Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82 (Pre-Release)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογικα ναι Μιχαλη,απο το ιδιο μαγαζι το εχουμε παρει,και το δικο μου εχει 3 μηνες δωρεαν πλοηγηση.

(σε βλεπω,ψηνεσαι σιγα σιγα και εσυ.....:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

signing εφαρμογων.

 

Η μεγαλυτερη πατατα ολων των εποχων...και σιγα σιγα θα το σταματησουν

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

3 μέρες πάνω κάτω με αρκετή χρήση ενεργειοβόρων ιδίως λειτουργιών(GPS,Wifi,κάμερα/λήψη βίντεο),σημειοτέων ότι όλα αυτά με δυο μόνο πλήρεις φορτίσεις/εκφορτίσεις(δεν προλάβαινα και για άλλη διότι δεν είχα και δεύτερο κινητό να χρησιμοποιήσω αν με άφηνε από μπαταρία).

Πιστεύω ότι πάντως οι 2-3 μέρες είναι η εκτιμώμενη (μετά από αρκετό διάστημα) διάρκεια της μπαταρίας του,διόλου άσχημα για τις δυνατότητες του κινητού αυτού συνολικά:)

Καθόλου άσχημα. :D

 

kai οχι μονο αλλα και απροθυμος γενικα να εξυπηρετησει λες και του χρωσταμε χαρη .....

Είπα, μήπως ήταν ιδέα μου... :X

(μία τύπισσα που είναι συνήθως αντί γι' αυτόν στην υποδοχή φαίνεται πιο πρόθυμη, αλλά μάλλον εξίσου άσχετη... :wacko:)

 

Nick ,το πακετο του Ν82 που πηρες ανεφερε τιποτε

για 3 μηνες δωρεαν navigation ?

http://img89.imageshack.us/img89/8143/3monthsot4.th.jpg

 

Nokia N82 bundled with 3 months of navigation

http://www.allaboutsymbian.com/news/item/6452_Nokia_N82_bundled_with_3_month.php

 

It seems that Nokia's imaging Nseries flagship will be shipping with 3 months

of free navigation and local maps pre-installed on the included 2GB microSD card

in select European markets.

Λογικα ναι Μιχαλη,απο το ιδιο μαγαζι το εχουμε παρει,και το δικο μου εχει 3 μηνες δωρεαν πλοηγηση.

(σε βλεπω,ψηνεσαι σιγα σιγα και εσυ.....:)

Πολύ ωραία, αν όντως ισχύει αυτό, θα είμαστε καλυμμένοι μέχρι το Μάρτιο που επίκεινται οι πολυαναμενόμενες αλλαγές στο smart2go... :ninja:

 

signing εφαρμογων.

Η μεγαλυτερη πατατα ολων των εποχων...και σιγα σιγα θα το σταματησουν

Για να γίνει αυτό πιθανολογώ ότι θα πρέπει να πάμε σε άλλο λειτουργικό ή Feature Pack ή θα πρέπει να βγουν προσαρμοσμένα firmware updates για όλα τα υπάρχοντα OS9.1/OS9.2 τηλέφωνα.

Το αν και κατά πόσο είναι εφικτό ή θέλει η Symbian (λέγε με Nokia) να προχωρήσει σε κάτι τέτοιο, είναι θέμα που θα το δούμε στην πορεία... ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

αναγκαστικά κάρτα να υπάρχει πού στην αρχική συσκευασία από άλφα κοπυ;και στο Ν95 έπρεπε αλλά δεν, να είναι καλά ο nervous πού με βόλεψε με μια των τέσσερα γκιγκα αν εννοείς ότι αναγκαστικά πρέπει να πάρεις μια μετά συμφωνώ

 

Στο διαφφημιστικό της WIND πάντως λέει ότι στο πακέτο έχει και κάρτα 2 giga

Link to comment
Share on other sites

Aν σε βοηθαει αυτο , το δικο μου card reader

διαβαζει την HCSD , αλλα ειναι 4gb ...

