Jump to content

Bενζίνες BP Ultimate/ Vpower/ Eco100/ Vpower Racing 99+


VIDEOMIX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kalmik (13 Απρ. 2004 , 16:05)

Προσοχή όμως ένα άλλο θέμα: μερικοί πρατηριούχοι τώρα που ο κόσμος αρχίζει και καταναλώνει μεγαλύτερες ποσότητες από "ειδικές" βενζίνες το πήραν χαμπάρι και άρχισαν να νοθεύουν την Super αμόλυβδη με απλή. Τι καλύτερος τρόπος να κερδίσεις λεφτά από το να κάνεις την Ultimate ή τη Racing Vpower κοκτέηλ 50-50%;

Πρέπει όλοι να εντείνουμε την πιεση (γράμματα σε περιοδικά, στο υπουργείο Εμπορίου??) για περισσότερο έλεγχο. Είναι απλά αδιανόητο στην Ευρώπη του 2004 να τρέμουμε για νοθεία, για καταστροφή του αυτοκινήτου μας από τον κάθε ελεεινό, *#*#* βενζινά. Δηλ. είναι τόσο δύσκολο να γυρνάνε 5 συνεργεία την ημέρα να παίρνουν δείγματα, να μην τα παίρνουν και να κλείνουν οριστικά τους κλέφτες; Πολλά ζητάμε;

ΒΛΑΚΕΙΕΣ :mad: :mad: Φυσικα και τιποτα απο αυτα που αναφερονται επανω δε συμβαινουν!! Υπαρχουν παρα μα παρα πολλοι τροποι για εναν "ελλεεινο" βενζινα να σε κλεψει χωρις να το καταλαβεις (δεν θα τους αναφερω... ειναι μυστικα του επαγγελματος :D) ομως το παραπανω μονο ενας φαντασιοπληκτος θα το φανταζοταν διοτι απαιτει πολυ κοπο καθως πρεπει να γινει μεταγγιση χιλιαδων λιτρων καυσιμου απο την μια δεξαμενη στην αλλη και το κερδος δεν ειναι σοβαρο μιας και το ρισκο ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ!!! (περα απο το χασιμο της αδειας του πρατηριου υπαρχουν σοβαρα προστιμα κλπ κλπ)

 

Συνεργεια του κρατους που περνουν απο τα πρατηρια και κανουν ελεγχουν υπαρχουν αλλα ειναι λιγα και ο αριθμος των πρατηριων ειναι τεραστιος... Υπαρχουν ομως και ιδιοτικα συνεργεια! Ας πουμε για παραδειγμα η Shell εχει ενα ιδιοκτητο στολο αυτοκινητων (βανακια που εχουν μετατραπει σε χημικα εργαστηρια) τα οποια κανουν ελεγχους σε ολα τα πρατηρια της Shell ! :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 437
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος amelidis (13 Απρ. 2004 , 18:28)

 

ΒΛΑΚΕΙΕΣ :mad: :mad: Φυσικα και τιποτα απο αυτα που αναφερονται επανω δε συμβαινουν!! Υπαρχουν παρα μα παρα πολλοι τροποι για εναν "ελλεεινο" βενζινα να σε κλεψει χωρις να το καταλαβεις (δεν θα τους αναφερω... ειναι μυστικα του επαγγελματος :D) ομως το παραπανω μονο ενας φαντασιοπληκτος θα το φανταζοταν διοτι απαιτει πολυ κοπο καθως πρεπει να γινει μεταγγιση χιλιαδων λιτρων καυσιμου απο την μια δεξαμενη στην αλλη και το κερδος δεν ειναι σοβαρο μιας και το ρισκο ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ!!! (περα απο το χασιμο της αδειας του πρατηριου υπαρχουν σοβαρα προστιμα κλπ κλπ)

 

Συνεργεια του κρατους που περνουν απο τα πρατηρια και κανουν ελεγχουν υπαρχουν αλλα ειναι λιγα και ο αριθμος των πρατηριων ειναι τεραστιος... Υπαρχουν ομως και ιδιοτικα συνεργεια! Ας πουμε για παραδειγμα η Shell εχει ενα ιδιοκτητο στολο αυτοκινητων (βανακια που εχουν μετατραπει σε χημικα εργαστηρια) τα οποια κανουν ελεγχους σε ολα τα πρατηρια της Shell ! :cool:

 

Δεν νομίζω να είναι δύσκολο να συνενοηθεί με τον νταλικέρη και να του πεί κάνει μου αυτή την π**στια και θα φάς καλά....

