Jump to content

ETEN Glofiish X600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά.Πρώτη φορά στο forum, πρώτη φορά κάτοχος ppc.

Έχω εδώ και 2 μέρες το x600 και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα.

 

Στην λειτουργία με τον καιρό, παρατήρησα ότι ανανεώνεται μόνο του (δηλαδή με χρεώνει). Ενώ έχω απενεργοποιημένη την αυτόματη ανανέση και το GPRS.Τι μπορεί να συμβαίνει?

 

Γενικά πώς μπορώ να ελέγξω πότε κάποιο πρόγραμμα θα μπαίνει στο δίκτυο και πότε όχι ή καλύτερα πως μπορώ να είμαι σίγουρος ότι δεν χρεώνομαι απο κάποια υπηρεσία?.

Όλεs οι ενδείξεις για το δίκτυο είναι κλειστές και αυτό συνεχίζει και ανανεώνει (κλειστά επίσης wifi, bluetooth.Το μόνο ενεργό είναι το GSM).

 

Ευχαριστώ και καλημέρα σε όλους.

 

Δηλαδη το Weather χρεωνει? Και πως, αφου δεν ειχε καποια ερωτηση σχετικη για χρεωσεις! Και ποσο παει το μαλλι? Για να δω αν αξιζει τουλαχιστον (αφου πεφτει και εξω! Ελεγε οτι σημερα θα ειχε ηλιο - εβρεχε ολη μερα:lol:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΤΟ ΠΗΡΑ!:D

Έχω να πω πως ήδη από τη συσκευασία είναι πολύ προσεγμένο και στα δίνει όλα στα χέρια!

Τώρα το έχω να φορτίσει με μεγάλη αγωνία. Μόνο που έχω μεγάλο πρόβλημα: πως θα μεταφέρω τις επαφές ρε παιδιά; Μου είπατε κάτι λύσεις αλλά ενώ με το PC Suite μετέφερα τις επαφές στον υπολογιστή δε μπορώ να τις βάλω στο Microsoft Outlook γιατί δεν τις αναγνωρίζει και τα ελληνικά τα βγάζει κινέζικα. Τι άλλο μπορώ να κάνω; Αυτό που σκέφτηκα είναι να βάλω την sd του Ν80 στο Χ600 να σώσω τις επαφές στη μνήμη του κινητού και μετά να βάλω την καινούργια sd και να σώσω εκεί πλέον τις επαφές. Λέτε να πιάσει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΠΗΡΑ!:D

Έχω να πω πως ήδη από τη συσκευασία είναι πολύ προσεγμένο και στα δίνει όλα στα χέρια!

Τώρα το έχω να φορτίσει με μεγάλη αγωνία. Μόνο που έχω μεγάλο πρόβλημα: πως θα μεταφέρω τις επαφές ρε παιδιά; Μου είπατε κάτι λύσεις αλλά ενώ με το PC Suite μετέφερα τις επαφές στον υπολογιστή δε μπορώ να τις βάλω στο Microsoft Outlook γιατί δεν τις αναγνωρίζει και τα ελληνικά τα βγάζει κινέζικα. Τι άλλο μπορώ να κάνω; Αυτό που σκέφτηκα είναι να βάλω την sd του Ν80 στο Χ600 να σώσω τις επαφές στη μνήμη του κινητού και μετά να βάλω την καινούργια sd και να σώσω εκεί πλέον τις επαφές. Λέτε να πιάσει αυτό;

 

πιστευω οτι θα πιασει,αλλωστε αυτο σου ειπα στο και στο προγουμενο ποστ

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά η ένταση όταν χτυπάει το τηλέφωνο γιατί είναι τόσο χαμηλή? πως την αυξάνω ενώ στην ένδειξη δείχνει τέρμα ακούγετε σιγά! έτσι είναι η εγώ έχω το πρόβλημα?ιδικά αν είμαι στο αυτοκίνητο χάνω κλήσεις διότι δεν τις ακούω! :confused:
Mobile User: ETEN glofiish X600 - Sony Ericsson T280i - Sony Ericsson K500i
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά η ένταση όταν χτυπάει το τηλέφωνο γιατί είναι τόσο χαμηλή? πως την αυξάνω ενώ στην ένδειξη δείχνει τέρμα ακούγετε σιγά! έτσι είναι η εγώ έχω το πρόβλημα?ιδικά αν είμαι στο αυτοκίνητο χάνω κλήσεις διότι δεν τις ακούω! :confused:

 

Δεν είναι ότι είναι χαμηλή η ένταση, αλλά ότι το ηχείο είναι τοποθετημένο στο πίσω μέρος του τηλεφώνου, με αποτέλεσμα να μην ακούγεται πολύ όταν είναι ακουμπισμένο κάτω...

