Jump to content

CECT P168


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και γω ανυπομονω να δω εξελιξεις...φαινεται πολυ ενδιαφερον κινητο...και αν το εχει κ καποιος απο σαλονικη θα ηθελα να τον συναντησω για να δω τι παιζει...

 

αντε πειραματοζωα!!ριχτε μας εξελιξεις!!

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 272
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι ρε παιδιά,για πείτε...Ενδιαφέρον ακούγεται...Ξέρετε πού υπάρχει και πόσο κοστίζει το 599?
Link to comment
Share on other sites

Εγω το βρήκα στο eBay και σε γενικες γραμμές η τιμή είναι περίπου ίδια με το P168. Αντε να το βρείς καμια 10-15 ευρω παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δε το ξέρω στα σίγουρα αλλά απ'όσο το έψαξα είναι απλό κινητό με φιξ δυνατότητες που δε μπορεις να πειράξεις το software του.
Link to comment
Share on other sites

Xαιρετω και εγω με τη σειρα μου.

Πριν απο 10 μερες απεκτησα το p168 και σε γενικες γραμμες ειμαι ευχαριστημενος απο την αναλογια τιμης και αποδοσης.Εχει πολλες δυνατοτητες,Απο αυτες ξεχωριζουν οι αναπαραγωγη mp3 σε ικανοποιητικο επιπεδο , η καμερα που σε βοηθαει να τραβας βιντεο (μετα απο 4 μερες καταφερα να ρυθμισω τις αναλογιες φωτισμου) και η αναπαραγωγη βιντεο που σου επιτρεπει να βαζεις ολοκληρες ταινειες μεσα με μορφη 3gp βεβαια.

Το μονο μειονεκτημα ειναι ο φορτιστης τοιχου ο οποιος προοριζεται για κινεζικες πριζες.πιο στενες απο τις δικες μας οποτε η φορτιση γινεται μονο μεσω pc και δεν ειναι και η καλυτερη δυνατη διοτι πρεπει να το κσεφτεις καλα αν το αφησεις αφορτιστο για κανα 3 ημερο αν την κανεις για μερος χωρις υπολογιστη.Καρτουλα δεχεται μεχρι και 4 gigabyte micro sd και λειτουργει χωρις προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δε μας είπες τι γίνεται με τα sms! Δεχεται ελληνικά;

 

Ελληνικα δεχεται κανονικα , απλα ελληνικα δεν μπορεις να στειλεις , τα στελνεις με greeklish.

 

oσον αφορα το φορτιστη απο οτι μου ειπαν πριν λιγο εχει ο κωτσοβολος μετατροπεα απο αμερικανικο στυλ πριζας σε ευρωπαικο οποτε αυριο μετα τη δουλεια θα εχω και φορτιστη και θα ειμαι σε θεση να ξερω πως παει και απο αυτη την αποψη.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μπορέσεις περιμένω να μου πεις για τα sms που λαμβάνει.

 

 

Να γράψεις ελληνικά δε μπορείς λογω fonts διαβάσεις sms γραμμένα στα ελληνικά

full bluetooth 30m το τηλεφωνο απο το ακουστικό

Ομως η μπαταρίες τις πρωτες ημερες ηταν κουκουρουκου

με διαρκεια περιπου τρις ωρες τωρα το εχω δυο μερες αφορτιστο και εχει τεσσερα στα πεντε με την usb φενεται σαν flashaki ενω με συνδεση bluetooth κανονικά ( τηλεφωνο και flash ) επισης στις ιδιότητες το προβαλει ως c ericsson cell ( ισως αυτο να σημενει cec το t ειναι το telecom)

ακόμα δεν εχω ασχοληθει με το τηλεφωνο για να σας γράψω περισσοτερα

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικα δεχεται κανονικα , απλα ελληνικα δεν μπορεις να στειλεις , τα στελνεις με greeklish.

 

oσον αφορα το φορτιστη απο οτι μου ειπαν πριν λιγο εχει ο κωτσοβολος μετατροπεα απο αμερικανικο στυλ πριζας σε ευρωπαικο οποτε αυριο μετα τη δουλεια θα εχω και φορτιστη και θα ειμαι σε θεση να ξερω πως παει και απο αυτη την αποψη.

 

μια προχειρη λυση είναι να αφαιρεσεις το χοντρο pin(γειωση) με σταυροκατσάβιδο και να το βαλεις σε πρίζα απλη οχι shoucko

Link to comment
Share on other sites

πηρα απο το ακτινιον στην πατησιων μια πριζα που φοριεται πανω στην αμερικανικη του φορτιστη τοιχου με 1,45 ευρω και εκανα τη δουλεια μου και με το παραπανω ( ο κωτσοβολος την ειχε 4 ευρω !!!!! )
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,το πουλάει κανένα μαγαζί εδώ ελλάδα?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας παιδια...ενδιαφερομαι και εγω να αποκτησω το cect p168 η a380...

