Jump to content

[Επίσημο] Nokia N81


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος εύκολος τρόπος ταξινόμησης των εικόνων στην έκθεση. όσο καλό και να είναι το navi δεν μπορείς να έχεις 700 εικόνες χύμα στο κύμα.:( Ακόμα και αν κάτσεις με υπομονή να τις βάλεις σε άλμπουμ αυτές δεν σβήνονται από το αρχικό άλμπουμ ώστε να μην ξέρεις ότι τις έχεις περάσει.

 

Και κάτι άλλο: υπάρχει δυνατότητα εγκατάστασης κάποιου wmp ή κάποιου ανάλογου player για μουσικές και γλέντια? :D

Στην Έκθεση δεν έχεις και πολλές δυνατότητες ως προς την αρχειοθέτηση.

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να βάλεις ένα αντίστοιχο πρόγραμμα προβολής φωτογραφιών όπως το Resco Photo Viewer (το βρίσκεις στα γνωστά μαγαζάκια).

 

Για music player ρώτα στο θέμα των εφαρμογών.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά, σε περίπτωση που δεν είδατε την ενημέρωση του φίλου nervous στο thread των παιχνιδιών N-Gage, να σημειώσουμε ότι, μόνο για εσάς που έχετε τα Ν81/Ν81-8GB, υπάρχει η δυνατότητα δοκιμαστικού κατεβάσματος της εφαρμογής N-Gage και ορισμένων παιχνιδιών.

 

Καλό θα ήταν να το δοκιμάσετε και να πείτε τις εντυπώσεις σας και σε μας που δεν έχουμε τα κινητά αυτά.

 

Για περισσότερα εδώ. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησε το N-Gage παιδες !

 

Μονο για το Ν81 !

 

http://blog.n-gage.com/archive/ngagefirstaccessbegins/

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησε το N-Gage παιδες !

 

Μονο για το Ν81 !

 

http://blog.n-gage.com/archive/ngagefirstaccessbegins/

^

Αναφερθηκε ακριβως απο πανω |, αλλα οχι μονο για το Ν81 :rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

παιδιά όχι και τπτ το ιδιατερο το n-gage... Σαν και το demo που είχε όσον αφορά τα παιχνίδια... Απλά έχεις τη δυνατότητα να παίζεις online κάποια παιχνίδια με άλλους παίκτες και φτιάχνεις profile παίκτη που μπορείς να συγκρίνεις τα scores σου με αυτά των άλλων παικτών... Επίσης, έχει τη δυνατότητα να κατεβάζεις μέσω αυτού ό,τι νέο παιχνίδι βγαίνει...

 

Έχω μερικές απορίες για τη χρήση του κινητού... Πρώτον, αν γίνεται να κλείσω το mp3 player και να μην μένει ανοιχτό στο background... Δεύτερον, πώς γίνεται να διαγράψω πχ τους χάρτες από την μνήμη του κινητού... Πιάνουν άπειρο χώρο και μου έχουν μείνει 5mb...:mad: Μετά θέλω να τους εγκαταστήσω στην κάρτα μνήμης... Από τη διαχείριση των εφαρμογών δεν μου βγάζει τις εφαρμογές που είναι στη μνήμη του τηλεφώνου...

 

Plz δώστε τα φώτα σας... Σας ευχαριστώ...

Toyota Yaris power....

http://www.yarisclub.gr

Link to comment
Share on other sites

Έχω μερικές απορίες για τη χρήση του κινητού... Πρώτον, αν γίνεται να κλείσω το mp3 player και να μην μένει ανοιχτό στο background...

Αν πατήσεις Επιλογές > Έξοδος ενώ είσαι μέσα στο music player, δεν κλείνει;

Αν όχι εγκατέστησε έναν task manager, όπως τον Handy Taskman.

 

 

Δεύτερον, πώς γίνεται να διαγράψω πχ τους χάρτες από την μνήμη του κινητού... Πιάνουν άπειρο χώρο και μου έχουν μείνει 5mb...:mad: Μετά θέλω να τους εγκαταστήσω στην κάρτα μνήμης... Από τη διαχείριση των εφαρμογών δεν μου βγάζει τις εφαρμογές που είναι στη μνήμη του τηλεφώνου...

Ως εφαρμογή οι «Χάρτες» είναι ενσωματωμένη με το λειτουργικό, δεν μπορείς να τη διαγράψεις την εφαρμογή αυτή.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αν πατήσεις Επιλογές > Έξοδος ενώ είσαι μέσα στο music player, δεν κλείνει;

Αν όχι εγκατέστησε έναν task manager, όπως τον Handy Taskman.