Δεν ξέρω αν γίνεται αλλά ούτε δύσκολο είναι να γίνει....

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος amelidis (13 Απρ. 2004 , 18:28)

... Υπαρχουν ομως και ιδιοτικα συνεργεια! Ας πουμε για παραδειγμα η Shell εχει ενα ιδιοκτητο στολο αυτοκινητων (βανακια που εχουν μετατραπει σε χημικα εργαστηρια) τα οποια κανουν ελεγχους σε ολα τα πρατηρια της Shell ! :cool:

Χαίρομαι που ακούω ότι αυτό που είχε διαφημίσει πριν από καιρό η Shell, ισχύει στην πράξη. Εγώ επηρεασμένος από εκείνη την καμπάνια, πήγα σε Shell, και είμαι ευχαριστημένος... Δε νομίζω να'ναι τυχαίο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος OverClocker (13 Απρ. 2004 , 18:39)

Δεν νομίζω να είναι δύσκολο να συνενοηθεί με τον νταλικέρη και να του πεί κάνει μου αυτή την π**στια και θα φάς καλά....

Δεν ξέρω αν γίνεται αλλά ούτε δύσκολο είναι να γίνει....

Μα εγω σε κανενα σημειο δεν ειπα οτι ειναι δυσκολο... :confused: το μονο που χρειαζεται ειναι μια αντλια που να τραβαει τα καυσιμα απο την μια δεξαμενη στην αλλη! Αυτο ομως που ειπα εγω ειναι οτι δεν συμφερει καποιο βενζινα να κανει αυτη την κομπινα γιατι το κερδος του δεν θα ειναι αναλογο με το ρισκο που θα παρει...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος amelidis (14 Απρ. 2004 , 00:08)

 

Μα εγω σε κανενα σημειο δεν ειπα οτι ειναι δυσκολο... :confused: το μονο που χρειαζεται ειναι μια αντλια που να τραβαει τα καυσιμα απο την μια δεξαμενη στην αλλη! Αυτο ομως που ειπα εγω ειναι οτι δεν συμφερει καποιο βενζινα να κανει αυτη την κομπινα γιατι το κερδος του δεν θα ειναι αναλογο με το ρισκο που θα παρει...

 

Εγώ σου λέω μπορεί να συνενοηθεί με τον προμηθευτή(τον νταλικέρη) και να του πεί "έλα δώ να σου πώ....βάλε μου εδώ την ισή από αυτή και το υπόλοιπο από την άλλη"

Έγω έτσι ενοούσα....

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (T68i: SIE-A60/14 UP.Browser/6.1.0.5.c.6 (GUI) MMP/1.0)

 

gia na ksekatharisei to thema ths apodoshs,kerdos exoun MONO ta aftokinhta mou me knock sensor,dhladh ola ta turbo katalytika ala k ala px ford focus 1.4 k 1.6 pou exoun sibiesh 11:1.o logos einai aplos.o sensoras aftos rithmizei thn proporeia ths anaflekshs analoga me ta oktania ths venzinhs.me apla logia h diafora sth leitovrgia ths mhxanhs otan valeis venzinh me perisotera octania einai oti h anafleksh ginetai liges moires argotera (sto strofaloforo aksona) opote to migma sibiezetai perisotero (xwris kindyno proanaflekshs logw oktaniwn) kai h apodosh afksanetai.aplo den einai?xexe

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Don_VitoCorleone (14 Απρ. 2004 , 00:49)

 

Wirelessly posted (T68i: SIE-A60/14 UP.Browser/6.1.0.5.c.6 (GUI) MMP/1.0)

 

gia na ksekatharisei to thema ths apodoshs,kerdos exoun MONO ta aftokinhta mou me knock sensor,dhladh ola ta turbo katalytika ala k ala px ford focus 1.4 k 1.6 pou exoun sibiesh 11:1.o logos einai aplos.o sensoras aftos rithmizei thn proporeia ths anaflekshs analoga me ta oktania ths venzinhs.me apla logia h diafora sth leitovrgia ths mhxanhs otan valeis venzinh me perisotera octania einai oti h anafleksh ginetai liges moires argotera (sto strofaloforo aksona) opote to migma sibiezetai perisotero (xwris kindyno proanaflekshs logw oktaniwn) kai h apodosh afksanetai.aplo den einai?xexe

 

Κάτι που δεν έχει πεί κανείς......