Αυτο που θα ηθελα να μαθω ειναι αν μπορει να δεχεται κλησεις και μηνυματα και απο τις δυο καρτες sim ταυτοχρονα?

Επισης αν μπορει να τρεξει java εφαρμογες ή οποιοδηποτε αλλη μορφη εφαρμογων?

Ευχαριστω :D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια...ενδιαφερομαι και εγω να αποκτησω το cect p168 η a380...

Αυτο που θα ηθελα να μαθω ειναι αν μπορει να δεχεται κλησεις και μηνυματα και απο τις δυο καρτες sim ταυτοχρονα?

Επισης αν μπορει να τρεξει java εφαρμογες ή οποιοδηποτε αλλη μορφη εφαρμογων?

Ευχαριστω :D

 

μονο το ενα πρεπει να κανεις switch ολα τα αλλα κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από μένα παιδιά ,

Πήρα και εγώ ένα Cect 599.Καλό εκ πρώτης όψεως αλλά έχω

ένα προβλημα με τα βίντεο που του φορτώνω.Αυτό τραβάει mp4

και φυσικά τα παίζει κιόλας.Οταν του έβαλα δικά μου mp4 μετατροπή

από άλλα format δεν τα έπαιξε.Του εβαλα 3gp τα έπαιξε αλλά όταν

του έβαλα μεγαλύτερο μέγεθος 3gp πάλι δεν τα έπαιξε.Εχει όριο

μεγέθους αρχείου?Με τα 168 που έχετε εσείς έχετε πρόβλημα?

Κάθε πληροφορία καλοδεχούμενη!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γειά σας και από μένα παιδιά ,

Πήρα και εγώ ένα Cect 599.Καλό εκ πρώτης όψεως αλλά έχω

ένα προβλημα με τα βίντεο που του φορτώνω.Αυτό τραβάει mp4

και φυσικά τα παίζει κιόλας.Οταν του έβαλα δικά μου mp4 μετατροπή

από άλλα format δεν τα έπαιξε.Του εβαλα 3gp τα έπαιξε αλλά όταν

του έβαλα μεγαλύτερο μέγεθος 3gp πάλι δεν τα έπαιξε.Εχει όριο

μεγέθους αρχείου?Με τα 168 που έχετε εσείς έχετε πρόβλημα?

Κάθε πληροφορία καλοδεχούμενη!!!

 

exw kai egw ena 599 alla den exw to problima pou les. ekana metatropi avi se mp4 kai moy ta epaikse kanonnika. ti firmware exeis?

Link to comment
Share on other sites

γεια σκεφτομαι να παρω το 599 κι εγω. απλα θελω να ρωτήσω....

το βιντεο σε τι ανάλυση το γράφει?

όταν παίζει full screen video χαλάει τιν ανάλυση? λένε οτι παίζει μόνο 176χ144

έχει γρήγορο μενού?

java 2 παίζει?

το bluetooth παίζει?

γενικά αξίζει ?

T28s - S700 - P910i - HTC HD - P1i - xperia Neo V
Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να ρωτησω οποιος ξερει: τα μηνυματα που ερχονται στο P168 στα ελληνικά μπορείς να τα διαβασεις ειναι σε ''κινέζικα''???
Link to comment
Share on other sites

γεια σκεφτομαι να παρω το 599 κι εγω. απλα θελω να ρωτήσω....

το βιντεο σε τι ανάλυση το γράφει?

όταν παίζει full screen video χαλάει τιν ανάλυση? λένε οτι παίζει μόνο 176χ144

έχει γρήγορο μενού?

java 2 παίζει?

το bluetooth παίζει?

γενικά αξίζει ?

 

γενικά φιλε μου αξίζει, πιστεύω οτι θα μείνεις ευχαριστημένος. για το βίντεο όταν γυρίζεις πλάγια το κινητό δεν χάνει μπορώ να πω σε ποιότητα, έχει γρήγορο μενού, το bluetooth ειναι κομπλε ή δεν ξέρω τι εννοείς με αυτή την ερώτηση. τα παιχνίδια που έχει δεν δεν ξέρω τι είναι ούτε εάν παιζει java. σε ένα ξένο forum είδα ότι παίζει άλλα πρέπει να έχουμε flash cable που δεν ξέρω πως μπορώ να βρώ ή bluetooth adaptor για το pc που δεν έχω πάρει ακόμα γιατί πρέπει να έχεις πρόσβαση στο menu του τηλεφόνου για να τα περάσεις , γιατι με το usb καλώδιο που σου δίνουν το pc το αναγνωρίζει σαν μέσω αποθήκευσης ή σαν web cam.

ελπίζω να σε βοήθησα, ότι θέλεις ρώτησέ με

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να ρωτησω οποιος ξερει: τα μηνυματα που ερχονται στο P168 στα ελληνικά μπορείς να τα διαβασεις ειναι σε ''κινέζικα''???

 

όπως στο 599 έτσι και στο P168 τα μηνύματα έρχονται στα ελληνικά απλά δεν μπορείς να γράψεις σε ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...