Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ένα πρόβλημα με το QuickOffice v4.0.19.2. Αφού τα κάνω unsigned τα δύο αρχεία που έχει, τα περνάω μια χαρά στο κινητό και μετά πάω στο QuickOffice στο οποίο μου βγάζει 4 επιλογές: Phone Memory, Memory Card, Recent Documents, Quickmanager, όποιο από αυτά και να πατήσω δεν ανοίγει, ενώ όταν πάω στο options κάπου λέει Enter unlock code, βάζω και στα τέσσερα: 12345 και μου γράφει Features succesfully unlocked, αλλά όταν πάω να ανοίξω κάποιο από αυτά, πάλι δεν ανταποκρίνεται, δεν ανοίγει τίποτα. Καμιά ιδέα;

 

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα σε παρακαλεσω να γραφεις με ελληνικους χαρακτιρες για να μην βγαζουμε τα ματια μας οταν διαβαζουμε τα ποστ σου. :)

παιδια πραγματι βγαζουμε τα ματια μας. αν και δε γραφω πολυ, διαβαζω σχεδον ολα τα posts και ειναι πολυ κουραστικο.

 

εσεις θα κανετε συνολικα 1 προσπαθεια για καθε μηνυμα σας, ενω εμεις μπορει και 100 για να διαβασουμε 1 μηνυμα σας ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια πραγματι βγαζουμε τα ματια μας. αν και δε γραφω πολυ, διαβαζω σχεδον ολα τα posts και ειναι πολυ κουραστικο.

 

εσεις θα κανετε συνολικα 1 προσπαθεια για καθε μηνυμα σας, ενω εμεις μπορει και 100 για να διαβασουμε 1 μηνυμα σας ;)

Πεστα Νικο να μην τα λεω μονο εγω μηπως και αλλαξει κατι.. :)

Καλησπέρα σε ολους, θα ηθελα να ρωτήσω ποιο ειναι το καλητερο antivirus και αν χρειάζεται να το περάσουμε στο κινητό μας

Δεν υπαρχει ακομη καποιος ιος για τα κινητα μας οποτε μην ανησυχεις..:)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εντοπιζει εναν ηχο και σε ειδοποιει...

 

Να ρωτησω κατι αλλο..Μιας και με την αφηξη του Ν96 ηρθε και το FP2, θα μπορουσαμε καποτε να το βαζαμε και στα δικα μας κινητα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι αλλο..Μιας και με την αφηξη του Ν96 ηρθε και το FP2, θα μπορουσαμε καποτε να το βαζαμε και στα δικα μας κινητα?

Οχι, με τιποτα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το πιο καινούργιο office που να μπορείς να επεξεργάζεσαι αρχεία και να δουλεύει κιολάς ποιος είναι... Γιατι έχω δει πολλά και μπερδεύτηκα..

 

thanks

 

Φίλε είναι το QuickOffice Premier 5 (είναι συμβατό και με αρχεία του Microsoft Office 2007, ενώ τα προηγούμενα όχι). Δυστυχώς, το έψαξα και εγώ αρκετά το θέμα αλλά δεν βρήκα κάποιο που να δουλέυει κανονικά. Αν κάποιος το έχει βρει και δουλεύει...

Link to comment
Share on other sites

Οχι, με τιποτα.

 

μηπως ξερεις γιατι? Επειδη δ θα βρησκαμε το software ή ειναι κατι αλλο?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ειναι αδυνατο να περασουμε software απο αλλο κινητο μεχρι τωρα δεν εχει αναφερθει καπου και νομιζω πως δεν θα γινει ουτε στο μελλον, με την ειδια λογικη ολοι αυτοι που ειχουν κινητα 1st, 2nd Edition θα τα ειχαν κανει 3rd Edition..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εχω το εξής πρόβλημα

η εν λόγω εφαρμογή που είναι και free και υπερβολικά χρήσιμή

το frintz το γνωστο προγραμματακι για το κινητούλι μας (Ν82)το οποιο μπορεί να συνδεεται σε ασυρματο LAN και να το εχεις σαν msn ειναι τελειο είναι και free!!! to u;ema e;inia ;oti synd;eomai mono στο οικοιακό μου wlan ενω OTAείμαι εκτός και βρίσκω αλλα δίκτυα και με καλό σημα και δε συνδέεται με τιποτα

ξερει κανείς τι μπορεί να φταίεει και επισης αν μπορεί καποιος αν το ψάξει ...

