Jump to content

Πολεμικές τέχνες


SuRfeRCy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά το eurosport δείχνει τους αγώνες με καθυστέρηση 3 εβδομάδων συνήθως.

 

Η μόνη ¨πηγή¨ για να δείτε τους αγώνες με πολύ μικρή καθυστέρηση είναι το internet.

 

Ο ironmike παίζει με τον andy souwer, περσυνό πρωταθλητή και πρωταθλητή του 2005, στη φάση των 16.

 

Η φάση των 8 στις 7 Ιουλίου και οι τελικοί στις 1 Οκτώβρη.

 

Εγώ για να είμαι σίγουρος θα περιμένω μέχρι τις 1

(όπως λέει το πρόγραμμα) .

Αν το δείξει καλός αλλιώς δεν έγινε και τίποτα !!

Απλά δεν θέλω να χάσω τέτοιο αγώνα :rotfl::rotfl::w00t:

( όπως δεν έχασα και στο παρελθών ) !! :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 351
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και δυστυχώς.....

 

Ήταν το πρώτο Κ.Ο. του ironmike.....

 

κριμα....

 

(ενας αγωνας που ειχε χασει λογω αιμοραγιας δεν πιανεται για Κ.Ο.?)

Link to comment
Share on other sites

κριμα....

 

(ενας αγωνας που ειχε χασει λογω αιμοραγιας δεν πιανεται για Κ.Ο.?)

 

Οχι φίλε μου.

Θεωρείται και ΕΙΝΑΙ, ΤΚΟ. Δεν τον άφησε ο γιατρός να συνεχίσει.

 

Δεν ξέρω αν είδες τον χθεσινό αγώνα, αλλά αυτό ήταν κανονικότατο ΚΟ, αν και ο ironmike ήταν καταπληκτικός σε όλον τον αγώνα.

Link to comment
Share on other sites

Οχι φίλε μου.

Θεωρείται και ΕΙΝΑΙ, ΤΚΟ. Δεν τον άφησε ο γιατρός να συνεχίσει.

 

Δεν ξέρω αν είδες τον χθεσινό αγώνα, αλλά αυτό ήταν κανονικότατο ΚΟ, αν και ο ironmike ήταν καταπληκτικός σε όλον τον αγώνα.

Eγω θα το εδινα TKO γιατι ο Zambo σηκωθηκε στα 8 δευτερα.Τespa οι ιαπωνες εχουν στερησει πολλες φορες απο τον Zambo στο παρελθον την προκριση του στον τελικο.Εμενα μου θυμισε τον παλιο καλο εαυτο του οπως οταν αντιμετωπισε τον Masato το 2003....full επιθεση με δυνατα και γρηγορα combo.Ο Souwer οπως οι περισσοτεροι αντιπαλοι του Zambo παιζουν την γατα με το ποντικι...επειδη γνωριζουν οτι αν περασει το κροσε του ειναι ΚΟ προσεχουν την αμυνα τους και απλως κερδιζουν σημεια με χτυπηματα εκ του ασφαλους....ο zambo χτες μετα απο τοση υπερπροσπαθεια κουραστηκε,ανοιξε την guard του και αυτο ηταν..εξαλλου ειχε απεναντι του τον πρωταθλητη που μαζι με τον Masato ειναι τα φαβορι και για τον φετινο τιτλο.Νομιζω οτι πλεον μονο ενας ξενος προπονητης θα τον βοηθησει να κανει το επομενο βημα.

 

Video

http://www.transferbigfiles.com/Get.aspx?id=40322048-0004-4f01-a816-d7c3604bcac9

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ξερετε μηπως κανενα μερος στη λαρισα στο οποιο να διδασκουν σοβαρα πολεμικές τεχνες? βασικα σκεφτομαι για καρατε ή kung fu αλλα δεν ξερω και πολλα για αυτές και δεν ξερω τι να επιλεξω. ακουσα και διαφορες παραλλαγες του καρατε και ολων των αλλων και μπερδευτικα καπως...
Ο σοφός γνωρίζει ότι καμία επιτυχία, όπως και καμία αποτυχία, δεν είναι οριστική.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Επιτέλους !!!! :w00t:

Έφτασε η μεγάλη ώρα!!!

