Jump to content

Sony Ericsson W890i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κριμα και το μαυρουλι μ'αρεσει πολυ! Τι εννοεις φιλε μου σαν stock οτι το εχουν ολοι στις αποθηκες τους; Γιατι δεν το βλεπω σε βιτρινες η στα ραφια των καταστηματων και ουτε στο e-shop υπαρχει. Δεν εχω ασχοληθει με αλλα ηλεκτρονικα μαγαζια οποτε πες απο που το πηρες εσυ να κοιταξω κι εκει.

Thanx! :)

εννοω οτι το κινητο εχει καταργηθει! π.χ. η wind δεν το φερνει αλλο!

θα το βρεις σε λιγα μαγαζια.

εγω το πηρα απο το apiastos.gr στην καλυτερη τιμη της αγορας :up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 311
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα και καλως σας βρηκα! :)

 

θα ηθελα και εγω να κανω μια ερωτηση στους εμπειροτερους σε θεματα κινητων (ειμαι ασχετος :p ).

ενδιαφερομαι να αγορασω το συγκεκριμενο κινητο αλλα το θελω σε μαυρο χρωμα.

απο οτι καταλαβαινω μονο σε vodafone live μπορω να το βρω αυτο το χρωμα ευκολα.

 

εχω καρτοκινητο με vodafone και δεν θελω να κανω συνδεση, υπαρχει καποια σημαντικη διαφορα που η συσκευη θα ειναι vodafone live και οχι απλη? θα εχω καποιο προβλημα? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω θα έχεις κάποιο πρόβλημα, εκτός από ένα πλήκτρο που θα ενεργοποιεί το μενού του live και δεν θα κάνει την δουλειά που κάνει συνήθως. Δεν ξέρω ακριβώς, αν κάποιος το έχει με live ας μας πει.
Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω που μπηκες στον κοπο και απαντησες :)

 

εεε..... να ρωτησω και κατι αλλο που ξεχασα προηγουμενως :O

 

εχει καμια διαφορα το W890 απο το W890i?

γιατι σε μερικα σαϊτ το εχουν σκετο W890.

το ιδιο πραγμα ακριβως ειναι? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Καμία διαφορά, πρόκειται γι' ακριβώς το ίδιο.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Παιδες δειτε αυτο: http://www.omnistore.gr/product_info.php?products_id=530

Το πηρε ενας φιλος μου για το W880 που εχει και κανει πολυ καλη δουλεια! Οποτε και η ελλειψη φλας διορθωνεται...

Link to comment
Share on other sites

Μα'αυτο το αξεσουαρ ειναι μεγαλυτερο απο το κινητο :lol: :p

επισης αμα παιρνεις τα κινητα αυτα (W880-W890) με το σκεπτικο να βγαζεις καλες φωτογραφιες το βραδυ..αστο καλυτερα.παρε αλλο κινητο!

τι να κανει ενα flash οταν η ιδια φωτογραφικη ειναι μολις 2mp :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για τα 3,2 megapixel του συγκεκριμενου αξιζει. Ναι ειναι λιγο τεραστιο αλλα δεν θα το εχεις και συνεχεια πανω! Ελαφρυ ειναι παντως. Εγω μια ιδεα ειπα μπορει και να μην το παρω ποτε αλλα αξιζει τον κοπο γιατι ειναι αρκετα δυνατο.
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις καμια εφαρμογη οπως ειναι η mobiola ( wed cam ή headset ) (στα νοκια) αλλα για sony ericsson ; θελω να χρησιμοποιησω το w890 μου σαν μικροφωνο στο msn ή στο skype.... ( δεν ειναι symbian :( )
αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις καμια εφαρμογη οπως ειναι η mobiola ( wed cam ή headset ) (στα νοκια) αλλα για sony ericsson ; θελω να χρησιμοποιησω το w890 μου σαν μικροφωνο στο msn ή στο skype.... ( δεν ειναι symbian :( )

δεν νομιζω να υπαρχει κατι τετοιο για το κινητο μας..:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ενος φιλου το w890i σταματησε να εχει ηχο στις εισερχομενες κλησεις και στα μυνηματα.Κατα τα αλλα παιζει τα παντα Mp3 ,videos κλπ.