σ'ευχαριστω, ειναι ομως απο λαπτοπ; φανταζομαι οτι στα λαπτοπ δε βαζουν και τα καλυτερα card reader. ελπιζω να τη διαβαζει :)

αναγκαστικά κάρτα να υπάρχει πού στην αρχική συσκευασία από άλφα κοπυ;και στο Ν95 έπρεπε αλλά δεν, να είναι καλά ο nervous πού με βόλεψε με μια των τέσσερα γκιγκα αν εννοείς ότι αναγκαστικά πρέπει να πάρεις μια μετά συμφωνώ

παω πασσο τοτε... :O

Απο καποιον που εχει το Ν82 μπορει να μου πει ποσο κραταει η μπαταρια του με φουλ χρηση? :)
η πρωτη φορτιση με 1 ωρα τουλαχιστον GPS, αρκετο(οχι παρα πολυ) wifi, σχεδον μονιμα ενεργοποιημενο BT, περιπου 60 φωτογραφιες, 7-8' ομιλια και αρκετη ενασχοληση κρατησε ενα 24ωρο γεματο. τωρα ειμαι στη 2η φορτιση(οι φωτος εγιναν 90 :p) μετα απο 18 ωρες και δεν εχει πεσει καθολου :D

Nick ,το πακετο του Ν82 που πηρες ανεφερε τιποτε

για 3 μηνες δωρεαν navigation ?

...

ναι οπως τα λεει ο Ηλιας, δεν το χρησιμοποιησα καθολου ομως :)

 

η φωτο που εγινε 800x600 σε 5mp, για καποιο λογο το imageshack την κανει ετσι..

http://www.imageshack.gr/files/peosxvgec6its3sz2tec_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

σ'ευχαριστω, ειναι ομως απο λαπτοπ; φανταζομαι οτι στα λαπτοπ δε βαζουν και τα καλυτερα card reader. ελπιζω να τη διαβαζει :)

 

Ναι , ειναι απο fs λαπτοπ και την δεχεται κανονικοτατα :)

 

Η συνταγη στην φωτο απο που ειναι :) ?

Link to comment
Share on other sites

@nikoskat: Νίκο δε σε ρώτησα: Τι controller/handsfree υπάρχει στο πακέτο του Ν82: κάτι σαν αυτό του Ν81 (με play/pause/stop/FF/Rew) ή το εντελώς απλό μόνο με μικρόφωνο και accept/reject call??? :O
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο το κινητό για όσου το χτύπησαν ;)

 

Πως είναι η ταχύτητα του Nokia Maps στη συσκευή ρε παιδιά;

 

Εξίσου τραγική με αυτή των υπόλοιπων N-Series; (αναφέρομαι στην ΕΦΑΡΜΟΓΗ, δηλαδή scrolling κλπ, και όχι στο lock speed του GPS).

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι???ελληνικους χαρτες δεν εχει??αν δεν εχει πως μπορω να βρω?:):

Υποθέτω πως εννοείς για χάρτες του Nokia Maps. Τους κατεβάζεις με το Map Loader.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα πήρα το περιοδικό hitech και είδα ότι έχει μια μικρή παρουσίαση στο Ν 82 …. Και υποθέτω τώρα εγώ ότι μάλλον θα κυκλοφορήσει σύντομα..

Έτσι θέλω να πιστεύω τουλάχιστον!!:O:O:O:O

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το πήρα απόφαση: δεν αξίζει να ασχολούμαστε με την αργοπορία της Alpha Copy.

Είναι το επόμενό μου κινητό, κάποια στιγμή θα έρθει και μέχρι τότε συνεχίζω κανονικά τη ζωή μου.

 

Εν ολίγοις: με λένε Πάνο και είμαι καλά :lol:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

@nikoskat: Νίκο δε σε ρώτησα: Τι controller/handsfree υπάρχει στο πακέτο του Ν82: κάτι σαν αυτό του Ν81 (με play/pause/stop/FF/Rew) ή το εντελώς απλό μόνο με μικρόφωνο και accept/reject call??? :O

σαν του Ν76, απλα δηλαδη reject/answer/volume

Καλορίζικο το κινητό για όσου το χτύπησαν ;)

 

Πως είναι η ταχύτητα του Nokia Maps στη συσκευή ρε παιδιά;

 

Εξίσου τραγική με αυτή των υπόλοιπων N-Series; (αναφέρομαι στην ΕΦΑΡΜΟΓΗ, δηλαδή scrolling κλπ, και όχι στο lock speed του GPS).

