Jump to content

Από vista σε xp


ALEX_IS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλυσπερα σας

 

εχθεσ πηρα ενα λαπτοπ της acer και επανω ειχε vista πωσ μπορω να τα κανω xp με τον νομιμο παντα τροπο και χωρισ να μου κοστισει κατι παραπανω ena filos moy eipe gia to recovery xp αλλα δεν το βρισκω πουθενα το μοντελο του laptop einai Aspire 7520G-302G32Mi αν μπορει καποιοσ να δωσει ενα χερι βοηθειας

 

ευχαριστω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φορματ τα παντα διαγραφη ολων των partitions δημιουργια 1 ή περισσοτερων partitions κ εγκατασταση των xp+drivers κλπ κλπ κλπ

Επισκευτειτε την virtual πόλη μου και βοηθηστε στην εξελλιξη της!

http://thesschester.myminicity.com/

και

http://thesschester.myminicity.com/ind

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Είπε με τον νόμιμο τρόπο.

Απ' οτι καταλαβαίνω έτσι όπως τα λέει, δεν έχει αγορασμένα xp. Άρα αυτό που λες psycoclan1 δεν γίνεται.

 

Αυτό που μπορείς να κάνεις ALEX_IS είναι να επικοινωνήσεις με την acer και να δείς αν παρέχουν vista to xp downgrade.

 

Αν γίνεται, θα σου πούν εκείνοι τι και πώς. Αν δεν...

Link to comment
Share on other sites

γιατι το φορματ ειναι παρανομο?δεν ειπα να εγκαταστησει πειρατικα windows!εννοειται πως θα εχει στη κατοχη του το γνησιο δισκακι των xp. Δεν ξερω αν η acer θα του απαντησει θετικα στο downgrade το σιγουρο ειναι ομως οτι για οποιαδηποτε ενεργεια που θα κανουν αυτοι θα χρεωθεις με 60ευρω!

Οταν πηρα πριν απο 5-6 μηνες ενα φορητο της acer μολις ολοκληρωσαν τις αρχικες ρυθμισεις τα vista(οταν το ανοιγεις για 1η φορα) τον εκανα φορματ αλλα ηταν τοσο καινουργιο μοντελο που δεν ειχαν βγαλει drivers στη σελιδα τους κ εμεινα για κανα 2μηνο χωρις drivers. Ωσπου αγανακτησα κ σκεφτηκα να το στειλω πισω να μου βαλουν ολα τα λογισμικα οπως ηταν κ μου ζητησαν 60ευρω κ φυσικαν πηρα τα....μου.

περιμενα λιγες μερες κατεβασα τα drivers κ πλεον ολα οκ!

Επισκευτειτε την virtual πόλη μου και βοηθηστε στην εξελλιξη της!

http://thesschester.myminicity.com/

και

http://thesschester.myminicity.com/ind

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το φορμάτ δεν είναι παράνομο, αλλά για να έχει φτιάξει αυτό το νήμα, προφανώς και έχει αγορασμένα xp.

Κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

καλυσπερα σας

 

εχθεσ πηρα ενα λαπτοπ της acer και επανω ειχε vista πωσ μπορω να τα κανω xp με τον νομιμο παντα τροπο και χωρισ να μου κοστισει κατι παραπανω ena filos moy eipe gia to recovery xp αλλα δεν το βρισκω πουθενα το μοντελο του laptop einai Aspire 7520G-302G32Mi αν μπορει καποιοσ να δωσει ενα χερι βοηθειας

 

ευχαριστω

 

Αν έχεις τα Ultimate ή τα Business μπορείς να κάνεις downgrade σε XP Pro, περιλαμβάνεται στην άδεια χρήσης. Δεν γνωρίζω ακριβώς τη διαδικασία, μαλλον επικοινωνείς με MS και σου στέλνουν κωδικό για να περάσεις σε trial ΧP

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προσοχη διοτι το cd των ΧΡ δεν εχει μεσα SATA drivers και αν εχεις τετοιους δισκους θα εχεις προβλημα αναγνωρισης του δισκου.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις τα Ultimate ή τα Business μπορείς να κάνεις downgrade σε XP Pro, περιλαμβάνεται στην άδεια χρήσης. Δεν γνωρίζω ακριβώς τη διαδικασία, μαλλον επικοινωνείς με MS και σου στέλνουν κωδικό για να περάσεις σε trial ΧP

 

H ευθύνη για την εύρεση media (cd) και κωδικού είναι του πελάτη... Η Microsoft δεν θα σου δώσει media ούτε κωδικό.

Τι κάνεις;

Εγκαθιστάς από το cd ενός φίλου σου και όταν έρθει η ώρα της ενεργοποίησης επιλέγεις από το τηλέφωνο, μιλάς με έναν εκπρόσωπο της Microsoft, και του λες ότι κάνεις χρήση του δικαιώματος downgrade, σου ζητάει τον κωδικό των Vista (και προφανώς τον κάνει να δείχνει ενεργοποιημένος στο συστημά τους), και σου δίνει κωδικό ενεργοποίησης για τα XP.

Wherever you go, no matter what the weather, always bring your own sunshine.....
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kane ena format file mou,bale ta xp me to sp2 na sw8eis!!!Oso gia tous drivers i acer einai gia ton p....o stin eksipiretisi tis kai prepei na eisai stelexos tis etairias gia na tous vreis i o kataskevastis tis selidas !!! pare to link na tous katevaseis kai na sw8eis

ftp://ftp.work.acer-euro.com/notebook/aspire_xp_not_authorized/aspire_5220_5520_7220_7520/

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...