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

εχω ενεργοποιήσει καταλαθος τον αρχικό κωδικο του Χ600,κανω hard reset και δεν φευγει,(βεβαια καποιοι πονηροι θα πουν οτι δεν ειναι δικο μου οποτε λεω πως μπορω να τους στειλω την αποδειξη αν θελουν να δουν οτι το αγορασα),το θεμα ειναι πως εχω κωδικο και για την συσκευη και για τα windows,για τα windows τον ξερω αλλα για την συσκευη δεν ξερω ποιον εχει παρει,εχω βαλει τον ιδιο με τα windows αλλα ολο ποινή μου ριχνει...υπαρχει καποιος τροπος να φυγει ο κωδικος της συσκευης?
Link to comment
Share on other sites

εχω ενεργοποιήσει καταλαθος τον αρχικό κωδικο του Χ600,κανω hard reset και δεν φευγει,(βεβαια καποιοι πονηροι θα πουν οτι δεν ειναι δικο μου οποτε λεω πως μπορω να τους στειλω την αποδειξη αν θελουν να δουν οτι το αγορασα),το θεμα ειναι πως εχω κωδικο και για την συσκευη και για τα windows,για τα windows τον ξερω αλλα για την συσκευη δεν ξερω ποιον εχει παρει,εχω βαλει τον ιδιο με τα windows αλλα ολο ποινή μου ριχνει...υπαρχει καποιος τροπος να φυγει ο κωδικος της συσκευης?

 

ξαναφορτωσε την ρομ

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ότι είναι χαμηλή η ένταση, αλλά ότι το ηχείο είναι τοποθετημένο στο πίσω μέρος του τηλεφώνου, με αποτέλεσμα να μην ακούγεται πολύ όταν είναι ακουμπισμένο κάτω...

 

το θέμα είναι ότι δεν ακούγεται δυνατά ακόμα και όταν το κρατάω στο χέρι δεν ακούγεται δυνατά:confused:

Mobile User: ETEN glofiish X600 - Sony Ericsson T280i - Sony Ericsson K500i
Link to comment
Share on other sites

τα προγράμματα που τα εγκαθιστούμε; μνήμη τηλεφώνου ή καρτας;

 

και κάτι άλλο: αν θέλω να γράψω αγγλικά πως γίνεται; βρήκα ένα τρόπο να πατάω το κουμπί "aΰ"(κάπως έτσι είναι και βρίσκεται δίπλα στο ctrl) και μετά το αγγελικό γράμμα αλλά αυτό δεν εξυπηρετεί γιατί πρέπει να το κάνω αυτό για κάθε γράμμα. άλλος τρόπος υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι ότι δεν ακούγεται δυνατά ακόμα και όταν το κρατάω στο χέρι δεν ακούγεται δυνατά:confused:

 

Ποιο ringtone έχεις? Γιατί αν βάλεις το russian dance που έχει μέσα, τον ήχο στο τέρμα και το έχεις στο χέρι γίνεται χαμός!

 

Αν έχεις βάλει δικό σου πρέπει μάλλον να το περάσεις από κάποιο πρόγραμμα audio gain...

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

τα προγράμματα που τα εγκαθιστούμε; μνήμη τηλεφώνου ή καρτας;

 

και κάτι άλλο: αν θέλω να γράψω αγγλικά πως γίνεται; βρήκα ένα τρόπο να πατάω το κουμπί "aΰ"(κάπως έτσι είναι και βρίσκεται δίπλα στο ctrl) και μετά το αγγελικό γράμμα αλλά αυτό δεν εξυπηρετεί γιατί πρέπει να το κάνω αυτό για κάθε γράμμα. άλλος τρόπος υπάρχει;

 

Ανάλογα το πρόγραμμα π.χ. αν είναι από αυτά που εμφανίζονται στην today screen όπως καιρός, ημερολόγιο, ξυπνητήρι κλπ. τα βάζεις συνήθως στο τηλέφωνο. Μεγάλα προγράμματα όπως το Destinator στην κάρτα. Στις ρυθμίσεις - Μνήμη βλέπεις τι γίνεται (το X600 δεν έχει και πολύ μνήμη οπότε θέλει φειδώ...)