 

 

 

Ως εφαρμογή οι «Χάρτες» είναι ενσωματωμένη με το λειτουργικό, δεν μπορείς να τη διαγράψεις την εφαρμογή αυτή.

 

Δεν υπάρχει τέτοια επιλογή... Ούτε με πατημένο το πλήκτρο του μενού και πατώντας c δεν κλείνει... Τα νεύρα μου... Και από το activefile προσπαθώ να την κλείσω αλλά μάταιες οι προσπάθειές μου... Το Seleq παιδιά ξέρετε αν βγαίνει για Ν81? Ήταν μακράν το καλύτερο για μένα... Προσπαθώ να βρώ κάτι να αφαιρέσω από τη μνήμη του τηλεφώνου μπας και αδειάσει χώρος... Μετά και την εγκατάσταση του Ngage στην κάρτα μνήμης, δεν ξέρω τι παίζεται και μου έμειναν 2,3mb στην μνήμη του κινητού...

Toyota Yaris power....

http://www.yarisclub.gr

Link to comment
Share on other sites

Το Seleq παιδιά ξέρετε αν βγαίνει για Ν81? Ήταν μακράν το καλύτερο για μένα... Προσπαθώ να βρώ κάτι να αφαιρέσω από τη μνήμη του τηλεφώνου μπας και αδειάσει χώρος... Μετά και την εγκατάσταση του Ngage στην κάρτα μνήμης, δεν ξέρω τι παίζεται και μου έμειναν 2,3mb στην μνήμη του κινητού...

Κάτι αντίστοιχο και εξίσου καλό είναι ο X-plore.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τέτοια επιλογή... Ούτε με πατημένο το πλήκτρο του μενού και πατώντας c δεν κλείνει... Τα νεύρα μου... Και από το activefile προσπαθώ να την κλείσω αλλά μάταιες οι προσπάθειές μου... Το Seleq παιδιά ξέρετε αν βγαίνει για Ν81? Ήταν μακράν το καλύτερο για μένα... Προσπαθώ να βρώ κάτι να αφαιρέσω από τη μνήμη του τηλεφώνου μπας και αδειάσει χώρος... Μετά και την εγκατάσταση του Ngage στην κάρτα μνήμης, δεν ξέρω τι παίζεται και μου έμειναν 2,3mb στην μνήμη του κινητού...

τα μηνυματα που τα αποθηκευεις; το ngage δεσμευει κατι στη μνημη τηλεφωνου, και μενα συνεβει, αλλα 2-3mb μονο.

 

η μουσικη παντως δεν επηρεαζει σε κατι το τηλεφωνο, μη νομιζεις οτι θα κερδισεις κατι.

Link to comment
Share on other sites

Paidia eixa to n81 kai mou eixe aresei para polu alla to edwsa mias kai i8ela na parw to 8gb gt eixa to 2gb:!:

Etsi afou to xa dwsei prin mia vdomada aurio 8a exw sta xeria mou to 8gb:!:Euelpistw na mou aresei;)TO perimenw les kai dn to xw ksanapoiasei sta xeria mou:p:happy:

Ante na doume leei to kafeti tou???:p

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

τα μηνυματα που τα αποθηκευεις; το ngage δεσμευει κατι στη μνημη τηλεφωνου, και μενα συνεβει, αλλα 2-3mb μονο.

 

η μουσικη παντως δεν επηρεαζει σε κατι το τηλεφωνο, μη νομιζεις οτι θα κερδισεις κατι.

 

Τη μουσική θέλω να την κλείσω γιατί όταν συνδέω το κινητό και επιλέγω μεταφορά αρχείων, μου λέει ότι η κάρτα μνήμης χρησιμοποιείται από άλλη εφαρμογή και με πετάει... Αυτά τα 2-3mb που μου έφαγε το n-gage είναι πολλά όταν έχω free μόνο 5... Πλέον είναι 2-3 free και χρησιμοποιούνται 22mb... Τα μηνύματα είναι ούτε 1mb οπότε δεν παίζει πρόβλημα με αυτά... Κάτι άλλο πρέπει να σβηστεί... Μάλλον θα πάω για format και θα τα ξαναβάλω όλα από την αρχή...

Toyota Yaris power....

http://www.yarisclub.gr

Link to comment
Share on other sites

Τη μουσική θέλω να την κλείσω γιατί όταν συνδέω το κινητό και επιλέγω μεταφορά αρχείων, μου λέει ότι η κάρτα μνήμης χρησιμοποιείται από άλλη εφαρμογή και με πετάει... Αυτά τα 2-3mb που μου έφαγε το n-gage είναι πολλά όταν έχω free μόνο 5... Πλέον είναι 2-3 free και χρησιμοποιούνται 22mb... Τα μηνύματα είναι ούτε 1mb οπότε δεν παίζει πρόβλημα με αυτά... Κάτι άλλο πρέπει να σβηστεί... Μάλλον θα πάω για format και θα τα ξαναβάλω όλα από την αρχή...

