Jump to content

Μικρά & χρήσιμα freeware προγραμματάκια


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κανένε πρόγραμμα που να δείχνει το στιγμιαίο bitrate,

όταν μπαίνουμε με opera υπάρχει.. THNX :)

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gnikolai (14 Ιούλ. 2004 , 13:02)

 

Καλημερα!

 

Μαντεψε! Σημερα ειναι η τυχερη σου μερα! Το βρηκες και βρισκετε εδώ .

 

Κανει τα παντα, ειναι φοβερο, μικρο, δωρεαν, και για παντα!

 

Φιλακια!

 

 

Ένα άλλο πρόγραμμα που μου έρχεται στο μυαλό τώρα είναι το gimp.Φυσικά, δεν είναι τόσο απλό αλλά είναι δωρεάν :) http://www.gimp.org

Ubuntu Linux

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά κανένα που να κάνει viedo capture την οθόνη υπάρχει?

 

Βάζω δύσκολα ε????/

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mik3 ( 5 Ιούλ. 2004 , 17:59)

 

Κατέβασα πριν απο λίγες μέρες το Mpower.. Με μία λέξη, ΦΟΒΕΡΟ:)

Καθαρίζει τη ram από διάφορα άχρηστα προγράμματα που τρέχουν και κάνει το pc να πετά!

Από το mindbeat.com ,

 

Cleans and defrags RAM, it gives more stability to your PC. Also benchmarks: CPU speed, CPU load, Hard Disks Read/Write Speed. Cpu load and memory status may be displayed on active window titlebar or on a tray icon. Lots of handy features

 

Download Here

 

 

To κατεβασα και ειναι αρκετα καλο.

Ωστοσο το δουλευω χειροκινητα.

Επειδη δυστυχως η μνημη ειναι σχετικα μικρη σε τι ποσοστο και κατω προτεινετε να το βαλω να κανει αυτοματο καθαρισμο του RAM?

Link to comment
Share on other sites

Kανά προγραμματάκι που κάνει uninstall ασφαλές σε προγράμματα που έχουν σβηστεί απο το pc χωρις uninstall σωστό?
Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος born2fast (18 Ιούλ. 2004 , 20:21)

 

(KatiAsxeto) to kserete oti vgainoun beta software,alla kai kinita beta,opws to SX-1

 

Τι;;; :confused: :worry: :eek: :wacko: :blink:
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GreekCharmed (18 Ιούλ. 2004 , 20:29)

 

Kανά προγραμματάκι που κάνει uninstall ασφαλές σε προγράμματα που έχουν σβηστεί απο το pc χωρις uninstall σωστό?

 

 

Άν βρείς κάτι πές μου, γιατί με ενδοιφέρει και εμένα αυτό ;)

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά το anticrash είναι ένα πάρα πολύ καλό και μικρό προγραμματάκι το οποίο προλαμβάνει τα crashes των windows. Ελέγχει τα resourses, την μνήμη και τα προγράμματα που εκτελούνται ή τρέχουν στο background και μόλις δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα το οποίο θα μπορούσε να κολλήσει το σύστημα ή την εφαρμογή, επεμβαίνει.

 

http://www.dachshundsoftware.com/index.html

 

 

Μιχάλης :alien:

Link to comment
Share on other sites

thelw ena prog poy na einai apokleistika gia elegxo diplwn arxeiwn sto pc moy...kseroyn oti exei anaferthei kati alla egw to thelw apokleistika giayto...exw 7000 mp3 apo allo pc kai thelw na ta elenksw!

mporei kapoios xristis na boithisei?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος michpan (19 Ιούλ. 2004 , 17:51)

 

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά το anticrash είναι ένα πάρα πολύ καλό και μικρό προγραμματάκι το οποίο προλαμβάνει τα crashes των windows. Ελέγχει τα resourses, την μνήμη και τα προγράμματα που εκτελούνται ή τρέχουν στο background και μόλις δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα το οποίο θα μπορούσε να κολλήσει το σύστημα ή την εφαρμογή, επεμβαίνει.

