Jump to content

[Επίσημο] Nokia N81


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://img146.imageshack.us/img146/5646/offtopiccm1.gif

 

Κανε καπου ενα θεμα γιατι το παρακαναμε :X !

Αλλα σκεψου λιγο , αν ηταν το sar 0.90-0.95 w/kg θα το επελεγες ?

Δεν ειναι μεγαλη η διαφορα, αυτη ειναι η γνωμη μου ( δεν παιρνω ποσοστα απο το Ν81 :p ) !

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά τα SARώσατε όλα!!

Δεν πατάει ψυχή στο thread εδώ και δύο μέρες..

Μουσικό κινητό είναι το Ν81 αν πιστεύετε πως το εξαντλήσατε το θέμα ας μιλήσουμε για ακουστικά που λέει ο λόγος..

Αν σας ενοχλεί τόσο πολύ η ακτινοβολία μη χρησιμοποιείται κινητό τέλος πάντων..

 

By the way, κάποιος παράγγειλε το Ν81 και το περίμενε με ΕΛΤΑ από Γερμανία εδώ και 2 βδομάδες περίπου, μας είχε τάξει και μινι-ρεβιού νομίζω.. Τι έγινε ήρθε?

 

-Panos περιμένω PM να τα πούμε από κοντά-

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιάτώρα μόλις μπήκα στην σελίδα της βονταφον και είδα ότι έχει αλλάξη την ημερομηνία που τα έχει διαθέσιμο N81, N81 8Gb και N95 8Gb. Από 10/12 που είχε πριν μερικές μέρες το έκανε 5/2/08 για όλα τα παραπάνω μοντέλα. Γιατί αυτή η καθυστέρηση?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιάτώρα μόλις μπήκα στην σελίδα της βονταφον και είδα ότι έχει αλλάξη την ημερομηνία που τα έχει διαθέσιμο N81, N81 8Gb και N95 8Gb. Από 10/12 που είχε πριν μερικές μέρες το έκανε 5/2/08 για όλα τα παραπάνω μοντέλα. Γιατί αυτή η καθυστέρηση?

 

Είναι απλά παράλογο.

Μέσα στο Νοέμβριο, το πολύ τις πρώτες μέρες του Δεκεμβρίου θα έρθουν οι συσκευές αυτές στην Alpha Copy.

Γιατί να αργήσει τόσο πολύ η Vodafone???

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Το πήρε κανείς το κινητό να μας πει εντυπώσεις?
3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

To τηλέφωνο το έχω εδω και δυο μέρες. Ειναι το απλό Ν81 και του έχω περάσει μια micro sdhc 6GB την οποία αναγνωρίζει κανονικά.

Ενα πράγμα μου έκανε τρομερή εντύπωση, τα ηχεία του!!:)

Τι Ν95 και π@π@ριές, αν το ακούσετε να παίζει θα πάθετε ζημιά! Εχει τρομερά πρίμα (πολύ καθαρά) και πολυ καλό μπάσο, άσε που με τον ισοσταθμιστή μπορείτε να παρέμβετε και να ενισχύσετε και άλλο τις συχνότητες!

Οσον αφορά τώρα το design, είναι κάτι διαφορετικό (θέμα γούστου), εμενα μου άρεσε πολύ απο πλευράς κατασκευής, το slide up αφήνει λίγο χώρο για τα πλήκτρα τα οποια πέφτουν λίγο μικρά για οσους έχουν χοντρά δάχτυλα. Κατα τάλλα είναι ένα αξιόλογο κινητό symbian S60 v3, και η κάμερα 2ΜΡ δεν είναι και τίποτα το ιδιαίτερο.

 

Αν είναι να πάρετε Ν81, προτιμήστε το απλό, οπότε μπορείτε να του βάλετε εσεις ότι μνημη θέλετε, είτε για θεμα συμβατοτητας (τα είπαμε αυτα σε προηγουμενα θεματα οσον αφορά κάποιες signed εφαρμογες).....οπως επίσης και το οτι θα βγουν κάρτες μεχρι 16GB αρχες του χρονου που θα υποστηριζονται και απο το Ν81.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα το τηλεφωνακι το ειδα σε ενα μαγαζι στην ομονοια αλφα κοπυ το 8 γιγα ηταν τρομερη κατασκευη το σχημα δεν μ αρεσε πολυ το slide καλο γενικα το τηλ ειναι πολυ καλο 500 € το δινε
Link to comment
Share on other sites

To τηλέφωνο το έχω εδω και δυο μέρες. Ειναι το απλό Ν81 και του έχω περάσει μια micro sdhc 6GB την οποία αναγνωρίζει κανονικά.

