Jump to content

eBay: Χρήση και Γενικές Ερωτήσεις


Silmur
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

.Καλό feedback

.Αληθινές φωτογραφίες προϊόντος

.PayPal

Καλό φαίνεται αλλά υπολόγισε: 225$ = 154€, αν σε συμφαίρει σε σχέση με Ελλάδα αγόρασε το!

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

παιδια εχω παραγγειλει απο αμερικη κατι μεσω ebay απο τις 3/1 και ακομα δεν εχω τιποτα νεα ουτε απαντηση στα mail μου απο τον πωλητη.πως μπορω αν φυσικα μπορω να τσεκαρω ποτε εφυγε το δεμα και με πιο τροπο?

:thanks:

RIDE HARD_LIVE FREE

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω αν φυσικα μπορω να τσεκαρω ποτε εφυγε το δεμα και με πιο τροπο?

Αυτο μονο ο πωλητης μπορει να στο πει. Αν δε το παραλαβεις ομως μεχρι το τελος της εβδομαδας η αν δε σου απαντησει στα mails σου, κανε dispute στο paypal και escalate σε claim, ωστε να παρεις τα λεφτα σου. Αυτη τη διαδικασια εχεις περιθωριο να τη κανεις σε 45 ημερες απ οταν πληρωσες

[sIGPIC][/sIGPIC]Μη τα βαζεις ποτε με ηλιθιους. Σε κατεβαζουν στο επιπεδο τους και σε κερδιζουν ευκολα λογω εμπειριας
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά από τη στιγμή που θα κάνεις dispute και ανοίξεις κονσόλα στο Paypal,ποια είναι τα επόμενα βήματα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από τη στιγμή που θα κάνεις dispute και ανοίξεις κονσόλα στο Paypal,ποια είναι τα επόμενα βήματα?

escalate to claim και περιμενεις την αποφαση

[sIGPIC][/sIGPIC]Μη τα βαζεις ποτε με ηλιθιους. Σε κατεβαζουν στο επιπεδο τους και σε κερδιζουν ευκολα λογω εμπειριας
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Έχω κι εγώ μια ερώτηση. Αγόρασα μια ψηφιακή φωτογραφική από το ebay που κάνει περίπου 130€. Επειδή είναι από κατάστημα δεν μπορούν να γράψουν χαμηλότερη τιμή. Πόσα περίπου θα πληρώσω στο τελωνείο;
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

 

εχει αγορασει κανεις σας μεσω ebay υπολογιστη Apple?

 

ενδιαφερομαι για την αγορα ενος ακομη Macbook Pro αλλα δεν θελω να το πληρωσω πανακριβα οπως εδω στην Ελλαδα....

 

καμμια ιδεα?ευχαριστω

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

 

εχει αγορασει κανεις σας μεσω ebay υπολογιστη Apple?

 

ενδιαφερομαι για την αγορα ενος ακομη Macbook Pro αλλα δεν θελω να το πληρωσω πανακριβα οπως εδω στην Ελλαδα....

 

καμμια ιδεα?ευχαριστω

Τελωνειο εχεις υπολογισει ποσα θα πληρωσεις ?

[sIGPIC][/sIGPIC]Μη τα βαζεις ποτε με ηλιθιους. Σε κατεβαζουν στο επιπεδο τους και σε κερδιζουν ευκολα λογω εμπειριας
Link to comment
Share on other sites

Μια επείγουσα ερώτηση:

 

Αγόρασα κάτι φλασάκια απο έναν και μερικά απο αυτά ήταν χαλασμένα. Μου είπε να τα στείλω πίσω όπως και έκανα. Του έστειλα mail αφου πέρασαν 10 μέρες απο τότε που τα έστειλα και μου λέει ότι δεν τα πήρε. Παρ'όλα αυτά μου έστειλε τα λεφτά μου πίσω τα οποία τα βλέπω στο History του paypal. Εκεί λέει ότι έχουν μεταφερθεί στην κάρτα μου αλλα στην κάρτα μου δεν έχει μπει δραχμή. Που είναι τα λεφτά?

 

Έχω την wincard της πειραιώς.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Θελει 3 εργασιμες να εμφανιστει! Επισης αυτες τις μερες λογω του πασχα των καθολικων δεν δουλευουν τα διατραπεζικα συστηματα οποτε απο παρασκευη εως κ τριτη μη λογιζετε καμια εργασιμη για τετοιου ειδους συναλλαγες, οποως κ μεταφορες, εμβασματα κλπ ;)
:tease:
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα, 1000% είναι έτσι ε?

 

Τονίζω ότι η κάρτα μου δεν είναι πιστωτική, είναι απλά ένας τραπεζικός λογαριασμός με μια κάρτα visa.

 

Θα μπούν τα λεφτά σαν να πήγα να κάνω κατάθεση?

 

Μου είπε ότι μπορώ να τα ξανααγοράσω κανονικά ή να κρατήσω τα λεφτά, αλλά τα λεφτά δεν έχουν μπει...

Τα προιόντα που γύρισα πίσω φαίνονται σαν απλήρωτα τώρα.

