Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το απεγκατεστησα... αλλα παλι αργει.. το εχω συγκρινει με αλλο n95 8gb. Υπαρχει περιπτοση να στρωσει στη συνεχεια η οχι? του εχω κανει

2 φορτισεις ολες κ ολες.. 2-3 μερες το εχω

 

Το θεμα με το rotate το παρατηρησα κι εγς μετα απο εγκατασταση του τελευταιου firmware.(v30)..Ειναι ετσι ρυθμισμενο...αγνωστο γιατι...Η μονη λυση ειναι να εγκαταστησεις το rotate me Η το Landscape pro,,,που τα ρυθμιζεις οπως θες...

KTLK
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το θεμα με το rotate το παρατηρησα κι εγς μετα απο εγκατασταση του τελευταιου firmware.(v30)..Ειναι ετσι ρυθμισμενο...αγνωστο γιατι...Η μονη λυση ειναι να εγκαταστησεις το rotate me Η το Landscape pro,,,που τα ρυθμιζεις οπως θες...

ευχαριστω για την απαντηση αλλα πως θα το κανω αυτο?

τι ειναι landscape pro?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,προσφατα εγινα κατοχος ενος Ν95 8Gb,και εκανα μια παρατηρηση.

Συμπεριλαμβανουμενου οτι πριν ειχα το Ν73,παρατηρησα λοιπον οτι η φωτογραφια που βγαζει ,σε σχεση παντα με το Ν73 ,ειναι ρε παιδια "πιο φτωχη σε χρωμα-ζωντανια"

(Εννοειτε πως οι ρυθμισεις ειναι στην "τερμα ποιοτητα" και οι αλλες που επαναφεροντε παντα στις αρχικες,στις αρχικες).

Δεν ειναι η ιδεα μου σε καμια περιπτωση απο παντα που συγκρινα διαφορα Ν95 φιλων με το Ν73,τα αποτελεσματα ηταν ιδια.Τα χρωματα δεν φαινοντουσαν τοσο ζωντανα,τοσο εντονα,ζωηρα οσο αυτο.

Δεν εχω δοκιμασει να αλλαξω τις ρυθμισεις που εχει, γιατι εκτος οτι μετα απο την επανεκκινηση της καμερας επαναφεροντε στις αρχικες παλι:mad::mad:και στο Ν73 δεν τις πειραζα.

Και δεν ειναι θεμα οθονης του Ν95 που ειναι μεγαλυτερη σε σχεση με του Ν73,και εχουν την ιδια αναλυση,ετσι ωστε να φαινονται μονο εκει ετσι....και στο pc ετσι φαινονται!!

Τι να κανω υπαρχει κανα Τip κανα προγραμματακι, κατι τελοσπαντων??

Link to comment
Share on other sites

Οταν τραβαω βιντεακια με το κινητο και τα βλεπω με αλλο player οχι τον δικο του τα παιζει ασυνχρονιστα τι παιζει?

 

Αληθεια, τι εγινε τελικα με το "θεμα" σου φιλε gboy??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση αλλα πως θα το κανω αυτο?

τι ειναι landscape pro?

Θα βρεις το ratate me στα γνωστά μαγαζάκια και θα το εγκαταστήσεις.

Το Landscape Pro είναι πρόγραμμα όπως και το RotateMe για την αυτόματη περιστροφή της οθόνης.

 

ΥΓ: Επειδή όπως είπες και πιο πάνω είσαι λίγο άσχετος, καλό είναι να διαβάσεις το S60 Platform FAQ ώστε να σε αποτρέψει από τετριμμένες ερωτήσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια, τι εγινε τελικα με το "θεμα" σου φιλε gboy??

 

Μακαρι ναξερα:p

 

Σε ρωτησα γιατι συναιβει και σε μια φιλη μου το ιδιο και το θυμηθηκα.! Τραβαγε βιντεο με το Ν82, το εβλεπε κανονικα στο κινητο της και σε αλλα κινητα, το περναγε στο pc και δεν το επαιζε σωστα [ασυγχρονιστα], αλλα τελικα εφταιγε ο player του pc. Δοκιμασαμε αλλον και βαλαμε τον KMPlayer και ολα οκ τωρα.

 

Εσυ ποιον/ποιους player χρησιμοποιεις στο pc σου τωρα? Για δοκιμασε τον KMPlayer, και πες μας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε ρωτησα γιατι συναιβει και σε μια φιλη μου το ιδιο και το θυμηθηκα.! Τραβαγε βιντεο με το Ν82, το εβλεπε κανονικα στο κινητο της και σε αλλα κινητα, το περναγε στο pc και δεν το επαιζε σωστα [ασυγχρονιστα], αλλα τελικα εφταιγε ο player του pc. Δοκιμασαμε αλλον και βαλαμε τον KMPlayer και ολα οκ τωρα.

 

Εσυ ποιον/ποιους player χρησιμοποιεις στο pc σου τωρα? Για δοκιμασε τον KMPlayer, και πες μας.

οχι στο pc τα βλεπω μια χαρα στο κινητο με αλλο player πχ core player τα δειχνει σε αργη κινηση και χωρις συνχρονισμο στον ηχο ενω με τον δικο του player μια χαρα.:p

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα.μηπως εχετε να μου προτεινετε αποια βαση στηριξης για το αυτοκινητο ετσι ωστε να χωραει το κινητο σε οριζοντια θεση με ανοιχτο το πορτακι με τα πληκτρα για να δουλευει και το gps σωστα?