Εκανα master reset τα ιδια, update firmware , τα ιδια .:(

 

Εχει τυχει σε κανεναν αλλο? Καμια ιδεα τι μπορει να φταιει γιατι ειναι τρελο προβλημα ενω εχει ηχο να μην δουλευει στις εισερχομενες?

Υπαρχει περιπτωση να εχει 2 μεγαφωνακια αλλο για τα multimedia αλλο για τις κλησεις κλπ και να καηκε?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ενος φιλου το w890i σταματησε να εχει ηχο στις εισερχομενες κλησεις και στα μυνηματα.Κατα τα αλλα παιζει τα παντα Mp3 ,videos κλπ.

Εκανα master reset τα ιδια, update firmware , τα ιδια .:(

 

Εχει τυχει σε κανεναν αλλο? Καμια ιδεα τι μπορει να φταιει γιατι ειναι τρελο προβλημα ενω εχει ηχο να μην δουλευει στις εισερχομενες?

Υπαρχει περιπτωση να εχει 2 μεγαφωνακια αλλο για τα multimedia αλλο για τις κλησεις κλπ και να καηκε?

 

Έχω και εγώ το ίδιο ακριβώς πρόβλημα. Τι κάνω????

Link to comment
Share on other sites

εγω προσωπικα δεν το εχω αυτο το προβλημα και η λυση δεν ξερω ποια ειναι εφοσον εχεις κανει (master reset,update firmware).

μηπως εχεις αλλαξει προφιλ...αλλα τι λεω..εφοσον εχεις κανει επαναφορα ρυθμισεων..αυτο θα το διορθωνε το προβλημα.

εφοσον υπαρχει τετοαι σοβαρη κατασταση δυσλειτουργιας του τηλεφωνου..το α) πραγμα που κανεις ειναι να το πας σε Service point.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Με μεγαλη μου χαρα ανακαλυψα οτι το κινητο τραβαει βιντεο Mp4! :up:

 

και αναλυση..και ηχος πολυ καλος..για τις δυνατοτητες του κινητου :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ενος φιλου το w890i σταματησε να εχει ηχο στις εισερχομενες κλησεις και στα μυνηματα.Κατα τα αλλα παιζει τα παντα Mp3 ,videos κλπ.

Εκανα master reset τα ιδια, update firmware , τα ιδια .:(

 

Εχει τυχει σε κανεναν αλλο? Καμια ιδεα τι μπορει να φταιει γιατι ειναι τρελο προβλημα ενω εχει ηχο να μην δουλευει στις εισερχομενες?

Υπαρχει περιπτωση να εχει 2 μεγαφωνακια αλλο για τα multimedia αλλο για τις κλησεις κλπ και να καηκε?

 

Λοιπόν προσέξτε. πήγα το κινητό μου σε ενα κατάστημα Wind στις 6 Αυγούστου. Το παρέλαβα στις 25 Σεπ (δηλαδή μετά από 50 ημέρες). Το δοκιμάζω στο σπίτι και βλέπω ότι εξακολουθεί να μην έχει ήχο. Τι να κάνω;;;;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν προσέξτε. πήγα το κινητό μου σε ενα κατάστημα Wind στις 6 Αυγούστου. Το παρέλαβα στις 25 Σεπ (δηλαδή μετά από 50 ημέρες). Το δοκιμάζω στο σπίτι και βλέπω ότι εξακολουθεί να μην έχει ήχο. Τι να κάνω;;;;

κι'εσυ οταν το πηρες δεν το δοκιμασες?? :blink:

τι να κανεις..αποδεικτικο δεν σου δωσανε γιατι εργασιες κανανε στο κινητο??

