρωτο μου symbian ενα Ν80, αλλα εχω μπερδευτει με τα singing κτλ....

για παραδειγμα εχω βαλει τον amstrad emulator κι ενω μου ανοιγει την πρωτη εικονα του amstrad δεν μπορω να βρω με τπτ πως τρεχω τα παιχνιδια....

εαν ξερει καποιος κατι ας ενημερωσει,.....

θεεεεεεεεεεεενξ...

Link to comment
Share on other sites

έχω το 6120 και πολλές εφαρμογές δεν μπορώ να τις εγκαταστήσω. Συγκεκριμένα στο eortologio που λέει μή εγκυρο αρχείο jar. τι γίνεται? μπορεί κάποιος να φτιάξει μια λίστα με εφαρμογές που λειτουργούν στο 6120 σωστά? επίσης δίνω το ιmei μου (358641011485231) αν μπορεί να μου πεί κανείς πως θα κάνω sign τις εφαρμογές. Ευχαριστώ (το τραγούδι beggin' που ακούγεται τελευταία το έχει κανείς σε ήχο και γενικά ήχους που μπορώ να βρώ?)

 

και κάτι ακόμα (αν και δεν πήρα απάντηση στα προηγούμενα) πέρασα το Metro αλλά δεν μπορώ να περάσω την Αθήνα που δεν υπάρχει στην αρχική εγκατάσταση και κάποιες άλλες πόλεις που θέλω. πως γίνεται αυτό?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και κάτι ακόμα (αν και δεν πήρα απάντηση στα προηγούμενα) πέρασα το Metro αλλά δεν μπορώ να περάσω την Αθήνα που δεν υπάρχει στην αρχική εγκατάσταση και κάποιες άλλες πόλεις που θέλω. πως γίνεται αυτό?

Κάνεις αντιγραφή και επικόληση το αρχείο athene.pdb από τον υποκατάλογο εγκατάστασης(αποσυμπίεσης πιο σωστά) του Metro στο pc σου, στο e:\documents\metro\ στο κινητό σου

Link to comment
Share on other sites

έχω το 6120 και πολλές εφαρμογές δεν μπορώ να τις εγκαταστήσω. Συγκεκριμένα στο eortologio που λέει μή εγκυρο αρχείο jar. τι γίνεται? μπορεί κάποιος να φτιάξει μια λίστα με εφαρμογές που λειτουργούν στο 6120 σωστά? επίσης δίνω το ιmei μου (358641011485231) αν μπορεί να μου πεί κανείς πως θα κάνω sign τις εφαρμογές. Ευχαριστώ (το τραγούδι beggin' που ακούγεται τελευταία το έχει κανείς σε ήχο και γενικά ήχους που μπορώ να βρώ?)

 

και κάτι ακόμα (αν και δεν πήρα απάντηση στα προηγούμενα) πέρασα το Metro αλλά δεν μπορώ να περάσω την Αθήνα που δεν υπάρχει στην αρχική εγκατάσταση και κάποιες άλλες πόλεις που θέλω. πως γίνεται αυτό?

Κατέβασε αυτό το zip, μέσα έχει το φάκελο με όσα χρειάζεσαι για να υπογράφεις τις εφαρμογές σου.:)

 

Τι πρέπει να κάνεις:

  • Βγάζεις το φάκελο "Sign sis" από το zip αρχείο.
  • Βάζεις το αρχείο εγκατάστασης της εφαρμογής (sis/sisX) που θέλεις να υπογράψεις κάθε φορά μέσα στο φάκελο αυτό.
  • Το μετονομάζεις σε abc.sis ή abc.sisX ανάλογα.
  • Τρέχεις το "auto_signsis.bat". Αυτό σου δημιουργεί αυτόματα το υπογεγραμμένο πρόγραμμα abc_signed.sis ή abc_signed.sisX αντίστοιχα.

Στη περίπτωση που έχεις ένα sisX αρχείο προς υπογραφή, θα πρέπει να τροποποιήσεις το περιεχόμενο του "auto_signsis.bat" κάνοντας δεξί κλικ και πατώντας "Επεξεργασία".

  • δηλαδή από: signsis abc.sis abc_signed.sis abc.cer abc.key 12345
  • πρέπει να το κάνεις έτσι: signsis abc.sisx abc_signed.sisx abc.cer abc.key 12345

Σημείωση: Το πιστοποιητικό αυτό κάνει μόνο για το κινητό που έχει το συγκεκριμένο imei,

και λήγει στις 03.01 2011.