Η ώρα που ο Μιχάλης Ζαμπίδης θα πραγματοποιήσει το μεγάλο ταξίδι για την Ιαπωνία με ένα και μόνο στόχο: την είσοδο στην τελική οκτάδα του Κ-1.

Τελικό του εμπόδιο ο Albert Kraus, Νο3 στην κατάταξη και πρώην Πρωταθλητής του Κ-1, που τον περιμένει με άγριες διαθέσεις σε ένα μεγάλο αγώνα που θα πραγματοποιηθεί στις 7/7 στο Τόκυο.

Οι αποσκευές του Μιχάλη είναι γεμάτες με θετική ενέργεια και μεγάλη αισιοδοξία, ειδικά μετά την συμμετοχή του στην πολύ επιτυχημένη διοργάνωση IRON CHALLENGE και την αναμέτρησή του με τον Muslic Sanel που αποτέλει ένα πολύ καλό crash test.

Συνταξιδιώτες θα έχει τους προπονητές του Mάκη Κολέθρα και Παναγιώτη Σώζο, οι οποίοι έχουν μεριμνήσει για την σωστή προετοιμασία του Έλληνα πρωταθλητή, τη manager του Tόνια Φουσέκη και τη σκέψη χιλιάδων fan του οι οποίοι περιμένουν για μία ακόμη φορά να στεφθεί νικητής.

Λίγο πριν την αναχώρησή του, ο Μιχάλης Ζαμπίδης δήλωσε:

«Είμαι σε πολύ καλή κατάσταση. Ο τελευταίος αγώνας το επιβεβαίωσε. Ανυπομονώ να ακούσω το καμπανάκι και να δώσω ψυχή και σώμα στον αγώνα μου με τον Kraus. Είναι μεγάλη μου χαρά αλλά και χρέος να φανώ αντάξιος των προσδοκιών σας και εκτιμώ αφάνταστα την υποστήριξή σας. »

Ο Μιχάλης Ζαμπίδης θα αναχωρήσει από τη χώρα μας την Πέμπτη 3/7 στις 16:15, από το αεροδρόμιο Ελ. Βενιζέλος.

 

Είμαστε μαζί σου !!! Τσακισέ τον !!!! :cool::cool:

Link to comment
Share on other sites

Δυστιχώς για άλλη μια φορά οι διαιτητές του αγώνα χαντάκωσαν τον Μιχάλη Ζαμπίδη !!!!

( Εχει καταντήσει αηδία πια αυτη η Κ-1 world max )

Οτι θέλουν κάνουν εκεί .... !!!! Μα καλα δεν τους ελέγχει κανένας !!!!:mad::mad: ????

 

 

Ο ΜΙΧΑΛΗΣ ΖΑΜΠΙΔΗΣ ΣΑΦΕΣΤΑΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ALBERT KRAUS – ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΔΕΝ ΕΠΕΤΡΕΨΑΝ 4o ΓΥΡΟ

 

Ο Μιχάλης Ζαμπίδης ήταν κυρίαρχος και στους τρεις γύρους απέναντι στον πρώην Παγκόσμιο Πρωταθλητή του Κ-1 Albert Kraus. Ο Ολλανδός περιορίστηκε σε αμυντικό ρόλο και σε αντεπιθέσεις με τα πόδια. Ένα τέτοιο χτύπημα, έκρινε και το αποτέλεσμα του αγώνα.

 

Ο Έλληνας πρωταθλητής ξεκίνησε δυνατά τους δύο πρώτους γύρους, ενθουσιάζοντας το κοινό με την απόδοσή του καθώς ήταν φανερά ανώτερος του Ολλανδού αντιπάλου του.

 

Στον τρίτο γύρο όλα έδειχναν ότι το παιχνίδι θα κέρδιζε ο Έλληνας πρωταθλητής παρότι ένα χτύπημα με γόνατο του Kraus από τον α’γύρο είχε προκαλέσει σχίσιμο στο φρύδι του Μιχάλη Ζαμπίδη. Περίπου 20 δευτερόλεπτα πριν από τη λήξη του γ’γύρου ο διαιτητής διέκοψε προσωρινά τον αγώνα για να καθαριστεί το πρόσωπο του Έλληνα αθλητή ο οποίος και επανήλθε αμέσως μετά με ορμή και αποφασιστικότητα, καταφέροντας αλλεπάλληλα δυνατά χτυπήματα στον αντίπαλό του.