δε νομιζω φιλε μου οτι φταιει η μουσικη γι'αυτο. το λεω αυτο γιατι και στο Ν91 που ηταν ανοιχτη δεν ειχα προβλημα και σε ενα αλλο Ν81 που δεν ειχε καποιο taskman και η μουσικη ηταν ανοιχτη, η μεταφορα δεδομενων λειτουργουσε κανονικα. τα μηνυματα τελικα που τα αποθηκευεις; :O

μηπως εχεις καποια εφαρμογη που τρεχει και δε φαινεται;

Link to comment
Share on other sites

δε νομιζω φιλε μου οτι φταιει η μουσικη γι'αυτο. το λεω αυτο γιατι και στο Ν91 που ηταν ανοιχτη δεν ειχα προβλημα και σε ενα αλλο Ν81 που δεν ειχε καποιο taskman και η μουσικη ηταν ανοιχτη, η μεταφορα δεδομενων λειτουργουσε κανονικα. τα μηνυματα τελικα που τα αποθηκευεις; :O

μηπως εχεις καποια εφαρμογη που τρεχει και δε φαινεται;

 

Τα sms στη μνήμη του τηλεφώνου... Απλά όταν είναι να μου στείλουν κτ με bt, γυρίζω την αποθήκευση στην κάρτα μνήμης...

Toyota Yaris power....

http://www.yarisclub.gr

Link to comment
Share on other sites

Έχω μερικές απορίες για τη χρήση του κινητού... Πρώτον, αν γίνεται να κλείσω το mp3 player και να μην μένει ανοιχτό στο background...

 

Eγκατέστησε το Handy Taskman, κράτα πατημένο το πλήκτρο μενού, πήγαινε στο εικονίδιο της μουσικής και πάτα τερματισμός (όχι κλείσιμο).

 

 

Δεύτερον, πώς γίνεται να διαγράψω πχ τους χάρτες από την μνήμη του κινητού... Πιάνουν άπειρο χώρο και μου έχουν μείνει 5mb...:mad: Μετά θέλω να τους εγκαταστήσω στην κάρτα μνήμης... Από τη διαχείριση των εφαρμογών δεν μου βγάζει τις εφαρμογές που είναι στη μνήμη του τηλεφώνου....

 

Οι χάρτες δεν αποθηκεύονται στην μνήμη της συσκευής σου. Όταν τους περνάς (οποιονδήποτε τρόπο και αν χρησιμοποιήσεις), πηγαίνουν κατευθείαν στην κάρτα μνήμης. Αν θέλεις τώρα να σβήσεις εντελώς τους χάρτες για να γλυτώσεις χώρο, σβήνεις τα περιεχόμενα του φακέλου E:/Private/20001f63

 

Το Seleq παιδιά ξέρετε αν βγαίνει για Ν81? Ήταν μακράν το καλύτερο για μένα... Προσπαθώ να βρώ κάτι να αφαιρέσω από τη μνήμη του τηλεφώνου μπας και αδειάσει χώρος... Μετά και την εγκατάσταση του Ngage στην κάρτα μνήμης, δεν ξέρω τι παίζεται και μου έμειναν 2,3mb στην μνήμη του κινητού...

Εγκατέστησε το X-plore. Είναι ο πιο ολοκληρωμένος file manager και είναι σαφώς ανώτερος από το SeleQ που είχαμε παλιότερα. Χρησιμοποιώντας αυτό, δεν χρειάζεται να εγκαταστήσεις και άλλους file manager όπως κάναμε παλιά με FExplorer, Fileman κτλ. Πλέον έχουμε τα πάντα με μια μόνο εφαρμογή. Η μοναδική ίσως έλλειψη είναι η αδυναμία λήψης screenshot.

 

Ψάξε με τον X-plore καλά όλους τους φακέλους της μνήμης τηλεφώνου, και ότι περίεργο βλέπεις, σβήνε το. Οι μοναδικοί φάκελλοι που δεν σου επιτρέπουν πρόσβαση, είναι οι Private και Sys. Αν δεις ότι η μνήμη δε μειώνεται σε λογικά πλαίσια, θα πρέπει να κάνεις φορμάτ στο τηλέφωνό σου.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις συμβουλές παιδιά... Θα τις ακολουθήσω και βλέπουμε...

