Jump to content

Samsung ZV60


hamil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις ανακάλυψα πώς μπορείς να περνάς παιχνίδια μέσω usb απο τον υπολογιστή σου στο συγκεκριμένο κινητό.Η διαδικασία είναι παρόμοια με το μοντέλο ZV30.Καταρχάς συνδέεις το κινητό μέσω usb με τον υπολογιστή και επιλέγεις τη λειτουργία Media Player.Στη συνέχεια απο τον "υπολογιστή μου" βλέπεις το κινητό και επιλέγεις να δεις τα αρχεία που περιέχει. Εκεί μπορείς να δημιουργήσεις καινούργιο φάκελο με την ονομασία Games μέσα στον οποίο αποθηκέυεις σε ξεχωριστούς φακέλους τα παιχνίδια που θέλεις να φορτώσεις.Ο φάκελος κάθε παιχνιδιού πρέπει να περιέχει 2 αρχεια .jar και .jad.Αν υπάρχει μόνο το αρχείο .jar μπορείς να δημιουργήσεις το αρχείο .jad με το πρόγραμμα jadMaker.Τέλος αποσυνδέεται το τηλέφωνο από τον υπολογιστή. Στη συσκευή του τηλεφώνου κάνεις τα ακόλουθα:

1.Στη κεντρική οθόνη πληκτρολογείς:*#3695147*#

2.Πηγαίνεις στην επιλογή 4(Interval)

3.Δίνεις τον κωδικό *#3971258*# και πατάς αποδοχή

4.Πηγαίνεις στην επιλογή 7(Storage Settings)

5.Και έπειτα στην επιλογή 2(Update Java DB) Αφού ενεργοποιηθεί στο φάκελο διαχείρηση αρχείων περιέχεται ένας καινούργιος φάκελος με τα παιχνίδια που έχεις φορτώσει έτοιμα.

Τουλάχιστον εμένα έτσι δούλεψε!!Φαντάζομαι ότι κάτι ανάλογο ισχύει και γενικότερα για java εφαρμογές.Ελπίζω να βοήθησα.....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,μαπα το καρπουζι.

Τρομαζει να πιασει σημα 3G και οταν πιασει δεν μπορεις να μιλησεις.Εχει πολυ κακη ποιοτητα σηματος.

Ακομη και αν απενεργοποιησεις το 3G και παλι εχει πολυ κακη ποιοτητα σηματος.

Γι'αυτο το λογο το πηγα στη vodafone μου εδωσαν καινουρια συσκευη η οποια εχει το ιδιο προβλημα.

Με απογοητευσε.

Ευτυχως που τις παλιοτερες συσκευες δεν τις πουλησα και με εχουν βολεψει.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ειμαι και εγω κατοχος του συγκεκριμενου κινητου το οποιο ομως λογω της ανικανοτητας της vodafoen δεν εχω ακομα στα χερια μου και ακουστε το λογο.Χτες λοιπον πηγε και το πηρε η μητερα μου απο ενα καταστημα vodafone με επιδοτηση και +50 ευρω.Μετα την δουλεια μου κοιταζοντας το σπιτι ειδα οτι στο κουτι υπηρχαν δυο ταινιες ασφαλειας εκ των οποιων η απο κατω ηταν ειδη κομμενη και η καλη ταινια απο πανω την καλυπτε.Μιλαω για την ταινια που λεει do not accept if the seal is broken.Ανοιγω το κουτι και βλεπω ενα χαρτακι που λεει κατι για εγγυηση να ειναι σε ενα σημειο οχι μαζι με τα υπλοιπα εγγραφα του κινητου αλλα στα πλαγια.Επειτα ανοιγω την συσκευασια η οποια δεν ηταν κλεισμενη με κατι και ανοιγω το πορτακι και βλεπω οτι η οθονη δεν ειχε την προστατευτικη ζελατινα της οθονης που εχουν ολα τα καινουργια κινητα.Γραμμη λοιπον για το καταστημα vodafone για να μου δωσουν αλλο.Εκει δεν δεχονταν κουβεντα.Ενω αρχικα μου λενε αν το δουλεψα λιγο το κινητο να δω εαν ειναι ενταξει εαν δουλευει μετα μου λεγανε οτι δεν μπορουν να το παρουν διοτι εχω αξοιξει την δευτερη ταινια.Τους λεω πως δεν μπορει να μην δεχεσται επιστροφη για αυτο το λογο απο την στιγμη που εσεις το πουλατε με κομμενη την ταινια ασφαλειας.Μου λενε οτι ετσι ερχονται αυτα απο την εταιρια και πως η εγγυηση ερχεται ετσι το χαρτι σε αυτο το σημειο που αν καποιος κανει μια κινηση τοτε αυτη μπορει να χαθει ετσι που ειναι βαλμενη.Κατι βρωμαει εδω παντος.Στο τελος μου ειπανε αστο εδω να κανουμε ενα αιτημα στην εταιρια για αλλαγη.Μπουρδες δηλ. και αυτη τη στιγμη εχω την αποδειξη μαζι μου αλλα δεν εχω κινητο......πηρα τηλ την εξυπηρετηση πελατων της vodafone και καταγραψανε το γεγονος και ειπαν οτι θα με παρουν τηλ.Εστειλα γραπτα παραπονα στην προστασια καταναλωτη του υπουργειου αναπτυξης και αυριο θα επικοινωνησω και με τα ΚΕΠΚΑ Θεσσαλονικης για προτασεις.Θα ηθελα τωρα να ρωτησω εαν καποιος απο εσας για το συγκρκιμενο κινητο ξερει πως να διαπιστωσω ποτε εχει λειτουργησει το κινητο για πρωτη,δηλ ποτε ανοιχτηκε για πρωτη φορα για να δω εαν ειναι μεταχειρισμενο και τι μπορω να κανω στην περιπτωση αυτων των γελιων.Συγνωμη αν κουρασα αλλα εχω απο την Παρασκευη που εχω αγανακτησει.Σας ευχαριστω εκ τον προτερω.
Link to comment
Share on other sites

Κατι ακομα.Θελω να παρω φορτιστη αυτοκινητου και δεν εχω βρει μεχρι στιγμης καποιον για το κινητο μου.Αυτος του zv40 κανει? http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003360
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια το εχω βρει σε κατασταση καινουργιου σε καλη τιμη πολυ κατω απο τα 100ευρω!κ σκεφτωμαι να το παρω....αληθεια ειναι καλο εως μετριο αυτο το κινητο?τι μιον εχει?απο βιντεοκλησεις τεληκα πως τα παει??

ευχαρηστω

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 years later...
  • The title was changed to Samsung ZV60

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...