 

Βάλε αυτό το Keyboard - πατάς στο "123#?" και αλλάζεις γλώσσα:

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=5652

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μπορει να ακουγομαι κουραστικος (σας εχω πρηξει στις ερωτησεις:O) αλλα που μπορω να βρω χρησιμα προγραμματα για το Χ600? Βρηκα καποια αλλα δεν μου ετρεχαν... Δεν ειναι ολα τα προγραμματα για Pocket Pc συμβατα? Ουτε παιχνιδια μου ετρεχαν... Αν υπαρχει προβλημα σε link στειλτε μου personal message... Α, και με τα μηνυματα με Ελληνικη γραμματοσειρα, διαβασα ενα πολυ χρησιμο forum αλλα επειδη προτεινε πολλα διαφορετικα προγραμματα, δεν καταλαβα ποιο ειναι το ποιο χρησιμο και ευκολο στην εγκατασταση... Οπως και να χει, η μεταβαση απο απλο κινητο σε Pocket Pc ειναι λιγακη δυσκολη στην αρχη!!!:D Ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

http://www.ipmart-forum.com/forumdisplay.php?f=624 (ότι λέει για windows mobile 5 ή 6)

 

 

Για μηνύματα SMS το greeksmswriter, έχω δώσει link πιο πριν:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2279735#post2279735

 

Προσοχή το joystick δεξιά κάνει το T9, πάνω αλλάζει κεφαλαία και μικρά κλπ. έχει διάφορες λειτουργίες ψάξτε το...

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

http://www.ipmart-forum.com/forumdisplay.php?f=624 (ότι λέει για windows mobile 5 ή 6)

 

 

Για μηνύματα SMS το greeksmswriter, έχω δώσει link πιο πριν:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2279735#post2279735

 

Προσοχή το joystick δεξιά κάνει το T9, πάνω αλλάζει κεφαλαία και μικρά κλπ. έχει διάφορες λειτουργίες ψάξτε το...

 

Ευχαριστω Furious... Εισαι ο προσωπικος μου ηρωας!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

μεχρι τη μνημη παιρνει το x600?

xreiazetai to patch απο την eten για πανω απο 2 giga?

 

Κάποιος που έχει να μας πει... (νομίζω δε θέλει καν patch). Περιμένω μια sandisk 8 gb sdhc αυτή τη βδομάδα - θα σας πω πώς πήγε όταν την παραλάβω...

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

Δείτε και μια σύγκριση του Χ600 με το HTC Cruise όσον αφορά στο GPS:

(ή γιατί έχω δίκιο όταν λέω ότι βαρέθηκα τις τσιγγουνιές της HTC πρώτα με τους OMAP και τώρα με τους δέκτες GPS της Qualcomm)

 

http://www.gpspassion.com/forumsen/topic.asp?TOPIC_ID=105771

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

κάτι ηλίθιο θα ρωτήσω για αυτό μη βαρέσετε! εντάξει;

1) τι είναι και πως γίνεται το soft και hard reset;

2) αν εγκαταστήσω κάποιο άλλο πληκτρολόγιο το προεγκατεστημένο θα σβηστεί μόνο του ή θα πρέπει να το σβήσω εγώ κάπως;

Link to comment
Share on other sites

κάτι ηλίθιο θα ρωτήσω για αυτό μη βαρέσετε! εντάξει;

1) τι είναι και πως γίνεται το soft και hard reset;

2) αν εγκαταστήσω κάποιο άλλο πληκτρολόγιο το προεγκατεστημένο θα σβηστεί μόνο του ή θα πρέπει να το σβήσω εγώ κάπως;

 

1)Το soft είναι κάτι σαν το reboot του υπολογιστή, ενώ το hard reset είναι κάτι σαν το format και επανεγκατάσταση του λειτουργικού... Πώς γίνεται δες το manual του Χ600...

 

2) Όχι δε θα σβηστεί και θα μπορείς να διαλέγεις κάνοντας κλικ λίγο δεξιά από το εικονίδιο με το keyboard, που εμφανίζεται κάτω στη μέση όταν ανοίγεις μια εφαρμογή που γράφεις π.χ. SMS, notepad κλπ.

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

Δείτε και μια σύγκριση του Χ600 με το HTC Cruise όσον αφορά στο GPS:

(ή γιατί έχω δίκιο όταν λέω ότι βαρέθηκα τις τσιγγουνιές της HTC πρώτα με τους OMAP και τώρα με τους δέκτες GPS της Qualcomm)

 

http://www.gpspassion.com/forumsen/topic.asp?TOPIC_ID=105771

 

συμφωνω και εγω 100% για το gps

μαλιστα ακομη και με sirf 3 το gps των htc ειναι κατωτερο του x600

το λεω μιας και το προηγουμενο κινητο ηταν το p3300 και με το gps του ειχα τα προβληματακια του (ασυμβατοτητα με destinator 6,οχι πολυ δυνατο σημα)

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω και εγω 100% για το gps

μαλιστα ακομη και με sirf 3 το gps των htc ειναι κατωτερο του x600

το λεω μιας και το προηγουμενο κινητο ηταν το p3300 και με το gps του ειχα τα προβληματακια του (ασυμβατοτητα με destinator 6,οχι πολυ δυνατο σημα)

 

βεβαια κανενα δε συγκρινεται με ενα bt holux m1000που εχω παρει απο ebay ,κλειδωνει δορυφορους ασυγκριτα γρηγοροτερα απο ολα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish X600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...