Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

an sou doso imei mporeis na moy to kaneis sign?

Στείλε μου pm με το imei.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

paidia na rwtiso kati kai gw,blepo thn nea ekdosi tou emtube 1.10,yparxoun 2 ena me pips kai allo ena pou den anaferi pipis,ti einai afto to pipi;kai pio telika prepi na kanoume egkatastasi;

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα με player για .avi που να υποστηρίζει ελληνικούς υπότιτλους (.srt)? To smartmovie είναι καλή εφαρμογή αλλά έχει μεγάλη καθυστέρηση στον ήχο. Βρήκα την επιλογή για να το ρυθμίσεις αλλά δεν μπορώ να το κάνω. Καμμία άλλη εφαρμογή?

δεν υπαρχει player που να παιζει υποτιτλους. σε καποια βιντεο που ειχαν καθυστερηση, το ιδιο τα επαιζε και το divx player, αρα στο βιντεο ηταν και στη μετατροπη που ειχε γινει. μπορεις να βαλεις οπως ειναι το avi στο κινητο, το πιθανοτερο ειναι οτι θα το παιξει κανονικα. επισης αναλογα τον converter που θα χρησιμοποιησεις, θα κανει και αναλογης ποιοτητας μετατροπη και συγχρονισμο ηχου.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! καμια εφαρμογη για να μπορω να κλειδωνω την εκθεση τα μυνηματα κτλ.... υπαρχρει?? και καμια σαν αυτη που ειχαν τα παλιοτερα s40 και s60 (δεν θυμαμαι πως την λενε) που μπορουσες να βαλεις μεσα κωδικους και κειμενο και για να μπεις ζητουσε κωδικο???? ευχαριστω!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Mπορεις να κλειδωσεις οποιο εικονιδιο θελεις με το Advanced Device Locks, πριν το κανεις εγκατασταση στο κινητο σου θα πρεπει να το κανεις sign :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

paidia na rwtiso kati kai gw,blepo thn nea ekdosi tou emtube 1.10,yparxoun 2 ena me pips kai allo ena pou den anaferi pipis,ti einai afto to pipi;kai pio telika prepi na kanoume egkatastasi;

 

kaneis;;)

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία έχω φάει τον τόπο να βρω πρόγραμμα να πληροί κάποιες προϋποθέσεις και δεν βρίσκω. Έχω δοκιμάσει τα πάντα Nero recode 2-3 , xilisoft, PQ converder, imtoo…ktl.

Τα προγράμματα που ψάχνω είναι όλα για iPod μετατροπείς, αφού υπάρχει μεγαλύτερη ποικιλία για ipod και αφού τα κάνω ΜΡ4 σε (Η.264) γιατί έχω iPod , με έναν σπάρο δυο τρυγόνια(το Ν95 και το iPod, έχουν την ίδια ανάλυση οθόνης).

 

Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να βρω ένα ρημαδοπρόγραμμα, που να κάνει τα εξής:

-Να μετατρέπει από DVD σε ΜΡ4(Η.264)

-Να κάνει MANUAL crop

-Να ενσωματώνει υπότιτλούς

-Να μπορείς να κάνεις Stretch για να γίνει fullscreen η ταινία, αλλά με το Crop που θα του έχω κάνει από πριν να μην μαντζουνώσει πολύ.(συνήθως τα πιο πολλά προγράμματα αν κάνεις crop , και την ανάλυση που θέλεις να γίνει (για Fullscreen) να του δώσεις, πάλι θα έχει μαύρες μπάρες πάνω κάτω. Με λίγα λόγια , για να το έχεις fullscreen ένα βιντεάκι, ή θα πρέπει να μαντουνωθεί Φούλ , ή να το πετσοκόψεις δεξιά και αριστερά για να το φέρεις στις διαστάσεις της οθόνης του Ν95/iPod.Θέλω με λίγα λόγια έναν συνδυασμό crop- Stretch, για να έχω ένα Fullscreen video χωρίς πολύ κομμένα στις άκρες, και χωρίς πολύ «μαντούνομα».

 

Ελπίζω να με καταλάβατε. Υπάρχει άραγε κάτι τέτοιο στην αγορά;

Εσείς , ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείτε, από περιέργεια .

 

:cool::p:happy::rolleyes:;)

Βρήκα το τέλειο πρόγραμμα τελικά! μετά από ώρες ατελείωτες δοκιμών το πρόγραμμα που βρήκα ήταν τελικά free ! Ονομάζεται Handbrake!και κάνει ΑΚΡΙΒΏΣ αυτό που περιέγραψα πιο πάνω! Έχει και κάτι τρελές λεπτομέρειές . http://handbrake.fr/

το χρησιμοποιώ σε έκδοση για ΜAC , και σύντομα θα το βάλω και στο pc να δω αν δουλεύει το ίδιο καλά. Το αποτέλεσμα που πήρα ήταν ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!!!!! και το αρχειάκι (ΜΡ4) παίζει τέλεια και το Ν95 και στο iPod μου!