 

Όσο για το METRO είναι όπως στα λέει ο φίλος gothrylos.

 

 

Παιδιά εγώ κάπου έχω μπερδευτεί σχετικά με το signing εφαρμογών και θεμάτων.

 

Είναι η ιδέα μου ή όντως υπάρχουν περισσότεροι από 1 τρόποι για το signing; Επίσης, πρέπει οπωσδήποτε να κάνουμε εγγραφή στο σχετικό site;

 

Η εγγραφή στο site είναι υποχρεωτική υπό την έννοια του ότι από εκεί θα προμηθευτείς το πιστοποιητικό. Εφόσον δεν έχεις εσύ λογαριασμό στο site, μας ανεβάζεις το αρχείο .csr (που το δημιουργείς μέσω της γνωστής διαδικασίας) και κάποιος από εμάς που έχει λογαριασμό σου στέλνει το πιστοποιητικό .cer.

 

 

Τώρα, τρόποι για να υπογράψεις ένα αρχείο sis/sisX υπάρχουν πολλοί, αλλά όλοι έχουν την ίδια φιλοσοφία, οπότε μη πλέκεις και πολύ, δεν αξίζει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

για το sprite backυρ που ειπε ενας φιλος παραπανω ειχε βγει και για s60v2.Δε θυμαμαι αν βγηκε για v3.αν το βρω θα το ανεβασω
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Symbian_AntiViruses

 

http://i17.tinypic.com/6ews2t4.jpg

 

http://rapidshare.com/files/80799887/Symbian_AntiViruses_2007_by_Raver.rar

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Symbian_AntiViruses

 

http://i17.tinypic.com/6ews2t4.jpg

 

http://rapidshare.com/files/80799887/Symbian_AntiViruses_2007_by_Raver.rar

Ευχαριστώ Πολύ!:) Χρειάζονται κλειδί ενεργοποίησης;

Link to comment
Share on other sites

Rotate me v2.1 unsigned

_http://rapidshare.com/files/81163362/RotateMe2.1.rar

:)

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδία μια απλή ερώτηση.

Στα Windows Mobile υπάρχει στις ρυθμίσεις επιλογή

Που να φαίνεται το νούμερο μου όταν καλώ:

A. Σε κανένα

Β. Μόνο στις επαφές μου

Γ. Σε όλους

 

Υπάρχει κάτι αντίστοιχο στο Symbian ?

Ειδικά η επιλογή Β είναι που με ενδιαφέρει.

 

Ευχαριστώ, γιατί όσο και εάν έψαξα δεν βρήκα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Rotate me v2.1 unsigned

_http://rapidshare.com/files/81163362/RotateMe2.1.rar

:)

 

Παιδιά, ας σεβαστούμε τον χώρο που μας φιλοξενεί...

έχει αναφερθεί άπειρες φορές οτι ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ DIRECT LINKS...

 

ΙΒΙΖΑ2003 βαλε ενα hxxp:// ή _http πριν το λινκ σου

 

και επίσης φιλε RAVER σβήσε το ποστ σου με τα antivirus, το myphone.gr δεν ειναι warez forum, ΣΒΥΣΕ ΤΟ ΠΟΣΤ ΣΟΥ... ολοι μας ξέρουμε που μπορουμε να βρουμε προγράμματα

 

Φιλικά

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Symbian_AntiViruses

 

http://i17.tinypic.com/6ews2t4.jpg

 

http://rapidshare.com/files/80799887/Symbian_AntiViruses_2007_by_Raver.rar

 

 

πολυ καλη δουλεια αλλα δεν μου εγκαθισταται κανενα....

μου λεει οτι δεν υποστηριζεται.....:cry:

καμια ιδεα??

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε αυτό το zip, μέσα έχει το φάκελο με όσα χρειάζεσαι για να υπογράφεις τις εφαρμογές σου.:)

 

Τι πρέπει να κάνεις:

  • Βγάζεις το φάκελο "Sign sis" από το zip αρχείο.
  • Βάζεις το αρχείο εγκατάστασης της εφαρμογής (sis/sisX) που θέλεις να υπογράψεις κάθε φορά μέσα στο φάκελο αυτό.
  • Το μετονομάζεις σε abc.sis ή abc.sisX ανάλογα.
  • Τρέχεις το "auto_signsis.bat". Αυτό σου δημιουργεί αυτόματα το υπογεγραμμένο πρόγραμμα abc_signed.sis ή abc_signed.sisX αντίστοιχα.

