Jump to content

PCM και ADSL


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και σιγά μην ήμουν τυχερός! :cry:

 

Πλέον είμαι σίγουρος ότι δεν πρόκειται να δω φως. Τουλάχιστον όχι για φέτος.

Ούτε στον Όλυμπο να έμενα. Αλλά εκεί μπορεί να ήταν καλύτερα. Όλο και κάποια Αφροδίτη :love: θα έσκαγε μύτη. Έστω μια Άρτεμις (χωρίς το τόξο της), μια Δήμητρα.

 

Τέλος πάντων, ας επανέλθω στο θέμα.

Μετά από τόσο καιρό η γραμμή μου είναι ακόμα σε PCM. Η υπάλληλος μου πρότεινε τη λύση να κάνω πρώτα αίτηση για ISDN αλλά με εφάπαξ πληρωμή άλλα 50 κάτι ευρώ +5 (αν θυμάμαι καλά) επιπλέον στο πάγιο. Δηλαδή κερατιάτικα!!!!!!!! Δε σφάξανε! :knife: Έδωσα 106 ευρώ, να δώσω άλλα 56, να περιμένω πάλι μπας και ο Άγιος Βασίλης φύγει από τον κόσμο της φαντασίας, πάρει και κανά δυο τάρανδους και έρθει στο σπίτι μου να βάλει ISDN.

Από την άλλη, τι περιμένω κι εγώ; Θυμήθηκα το πόσα χρόνια κάνανε οι άχρηστοι :fool: (συγγνώμη για την έκφραση αλλά έχω φορτώσει πλέον) να βάλουν τηλέφωνο στο σπίτι. 10 ολόκληρα χρόνια :wacko: περιμέναμε από αρχές 80 μέχρι αρχές 90 για μια γραμμή. Ε, τώρα που έχουμε εξελιχθεί λίγο παραπάνω ας πούμε ότι σε 5 χρόνια θα έχω adsl (αν υπάρχει ακόμα).

 

Δεν ξέρω τι να κάνω. Να αρχίσω να τους πρήζω; :whip: Ίσως. Αλλά που χρόνος για κυνήγι; :hunter: Έχουμε και καλύτερα πράγματα να ασχολούμαστε από κάτι... ας μην πω καλύτερα.

 

Καλά χριστούγεννα σε όλους. :)

[sIGPIC][/sIGPIC] Do not play with others' feelings!
Link to comment
Share on other sites

Ρίξτε μια ματιά σ' αυτό το post http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=526&page=6

 

και μια σελίδα πίσω στις 6/12/06.

 

Το ξέρω πως είναι λίγο σπάσιμο σ' αυτούς που δεν είχαν την ίδια τύχη αλλά νιώθω υποχρεωμένος στον ΟΤΕ να βάλω αυτά τα post

Link to comment
Share on other sites

Μετά από τόσο καιρό η γραμμή μου είναι ακόμα σε PCM. Η υπάλληλος μου πρότεινε τη λύση να κάνω πρώτα αίτηση για ISDN αλλά με εφάπαξ πληρωμή άλλα 50 κάτι ευρώ +5 (αν θυμάμαι καλά) επιπλέον στο πάγιο. Δηλαδή κερατιάτικα!!!!!!!! Δε σφάξανε! :knife: Έδωσα 106 ευρώ, να δώσω άλλα 56, να περιμένω πάλι μπας και ο Άγιος Βασίλης φύγει από τον κόσμο της φαντασίας, πάρει και κανά δυο τάρανδους και έρθει στο σπίτι μου να βάλει ISDN.

Από την άλλη, τι περιμένω κι εγώ; Θυμήθηκα το πόσα χρόνια κάνανε οι άχρηστοι :fool: (συγγνώμη για την έκφραση αλλά έχω φορτώσει πλέον) να βάλουν τηλέφωνο στο σπίτι. 10 ολόκληρα χρόνια :wacko: περιμέναμε από αρχές 80 μέχρι αρχές 90 για μια γραμμή. Ε, τώρα που έχουμε εξελιχθεί λίγο παραπάνω ας πούμε ότι σε 5 χρόνια θα έχω adsl (αν υπάρχει ακόμα).