Ενα πράγμα μου έκανε τρομερή εντύπωση, τα ηχεία του!!:)

Τι Ν95 και π@π@ριές, αν το ακούσετε να παίζει θα πάθετε ζημιά! Εχει τρομερά πρίμα (πολύ καθαρά) και πολυ καλό μπάσο, άσε που με τον ισοσταθμιστή μπορείτε να παρέμβετε και να ενισχύσετε και άλλο τις συχνότητες!

Οσον αφορά τώρα το design, είναι κάτι διαφορετικό (θέμα γούστου), εμενα μου άρεσε πολύ απο πλευράς κατασκευής, το slide up αφήνει λίγο χώρο για τα πλήκτρα τα οποια πέφτουν λίγο μικρά για οσους έχουν χοντρά δάχτυλα. Κατα τάλλα είναι ένα αξιόλογο κινητό symbian S60 v3, και η κάμερα 2ΜΡ δεν είναι και τίποτα το ιδιαίτερο.

 

Αν είναι να πάρετε Ν81, προτιμήστε το απλό, οπότε μπορείτε να του βάλετε εσεις ότι μνημη θέλετε, είτε για θεμα συμβατοτητας (τα είπαμε αυτα σε προηγουμενα θεματα οσον αφορά κάποιες signed εφαρμογες).....οπως επίσης και το οτι θα βγουν κάρτες μεχρι 16GB αρχες του χρονου που θα υποστηριζονται και απο το Ν81.

 

Μερικές ερωτήσεις:

1. Το τηλέφωνο από πού το πήρες??? Από Alpha Copy ή αλλού???

2. Μπορείς να ελέγξεις τόσο τη συσκευή όσο και το manual???

Τι κωδικός RM-xxx αναγράφεται στη συσκευή και στο manual???

Τι δείκτης SAR αναγράφεται στο manual???

3. Σε τι χρωματισμό το πήρες??? Υπήρχαν διαθέσιμοι και οι δύο χρωματισμοί (μπλε-μαύρο / ασημί-μαύρο)????

4. Η ποιότητα του ήχου στα ακουστικά εν σχέση με κάποιο φορητό mp3 player πώς συγκρίνεται??? Η έντασή του είναι αρκετά δυνατή???

5. Ο ισοσταθμιστής τι ρυθμίσεις έχει???

Πόσες μπάντες (συχνότητες) και πόσες μνήμες διαθέτει???

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

απο ακουστικα;

 

Tι εννοείς?:)

 

 

Διευκρινιση μαλλον σχετικα με αυτο :O

Ενα πράγμα μου έκανε τρομερή εντύπωση, τα ηχεία του!!:)

Τι Ν95 και π@π@ριές, αν το ακούσετε να παίζει θα πάθετε ζημιά! Εχει τρομερά πρίμα (πολύ καθαρά) και πολυ καλό μπάσο, άσε που με τον ισοσταθμιστή μπορείτε να παρέμβετε και να ενισχύσετε και άλλο τις συχνότητες!

 

Τα παραπανω αναφερονται μονο για τα ηχεια ή και τα ακουστικα ?

 

Συγκριση με Ν91 εκανες μηπως Συνονοματε :O Mike ?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

To τηλέφωνο το έχω εδω και δυο μέρες. Ειναι το απλό Ν81 και του έχω περάσει μια micro sdhc 6GB την οποία αναγνωρίζει κανονικά.

Ενα πράγμα μου έκανε τρομερή εντύπωση, τα ηχεία του!!:)

Τι Ν95 και π@π@ριές, αν το ακούσετε να παίζει θα πάθετε ζημιά! Εχει τρομερά πρίμα (πολύ καθαρά) και πολυ καλό μπάσο, άσε που με τον ισοσταθμιστή μπορείτε να παρέμβετε και να ενισχύσετε και άλλο τις συχνότητες!