 

πας στο καταστημα..τους βριζεις..και πας το κινητο σε ενα επισημο service point και το φτιαχνεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν προσέξτε. πήγα το κινητό μου σε ενα κατάστημα Wind στις 6 Αυγούστου. Το παρέλαβα στις 25 Σεπ (δηλαδή μετά από 50 ημέρες). Το δοκιμάζω στο σπίτι και βλέπω ότι εξακολουθεί να μην έχει ήχο. Τι να κάνω;;;;

Πηγαίνεις πίσω και τους εξηγείς ότι υπάρχει πρόβλημα με το κινητό. Δεν υπάρχει αμφιβολία!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Εχω το ιδιο προβλημα με το ηχειο...δεν ακουγετε στις εισερχομενες και στα μυνήματα αλλα κανονικα πχ στην μουσικη...κανενας φιλος που ειχε το ιδιο προβλημα και το διορθωσε???

 

 

Υπενθύμιση από Ο.Δ.: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Edited by zxr
Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
κανεις βρε παιδια??? :(

εφοσον εχεις τοσο σοβαρο προβλημα γιατι δεν το πηγαινεις σε service point?

 

υ.γ.(μηπως εχεις επιλεξει προφιλ αθορυβο..)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
κανεις βρε παιδια??? :(

 

Εχει καει το μεγαφωνακι.Η πας σε Ericsson Point η στον Γερμανο.

Ανταλλακτικο στο ιντερνετ εχει 3-4Ε αλλα με τα μεταφορικα δεν συμφερει.

Ισως μονο service point Μπορει να δωσει λυση :(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδία έχω ένα μικρό προβληματάκι, θέλω να αγοράσω ένα κινητό μέσω Αγγλίας αλλά το προβλημά μου είναι το εάν θα δέχεται τις δικές μας κάρτες Sim. Είναι αρκετά παλιό μοντέλο αλλά με αρέσει πολύ. Όποιος γνωρίζει σας παρακαλώ ας μου πει εάν θα δέχεται και εάν θα λιτουργεί με τις δικές μας κάρτες Sim. Το κινητό παιδιά είναι αυτό που θα ανεβάσω παρακάτω και θέλω να τα πάρω από την συγκεκριμένη σελίδα που θα ανεβάσω. Σας παρακαλώ ας με βοηθήσεται γιατι το χρειάζομαι επείγον το κινητό.

 

http://www.amazon.co.uk/Ericsson-W890i-Silver-Mobile-Unlocked/dp/B001A2SU22/ref=sr_1_192?ie=UTF8&s=electronics&qid=1273663558&sr=1-192

Link to comment
Share on other sites

Παιδία έχω ένα μικρό προβληματάκι, θέλω να αγοράσω ένα κινητό μέσω Αγγλίας αλλά το προβλημά μου είναι το εάν θα δέχεται τις δικές μας κάρτες Sim. Είναι αρκετά παλιό μοντέλο αλλά με αρέσει πολύ. Όποιος γνωρίζει σας παρακαλώ ας μου πει εάν θα δέχεται και εάν θα λιτουργεί με τις δικές μας κάρτες Sim. Το κινητό παιδιά είναι αυτό που θα ανεβάσω παρακάτω και θέλω να τα πάρω από την συγκεκριμένη σελίδα που θα ανεβάσω. Σας παρακαλώ ας με βοηθήσεται γιατι το χρειάζομαι επείγον το κινητό.

 

http://www.amazon.co.uk/Ericsson-W890i-Silver-Mobile-Unlocked/dp/B001A2SU22/ref=sr_1_192?ie=UTF8&s=electronics&qid=1273663558&sr=1-192

 

αφου λεει οτι ειναι unlocked θα παιζει δεν θα εχει προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

αφου λεει οτι ειναι unlocked θα παιζει δεν θα εχει προβλημα.

 

το θεμα είναι οτι λέει Unlocked και αυτό αφορά το ότι δεν έχει το λογισμικό κάποιας συγκεκριμένης εταιρίας πχ Vodafone η οτι δεχεται οποιαδήποτε κάρτα Sim ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W890i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...