Jump to content

Πρόβλημα στην Εκτύπωση μαύρου κειμένου(865i canon)


nickthegreekkk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά!!Εχω τον παραπάνω εκτυπωτη εδώ και 3 χρόνια περίπου.

Ειμαι υπερ ευχαριστημένος με τις επιδόσεις του.

Στο φωτογραφικό τομέα αψογος,με πολλα αξεσουαρ(εκτυπωση πανω σε cd κτλ)

Το πρόβλημα που εχω απο τότε που τον πήρα ειναι καθαρα μονο στην εκτυπωση μαυρου κειμένου.

Εκει μου τα χαλάει,βγαινει καπως λερωμένο,μην φανταστειτε ποιος ξερει τι,αλλα αν το προσεξεις δεν ειναι καθαρο το κειμενο οπως αν το εκτύπωνα με μπλε για πχ.

Στις φωτογραφιες που βγαζω για πχ δεν εχω προβλημα με το μαυρο,μονο σε κειμενο.

Όλα τα μελάνια μαζι και τα 5 κοστίζουν περιπου 50 ευρώ.

Λετε να αλλάξω κεφαλή?συμφέρει?ποσο εχει περιπου?

Αν αλλαξω κεφαλή θα εχει προβλημα οπως τωρα,ή θα διορθωθεί?

 

Μηπως γενικα το εχει το συγκεκριμενο μοντελο και δεν φταει ο δικος μου.

 

Τα φώτα σας!

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Τωρα τι να σου πει καποιος απο εδω μεσα.λες στο κανει μονο στα κειμενα και οχι στις φωτο.πολυ περιεργο.εγω ξερω οτι σαν την περιπτωση σου που το μαυρο βγαινει μπλε γινετε μονο οταν ο εκτυπωτης στο μαυρο κειμενο ριχνει και μπλε μεσα και οχι μονο το μαυρο.δεν ειναι δυνατον να επιλεγεις να εκτυπωνεις μονο μαυρο και να χρησιμοποιει και μπλε μαζι.οποτε κατι παιζει με τα μελανια σου(ειναι τα σωστα για τον εκτυπωτη σου)?δοκιμασε να βαλεις και τους καινουργιους drivers(λεω εγω τωρα).και δες εαν εχει ο εκτυπωτης σου αυτοματο καθαρισμο κεφαλης και εαν ναι καντο.
Link to comment
Share on other sites

εγω ξερω οτι σαν την περιπτωση σου που το μαυρο βγαινει μπλε γινετε μονο οταν ο εκτυπωτης στο μαυρο κειμενο ριχνει και μπλε μεσα και οχι μονο το μαυρο.δεν ειναι δυνατον να επιλεγεις να εκτυπωνεις μονο μαυρο και να χρησιμοποιει και μπλε μαζι.

 

Μάλλον δε διάβασες καλά αυτά που έγραψε το παιδί. Δεν λέει ότι εκτυπώνει με μαύρο και του βγαίνουν μπλε....! Απλά λέει ότι όταν εκτυπώνει μπλε κείμενο δεν έχει πρόβλημα σε αντίθεση με την εκτύπωση με μαύρο χρώμα.;)

 

Πάντως διαγνωστικά τεστ κάπου θα έχει..οπότε καλό είναι να κάνεις.

Επίσης δοκίμασε να εκτυπώσεις σε άλλη ποιότητα χαρτιού..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δε διάβασες καλά αυτά που έγραψε το παιδί. Δεν λέει ότι εκτυπώνει με μαύρο και του βγαίνουν μπλε....! Απλά λέει ότι όταν εκτυπώνει μπλε κείμενο δεν έχει πρόβλημα σε αντίθεση με την εκτύπωση με μαύρο χρώμα.;)

 

Πάντως διαγνωστικά τεστ κάπου θα έχει..οπότε καλό είναι να κάνεις.

Επίσης δοκίμασε να εκτυπώσεις σε άλλη ποιότητα χαρτιού..

Akribos exo kanei ola ta diagnostika test,kai bathy katharismo melanis,ta panta.

Alla paramenei..

 

Kamia idea?

 

Kserei kanenas poso kostizei i kefali kai poy mporo na tin bro?

esto kamia info apo kamia selida?

#

thanks

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση που λες ότι τον έχεις γύρω στα 3 χρόνια τον εκτυπωτή και ότι πάντα στο έκανε αυτό από την αρχή!

 

Καλά ύστερα από 3 χρόνια αποφάσισες να το κοιτάξεις! (ρητορική ερώτηση :confused:)

 

Μήπως τα μελάνια που χρησιμοποιείς δεν είναι original?

 

Για παίξε λίγο με την ποιότητα της εκτύπωσης! Δοκίμασε να εκτυπώσεις με full ποιότητα μαύρο κείμενο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Panta leo tha to kano kai panta to afino,den einai kai terastio problima,alla moy kanei entyposi tosa xronia.

Panta original melania xrisimopoio,kai me poiotita ektyposis ypsili to mayro pali tha bgei ligo leromeno,elaxista bebaia,se ola ta alla xromata bgainei kanonika,eksairetika diladi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...