 

 

Edit: Δυστυχώς παιδιά στην έκδοσή για PC το Handbrake μοιάζει με φτωχός συγγενής σε σχέση με την έκδοσή για MAC. :( Έκτος του οτι λείπουν καμία 10αρια ρυθμίσεις ποιότητας που έχει η έκδοση του MAC το χειροκίνητο crop δεν έχει preview όπως έχει στον MAC μου. Φυσικά είναι και πάλι καλύτερο απο όλα τα υπόλοιπα που είχα δοκιμάσει για το PC. αυτες τις ψαγμένες ρυθμίσεις ποιότητάς που εχεί για το MACτις έβαλα όλες στο full και έκανε 19 ώρες να τε λιώσει συμπίεση ενα DVD. Αλλά το αποτέλεσμα με κουφανε! δεν είχα δει τοσο καλή ποιότητά ούτε στο Ν95 ούτε στο iPod μου (το spiderman 3 που ειχε το Ν95 μοιάζει με φθηνό DivX) άλλα τέλος πάντων . Στο PC θα χρησιμοποιώ το handbrake για videακια που δεν θέλω super duper ποιότητά και το Handbrake στο MAC για Ταινίες με κρυσταλοποιότητα.

Αν κάποιος απο εσας έχει MAC ας το δοκιμάσει και θα τα χάσει. Για τους υπόλοιπους PCαδες απλά είναι το καλύτερο (ίσος) video converding πρόγραμμα για PC.

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενα προγραμα που να δινει πληροφοριες για το κινητο (μπαταρια, σημα, κεραια κτλ) ποιο ειναι καλο ?

 

Εβαλα το PhoneNetInfo αλλα δεν με εντυποσιασε, ασε που και την μπαταρια δεν την διχνει σε real time ανανεωση. Ειναι κανενα καλυτερεο που ειναι ξακουστο ?

Link to comment
Share on other sites

Καινούρια έκδοση του emTube: Version 1.0.10 has been released

 

http://www.emtube.yoyo.pl/playback_ready.jpg

 

Changelog:

Fixed the infamous 404 error.

New: emTube searches now include restricted content.

New: added Spanish, Bulgarian and Hebrew translations.

New: added "sort by" option to the search view, also available as an settings option.

Fixed problems with playback of FLV files generated by SUPER conversion program.

Fixed: download percentage on the navigation pane wasn't updated in some circumstances.

New: Saved clips view now includes an option to scan your phone memory / memory card for flash video files.

Fixed: A lot of bug fixes and small changes suggested by users to improve usability.

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενα προγραμα που να δινει πληροφοριες για το κινητο (μπαταρια, σημα, κεραια κτλ) ποιο ειναι καλο ?

 

Εβαλα το PhoneNetInfo αλλα δεν με εντυποσιασε, ασε που και την μπαταρια δεν την διχνει σε real time ανανεωση. Ειναι κανενα καλυτερεο που ειναι ξακουστο ?

Δοκιμασε το PySystemUtilities 2 :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Nα σε καλα :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Απλή ερώτηση !!!

 

Ποίο είναι το καλύτερο πρόγραμμα answering machine για το Ν95!!!???

 

 

 

 

 

ΥΓ. Και κάτι άλλο. Σε 2 προγράμματα που δίνουν πληροφορίες για το κινητό , στην ταχύτητα του επεξεργαστή του Ν95 μου , γράφει 206.438 Mhz !!! H ΝΟΚΙΑ και το Myphone γράφουν για διπύρηνο 333Mhz!!!!

Τι παίζει «τελικά»;

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.εχω κανει αναβαθμιση λογισμικοθ στο ν95 απο v1 που ηταν το εκανα v20.αυτο ποθ ψαχνω ειναι:στην αρχη ειχε την εφαρμογη διμιοθργια muvee ποθ φτιαχνεισ βιντεακια με διαφορεσ φωτο με ηχο κτλ.μετα την αναβαθμιση χαθηκε..υπαρχει κατι ποθ μπορω να κανω γιαυτο?η καποια εφαρμογη????..ευχαριστω προκαταβολικα.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.εχω κανει αναβαθμιση λογισμικοθ στο ν95 απο v1 που ηταν το εκανα v20.αυτο ποθ ψαχνω ειναι:στην αρχη ειχε την εφαρμογη διμιοθργια muvee ποθ φτιαχνεισ βιντεακια με διαφορεσ φωτο με ηχο κτλ.μετα την αναβαθμιση χαθηκε..υπαρχει κατι ποθ μπορω να κανω γιαυτο?η καποια εφαρμογη????..ευχαριστω προκαταβολικα.

Για διάβασε αυτό φίλε, το βρήκα σε ένα forum. Ισχύσει;

 

No it isn't gone, it's just really well hidden! You need to have a video on your phone, then, go to your gallery find any video in it then options, down to edit then video editor! I'm v20 euro 1 and it's def still there!

