Jump to content

[MOTO] Suzuki Address 125


aerox
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχουμε ψαξει....αλλα δεν υπαρχει τιποτα,ολο κατι ξεκαρφωτα βγαζει(η για το address το σκουτερακι)αυτο το κυλινδροπιστονο ισως και να το περναμε(ασχετα αν ηταν πανακριβο)και που ξερεις ισως βαραγαμε που και που κανα κοφτη για παρτυ του:lol:....εγω παντως πιστευς πως αν βγει εγκεφαλος και κανα κιτ θα πουλησει αρκετα γιατι απ'οτι φαινεται εδω στο forum και απ'οσα ατομα εχω μιλησει που εχουν address θελουν να το βελτιωσουν

 

 

 

δεν νομιζω να κανει κατι(σε θεμα μοτερ)απο αλλο μηχανακι....:cry: αλλα γιατι ας πουμε να μην κανεις μια ροικη εξελιξη,να φτιαξεις τον εκκεντροφορο σου,και να βαλεις και εκεινο το chip που εχει φερει το mototrade και ισως δεις μια μικρη διαφορα....αλλα το ελεινο ειναι οτι δεν εχουν βγαλει εγκεφαλο

 

 

 

Και πάλι,νομίζεις υπάρχουν πολλοί μάστορες στην Ελλάδα που θα κάτσουν να προγραμματίσουν ένα παπί???Και έχεις σκεφτεί το κόστος????:O

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και πάλι,νομίζεις υπάρχουν πολλοί μάστορες στην Ελλάδα που θα κάτσουν να προγραμματίσουν ένα παπί???Και έχεις σκεφτεί το κόστος????:O

 

υπαρχουν γιατι πολυ απλα δεν θα το κανει τσαμπα.....το κοστος θα ειναι αρκετο τουλαχιστον ομως το μηχανακι σου θα πηγαινει οπως θες

Link to comment
Share on other sites

ο τσιτινης φερνει τα κιτακια παλι
Πωλειται εξατμιση motosport μαυρη,φορεμενη 2 μηνες 50 ευρω..
Link to comment
Share on other sites

ο τσιτινης φερνει τα κιτακια παλι

 

ναι οντως...λεει πως αναμενεται ομως......για να δουμε(μακαρι θεε μου)

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αμα ειναι ραδιοαρβηλα της e-honda αλλα εχουν τωρα κιτ 150 kai camshaft racing,,,,αλλα δεν εχει φοτο και τιμη "οπως και τα flash-γραναζια"
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αμα ειναι ραδιοαρβηλα της e-honda αλλα εχουν τωρα κιτ 150 kai camshaft racing,,,,αλλα δεν εχει φοτο και τιμη "οπως και τα flash-γραναζια"

 

οχι μονο σε αυτα τα 2 δεν εχει φωτο....στα αλλα εχει.το μονο που μπορουμε να κανουμε ειναι να περιμενουμε...και να προσευχομαστε:lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

εχει αλλαξει κανεις γραναζια???

λεω να βαλω 3-6 δοντακια ποιο μεγαλο πισω,,,,

 

θα πηγαινει τα ιδια με ποιο πολυ μπαμ " 8α εχο μικρη 3 αλλα θα ανοιγει και η τεταρτη γρυγορα εως ενα σημειο????"

 

μροστα δεν μου αρεσει το αμορτισερ,,, θελο να το κανω λιγο ποιο χαμηλα... πως μου προτηνετε?

 

απο τριτη θα παραγγηλω εξατμιση...τι λετε,, yoshimura (ποσο εχει τωρα?) η την απομιμηση?

οταν αλλαξω εξατμιση να ρηθμησω και βαλβιδες η οχι?

 

*θα κοιταξω αυτο που ειπατε για τα δισκοφρενα απο kazer...πρεπει να εχει ενας γνοστος μου...

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην αμα αλλαξεις γραναζια μειωνεις τελικη αλλα εχεισ μπαμ. Εξατμιση μονο yoshi τιποτα αλλο. Γενικα θελει αλλα αμορτισερ μπρος πισω θα προτημουσα κατι σε ημικσληρα. Ρωτα για την δισκοπλακα και πες μας και σε μας.
Link to comment
Share on other sites

εκανα παραγαγκελεια ελατηρια Barnet για το address φανταζομε τωρα θα σκαει καλυτερα!
http://i445.photobucket.com/albums/qq178/191yamaha/yoshimura_logo.gif
Link to comment
Share on other sites

εχει αλλαξει κανεις γραναζια???

λεω να βαλω 3-6 δοντακια ποιο μεγαλο πισω,,,,

 

θα πηγαινει τα ιδια με ποιο πολυ μπαμ " 8α εχο μικρη 3 αλλα θα ανοιγει και η τεταρτη γρυγορα εως ενα σημειο????"