Μπορώ να περιμένω τόσες μέρες με απλήρωτα προιόντα ή θα γίνει κάτι?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει σημασια αν ειναι πιστωτικη η οχι. Ειπες πως εχεις την wincard! Οτι εχει σχεση με μεταφορες διατραπεζικα αυτες τις μερες εχει προβλημα λογω αργιας. Απο τεταρτη γυρναμε κανονικα! Επισης ειπες οτι στο paypal εχει γινει refund ε? Γιατι αν δεν εχει γινει απο εκει τιποτα τοτε ουτε το Πασχα των καθολικων σε σωζει. :lol:
:tease:
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει σημασια αν ειναι πιστωτικη η οχι. Ειπες πως εχεις την wincard! Οτι εχει σχεση με μεταφορες διατραπεζικα αυτες τις μερες εχει προβλημα λογω αργιας. Απο τεταρτη γυρναμε κανονικα! Επισης ειπες οτι στο paypal εχει γινει refund ε? Γιατι αν δεν εχει γινει απο εκει τιποτα τοτε ουτε το Πασχα των καθολικων σε σωζει. :lol:

Ναι refund έχει γίνει. Μου έχουν έρθει και κάτι mail σχτικά.

 

Δες εδώ:

http://imageshack.gr/files/r0abv860fv5kfr1s1eh5_thumb.jpg

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

24 εγινε απο αυτους οποτε σημερα 25 θα αποσταλει ο αντιλογισμος. Κανονικα παρασκευη πρεπει να ειναι στο λογαριασμο σου με τα χρηματα να ειναι διαθεσιμα τη δευτερα! Εχουν βγει και νεες οδηγιες για αμεση πιστωση εντος μιας ημερας για μεταφορες κεφαλαιων που πληρουν καποια κριτηρια. Τωρα το ποτε θα εφαρμοστουν απο τις Ευρωπαικες τραπεζες (ποσο μαλλον για τις Ελληνοευρωπαικες :p) ενας θεος ξερει
:tease:
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι έτσι οκ.

Δεν μού 'χει τύχει κάτι τέτοιο γιαυτό μου φάνηκε παράξενο..

Ύστερα σκέυτηκα και το άλλο. Στην αρχή που γράφτηκα μου έλεγε ότι θα μου πάρουν 1,5€ για να δούν αν δουλεύει ο λαγαριασμός και μετά θα μου τα δώσουν πίσω. Έλα όμως που δεν μου τα έδωσαν, γιαυτό νόμιζα ότι δεν μπορούν να μου βάλουν λεφτά έτσι..

 

Τεσπα, θα περιμένω μέχρι την δευτέρα, μετά είδωμεν...

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Τα 1,5 € δεν τα επιστρεφουν στην καρτα σου αλλα εμφανοζονται στο λογαριασμο σου στο paypal. Ουτε εμενα εγινε ποτε η επιστροφη και τους εστειλα ενα email και σε 2 μερες τα ειχαν πιστωσει στο λογαριασμο εκει :)
:tease:
Link to comment
Share on other sites

Τα 1,5 € δεν τα επιστρεφουν στην καρτα σου αλλα εμφανοζονται στο λογαριασμο σου στο paypal. Ουτε εμενα εγινε ποτε η επιστροφη και τους εστειλα ενα email και σε 2 μερες τα ειχαν πιστωσει στο λογαριασμο εκει :)

Αυτό δεν το κατάλαβα.

Άντε τα έβαλαν στο paypal. Απ'τη στιγμή που δεν μπαίνουν στην τράπεζα, πιό ο λόγος να στα επιστρεψουν?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το κατάλαβα.

Άντε τα έβαλαν στο paypal. Απ'τη στιγμή που δεν μπαίνουν στην τράπεζα, πιό ο λόγος να στα επιστρεψουν?

 

Τα χρησιμοποιείς σε κάποια επόμενη μεταφορά-αγορά. Εμένα άργησαν αρκετά να τα βάλουν. Μετά από κανένα μήνα τα έβαλαν.

 

Και κάτι άσχετο:

Τα Reconditioned αντικείμενα τι είναι;

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Τα Reconditioned αντικείμενα τι είναι;

Ανακατασκευασμενα στην αρχικη τους κατασταση

[sIGPIC][/sIGPIC]Μη τα βαζεις ποτε με ηλιθιους. Σε κατεβαζουν στο επιπεδο τους και σε κερδιζουν ευκολα λογω εμπειριας
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ποσο ειναι το οριο στο περιπου για να σου φορολογισουν ενα αντικειμενο που αγοραζεις απο ebay στο τελωνειο?

 

60 USD

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

24 εγινε απο αυτους οποτε σημερα 25 θα αποσταλει ο αντιλογισμος. Κανονικα παρασκευη πρεπει να ειναι στο λογαριασμο σου με τα χρηματα να ειναι διαθεσιμα τη δευτερα! Εχουν βγει και νεες οδηγιες για αμεση πιστωση εντος μιας ημερας για μεταφορες κεφαλαιων που πληρουν καποια κριτηρια. Τωρα το ποτε θα εφαρμοστουν απο τις Ευρωπαικες τραπεζες (ποσο μαλλον για τις Ελληνοευρωπαικες :p) ενας θεος ξερει

Τελικά μπήκαν όλα την πέμπτη.

Thanks για τις απαντήσεις :)

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στην περιπτωση που καποιος εχει κερδισει τη δημοπρασια 1 αντικειμενου και αρνειται να με πληρωσει τι μπορω να κανω?επιβαρυνεται με κανενα ποσο αυτος?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...