Εγώ ως αναποφάστιτος O Tifosi δεν ήξερα...και εσύ δεν τα είπες...το χρήμα στον λαιμό σου :p :p :lol:

Μήπως ξέρεις να μας πείς πιές εταιρίες βάζουν αυτόν τον αισθητήρα?

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για μένα η καλύτερη βενζίνη ήταν η Texaco Clean System. Κρίμα που έφυγε η Texaco από την Ελλάδα.

 

έφυγε η texaco από την Ελλάδα;; Τι είχα όλη τόση ώρα στην επιστροφή μπροστά μου ένα καλογιαλισμένο texaco φορτηγό; :p

 

όσο για τον έλεγχο της shell το είχα διαβάσει και εγώ παλιότερα και για αυτό στην επαρχία βάζω πάντα shell.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Texaco πάντως έβαζε ο πατέρας μου πάντα πιο παλιά.....

Δεν πολυ καταλάβαινα τότε αλλά μου είχε πεί ότι είναι πιο καθαρή ή κάτι τέτοιο....

 

 

Αλήθεια ξέρει κανείς γιατί η Texaco έφυγε?

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ο θείος μου παιδιά έχει το φορντ μοντέο μοντέλο 01"" η 02"".Με τις κακές βενζίνες,άκουγε έναν θόρυβο στον κινητήρα,με τις 100αρες ο θόρυβος μειώθηκε αισθητά αλλά υπάρχει ακόμα.

Υπάρχει κανένας τρόπος να εξαφανιστεί αυτός ο ήχος?Γίνεται μια αλλαγή ρύμισης?

 

Το αμάξι είναι στα 1800cc :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος vampyre (13 Απρ. 2004 , 13:29)

 

Κινητήρας 1800, 150άλογα, ατμοσφαιρικός.

 

Shell V-Power απλή : καμμία σημαντική διαφορά

Shell V-Power Racing 99+ : μικρή έως μεσαία διαφορά

BP Ultimate : σαν Vpower απλή αλλά 100+ χλμ λιγότερη κατανάλωση.

 

Παράδειγμα. Με την απλή V-Power έκανα 270 χλμ σε μικτές συνθήκες οδήγησης. Με την BP Ultimate κάνω 360-370 χλμ.

 

Ωστόσο με την Vpower Racing 99+ γεμίζω στα 50+ Ευρώ , ενώ με την BP Ultimate στα 35+....

 

Για μένα η καλύτερη βενζίνη ήταν η Texaco Clean System. Κρίμα που έφυγε η Texaco από την Ελλάδα.

 

Στην αρχή ο πατέρας μου έβλεπε το αμάξι με την απλή την βενζίνη να μην τραβάει καλά.

Τώρα που βάζει την 100αρα bp το αμάξι τραβάει πολύ καλύτερα.

1800 cc 130 άλογα.

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι την Texaco που ΤΟΤΕ είχε την ακριβότερη βενζίνη με διαφορά!

 

Μάλλον για αυτό έκλεισε...λίγοι πελάτες λίγα έσοδα!

 

Και μιλάμε για εποχές που τον έλληνα δεν το ενδιέφερε η αποδοτική βενζίνη αλλά η φτηνή!

 

Οσο για την V-Power την θεωρώ την καλύτερη value4money βενζίνη!

Για αυτο και την προτιμώ..:p

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Οχι βρε παιδιά δεν έκλεισε η Texaco.

 

Εκανε αμοιβαία ανταλλαγή με την Shell. Εδωσε κάποιες χώρες και πήρε κάποιες άλλες.

 

Δεν προσέξατε που όλα τα πρατήρια Texaco έγιναν Shell? ;)

 

Στις χώρες που έδωσε η Texaco στη Shell ήταν και η Ελλάδα. Νομίζω (δεν θυμάμαι στα σίγουρα) η Shell έδωσε την Ιρλανδία.

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος rigasnic (14 Απρ. 2004 , 02:56)

 

έφυγε η texaco από την Ελλάδα;; Τι είχα όλη τόση ώρα στην επιστροφή μπροστά μου ένα καλογιαλισμένο texaco φορτηγό; :p

 

όσο για τον έλεγχο της shell το είχα διαβάσει και εγώ παλιότερα και για αυτό στην επαρχία βάζω πάντα shell.

 

 

Prepei na ehei figei pano apo 2 hronia.

I antiprosopeia itan kifisias kai katehaki apenanti apo to filmnet (multichoice) pou metaferthike sti mesogeion kai afto.

Apo kato itan ena venzinadiko texaco pou tora einai shell.

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Gia tin akribeia tin agorasane mish mish i EKO me tin Shell.H Shell mou fenetai phre ta lipantika kai h EKO tis benzines.