 

μροστα δεν μου αρεσει το αμορτισερ,,, θελο να το κανω λιγο ποιο χαμηλα... πως μου προτηνετε?

 

απο τριτη θα παραγγηλω εξατμιση...τι λετε,, yoshimura (ποσο εχει τωρα?) η την απομιμηση?

οταν αλλαξω εξατμιση να ρηθμησω και βαλβιδες η οχι?

 

*θα κοιταξω αυτο που ειπατε για τα δισκοφρενα απο kazer...πρεπει να εχει ενας γνοστος μου...

 

αν βαλεις αλλα γραναζια θα σου κοψει τελικη αλλα ναι θα εχεις παραπανω μπαμ,αν θες να το χαμηλωσεις θα πας στο μαστορα και θα του πεις να σου κοψει λιγο τα ελατηρια που εχει μεσα στα καλαμια,και ετσι θα ειναι πιο χαμηλο και δεν θα κοπαναει πολυ στις λακουβες,αν σε ενοχλει που εχει μαλακο πιρουνι αντε ξανα στο μαστορα και πες του να σου βαλει λαδει στα καλαμια και θα σκληρηνει λιγο(ποσο σκληρο θα ειναι εξαρταται απο το λαδι που θα σου βαλει).....yoshimura ειναι κορυφη...ειδα τιμη σε ενα περιοδικο και κανει 260 η απλη και 315 η carbon,αν ειναι να παρεις αλλη εξατμιση παρε protech(αυτη που εχει και σιγαστηρα)κανει και ωραιο θορυβο και εχει κορυφαια ποιοτητα)δεν νομιχω πως χρειαζονται ρυθμισμα οι βαλβιδες......κοιτα και πες μας

Link to comment
Share on other sites

αμα αλλαξω γραναζια οι ταχυτητες μου περιπου θα ειναι (3 δοντακια)

 

1--> 30

2-->50

3-->85 και η τεταρτη θα ανοιγει με πολυ ποιο γρυγορους ρυθμους αλλα θα εχω τελικη γυρο στα 105 -110???

 

ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Για δως μας και μια πληροφορια για τα ελατηρια Barnet που παρεγγειλες να ξερουμε τι κανουν.... Νομιζω ειναι αγωνιστικη η εταιρια που τα πουλαει.... Αληθεια ποσο πηγε..?
Link to comment
Share on other sites

Για δως μας και μια πληροφορια για τα ελατηρια Barnet που παρεγγειλες να ξερουμε τι κανουν.... Νομιζω ειναι αγωνιστικη η εταιρια που τα πουλαει.... Αληθεια ποσο πηγε..?

 

σε μενα παντως δεν δουλεψαν :O μονο σε συγκεκριμενες συνθηκες (βραδινα αθληματα) εχει λιγη διαφορα πανω στην αλλαγη,ενα τιναγμα σε μενα,τπτ παραπανω ..:O

Link to comment
Share on other sites

αμα αλλαξω γραναζια οι ταχυτητες μου περιπου θα ειναι (3 δοντακια)

 

1--> 30

2-->50

3-->85 και η τεταρτη θα ανοιγει με πολυ ποιο γρυγορους ρυθμους αλλα θα εχω τελικη γυρο στα 105 -110???

 

ετσι?

με 3 δοντια ναι καπου εκει θα ειναι.....αλλα για εμενΑ αν ειναι να βαλεις 3 δοντια μεγαλυτερο βαλε και ενα 15 μπροστα....νομιζω πως δεν θα σου κοψει πολυ μετα

 

σε μενα παντως δεν δουλεψαν :O μονο σε συγκεκριμενες συνθηκες (βραδινα αθληματα) εχει λιγη διαφορα πανω στην αλλαγη,ενα τιναγμα σε μενα,τπτ παραπανω ..:O

αν ειναι τα βραδινα αθληματα αυτο που νομιζω μου κανουν:shifty: ποσο πηγαν?

ΔηλΔΗ Τα ελαττηρια ειναι για αθλητικους τυπους και μονο.....

:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

25 ευρω περιπου μου ειπε θα βγουν ακομα δεν τα εχω στα χερια μου περιμςνω να ερ8ουν γιατι ριχνει πολυ πατινα το μηχανακι μου! θα δοκιμασω σουζα κ μπαντες να δω τιν γινετε δν ειναι δυνατον να ανεβενω Αγιου δημητριου χωρις μπαντες :P
http://i445.photobucket.com/albums/qq178/191yamaha/yoshimura_logo.gif
Link to comment
Share on other sites

25 ευρω περιπου μου ειπε θα βγουν ακομα δεν τα εχω στα χερια μου περιμςνω να ερ8ουν γιατι ριχνει πολυ πατινα το μηχανακι μου! θα δοκιμασω σουζα κ μπαντες να δω τιν γινετε δν ειναι δυνατον να ανεβενω Αγιου δημητριου χωρις μπαντες :P

 

ποσα χιλιομετρα εχεις και πατιναρει 10.000?eγω που εχω 7 μερικες φορες μου φαινεται πως πατιναρει....:X

Link to comment
Share on other sites

14.000 και παω να κλεισω 2 χρονια!