 

Το καμπανάκι βρήκε τον ένα κριτή να δηλώνει νίκη του Μιχάλη στα σημεία, κάτι που μέχρι εκείνο το σημείο φαινόταν και το πιο πιθανό, και άλλους 2 να αποφασίζουν να πάει το παιχνίδι σε EXTRA ROUND.

 

Η αιμορραγία του Ζαμπίδη ωστόσο κρίθηκε από τους γιατρούς του αγώνα ως σοβαρή και αποτέλεσε εμπόδιο στην συνέχιση του αγώνα, που έπρεπε να είχε ήδη κριθεί υπέρ του Μιχάλη. Ο Albert Kraus εστέφθη νικητής στο ring και ο Μιχάλης Ζαμπίδης στη συνείδηση και στα μάτια όλων των φιλάθλων που παρακολούθησαν τον δυνατό αυτό αγώνα.

 

 

Ήταν ένα άδικο αποτέλεσμα που εξέπληξε ειδικούς και μη που παρακολούθησαν τον αγώνα. :mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε,

 

ΤΝ97 υπάρχει κάποιος τρόπος να επικοινωνήσω μαζί σου; Αναγνώρισα τη σκέψη σου και αισθάνομαι οτι η σχολή σου μπορεί να είναι αυτο που ζητώ.

 

Μπορείς να βοηθήσεις;

 

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε,

 

ΤΝ97 υπάρχει κάποιος τρόπος να επικοινωνήσω μαζί σου; Αναγνώρισα τη σκέψη σου και αισθάνομαι οτι η σχολή σου μπορεί να είναι αυτο που ζητώ.

 

Μπορείς να βοηθήσεις;

 

ευχαριστω.

 

Φίλε μου, σου απάντησα στο PM σου.

 

Και μιας και έχω καιρό να ποστάρω στο θέμα εδώ, αφού διάβασα όλα τα posts να επισημάνω ότι υπάρχουν ορισμένα άσχημα «τριπάκια» που περνάει πολύς κόσμος που ασχολείται με τις ΠΤ και τα ΜΑ.

 

1) Το 1ο «τριπάκι» είναι η κλασσική ερώτηση «Ποιο σύστημα είναι το καλύτερο;» Απάντηση, φυσικά, δεν υπάρχει καθώς όποιος λέει με απόλυτο στυλ «Η τάδε ΠΤ είναι η καλύτερη» πολύ απλά δεν γνωρίζει από Πολεμικές Τέχνες, ούτε την ουσία τους. Δεν υπάρχει καλύτερη Πολεμική Τέχνη, όλα είναι θέμα του τί ταιριάζει στον καθένα και τί ακριβώς επιζητάει.

 

2) Το 2ο «τριπάκι» είναι το θέμα της αποτελεσματικότητας. Πολλοί αναρωτιούνται πόσο αποτελεσματικά είναι όλα αυτά και ποιο σύστημα είναι το καλύτερο για το δρόμο.

 

Και πάλι, η μόνη απάντηση που μπορεί να δώσει κανείς είναι ότι το να επιβιώσει κανείς σε έναν καυγά σε real συνθήκες, είναι πρώτα απ'όλα θέμα ψυχισμού, φυσικής κατάστασης, ετοιμότητας και χαρακτήρα και μετά ακολουθεί η γνώση.

 

Κοινώς, τι να κάνεις τα dans όταν στην κρίσιμη στιγμή χ@ζεσαι επάνω σου! Πολλοί άριστοι πολεμικοτεχνίτες έχουν φάει... ταβερνόξυλο, ακριβώς επειδή ό,τι ήξεραν το ήξεραν σε «εργαστηριακές» συνθήκες και όχι σε πραγματικές.

 

Όποιος παραγνωρίζει αυτή την πραγματικότητα, απλά είτε τον δουλεύει ψιλό γαζί ο δάσκαλός του είτε είναι ηθελημένα εκτός πραγματικότητας και νομίζει ότι είναι ο Jet Li.