μήπως απλα θέλειε τελεια ποιοτητα σηματος για να συνδεθει !?

μου βγάζει το γνωστο ότι το frintz δεν μπορεί να συνδεθει στη frintz κοινοτητα και αρχιζει αν ψάχνει δίκτυα και σε όλα απο τυγχανει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,

 

Υπαρχει καποιο software που να κανει compression - συμπιεση μια photo τουλαχιστον στο μισο του αρχικο της ;

 

Δοκιμασα το Handyzip , αλλα δεν κανει αρκετο compress.

 

Για παραδειγμα δοκιμασα μια photo με 410kb και την εκανε 407kb.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με το QuickOffice v4.0.19.2. Αφού τα κάνω unsigned τα δύο αρχεία που έχει, τα περνάω μια χαρά στο κινητό και μετά πάω στο QuickOffice στο οποίο μου βγάζει 4 επιλογές: Phone Memory, Memory Card, Recent Documents, Quickmanager, όποιο από αυτά και να πατήσω δεν ανοίγει, ενώ όταν πάω στο options κάπου λέει Enter unlock code, βάζω και στα τέσσερα: 12345 και μου γράφει Features succesfully unlocked, αλλά όταν πάω να ανοίξω κάποιο από αυτά, πάλι δεν ανταποκρίνεται, δεν ανοίγει τίποτα. Καμιά ιδέα;

 

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει, τουλάχιστον πως να το κάνω όπως ήταν αρχικά; Γιατί τώρα δεν μπορώ καν να ανοίξω τα αρχεία μου, δεν μπορώ καν τα δω... Έχω το ΝΟΚΙΑ Ε51, αν αυτό έχει καμία σημασία.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εχω το εξής πρόβλημα

η εν λόγω εφαρμογή που είναι και free και υπερβολικά χρήσιμή

το frintz το γνωστο προγραμματακι για το κινητούλι μας (Ν82)το οποιο μπορεί να συνδεεται σε ασυρματο LAN και να το εχεις σαν msn ειναι τελειο είναι και free!!! to u;ema e;inia ;oti synd;eomai mono στο οικοιακό μου wlan ενω OTAείμαι εκτός και βρίσκω αλλα δίκτυα και με καλό σημα και δε συνδέεται με τιποτα

ξερει κανείς τι μπορεί να φταίεει και επισης αν μπορεί καποιος αν το ψάξει ...

μήπως απλα θέλειε τελεια ποιοτητα σηματος για να συνδεθει !?

μου βγάζει το γνωστο ότι το frintz δεν μπορεί να συνδεθει στη frintz κοινοτητα και αρχιζει αν ψάχνει δίκτυα και σε όλα απο τυγχανει

το δικτυο φταιει, δοκιμασε να μπεις πρωτα απο τον ιστο στο ιδιο δικτυο και αν συνδεθει, τοτε θα συνδεθει και το φριντζ. αν οχι, φταιει το δικτυο. επισης καποια δικτυα εχουν κωδικο επι πληρωμης ή free αλλα σαν δικτυα γενικα μοιαζουν ελευθερα και μονο αν συνδεθεις απο τον ιστο θα μπορεσεις να συνδεθεις και απο το φριντζ. δε φταιει η ποιοτητα σηματος.

Link to comment
Share on other sites

χμμμ νομίζω το είχα κάνει μια χαρα είχα συνδεθεί και μάλσιτα στο toutube και εβλεπα βιντεακια και το frintz ΤΊΠΟΤΑ

 

ακόμη κα ιστου γραφείου μου πλησίασα πολυ το ρουτερ για να συνδεθώ πρώτη φορά ...ειλικρινα δε μπορώ να καταλάβω τι φταιει

 

κανείς που να ε΄χει το ίδιο πρόβλημα ? ρε παιδια κανείς αλλος δε χρησιμοποιεεί το ίδιο λογισμικό που κατα τα αλα είναι αψογο ?