Οσον αφορά τώρα το design, είναι κάτι διαφορετικό (θέμα γούστου), εμενα μου άρεσε πολύ απο πλευράς κατασκευής, το slide up αφήνει λίγο χώρο για τα πλήκτρα τα οποια πέφτουν λίγο μικρά για οσους έχουν χοντρά δάχτυλα. Κατα τάλλα είναι ένα αξιόλογο κινητό symbian S60 v3, και η κάμερα 2ΜΡ δεν είναι και τίποτα το ιδιαίτερο.

 

Αν είναι να πάρετε Ν81, προτιμήστε το απλό, οπότε μπορείτε να του βάλετε εσεις ότι μνημη θέλετε, είτε για θεμα συμβατοτητας (τα είπαμε αυτα σε προηγουμενα θεματα οσον αφορά κάποιες signed εφαρμογες).....οπως επίσης και το οτι θα βγουν κάρτες μεχρι 16GB αρχες του χρονου που θα υποστηριζονται και απο το Ν81.

 

 

me to varos iparxei kanena problem. to niothis diladi arketa vari sto xeri??? giati 140 grammaria einai auta:O

Link to comment
Share on other sites

Μερικές ερωτήσεις:

1. Το τηλέφωνο από πού το πήρες??? Από Alpha Copy ή αλλού???

2. Μπορείς να ελέγξεις τόσο τη συσκευή όσο και το manual???

Τι κωδικός RM-xxx αναγράφεται στη συσκευή και στο manual???

Τι δείκτης SAR αναγράφεται στο manual???

3. Σε τι χρωματισμό το πήρες??? Υπήρχαν διαθέσιμοι και οι δύο χρωματισμοί (μπλε-μαύρο / ασημί-μαύρο)????

4. Η ποιότητα του ήχου στα ακουστικά εν σχέση με κάποιο φορητό mp3 player πώς συγκρίνεται??? Η έντασή του είναι αρκετά δυνατή???

5. Ο ισοσταθμιστής τι ρυθμίσεις έχει???

Πόσες μπάντες (συχνότητες) και πόσες μνήμες διαθέτει???

 

1. Απο αλλού

2. Τι να ελέγξω, αν είναι γνήσια ή όχι?:)

RM-223 (made in Finland)

Οσο για το SAR (Κοιτα τα specs απο nokia)

3. To δικό μου είναι μαύρο μπλέ

4. Η ποιότητα του ήχου απο τα ακουστικά είναι πολύ καλή έως άριστη, ενω η ενταση οπως και είπα απο τα ηχειάκια του είναι άπαιχτη!

5. Ο ισοσταθμιστής έχει προεπιλογη-ενισχυση μπασων-κλασσικη-τζαζ-ποπ-ροκ Επιλογές. 4 μπαντες σαν παραμετρικό equalizer (Θέλεις να σου γράψω και συχνότητες?)

 

Kαι για του λόγου το αληθές:

http://www.neoshop.gr/portal2/forum/showthread.php?t=476

 

@nervous: Μιχάλη δεν έχω Ν91 για σύγκριση, αλλα απ'οτι κρινω με το Ν95i που έχω, η ενταση στο Ν81 είναι λιιιιγο μεγαλύτερη και ενα κλικ ποιοτικότερη!

 

Αυτο που με χάλασε λιγάκι ήταν η καμερα του. Σε συνθηκες ημερας είναι ανεκτες, ενω σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου απαράδεκτες.

 

http://i216.photobucket.com/albums/cc97/nero62_photos/N81-N95.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Matrix,

To κινιτομανια κοίταξα και δίνει διαθεσιμότητα μόνο για την version με κάρτα 469ευρώ.

Μπορείς να μας πεις αν το memory card slot είναι εξωτερικά ή μέσα-κάτω από τη μπαταρία?

Πόσες μέρες παράδοση?

Thanx!!

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Η υποδοχη για την κάρτα είναι εξωτερικά. Το κινιτομανια το έχει ετοιμοπαραδοτο αν δεν κανω λαθος οπως ειπες στα 469 ευρω! Σου περνανε και τα ελληνικα μεσα!
Link to comment
Share on other sites

Καλήσπέρα παίδες. Μια ερώτηση. επειδή σε 2 με 3 εβδομάδες έρχεται η ανανέωση του συμβολαίου μου, έτσι θα έχω κάποια επιδότιση για μία συσκευή..Ξέρετε εαν θα είναι διαθέσιμο στον γερμανο μέσα σε αυτό το χρονικό διάστημα? Κατα προτίμιση των 8GB :O:O
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...