 

Προσωπικά, μετά από πολλά χρόνια εξάσκησης, αποφεύγω τους καυγάδες για 2 λόγους: α) δεν ξέρω πόση ζημιά μπορώ να κάνω σε κάποιον εάν πρέπει να αμυνθώ για την ζωή μου, β) δεν ξέρω τι καπνό φουμάρει ο άλλος.

 

Ασκούμαι και θα συνεχίσω να ασκούμαι για όσο καιρό αντέχω ακόμα για να έχω φυσική κατάσταση, διαύγεια, ηρεμία, ψυχραιμία και, απλά, λίγες παραπάνω πιθανότητες να βγω σώος και αβλαβής από καυγά που δεν προκάλεσα και δεν μπόρεσα να αποφύγω.

 

Απλά πράγματα :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, σου απάντησα στο PM σου.

 

Και μιας και έχω καιρό να ποστάρω στο θέμα εδώ, αφού διάβασα όλα τα posts να επισημάνω ότι υπάρχουν ορισμένα άσχημα «τριπάκια» που περνάει πολύς κόσμος που ασχολείται με τις ΠΤ και τα ΜΑ.

 

1) Το 1ο «τριπάκι» είναι η κλασσική ερώτηση «Ποιο σύστημα είναι το καλύτερο;» Απάντηση, φυσικά, δεν υπάρχει καθώς όποιος λέει με απόλυτο στυλ «Η τάδε ΠΤ είναι η καλύτερη» πολύ απλά δεν γνωρίζει από Πολεμικές Τέχνες, ούτε την ουσία τους. Δεν υπάρχει καλύτερη Πολεμική Τέχνη, όλα είναι θέμα του τί ταιριάζει στον καθένα και τί ακριβώς επιζητάει.

 

2) Το 2ο «τριπάκι» είναι το θέμα της αποτελεσματικότητας. Πολλοί αναρωτιούνται πόσο αποτελεσματικά είναι όλα αυτά και ποιο σύστημα είναι το καλύτερο για το δρόμο.

 

Και πάλι, η μόνη απάντηση που μπορεί να δώσει κανείς είναι ότι το να επιβιώσει κανείς σε έναν καυγά σε real συνθήκες, είναι πρώτα απ'όλα θέμα ψυχισμού, φυσικής κατάστασης, ετοιμότητας και χαρακτήρα και μετά ακολουθεί η γνώση.

 

Κοινώς, τι να κάνεις τα dans όταν στην κρίσιμη στιγμή χ@ζεσαι επάνω σου! Πολλοί άριστοι πολεμικοτεχνίτες έχουν φάει... ταβερνόξυλο, ακριβώς επειδή ό,τι ήξεραν το ήξεραν σε «εργαστηριακές» συνθήκες και όχι σε πραγματικές.

 

Όποιος παραγνωρίζει αυτή την πραγματικότητα, απλά είτε τον δουλεύει ψιλό γαζί ο δάσκαλός του είτε είναι ηθελημένα εκτός πραγματικότητας και νομίζει ότι είναι ο Jet Li.

 

Προσωπικά, μετά από πολλά χρόνια εξάσκησης, αποφεύγω τους καυγάδες για 2 λόγους: α) δεν ξέρω πόση ζημιά μπορώ να κάνω σε κάποιον εάν πρέπει να αμυνθώ για την ζωή μου, β) δεν ξέρω τι καπνό φουμάρει ο άλλος.

 

Ασκούμαι και θα συνεχίσω να ασκούμαι για όσο καιρό αντέχω ακόμα για να έχω φυσική κατάσταση, διαύγεια, ηρεμία, ψυχραιμία και, απλά, λίγες παραπάνω πιθανότητες να βγω σώος και αβλαβής από καυγά που δεν προκάλεσα και δεν μπόρεσα να αποφύγω.

 

Απλά πράγματα :)

 

Το θέμα δεν είναι τι ζημία θα του κάνεις ( που θα είναι μεγάλη συγουρα )

Αλλα το ότι μετά μας πάνε και αυτόφορο !!!