 

Εγκατέστησα το X-plore και είναι πράγματι κορυφή... Σε έναν φάκελο C:->resource->apps είναι πάρα πολλά αποθηκευμένα αρχεία smart2go και ngage_installer... Μόνο αυτά να σβήσω, γλυτώνω πάνω από 5mb... Ξέρετε τι μπορεί να είναι?

 

Επίσης, μία τελευταία ερώτηση: γίνεται με κάποιον τρόπο να επιλέξω ό,τι κατεβαίνει με τον explorer όταν ανοίγω μία σελίδα να αποθηκεύονται όλα στην κάρτα μνήμης? εννοώ όλα τα δεδομένα εμπιστευτικότητας, cookies κτλ...

Toyota Yaris power....

http://www.yarisclub.gr

Link to comment
Share on other sites

εκει που λες εχω 136 αρχεια και πιανουν μονο 400Kb. ετσι κι αλλιως δε μπορεις να τα σβησεις αυτα.

δες επισης στο c:\data\ και c:\cache\

 

πηγαινε και στο μενου του κινητου και πατα επιλογες>στοιχεια μνημης>μνημη τηλεφωνου να δεις τι βγαζει αν εχει τιποτα περιεργο.

 

η αληθεια ειναι οτι κι εγω που εχω 132mb στη μνημη τηλεφωνου, εχω κατειλημμενα 34mb και δε χρησιμοποιω για τιποτα σχεδον τη μνημη τηλεφωνου, ειναι αναποφευκτο να χρησιμοποιηθει.

Link to comment
Share on other sites

εκει που λες εχω 136 αρχεια και πιανουν μονο 400Kb. ετσι κι αλλιως δε μπορεις να τα σβησεις αυτα.

δες επισης στο c:\data\ και c:\cache\

 

πηγαινε και στο μενου του κινητου και πατα επιλογες>στοιχεια μνημης>μνημη τηλεφωνου να δεις τι βγαζει αν εχει τιποτα περιεργο.

 

η αληθεια ειναι οτι κι εγω που εχω 132mb στη μνημη τηλεφωνου, εχω κατειλημμενα 34mb και δε χρησιμοποιω για τιποτα σχεδον τη μνημη τηλεφωνου, ειναι αναποφευκτο να χρησιμοποιηθει.

 

δεν έχει τπτ περίεργο... Απλά στην αρχή λέει ότι είναι πιασμένα τα 22 χωρίς να λέει που... Στους 2 αυτούς φακέλους έχω συνολικά 50kb σε κάτι μικρά αρχεία... Στον φάκελο που λέω, υπάρχουν γύρω στα 100 smart2go αρχεία που πιάνει το καθένα από 40kb και είναι τελικά για τους χάρτες... Δεν σβήνονται...

Toyota Yaris power....

http://www.yarisclub.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδια μετα την αναβαθμιση δεν μου ανοιγει την καμερα εχω προβλημα:wacko::wacko:
Link to comment
Share on other sites

παιδια μετα την αναβαθμιση δεν μου ανοιγει την καμερα εχω προβλημα:wacko::wacko:

 

δοκιμασε να περασεις παλι την αναβαθμιση .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να περασεις παλι την αναβαθμιση .

 

Kane kai ena hard reset:!:

Isws strwsei

*diesi7370diesi

 

Ir8e kai to diko mou to n81 8gb kai ta spaei:!:

Twra to kanw update gia na valw tin 11 45;)Dn prokeitai na to dwsw auto to kinito:D:p

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

θέλω να ρωτήσω πως λειτουργεί η εφαρμογή με τους χάρτες. Ξέρω ότι δεν έχει πλοήγηση.

Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι αν μπορώ για παράδειγμα να βρώ μία οδό και να μου την εμφανίσει στην οθόνη και αν ναι πως το κάνω.

Link to comment
Share on other sites

θέλω να ρωτήσω πως λειτουργεί η εφαρμογή με τους χάρτες. Ξέρω ότι δεν έχει πλοήγηση.

Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι αν μπορώ για παράδειγμα να βρώ μία οδό και να μου την εμφανίσει στην οθόνη και αν ναι πως το κάνω.

Πολύ απλά, πατάς Επιλογές > Εύρεση τοποθεσίας > Διεύθυνση.

Τα ονόματα τα βάζεις με Greeklish.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να περασεις παλι την αναβαθμιση .

το εκανα.τιποτα.και αναβαθμιση και *#7370# αλλα τζιφοσ.μου ερχετε να το πεταξω στο τοιχο.τι αλλο να κανω;;:(:worry:

Link to comment
Share on other sites

το εκανα.τιποτα.και αναβαθμιση και *#7370# αλλα τζιφοσ.μου ερχετε να το πεταξω στο τοιχο.τι αλλο να κανω;;:(:worry:

It's time for Nokia Shop...:p

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...