Στη περίπτωση που έχεις ένα sisX αρχείο προς υπογραφή, θα πρέπει να τροποποιήσεις το περιεχόμενο του "auto_signsis.bat" κάνοντας δεξί κλικ και πατώντας "Επεξεργασία".

  • δηλαδή από: signsis abc.sis abc_signed.sis abc.cer abc.key 12345
  • πρέπει να το κάνεις έτσι: signsis abc.sisx abc_signed.sisx abc.cer abc.key 12345

Σημείωση: Το πιστοποιητικό αυτό κάνει μόνο για το κινητό που έχει το συγκεκριμένο imei,

και λήγει στις 03.01 2011.

 

Όσο για το METRO είναι όπως στα λέει ο φίλος gothrylos.

 

 

 

 

Η εγγραφή στο site είναι υποχρεωτική υπό την έννοια του ότι από εκεί θα προμηθευτείς το πιστοποιητικό. Εφόσον δεν έχεις εσύ λογαριασμό στο site, μας ανεβάζεις το αρχείο .csr (που το δημιουργείς μέσω της γνωστής διαδικασίας) και κάποιος από εμάς που έχει λογαριασμό σου στέλνει το πιστοποιητικό .cer.

 

 

Τώρα, τρόποι για να υπογράψεις ένα αρχείο sis/sisX υπάρχουν πολλοί, αλλά όλοι έχουν την ίδια φιλοσοφία, οπότε μη πλέκεις και πολύ, δεν αξίζει.

 

ρε παιδια το εκανα αυτο ολο το σκηνικο αλλα δυστυχως δεν μπορω να το εγκαταστησω....

μηπως πρεπει να το ανεβασω για να μου το σενιαρετε εσεις?

πραγματικα εχω μπερδευτει....:cry:

λιγη βοηθεια ρε παιδιαααααααααα....!!!!!!!!!!!!!!!!!:wacko:

Link to comment
Share on other sites

 

φιλε RAVER σβήσε το ποστ σου με τα antivirus, το myphone.gr δεν ειναι warez forum, ΣΒΥΣΕ ΤΟ ΠΟΣΤ ΣΟΥ... ολοι μας ξέρουμε που μπορουμε να βρουμε προγράμματα

 

Φιλικά

Καλα κανει και μας δινει το link, εγω δεν ηξερα οτι υπαρχουν AntiVirus για symbian 9.2

 

Αν δεις σε αλλα thread του myphone γινεται χαμος με παρε-δωσε link. Αυτο σε πειραξε?

 

Και στην τελικη κανει κατι λαθος ασε να του το πει κανενας moderator

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το εκανα αυτο ολο το σκηνικο αλλα δυστυχως δεν μπορω να το εγκαταστησω....

μηπως πρεπει να το ανεβασω για να μου το σενιαρετε εσεις?

πραγματικα εχω μπερδευτει....:cry:

λιγη βοηθεια ρε παιδιαααααααααα....!!!!!!!!!!!!!!!!!:wacko:

Αν κατέβασες τα ίδια αρχεία που έβαλε στο post του ο Itchrist86 τότε χρησιμοποίησες λάθος πιστοποιητικό (αυτό που κατέβασες ήταν για τη riaro). Για κάθε εφαρμογή που εγκαθιστάς πρέπει να βάλεις το δικό σου πιστοποιητικό (βγαίνει βάσει του δικού σου μοναδικού imei). Εσύ δηλαδή δεν πρόσεξες αυτό:

Σημείωση: Το πιστοποιητικό αυτό κάνει μόνο για το κινητό που έχει το συγκεκριμένο imei,

και λήγει στις 03.01 2011.

Δες εδώ αναλυτικό οδηγό για το πως γίνεται να εγκαταστήσεις και να κάνεις sign εφαρμογές. Αν σε δυσκολεύει το μέρος του οδηγού που εξηγεί πώς να κάνεις sign ζήτησε σε κάποιο από τα μέλη να δημιουργήσει το certificate σου και να σου το στείλει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...