Jump to content

HP iPAQ 614c - 914c


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

prepei na to exo anaferei pali alla tha to anafero ksana.otan to kinito einai se sleep k mou kanoun anapantiti dn prolavenei na mou emfanisei to noumero k leei agnosto.exo valei ena programataki pou legete blackme to opoio svinei tin othoni alla ligo fotizete etsi antimetopizete to provlima me tis kliseis alla exo megali katanalosi mpatarias.iparxei kanena allo programataki tetoiou idous i na kano kamia rithmisi gia na min exo auto to provlima??

 

euxaristo

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 847
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο φόρουμ της ΗΡ, μιλάνε για την Sandisk, ότι δουλεύει κανονικά, απλά θα πρέπει να της κάνεις φορμάτ σε fat απλό...
Link to comment
Share on other sites

Στο φόρουμ της ΗΡ, μιλάνε για την Sandisk, ότι δουλεύει κανονικά, απλά θα πρέπει να της κάνεις φορμάτ σε fat απλό...

 

ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ την SanDisk microSDHC 8MB.

 

την διάβασε αμέσως, στην οποία έκανα αντιγραφή τα αρχεία και προγράμματα που είχα αποθηκευμένα (προγράμματα που έτρεχαν και στην today) απο την κάρτα 2ΜΒ, και τρέχουν όλα κανονικά.

:D:D

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παίδες, νάμαι πάλι εδώ...

σκότωσα το Α501 που δεν με είχε βολέψει καθόλου και πήρα προχθές το ipaq614.

καλό μηχανάκι, έχει κάτι ψιλοπροβληματάκια ελπίζω στην επόμενη rom...

(και παντοφλότατο όπως είπε ένας φίλος πιο πάνω)

έβαλα μια φωτό ως φόντο στην today screen και μου βγαίνει ημιδιαφανής!

όσο και να έψαξα, δεν μπόρεσα να την κάνω να φαίνεται κανονικά.

επίσης, υπάρχει καμιά ρύθμιση να αλλάξω το χρώμα των γραμμάτων στο μενού έναρξη; από λευκό που είναι να το κάνω μαύρο π.χ.

καμιά ιδέα κανεις;

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

paidia to hp mou argei arketa na klidosei doriforous.iparxei kanena programa pou na apothikeuei tipota troxiakes theseis doriforon?

Υπάρχουν τουλάχιστον δυο προγραμματάκια (qgps και Gps Quick position), δοκίμασα το πρώτο, δεν έκανε δουλειά.

Διάβασα οτι και το άλλο δεν κάνει τίποτα. Άμα είσαι ακίνητος, κλειδώνει πιο γρήγορα. Επίσης, έχω παρατηρήσει οτι είναι τα συμπτώματα ανα περιόδους. Ίσως δεν έχει να κάνει με την συσκευή, αλλά γενικότερα με το όλο σύστημα (κουφό αλλά όχι απίθανο).

Κι εμένα ας πούμε σήμερα, άργησε να κλειδώσει κάποια στιγμή πολύ, ενώ άλλες ημέρες ήταν πολύ πιο γρήγορο.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παίδες, νάμαι πάλι εδώ...

σκότωσα το Α501 που δεν με είχε βολέψει καθόλου και πήρα προχθές το ipaq614.

καλό μηχανάκι, έχει κάτι ψιλοπροβληματάκια ελπίζω στην επόμενη rom...

(και παντοφλότατο όπως είπε ένας φίλος πιο πάνω)

έβαλα μια φωτό ως φόντο στην today screen και μου βγαίνει ημιδιαφανής!

όσο και να έψαξα, δεν μπόρεσα να την κάνω να φαίνεται κανονικά.

επίσης, υπάρχει καμιά ρύθμιση να αλλάξω το χρώμα των γραμμάτων στο μενού έναρξη; από λευκό που είναι να το κάνω μαύρο π.χ.

καμιά ιδέα κανεις;

Δες αυτό : http://www.navimania.gr/showthread.php?t=2802

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν τουλάχιστον δυο προγραμματάκια (qgps και Gps Quick position), δοκίμασα το πρώτο, δεν έκανε δουλειά.

Διάβασα οτι και το άλλο δεν κάνει τίποτα. Άμα είσαι ακίνητος, κλειδώνει πιο γρήγορα. Επίσης, έχω παρατηρήσει οτι είναι τα συμπτώματα ανα περιόδους. Ίσως δεν έχει να κάνει με την συσκευή, αλλά γενικότερα με το όλο σύστημα (κουφό αλλά όχι απίθανο).

Κι εμένα ας πούμε σήμερα, άργησε να κλειδώσει κάποια στιγμή πολύ, ενώ άλλες ημέρες ήταν πολύ πιο γρήγορο.

 

piga stin taratsa k to xronometrisa k ekane 41 deutera na klidosei.sto amaksi dn to exo metrisei poso exei kanei mono dokimi stin taratsa ekana.na rotiso k kati allo,mporo na valo kana thema sto sbp mobile shell k na fenete san to diamond tis htc?iparxei kati tetoio?mipos iparxei alla dn doulevei sosta?euxaristo

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους, δοκίμασα κι εγώ σήμερα να τραβήξω φωτό για λόγους εργασίας και απλά τρόμαξα με αυτό που είδα! τόσο κακή φωτ. μηχανή δεν έχω δει ούτε σε κινητό του 50αρικου...