 

Δεν ξέρω τι να κάνω. Να αρχίσω να τους πρήζω; :whip: Ίσως. Αλλά που χρόνος για κυνήγι; :hunter: Έχουμε και καλύτερα πράγματα να ασχολούμαστε από κάτι... ας μην πω καλύτερα.

 

Καλά χριστούγεννα σε όλους. :)

Εγω ταλαιπωρηθηκα απο το θεμα αυτο περιπου 3-4 μηνες...Αρχικα μου ειπαν για το PCM και εκανα κι εγω αιτηση για αναβαθμιση...Μετα απο 3 βδομαδες που πηρα να μαθω αν εγινε τελικα μου ειπαν οτι δεν γινεται αναβαθμιση γιατι δεν υπαρχουν διαθεσιμες γραμμες(ψαξτο μπας και εχεις κι εσυ το ιδιο) και οτι χρειαζεται ενισχυση δικτυου, η οποια μπορει να παρει και 6 μηνες(!)...Τεσπα μετα απο ΠΟΛΥ ΠΡΗΞΙΜΟ που τους εκανα, δηλαδη καθημερινα τηλεφωνηματα και επισκεψη στον προισταμενο του τεχνικου τμηματος του ΟΤΕ της περιοχης μου για να το επισπευσουν, καταφερα να γινει η ενισχυση μεσα σε περιπου 1-1/2 μηνα...Η ενισχυση δικτυου απαιτει σκαψιμο αλλα ειναι ζητημα 1-2 ημερων αν ολα πανε καλα...Στο προτεινω για να μην "φορτωνεις" σε αλλους το PCM σου και να μην εχεις και το αγχος οτι θα ακουσεις "καντηλια"...:p

 

Καλη τυχη σου ευχομαι και καλο κουραγιο!

 

Υ.Γ.:Εγω παρολα αυτα εβαλα conn-x(:p δεν εβαλα μυαλο) αλλα αυτο που καταλαβα μετα απο ολο αυτο ειναι η απιστευτη αδιαφορια απο μερους τους...Αν δεν τους παρεις 40 τηλεφωνα η αιτηση σου μενει στα αζητητα, οποτε να τους παιρνεις καθημερινα αν θες αποτελεσμα και μαλιστα σε αυστηρο υφος. Πες τους κιολας οτι χρειαζεσαι adsl για την δουλεια σου,μπας και το μετρησουν σαν "επειγον".

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ sofi-k!

 

Τελικά η μόνη λύση είναι αυτό που φανταζόμουν από την αρχή. Πρήξιμο, πίεση σε καθημερινή βάση. Θα συμφωνήσω δηλαδή ότι, χωρίς να τους το λες κάθε τόσο και λιγάκι, σε γειώνουν κανονικά. Το άσχημο είναι ότι δεν είμαι τέτοιος τύπος και δύσκολα μου βγαίνει να τα χώνω. Αλλά πρέπει. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ;

 

Το να κάνω αίτηση για ISDN το αποκλείω πάντως. Δεν πληρώνω μία παραπάνω. Ας χάσω τη συνδρομή, δεν πειράζει. Θα μου μείνει το routerάκι. Δε θα μπω στη λογική τους.

 

Πάμε γερά λοιπόν!:mad:

[sIGPIC][/sIGPIC] Do not play with others' feelings!
Link to comment
Share on other sites

Ουτε εμενα ειναι στον χαρακτηρα μου να τους πρηζω αλλα αναγκαστηκα κι εγινα λιγο "τσιμπουρι".:p

Στην τελικη τα λεφτα μας τους δινουμε, εχουν υποχρεωση να μην μας δουλευουν...

 

Καλη τυχη λοιπον!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Στην Παλλήνη άρχισε το σκάψιμο, ο ΟΤΕ περνάει επιτέλους τα καλώδια στην περιοχή. Πήγα και στον ΟΤΕ shop και ρώτησα και το επιβεβαίωσαν. Είπαν ότι εντός Ιουνίου θα παίξει, δηλαδή θα έχουμε internet και θα φύγουν τα PCM. δεν το βλέπω για εντός Ιουνίου, αλλά τέλος πάντων έγινε η αρχή
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...