Οτι αξίζει πονάει...και ειναι δύσκολο!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/kavatzas7/15839/198921/0/PiracyTras.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kavatzas7 (14 Απρ. 2004 , 14:01)

Gia tin akribeia tin agorasane mish mish i EKO me tin Shell.H Shell mou fenetai phre ta lipantika kai h EKO tis benzines.

Πολυ σωστος!!! Αγοραστηκαν μαζι και με τα πρατηρια "Μαμιδακης" -για οποιους θυμουνται λιγο πιο παλια- απο την εταιρια "Ελληνικα Πετρελαια" που εχουν και την EKO :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jog (14 Απρ. 2004 , 09:14)

 

Ο θείος μου παιδιά έχει το φορντ μοντέο μοντέλο 01"" η 02"".Με τις κακές βενζίνες,άκουγε έναν θόρυβο στον κινητήρα,με τις 100αρες ο θόρυβος μειώθηκε αισθητά αλλά υπάρχει ακόμα.

Υπάρχει κανένας τρόπος να εξαφανιστεί αυτός ο ήχος?Γίνεται μια αλλαγή ρύμισης?

 

Το αμάξι είναι στα 1800cc :)

 

ο θορυβος αυτος λεγονται πυρακια...ειναι ισως κ ο μαναδικο τροπος για να σωθεις απο νοθευμενη βενζινη πριν σου καψει την μηχανη,χαλασει τα πιστονια...

εκτος κ αν φταιει κατι αλλο...ας το παει σε κανα μηχανικο μπας κ μαθει τι ακριβως φταιει

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kage (15 Απρ. 2004 , 19:08)

 

ο θορυβος αυτος λεγονται πυρακια...ειναι ισως κ ο μαναδικο τροπος για να σωθεις απο νοθευμενη βενζινη πριν σου καψει την μηχανη,χαλασει τα πιστονια...

εκτος κ αν φταιει κατι αλλο...ας το παει σε κανα μηχανικο μπας κ μαθει τι ακριβως φταιει

 

Πολύ ενδιαφέρον....γιατί σε mondeo γνωστού μου συμβαίνει ακριβώς το ίδιο....το πήγε στην φορντ και είπανε αλλαγή λαδιών...κάτι που φυσικά δεν υφίσταται μιας και τα πυράκια δεν χτυπάνε για αυτό το λόγο.....

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SIE-S55/20 UP.Browser/6.1.0.5.c.6 (GUI) MMP/1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από philipBRAZIL

i nea diafimisi gia tin utimate deihni to neo mazda RX8 na kinite (ypotithete) me tin nea 100oktanion venzini.

 

i diafimisi einai edo kai ena xrono...poli tikeorasi blepeis kai 8a xalasoune ta matakia sou :lol:

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SIE-S55/20 UP.Browser/6.1.0.5.c.6 (GUI) MMP/1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από philipBRAZIL

1i fora tin eida me tin RX8.

 

kata 90% yparxei apo persi to kalokairi

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kage (15 Απρ. 2004 , 19:08)

 

ο θορυβος αυτος λεγονται πυρακια...ειναι ισως κ ο μαναδικο τροπος για να σωθεις απο νοθευμενη βενζινη πριν σου καψει την μηχανη,χαλασει τα πιστονια...

εκτος κ αν φταιει κατι αλλο...ας το παει σε κανα μηχανικο μπας κ μαθει τι ακριβως φταιει

 

Πήγε φίλε μου σε μηχανικό,και του είπε πως φταίει η βενζίνη που βάζει!(ενώ βάζει μόνο 100αρες)! :eek:

Δεν υπάρχει καμιά ειδική ρύθμση μας είπε...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jog (16 Απρ. 2004 , 08:20)

 

Πήγε φίλε μου σε μηχανικό,και του είπε πως φταίει η βενζίνη που βάζει!(ενώ βάζει μόνο 100αρες)! :eek:

Δεν υπάρχει καμιά ειδική ρύθμση μας είπε...

 

Πάνε οι παλιές καλές εποχής με τα καρμυρατέρ και το ρυθμιστήρι για τα πυράκια(δεν μου έρχεται το όνομα :o )....

Τότε μπορούσαμε να βγάλουμε εντελώς τα πυράκια....

Αυτός ο γνωστός που σου είπα πιο πάνω θα το πάει τώρα στην φορντ για το προκαθορισμένο σερβις και θα τους το πέι.....θα σου πώ μόλις το πάει τι του είπανε....

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...