 

α δηλαδη τα διπλασια απο εμενα.......εγω ομως το εχω 4 μηνες και παω για πεμπτο:)

 

παιδια εχω σκεφτει κατι τολμηρο......αλλα δεν ξερω ακομα....λοιπον ακουστε αν ανεβασω mm σιγουρα θα το κανω 56......και για βολτες και για γκαζια.....ακουστε τι εχω σκεφτει....επειδη ο κυλινδρος ειναι nikasil και δεν περνει ρεκτιφιε(αλλα σιγουρα θα περνει αλλο χιτωνιο)και επειδη δεν αξιζει να χαλασω τον μαματο....σκεφτομαι κυλινδρο η απο ιnnova(που ψιλομοιαζει με του address) η απο shogun εναν απο τους 2 τελοσπαντων.....ρεκτιφιε η χιτωνιο στα 56mm πιστονι μπορει να κανει απο kazer(το θεμα ειναι ο πυρος...τι μεγεθος εχει)ενα 56 πιστονι λοιπον....ροικη,εκκεντροφορο,και για το καυσιμο το μονο που μπορουμε να κανουμε ειναι να βαλουμε αυτο το power commander η να στειλουμε τον μαματο εγκεφαλο(μαζι με το μοτερ:cry:)για να μας τον χαρτογραφησει οπως θελουμε....θελουν λεφτα ολα αυτα.....αλλα οριστε για να μην λετε πως δεν μπορουμε να φτιαξουμε το address:happy::shifty:

Link to comment
Share on other sites

Πρωτον που θα στειλεις για χαρτογραφιση τον εγκεφαλο καισ την τελικη περιμενε μεχρι τα χριστουγεννα να βγει κανα κιτ και βλεπουμε...
Link to comment
Share on other sites

To θέμα με τον κύλινδρο του innova δεν είναι να μοιάζει λίγο,αλλά να ειναι ίδιος.Η θα κάνεις ρεκτιφιέ στο δικό του κύλινδρο η τίποτα:rolleyes:

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πρωτον που θα στειλεις για χαρτογραφιση τον εγκεφαλο καισ την τελικη περιμενε μεχρι τα χριστουγεννα να βγει κανα κιτ και βλεπουμε...

 

καλα που και ποτε το βρισκεις ευκολα....αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα.....ναι αυτο θα κανω τα χριστουγεννα κατι θα μπει στο μηχανακι οπωςδηποτε αν εχει φερει ο τσιτινης μεχρι τοτε τον εκκεντροφορο ισως τον βαλω πανω και αν εχουν ακομα στο mototrade το nitro fuel commander ισως βαλω και αυτο......:X κιτ εκτος απο αυτο που λεει ο τσιτινης πως θα φερει δεν νομιζω να βγει καποιο αλλο

 

To θέμα με τον κύλινδρο του innova δεν είναι να μοιάζει λίγο,αλλά να ειναι ίδιος.Η θα κάνεις ρεκτιφιέ στο δικό του κύλινδρο η τίποτα:rolleyes:

 

αυτο που λες ειναι σωστο αλλα οι aftermarket κυλινδροι ας πουμε για ιnnova δεν ειναι ιδιοι με τον μαματο.......οποτε κατι μπορει να γινει...

 

ρωτησα τον τσιτινη για τον εκκεντροφορο και μου ειπε οτι τον περιμενει την εβδομαδα που μας ερχετε

Link to comment
Share on other sites

ΠΙθανων... Θελω να κανω μια χαζη ερωτηση. Αμαμ αλλαξουμε εκκεντροφορο τι θα κερδισουμε? Επισης τι παραπνω εχει ο αγριος απο καποιον αλλον ...?
Link to comment
Share on other sites

ΠΙθανων... Θελω να κανω μια χαζη ερωτηση. Αμαμ αλλαξουμε εκκεντροφορο τι θα κερδισουμε? Επισης τι παραπνω εχει ο αγριος απο καποιον αλλον ...?

 

δεν ειναι χαζη......μια πολυ μικρη διαφορα θα δουμε(γιατι θα χρειαζετε και παλι παραπανω βενζινη)ο αγριος εχει μεγαλυτερα μυγδαλα,λοβους....οσο πιο μεγαλα τοσο πιο πολυ και πιο γρηγορα ανοιγοκλεινουν οι βαλβιδες

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...