ναι το scrolling παει μεχρι μια ταχυτητα, εκτος αν κοιτας τη Γη απο μακρυα αν εχεις προσεξει που παει βολιδα, αλλα ειναι αχρειαστο ετσι.

 

σας εχω πρηξει με τις φωτος :p

αλλα νομιζω ειναι το ατου του κινητου. με μακρυνα τοπια δεν εχω ασχοληθει, δυστυχως φευγω σχεδον νυχτα απο τη δουλεια και δε μπορεσα ακομα, αλλα ειμαι σιγουρος οτι αποκλειεται να τα πηγαινει τοσο καλα οσο στις κοντινες με AF και το φλας που δινει πολυ φως...αυτες ειναι μερικες φωτος με κοντινα θεματα, 7-8 εκατοστα ή και λιγοτερο :)

http://rapidshare.de/files/38103675/N82_cam_samples.rar.html

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να αγοράσω ένα κινητό με καλή φωτογραφική μηχανή και αν είναι και symbian ακόμα καλύτερα. Ήμουν έτοιμος να πάρω το Κ850 μέχρι που διάβασα για την όχι και τόσο καλή προς το παρόν ποιότητα φωτογραφιών... Δεδομένου ότι το Ν82 έχει xenon flash, μήπως είναι εφάμιλλο σε ποιότητα φωτογραφιών με το Κ850? Προσοχή, κανείς δεν θέλει να ξεκινήσει διαξιφισμός SE vs Nokia !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να αγοράσω ένα κινητό με καλή φωτογραφική μηχανή και αν είναι και symbian ακόμα καλύτερα. Ήμουν έτοιμος να πάρω το Κ850 μέχρι που διάβασα για την όχι και τόσο καλή προς το παρόν ποιότητα φωτογραφιών... Δεδομένου ότι το Ν82 έχει xenon flash, μήπως είναι εφάμιλλο σε ποιότητα φωτογραφιών με το Κ850? Προσοχή, κανείς δεν θέλει να ξεκινήσει διαξιφισμός SE vs Nokia !!!

 

Δες τα samples που εχουν δωθει και κρινε μονος σου

αν σε ικανοποιουν.

Επιπλεον ,περιμενε την επισημη κυκλοφορια του στην Ελληνικη αγορα

για περισσοτερα .

Οσον αφορα συγκρισεις κλπ ,υπαρχει καταλληλη ενοτητα...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια μολις το πηρα απο κινητομανια τρομερο τηλεφωνο ολα σε 1 και πολυ μαζεμενο τηλεφωνακι.σαν το ν73 ειναι αν βγει και μαυρο ακομα καλυτερο
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή στο κινητομάνια άλλαξε?Είναι στα 569 τώρα και νομίζω είχε ξεκινήσει στα 535.

Το κινητό έχει rds ραδιόφωνο?αν όχι είναι θέμα software i hardware?

Link to comment
Share on other sites

Το είχες παραγγείλει με αυτή την τιμή.Τώρα είναι στα 569 και ανέβηκε σαν 2ο πιο δημοφιλές κινητό.Στο expansys ακόμα ούτε την τιμή έχει ούτε καν διαθεσημότητα
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό έχει rds ραδιόφωνο?αν όχι είναι θέμα software i hardware?

 

Όχι, ο ραδιοφωνικός δέκτης του δεν υποστηρίζει RDS.

Αυτό είναι θέμα hardware, επομένως δεν αλλάζει.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Nokia N82 8GB??

 

Λέτε; Δείτε τα supported devices στην εικόνα

 

http://www.thenokiaguide.com/my_weblog/images/2007/12/19/nokian958gbnamn828gbcoming.jpg

 

edit: Έχει δίκιο ο φίλος panosz75 το διόρθωσαν

 

http://www.thenokiaguide.com/my_weblog/images/2007/12/21/n958gbnamconfir.jpg

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Στη λίστα δεν υπάρχει το Ν81 8GB, οπότε μάλλον εκ παραδρομής γράφτηκε Ν82 8GB. ;)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...