 

Edit: Δες και εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ. Και κάτι άλλο. Σε 2 προγράμματα που δίνουν πληροφορίες για το κινητό , στην ταχύτητα του επεξεργαστή του Ν95 μου , γράφει 206.438 Mhz !!! H ΝΟΚΙΑ και το Myphone γράφουν για διπύρηνο 333Mhz!!!!

Τι παίζει «τελικά»;

 

Λαθος πληροφορια των εφαρμογων .Χρησιμοποιησε

την τελευταια unsinged εκδοση της εφαρμογης PhoNetInfo ,

αν δεν σε πειθει η νοκια με τα λεγομενα της..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς σε ευχαριστώ nervous για την απάντηση σου. Θα δοκιμάσω το PhoNetInfo.

Έχω όμως και μια , άλλη ερώτηση. Εγκατέστησα το X-plore (lonely cat games) για να βλέπω τα αρχεία του κινητού , και τις κρυφές περιοχές κτλ. Αλλά… στην περιοχή “personal” που μου χρειάστηκε , μου την εμφάνιζε μεν, άδεια δε! Όταν σύνδεσα το κινητό με τον υπολογιστή, είδα τον φάκελο αυτόν με χιλιάδες αρχεία μέσα! Αυτό το παρατήρησα και σε άλλους φακέλους! Τι γίνετε; Έχει πρόβλημα το x-plore; Ή εγώ δεν κάνω κάτι σωστά;;;;

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Οι φάκελοι Sys και Private είναι κλειδωμένοι και δεν είναι δυνατή η πρόσβαση απο κανέναν file manager. Φυσικά, ο X-plore δεν έχει κανένα πρόβλημα. Μπορεί να τους αναγνωρίζει αλλά το σύστημα δεν του επιτρέπει να τους ανοίξει.

 

Για να εξεργαστείς αρχεία που βρίσκονταισε αυτούς τους φακέλους, σ΄νδεσε το κινητό σου με μαζική αποθήκευση και έχεις πλήρη ελευθερία κινήσεων.

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους σας.....εγω που εχω το Ν95 και δεν ξερω πως να "υπογραψω" τις εφαρμογες nokmote και rotateme,τι μπορω να κανω ωστε να εποφελειθω απο αυτα τα καταπληκτικα προγραμματα??Αααα επισης δεν κσερω πως μπορει καποιος να στειλει σε καποιον αλλον το ΙΜΕΙ σαν app.....Mε λιγα λογια ειμαι πσιλοασχετος..:lol:Ευχαριστς παιδια πιστευω καποιος οτι θα με βοηθησει οπωσ εχει ξανασυμβει σε αλλες περιπτωσεις..:ninja::ninja::ninja:
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους σας.....εγω που εχω το Ν95 και δεν ξερω πως να "υπογραψω" τις εφαρμογες nokmote και rotateme,τι μπορω να κανω ωστε να εποφελειθω απο αυτα τα καταπληκτικα προγραμματα??Αααα επισης δεν κσερω πως μπορει καποιος να στειλει σε καποιον αλλον το ΙΜΕΙ σαν app.....Mε λιγα λογια ειμαι πσιλοασχετος..:lol:Ευχαριστς παιδια πιστευω καποιος οτι θα με βοηθησει οπωσ εχει ξανασυμβει σε αλλες περιπτωσεις..:ninja::ninja::ninja:

Στείλε μου το imei της συσκευής σου με pm και θα σου φτιάξω το φάκελο μόλις γυρίσω σπίτι, για να υπογράφεις τις εφαρμογές σου. Για το imei γράψε *#06#.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Στείλε μου το imei της συσκευής σου με pm και θα σου φτιάξω το φάκελο μόλις γυρίσω σπίτι, για να υπογράφεις τις εφαρμογές σου. Για το imei γράψε *#06#.[/quoteEY Σε ευχαριστω για την αμεση δραση σου αλλα δεν ξερω πως στελνω pm??
Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος φίλος να μου πει μια εφαρμογή, καλή που να λειτουργεί ώς blackList για κλήσεις αλλά και για sms?

 

εχω βρει 3...

 

 

epocware handyblack list

killer mobile blackballer

smartphoneware blacklist

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την αμεση δραση σου αλλα δεν ξερω πως στελνω pm??

Πηγαίνεις πάνω στο όνομα του χρήστη, πατάς και εμφανίζεται μια λίστα επιλογών. Μια απο αυτές είναι και η αποστολή προσωπικού μηνύματος.

Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος φίλος να μου πει αν έχει βρει εφαρμογή που να λειτουργεί σωστά και να κάνει blacklist και στα μηνύματα;

 

όσες εφαρμογές έτρεξα, όλες λειτουργούσαν σωστά για κλήσεις, αλλά στα μηνύματα είχα πρόβλημα, μου ερχόταν κανονικά...

 

please μια βοήθεια...

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...