και κατι ακομα μορω να βαλω να φαινονται οι φωτο μεσα απο φακελους?γτ τωρα οσες φωτο ειναι μεσα στο κινητο ειτε ειναι σε φακελο ειτε οχι τις βγαζει ολες χυμα στην εκθεση.

Link to comment
Share on other sites

Στην έκθεση δεν μπορείς να κάνεις κάτι, πέρα από το να τις βάλεις σε άλμπουμ (εικονικούς φακέλους).

Μπορείς όμως να εγκαταστήσεις το Resco Photo Viewer που κάνει την ίδια δουλειά με την Έκθεση και υποστηρίζει κανονικούς φακέλους, αλλά μόνο για φωτογραφίες.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το ν95 8gb. δεν το ειχα κανει ποτε αναβαθμιση μεσω ιντερνετ.το εκανα σημερα.αποτελεσμα να γιρισει απο ελληνικα σε αγγλικα το μενου κ οταν μπαινω στις επιλογες να διαλεξω ελληνικα δεν τη βρισκω στις επιλογες. παρα μονο κατι αλλες γλωσσες οπως αγγλικα ιταλικα τουρκικα ολλανδικα γλλικα γερμανικα.

πως μπορω να βαλω ελληνικα???

Link to comment
Share on other sites

S60 Platform FAQ ερωτηση #9
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος ετσι ωστε το φλας τη φωτογραφικης μηχανης

1) να λειτουργει ως φακος και

2)να χρησιμοποιειται στο βιντεο κατα τις βραδυνες ληψεις?

Επισης εχω μια απορια.μεσα απο το μενου-εφαρμογες-διαχειρηση εφαρμογων μουθ δειχνει οτι εχω τις εξης εφαρμογες εγκατεστημενες απο οταν πηρα το κινητο τις ειχε μεσα δλδ->snakes subsonic(2mb),ea sports fifa08(2mb),asphalst3(11mb)

αυτα νομιζω ειναι παιχνιδια.πως ομως τα τρεχω αυτα???μεσα απο το ngage δεν τα βλεπω πουθενα....και κανα λινκ απο που μπορω αν βρω παιχνιδια υπαρχει??ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

1) Όχι.

2) Όχι.

 

οχι και στα 2??????****το πιστευα οτι κατι ειχε βγει:(

 

για τα 3 παιχνιδια μπορεις να με βοηθησεις????

Link to comment
Share on other sites

οχι και στα 2??????****το πιστευα οτι κατι ειχε βγει:(

 

για τα 3 παιχνιδια μπορεις να με βοηθησεις????

δεν ειναι demos των παιχνιδιων και εχεις προσβαση μεσα απο το Ngage app?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ειναι demos(απο που μπορω να το δω?)αλλα και να ειναι δεν θα επρεπε να μου τα βγαζει μεσα στο ngage?τωρα δεν μου τα βγαζει καθολου,μονο μεσα στην διαχειριση εφαρμογων τα βλεπω ως εγκατεστημενα.ενω ενα αλλο παιχνιδι που κατεβασα demo σημερα και το εγκατεστησα μου το εδειξε κανονικα μεσα στο ngage και επαιξα κιολας λιγο να δω αν δουλευει και ηταν μια χαρα.τι εχουν τα αλλα και δεν τα βγαζει???
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αναγκαστική επαναφορά που έκανα στο κινητό μου,

κάθε φορά που κάνω επανεκκίνηση το σύστημα προσπαθεί να

εγκαταστήσει κάποια εφαρμογή... Δυστυχώς δεν έχω ιδέα ποιά

είναι αυτή μια και δεν εμφανίζεται στη λίστα της Διαχ. Εφαρμογών,

αλλά και του μεγάλου πλήθους που έχω εγκαταστήσει..

Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις εγκαταστήσει κάποιο θέμα στην κάρτα μνήμης, αυτό το προκαλεί.

 

Σ'ευχαριστώ για την απάντησή σου...

Όντως κάποιο θέμα δημιουργούσε όλη αυτή τη φασαρία..

Το περίεργο είναι ότι εμφανιζόταν στη λίστα με τα κανονικά

εγκατεστημένα! :wacko:

Μετά την απεγκατάσταση όλα ωραία και καλά!

Και πάλι ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου δωσει ενα link να διαβασω

πως να h@ckαρω το N95 8GB?? ψαχνω απ'το μεσημερι...

αλλα δεν ανοιγουν κ αλλα δεν τα καταλαβαινω...

καποιον οδηγο Please:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά και από εμένα.

Τώρα τελευταία μου παρουσίασε αυτό το πρόβλημα.......

όταν τραβάω βίντεο αντί το κόκκινο λαμπάκι να μένει σταθερά αναμένο αυτό τρεμοπαίζει και το βίντεο που τραβάω κάθε 2-3 δευτερόλεπτα κολλάει και μετά συνεχίζει και ξανακολλάει και συνεχίζει........................

Καμιά ιδέα ?

Link to comment
Share on other sites

Για τα κολλήματα του βίντεο κάνε format στην 8αρα μνήμη.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Nαι εξαφανίζεται. Άρα να μην το αλλάξω. Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου.

 

Πήγα στην ΝΟΚΙΑ και μου είπαν ότι θα μου το αλλάξουν αλλά θα πάρει καιρό. Απο την στιγμή που έχω άλλο 1,5 χρόνο εγγύηση λέω να το αφήσω. Αν χειροτερέψει θα το στείλω. Μέχρι τότε θα πορευτώ όπως είναι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...