Λες και φταίμε εμείς που τους τρώει ο .... τους για καυγά !!!

 

Μια φορά άπλωσα το χέρι μου και το πόδι μου στο δρόμο ... και αυτή τη μια φορά με πήγανε στο αυτόφορο ... Ευτυχώς μετά απο όλη την ταλαιπωρία με άφησαν ελεύθερο λόγο πολλών μαρτύρων ....!!!

Link to comment
Share on other sites

ξερετε μηπως κανενα μερος στη λαρισα στο οποιο να διδασκουν σοβαρα πολεμικές τεχνες? βασικα σκεφτομαι για καρατε ή kung fu αλλα δεν ξερω και πολλα για αυτές και δεν ξερω τι να επιλεξω. ακουσα και διαφορες παραλλαγες του καρατε και ολων των αλλων και μπερδευτικα καπως...

 

Στην Λαρισα kung fu δεν υπαρχει πουθενα! Ειχα ενα φιλο που "εφαγε" τον κοσμο για να βρει αλλα ματαια!Πολυ Tae Kwon Do θα βρεις και kick boxing.Επισης υπαρχει κ μια σχολη που διδασκει karate Daido Juku νομιζω...Τωρα τι ακριβως ειναι αυτο........:wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Tae-kwon-do εκανα για 8 χρονια.... Για μενα ειναι απο τα καλυτερα αθληματα και το προτεινω ανεπιφυλακτα σε ολους....Τωρα που τελειωσα με τις πανελληνιες σκεφτομαι να το συνεχισω..
''Απιστευτο,εσυ να λες αντιο ειναι απιστευτο, που παντοτε φοβοσουνα το αντιθετο, που ετρεμες μην φυγω ξαφνικα... Απιστευτο,εσυ να φευγεις πρωτος ειναι απιστευτο, να ξερεις ομως ειναι ανεπιτρεπτο και αν ακουω για θεατρο γενικα,θα σκεφτομαι εσενα ειδικα!!! '' Γιαννα Τερζη...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Tae-kwon-do εκανα για 8 χρονια.... Για μενα ειναι απο τα καλυτερα αθληματα και το προτεινω ανεπιφυλακτα σε ολους....Τωρα που τελειωσα με τις πανελληνιες σκεφτομαι να το συνεχισω..

 

Δεν ξέρω αλλα χαίρομε όταν βλέπω κοπέλες να κάνουν πολεμικές τέχνες

( Δεν ξέρω το λόγο .. απλά χαίρομε )

 

Υ.Γ. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να το ξανα αρχίσεις ή να μεταβείς σε κάτι άλλο π.χ Kick Boxing !!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αλλα χαίρομε όταν βλέπω κοπέλες να κάνουν πολεμικές τέχνες

( Δεν ξέρω το λόγο .. απλά χαίρομε )

 

Υ.Γ. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να το ξανα αρχίσεις ή να μεταβείς σε κάτι άλλο π.χ Kick Boxing !!!! ;)

 

Το σκεφτηκα και το kick-boxing, αλλα θα ηθελα να παρω πρωτα και το 2ο dan στο tae-kwon-do,οποτε θα συνεχισω εκει. Τωρα για αργοτερα.... ;)

''Απιστευτο,εσυ να λες αντιο ειναι απιστευτο, που παντοτε φοβοσουνα το αντιθετο, που ετρεμες μην φυγω ξαφνικα... Απιστευτο,εσυ να φευγεις πρωτος ειναι απιστευτο, να ξερεις ομως ειναι ανεπιτρεπτο και αν ακουω για θεατρο γενικα,θα σκεφτομαι εσενα ειδικα!!! '' Γιαννα Τερζη...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτηκα και το kick-boxing, αλλα θα ηθελα να παρω πρωτα και το 2ο dan στο tae-kwon-do,οποτε θα συνεχισω εκει. Τωρα για αργοτερα.... ;)

 

Καλά Ε ... Μπορεί να μην σε ξέρω.... αλλα γιαυτό που έγραψες και μόνο σε πάω πολύ ...!!! :cool::cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλά Ε ... Μπορεί να μην σε ξέρω.... αλλα γιαυτό που έγραψες και μόνο σε πάω πολύ ...!!! :cool::cool:

 

:D:D:D Εσυ ασχολεισαι με kick-boxing???