Link to comment
Share on other sites

βασικα οταν λες φριντζ, εννοεις φρινγκ; με σημα το βατραχακι; αν ναι, δεν ειναι τιποτα ιδιαιτερο για msn..υπαρχουν καλυτερες εφαρμογες για msn, δες το slick πχ.
Link to comment
Share on other sites

φιλε το φρινγκ ναι αυτο εννοοω ...βασικά όχι δεν υπάρχει τιποτα που να συνδυαζει sip,msn,skype,google και γενικ ότι επαφη έχεις ολα σε ένα ....

 

το θέμα είναι ότι απορω΄με την ανταποκριση στην ερωτηση μου γιατί νόμιζα ότι θα το χρησιμοποιούσε πολύς λαός τελικά μαλλον ελάχιστοι το χρησιμοποιούν !!!

Link to comment
Share on other sites

εγω νομιζα το θες μονο για msn.

δεν ειναι γνωστο ιδιαιτερα, δεν βγαινει πολυ προς τα εξω, δεν χρησιμοποιουν πολλοι ολες αυτες τις υπηρεσιες εκτος απο msn. :)

Link to comment
Share on other sites

παντωε αν μπορούσε κάποιος να το ψάξει θα έβρισκε τη χρησιμοτητα του και θα μπορουσαμε να ανταλλαξουμε αποπψεις στο τι φτιεί φυσικά έχω στείλεει μηνυμα στη ομαδα που το αναπτυσσει τησ γερμανία και περιμένω απαντηση αν μάθω κάτι περισσότερο θα ενημερωσω το forum μας :happy:
Link to comment
Share on other sites

Nokia maps 2.0 download.

xxxxxxxxxxxxxx

 

Φίλε μου, έχει ήδη αναφερθεί εδώ... :)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη ενεργοποιησα το vodafone internet με 3,5 ευρω το μηνα και 30mb, υπαρχει καποια προγραμμα για να μπορω να βλεπω ποσα kb εχουν κατεβει συνολικα μεσω δικτυου κινητης (οχι μεσω wifi)?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη ενεργοποιησα το vodafone internet με 3,5 ευρω το μηνα και 30mb, υπαρχει καποια προγραμμα για να μπορω να βλεπω ποσα kb εχουν κατεβει συνολικα μεσω δικτυου κινητης (οχι μεσω wifi)?

Μπορείς μέσω του Μητρώου.

Πας στην επιλογή "Πακέτα δεδομένων".

 

Επίσης υπάρχει τρόπος να βλέπεις πόσα kb κατέβασες και ανέβασες στη διάρκεια μίας σύνδεσης από τη "Διαχείριση συνδέσεων". ;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

LCGJukebox εχει κ την επιλογη play folder :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

απλά σύμφωνα με μένα δεν θα έχεις καλή ποιότητα ήχου Mitsakos80..

Μένει να το δοκιμάσεις και να μας πεις..

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω για την ποιότητα του LCG Jukebox.

Μπορεί να έχει κάποιες πολύ βολικές λειτουργίες, όπως π.χ την αναπαραγωγή φακέλου που ανέφερε πιο πριν ο φίλος gianpithio, αλλά κατά τη γνώμη μου δεν έχει ούτε την ένταση ούτε την ποιότητα του ενσωματωμένου music player της Nokia.

 

Επίσης αν θέλεις χρησιμοποιήσεις κάποιο handsfree με πλήκτρα multimedia (play/pause/stop/ff/rew) έτσι ώστε να βάζεις το τηλέφωνο στην τσέπη και να ελέγχεις τη μουσική με το handsfree, ο LCG Jukebox δεν έχει πρόσβαση στα πλήκτρα αυτά παρά μόνο αν τον έχεις στο προσκήνιο και με ξεκλείδωτο πληκτρολόγιο, πράγμα που ενέχει τον κίνδυνο αναξέλεγκτου πατήματος οποιουδήποτε πλήκτρου όσο βρίσκεται το τηλέφωνο στην τσέπη.

Πλήρη λειτουργικότητα, ακόμα και με κλειδωμένο το πληκτρολόγιο της συσκευής, έχει μόνο ο εργοστασιακός music player.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...