κάτι λέει πιο πάνω οτι είναι θέμα softwarε, αληθεύει;

ξέρει κανείς αν παίζει νέα rom;

είμαι ψιλόπερήφανος (τι ψιλό, πολύ!) στα αυτιά και μου πέφτει δύσκολο να επικοινωνήσω με hp.

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ HP iPAQ 614c ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ Η ΟΧΙ ?

ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ

ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ HTC DIAMOND

Η συσκευή είναι καλή, αν εξαιρέσεις μερικά προβληματάκια (πληκτρολόγιο που έχει σε διαφορετικες θέσεις 2-3 γράμματα, σε κάποιες συσκευές η φωτογραφική που απο οτι είδα έγινε άμεση αντικατάσταση) μικρά που δεν είναι πολύ ενοχλητικά. Η μπαταρία του είναι πολυμερών λιθίου και όχι ιόντων, που πιστεύω πως είναι λίγο χειρότερη απο των HTC. Έχει όμως γρήγορο επεξεργαστή, και λειτουργεί απροβλημάτιστα με όλες τις εφαρμογές που έχω χρησιμοποιήσει μέχρι στιγμής.

Το αν είναι καλύτερη η συσκευή, είναι υποκειμενικό. Εξαρτάται το θέλεις εσύ και το τι ζητάς απο μια συσκευή. Το Diamond είναι διαφορετική συσκευή, VGA, κ.ά., με λίγο καλύτερο GPS (πιο ευαίσθητο) μάλλον, πιο ελαφριά, πιο ακριβή, κλπ.

Δεν μπορεί κανένας νομίζω να σου πει πάρε τη μια ή την άλλη.

Πρέπει να σκεφτείς και το θέμα της τιμής, που είναι αρκετά σημαντικό για πολλούς.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

ego prosopika ektos apo merika provlimatakia pou exo paratirisei ta opoia me tin kainourgia rom tha diorthothoun tha sou protina to hp k oxi to diamond.dn ksero me to diamond kati dn mou kathete kala.oso gia auto pou rotisa gia to diamond thema dn mou apantise kaneis.rotisa an mporo na valo diamond theme sto spb mobile shell i genika an ginete na kano to hp na dixnei san to diamond k kata poso kala leitourgei an iparxei kati tetoio
Link to comment
Share on other sites

ego prosopika ektos apo merika provlimatakia pou exo paratirisei ta opoia me tin kainourgia rom tha diorthothoun tha sou protina to hp k oxi to diamond.dn ksero me to diamond kati dn mou kathete kala.oso gia auto pou rotisa gia to diamond thema dn mou apantise kaneis.rotisa an mporo na valo diamond theme sto spb mobile shell i genika an ginete na kano to hp na dixnei san to diamond k kata poso kala leitourgei an iparxei kati tetoio

Αυτό που βλέπεις στο Diamond δεν είναι theme, είναι στην ουσία το λειτουργικό του touch flo που έχει. Μπορείς να κάνεις ωραία πράγματα στο Spb shell, αλλά δεν θα το πρότεινα, το είχα ψάξει, θέλει αρκετή δουλειά, θα πρέπει να ψάξεις στους xda developers εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=2471952#post2471952

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να γράψω παραπάνω, τον βασικό λόγο που πήρα το 614.

Βαρέθηκα το soft πληκτρολόγιο (που έχουν τα περισσότερα PDA). Δεν είναι εύχρηστο, δεν είναι για επαγγελματίες, όταν βιάζεσαι, δεν μπορείς να ψάχνεις και να ακουμπάς κουμπακια στην οθόνη...

Το hardware πληκτρολόγιο, συνδυάζει και τους δύο τρόπους και για εμένα τουλάχιστον είναι πολύ καλύτερο, με τίμημα το μέγεθος και το βάρος.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

http://www.ipmart-forum.com/showthread.php?t=256005 auto edo to skin ti sas leei?doulevei sto hp?mallon oxi giati prepei na einai gia vga othoni alla gia rikste mia matia

Δεν είναι για VGA οθόνη, αλλά για QVGA όπως η δική μας. Πρέπει να δουλεύει γιατί ο τύπος γράφει οτι το δοκίμασε σε TyTN II.

Δοκίμασέ το, και πες μας. Αν θέλεις βοήθεια ρώτα, αλλά βλέπω οτι οι οδηγίες είναι απλές. Δεν ξέρω απο μνήμη τι θα γίνεται... Το SHELL μαζί με αυτό, τι θα τρώνε. Αν το εγκαταστήσεις, δες πρώτα (πριν την εγκατάσταση) μετά απο ένα soft reset τι ελεύθερη μνήμη για προγράμματα έχεις (RAM), και δες και μετά την εγκατάσταση τι έχεις επίσης.

Περιμένουμε αποτελέσματα.

:)

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Έναρξη, ρυθμίσεις, σύστημα, μνήμη, στην στήλη "Πρόγραμμα" κάτω βλέπεις την ελεύθερη.

Καλό θα ήταν, πριν το κάνεις αυτό, να έχεις απενεργοποιήσει το shell να τρέχει με το startup (απο τις επιλογές του shell) για να δούμε τι μνήμη τραβάει το shell μαζί με το skin. Δηλαδή, όταν θα κάνεις το soft reset, να μην τρέχει το shell.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...