''Απιστευτο,εσυ να λες αντιο ειναι απιστευτο, που παντοτε φοβοσουνα το αντιθετο, που ετρεμες μην φυγω ξαφνικα... Απιστευτο,εσυ να φευγεις πρωτος ειναι απιστευτο, να ξερεις ομως ειναι ανεπιτρεπτο και αν ακουω για θεατρο γενικα,θα σκεφτομαι εσενα ειδικα!!! '' Γιαννα Τερζη...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:D:D:D Εσυ ασχολεισαι με kick-boxing???

 

Ασχολούμε με το Κick Boxing & to Thai Boxing ( Για το οποίο τρελένομαι γιατί είναι πιο σκληρό :D) απο 8 χρονών !!!;) και έχω κάνει λιγο tae kwon do και λίγο kung fu..

Απο Σεπτέμβρη θα ασχολιθώ και με Muay Thai !!!:)

Link to comment
Share on other sites

Ασχολούμε με το Κick Boxing & to Thai Boxing ( Για το οποίο τρελένομαι γιατί είναι πιο σκληρό :D) απο 8 χρονών !!!;) και έχω κάνει λιγο tae kwon do και λίγο kung fu..

Απο Σεπτέμβρη θα ασχολιθώ και με Muay Thai !!!:)

 

Τι θα μου προτεινες??? Αν σκεφτεις οτι εχω ασχοληθει με tae-kwon-do,κατι σε τετοιο στυλ....

''Απιστευτο,εσυ να λες αντιο ειναι απιστευτο, που παντοτε φοβοσουνα το αντιθετο, που ετρεμες μην φυγω ξαφνικα... Απιστευτο,εσυ να φευγεις πρωτος ειναι απιστευτο, να ξερεις ομως ειναι ανεπιτρεπτο και αν ακουω για θεατρο γενικα,θα σκεφτομαι εσενα ειδικα!!! '' Γιαννα Τερζη...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι θα μου προτεινες??? Αν σκεφτεις οτι εχω ασχοληθει με tae-kwon-do,κατι σε τετοιο στυλ....

 

Η κάθε πολεμική τέχνη έχει ενα στυλ...ο κάθε άνθρωπος έχει ένα στυλ .....

Αρα δεν μπορεί ο κάθε άνθρωπος να ασχοληθεί με οποιαδήποτε πολεμική τέχνη !!!

Πρέπει η πολεμική τέχνη που θα πας να ταιριάζει και στο στυλ σου ...

Π.χ. Εγω συχαίνομαι το judo το θεωρώ υπερβολικά χαλαρό για μένα ..

 

Το τι θα σου προτείνω εξαρτάτε απο το τι θες εσύ ...

Δηλ Θες να είναι σκληρό ή θες να είναι χαλαρό , θες να είναι επιθετικό ή αμυντικό , θες να τα έχει ολά αυτά .

Ακόμα παίζει ρόλο και τι είδους άνθρωπος είσαι.... δήλ είσαι νευρικό άτομο ή είσαι χαλαρή και δεν έχεις νευρα .... κατάλαβες που θέλω να καταλήξω !!

Αν μου πείς αυτά θα σου πω ...:):):)

Link to comment
Share on other sites

Η κάθε πολεμική τέχνη έχει ενα στυλ...ο κάθε άνθρωπος έχει ένα στυλ .....

Αρα δεν μπορεί ο κάθε άνθρωπος να ασχοληθεί με οποιαδήποτε πολεμική τέχνη !!!

Πρέπει η πολεμική τέχνη που θα πας να ταιριάζει και στο στυλ σου ...

Π.χ. Εγω συχαίνομαι το judo το θεωρώ υπερβολικά χαλαρό για μένα ..

 

Το τι θα σου προτείνω εξαρτάτε απο το τι θες εσύ ...

Δηλ Θες να είναι σκληρό ή θες να είναι χαλαρό , θες να είναι επιθετικό ή αμυντικό , θες να τα έχει ολά αυτά .