 

http://www.dachshundsoftware.com/index.html

 

 

Μιχάλης :alien:

 

Φιλε μου σε ευχαριστω παρα πολυ!!! :D

 

Ενα προβλημα που ειχε ο υπολογιστης μου με την Master Boot Record φτιαχτηκε! :)

 

Να 'σαι καλα! ;)

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος EchiDNA (15 Ιούλ. 2004 , 18:54)

 

ρε παιδιά κανένα που να κάνει viedo capture την οθόνη υπάρχει?

 

Βάζω δύσκολα ε????/

 

Εγώ χρησιμοποιώ το SnagIt με το οποίο είμαι πολύ ευχαριστημένος (ειδικά για video capture).

Θα το βρεις εδώ... SnagIt :D

PS: Για οποιαδήποτε... βοήθει@... pm me! ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος iliasp (20 Ιούλ. 2004 , 01:37)

 

thelw ena prog poy na einai apokleistika gia elegxo diplwn arxeiwn sto pc moy...kseroyn oti exei anaferthei kati alla egw to thelw apokleistika giayto...exw 7000 mp3 apo allo pc kai thelw na ta elenksw!

mporei kapoios xristis na boithisei?

 

 

Το jv16 PowerTools που είναι κορυφαίο για το καθάρισμα της registry έχει και τα File Tools που κάνουν ΚΑΙ αυτό που ζητάς καθώς και πολλά ακόμα πράγματα......

 

http://www.macecraft.com/

 

 

@LNinio

 

σε streaming video ή java stream κάνει capture????

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

 

@LNinio

 

σε streaming video ή java stream κάνει capture????

 

 

Ναι κάνει. Αν διαβάσεις την αρχική σελίδα θα το διαπιστώσεις και μόνος σου. Και μόνο που είναι PC Mag Choice καταλαβαίνεις οτι δεν είναι τυχαίο πρόγραμματάκι!!! :rolleyes: Enjoy it!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mik3 ( 5 Ιούλ. 2004 , 17:59)

 

Κατέβασα πριν απο λίγες μέρες το Mpower.. Με μία λέξη, ΦΟΒΕΡΟ:)

Καθαρίζει τη ram από διάφορα άχρηστα προγράμματα που τρέχουν και κάνει το pc να πετά!

Από το mindbeat.com ,

 

Cleans and defrags RAM, it gives more stability to your PC. Also benchmarks: CPU speed, CPU load, Hard Disks Read/Write Speed. Cpu load and memory status may be displayed on active window titlebar or on a tray icon. Lots of handy features

 

Download Here

 

 

 

to katevasa to ekana install alla meta de to vriskw pouthena gia na to treksw! ti simvainei?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dviewm (20 Ιούλ. 2004 , 19:34)

 

to katevasa to ekana install alla meta de to vriskw pouthena gia na to treksw! ti simvainei?

 

Προσοχή! :!:

 

Εμένα μου δημιούργησε αλλεπάληλα και ανεξέλεγτα ρισταρτ, με αποτέλεσμα να μην μπορεί ο υπολογιστής να λειτουργήσει....

 

Το ξεπέρασα με safe mode kai restore.....ουφ!!! :whistle: :mad:

 

Εξελιγμένος τύπος ιού;;; :blink:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dviewm (20 Ιούλ. 2004 , 19:34)

 

to katevasa to ekana install alla meta de to vriskw pouthena gia na to treksw! ti simvainei?

 

Σε ένα φάκελο με όνομα Mindbeat μπαίνει... Για τσεκάρισε αν τον έχεις...

 

Υ.Γ: εμένα πάντως δε μου δημιούργησε κανένα πρόβλημα σε Win98 που το δοκίμασα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος christ-k (20 Ιούλ. 2004 , 22:57)

 

Προσοχή! :!:

 

Εμένα μου δημιούργησε αλλεπάληλα και ανεξέλεγτα ρισταρτ, με αποτέλεσμα να μην μπορεί ο υπολογιστής να λειτουργήσει....

 

Το ξεπέρασα με safe mode kai restore.....ουφ!!! :whistle: :mad:

 

Εξελιγμένος τύπος ιού;;; :blink:

 

 

αυτο σου εκανε ολα αυτα φιλε Χρηστο? εμενα μου δουλεψε κανονικα , και συνεχιζει κανονικοτατα να λειτουργει , ισως κατι αλλο να σου εκανε την ζημια απο πριν και μολις εβαλες αυτο ενεργησε σαν καταλητης ας πουμε και εγινε το μπαχαλο ;)

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Hunter (20 Ιούλ. 2004 , 23:10)

 

αυτο σου εκανε ολα αυτα φιλε Χρηστο? εμενα μου δουλεψε κανονικα , και συνεχιζει κανονικοτατα να λειτουργει , ισως κατι αλλο να σου εκανε την ζημια απο πριν και μολις εβαλες αυτο ενεργησε σαν καταλητης ας πουμε και εγινε το μπαχαλο ;)

 

H αλήθεια είναι πως έβαλα και ένα πρόγραμμα κλειδώματος φακέλων..... :rolleyes:

 

Όπως γράφω και στο σχετικό θρεντ ψάχνω κάποιο που να κλειδώνει με χρήση δεξί κλικ και κωδικό....Δεν ξέρω όμως πως το λένε και που μπορώ να το βρώ.... :(

 

Κάθε βοήθεια πολύτιμη....(μου κόλλησε τώρα να το βρώ... :whistle: )

Link to comment
Share on other sites

Επίσης θα ήθελα ένα προγραμματάκι που να βγάζει ημερολόγιο (διάφανο) στο wallpaper του υπολογιστή....(αν είναι και free ακόμα καλύτερα....). Το είδα κάπου πρόσφατα και μου άρεσε πολύ.... :rolleyes:

 

Και τέλος ένα καλό και διακεκριμένο πρόγραμμα screen shot...... :whistle:

 

Eυχαριστώ για τις πληροφορίες...... :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος christ-k (20 Ιούλ. 2004 , 23:34)

 

Επίσης θα ήθελα ένα προγραμματάκι που να βγάζει ημερολόγιο (διάφανο) στο wallpaper του υπολογιστή....(αν είναι και free ακόμα καλύτερα....). Το είδα κάπου πρόσφατα και μου άρεσε πολύ.... :rolleyes:

 

 

 

Webshots

 

Και τέλος ένα καλό και διακεκριμένο πρόγραμμα screen shot...... :whistle:

 

PrintScreen 2.6

 

Have Fun ;)

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος christ-k (20 Ιούλ. 2004 , 23:24)

 

H αλήθεια είναι πως έβαλα και ένα πρόγραμμα κλειδώματος φακέλων..... :rolleyes:

 

Όπως γράφω και στο σχετικό θρεντ ψάχνω κάποιο που να κλειδώνει με χρήση δεξί κλικ και κωδικό....Δεν ξέρω όμως πως το λένε και που μπορώ να το βρώ.... :(

 

Κάθε βοήθεια πολύτιμη....(μου κόλλησε τώρα να το βρώ... :whistle: )

 

 

Folder Access ονομάζεται το πρόγραμμα για να κλειδώνεις φακέλους (και με δεξί κλικ) και θα το βρεις εδω Folder Access

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mik3 ( 5 Ιούλ. 2004 , 17:59)

 

Κατέβασα πριν απο λίγες μέρες το Mpower.. Με μία λέξη, ΦΟΒΕΡΟ:)

Καθαρίζει τη ram από διάφορα άχρηστα προγράμματα που τρέχουν και κάνει το pc να πετά!

Από το mindbeat.com ,

 

Cleans and defrags RAM, it gives more stability to your PC. Also benchmarks: CPU speed, CPU load, Hard Disks Read/Write Speed. Cpu load and memory status may be displayed on active window titlebar or on a tray icon. Lots of handy features

 

Download Here

 

 

mik3, δυστυχώς δεν λειτουργεί το link. :!:

Μήπως μπορείς να το διορθώσεις? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...