Ακόμα παίζει ρόλο και τι είδους άνθρωπος είσαι.... δήλ είσαι νευρικό άτομο ή είσαι χαλαρή και δεν έχεις νευρα .... κατάλαβες που θέλω να καταλήξω !!

Αν μου πείς αυτά θα σου πω ...:):):)

 

Λοιπον...Ειμαι απιστευτα νευρικος ανθρωπος με πολλα νευρα...Θελω να ασχοληθω με ενα σκληρο αθλημα,με πολλη ενταση.Ολες ομως οι πολεμικες τεχνες εχουν ενταση... Και θα προτιμουσα να ειναι επιθετικο,ετσι για αλλαγη απο το tae-kwon-do.... :ninja::ninja::ninja:

''Απιστευτο,εσυ να λες αντιο ειναι απιστευτο, που παντοτε φοβοσουνα το αντιθετο, που ετρεμες μην φυγω ξαφνικα... Απιστευτο,εσυ να φευγεις πρωτος ειναι απιστευτο, να ξερεις ομως ειναι ανεπιτρεπτο και αν ακουω για θεατρο γενικα,θα σκεφτομαι εσενα ειδικα!!! '' Γιαννα Τερζη...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον...Ειμαι απιστευτα νευρικος ανθρωπος με πολλα νευρα...Θελω να ασχοληθω με ενα σκληρο αθλημα,με πολλη ενταση.Ολες ομως οι πολεμικες τεχνες εχουν ενταση... Και θα προτιμουσα να ειναι επιθετικο,ετσι για αλλαγη απο το tae-kwon-do....

 

Μια απο τα ίδια .... :p

Αρα χρειάζασε ένα απο τα 3 :Kick Boxing , Thai Bοxing , Fu Ji Pa ...

To Fu Ji Pa τα πετάμε γιατί δεν σκληρό και επιθετικό..

Το Thai Boxing δεν θα σου το πρότεινα γιατί είναι απιστευτα σκληρό για μια κοπέλα και δεν μπορεί οποιος κι οποιος να ασχοληθεί ( Μιλάμε για γονατίες και αγκονιές ... να στο πώ καλύτερα Κ-1 world max );)

Το Muay Thai ουτε που να το συζητάμε !!!! :cry:

Εγώ σου προτείνω Kick Boxing .......Είναι και σκληρό με τρομερή ένταση και είναι και επιθετικοαμυντικό άθλημα ...! Πιστεύω ότι θα σου αρέσει !!!

Εχεις και καλές βάσεις απο το tae kwon do και θα τα πας περίφημα !!!!:)

Τώρα απο σένα εξατρατε !!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ίδια .... :p

Αρα χρειάζασε ένα απο τα 3 :Kick Boxing , Thai Bοxing , Fu Ji Pa ...

To Fu Ji Pa τα πετάμε γιατί δεν σκληρό και επιθετικό..

Το Thai Boxing δεν θα σου το πρότεινα γιατί είναι απιστευτα σκληρό για μια κοπέλα και δεν μπορεί οποιος κι οποιος να ασχοληθεί ( Μιλάμε για γονατίες και αγκονιές ... να στο πώ καλύτερα Κ-1 world max );)

Το Muay Thai ουτε που να το συζητάμε !!!! :cry:

Εγώ σου προτείνω Kick Boxing .......Είναι και σκληρό με τρομερή ένταση και είναι και επιθετικοαμυντικό άθλημα ...! Πιστεύω ότι θα σου αρέσει !!!

Εχεις και καλές βάσεις απο το tae kwon do και θα τα πας περίφημα !!!!:)

Τώρα απο σένα εξατρατε !!!! :)

 

Σε ευχαριστω panikk! Θα το ψαξω!!

''Απιστευτο,εσυ να λες αντιο ειναι απιστευτο, που παντοτε φοβοσουνα το αντιθετο, που ετρεμες μην φυγω ξαφνικα... Απιστευτο,εσυ να φευγεις πρωτος ειναι απιστευτο, να ξερεις ομως ειναι ανεπιτρεπτο και αν ακουω για θεατρο γενικα,θα σκεφτομαι εσενα ειδικα!!! '' Γιαννα Τερζη...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...