Jump to content

[Επίσημο] Nokia N81


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ θα προτιμούσα το απλό πάντως με μια καρτούλα 8GB, είναι πιο βολικό με κάρτα γιατί πολλές φορές κάποιο απο τα προγράμματα που εγκαθιστούμε μπορεί να δημιουργήσει πρόβλημα εκκίνησης του κινητού και σίγουρα είναι πιο εύκολο να βάλεις την καρτούλα σε ένα card reader και να σβήσεις τα αρχεία που δημιούργησαν το πρόβλημα παρά να αναγκαστείς να κάνεις format την εσωτερική μνήμη.

 

Συμφωνω κ εγω!αυτος ειναι ενας λογος που προτιμω το απλο!:D

Ισχυει οτι εχουν προβλημα τα πληκτρα??ηθελα να ρωτησω κ κατι αλλο ξερετε μηπως με τον καιρο φευγει το χρωμα απο το τηλ οπως σε πολλες συσκευες??:worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια εγω σκεφτομαι να το παρω πιθανον και μεσα στη βδομαδα, αλλα οπως ρωτησα και ποιο πριν να το παρω με vodafone live!! η οχι?

(ο μονος λογος που το θελω το vf live ειναι η υπηρεσια live tv που εχει)

:p

μπορει καποιος να μου πει το υπερ και τα κατα!!!

Link to comment
Share on other sites

Το βασικότερο! Δεν θα μπορείς να κάνεις αναβάθμιση.

Η έκδοση VL συνήθως βασίζεται στις πρώτες εκδόσεις λογισμικού με αποτέλεσμα να υπάρχουν αρκετά προβληματάκια τα οποία διορθώνονται με τον καιρό μέσω των αναβαθμίσεων, αλλά εσύ δεν θα έχεις τη δυνατότητα να κάνεις αυτές τις αναβαθμίσεις.

 

Αντίθετα θα πρέπει να περιμένεις ξεχωριστές αναβαθμίσεις που προορίζονται για VL κινητά, αλλά συνήθως δεν βγαίνουν ποτέ!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

υπερ = θα εχεις ολες της υπηρεσιες που σου προσφερει το vodafone live

κατα = Η vodafon den βγαζει συχνα αναβαθμισεις για το λογισμικο της και θα μενεις πισω.

 

:)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

υπερ = θα εχεις ολες της υπηρεσιες που σου προσφερει το vodafone live

κατα = Η vodafon den βγαζει συχνα αναβαθμισεις για το λογισμικο της και θα μενεις πισω.

 

:)

 

τα υπερ κ τα κατα γενικα της συσκευης ποια ειναι??

Link to comment
Share on other sites

τα υπερ κ τα κατα γενικα της συσκευης ποια ειναι??

Εφόσον τα είπαμε τα κατά...:rolleyes:

Το βασικότερο! Δεν θα μπορείς να κάνεις αναβάθμιση.

Η έκδοση VL συνήθως βασίζεται στις πρώτες εκδόσεις λογισμικού με αποτέλεσμα να υπάρχουν αρκετά προβληματάκια τα οποία διορθώνονται με τον καιρό μέσω των αναβαθμίσεων, αλλά εσύ δεν θα έχεις τη δυνατότητα να κάνεις αυτές τις αναβαθμίσεις.

 

Αντίθετα θα πρέπει να περιμένεις ξεχωριστές αναβαθμίσεις που προορίζονται για VL κινητά, αλλά συνήθως δεν βγαίνουν ποτέ!

 

Τα υπέρ είναι μόνο κάποιες υπηρεσίες της Vodafone.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

δεν με πειραζει να χασω τις αναβαθμισεις ,γιατι παντα vodafone live κινητα επερνα και ποτε δεν ειχα προβλημα.:) Απλα το μονο που φοβαμαι ειναι μην εχει κλειδωμενα τπτ μεσα. οπως κανα wi-fi περιορισμενο, κλειδωμενες VoIP calls και αλλα... που κανει συνηθως η vodafone.:wacko:

 

ξερει κανενας τπτ παραπανω? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Όχι κλείδωμα δεν έχει σε τίποτα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει το απλο Ν81 μεταχειρισμένο..

 

Ποιος είναι ο καλύτερος τροπος/προγραμμα για να μεταφερω τις επαφες απο ενα SonyEricsson K800;

 

Επίσης ειδα οτι εχει μεσα εγκατεστημενο το Nokia Maps.. Επειδη φόρμαρα την καρτα μνημης δεν ξερω αν ειχε και τους χαρτες. Τωρα παντως δεν τους βλεπω. Το Nokia Maps το εχει για την περιπτωση που αγορασεις εξωτερικη κεραια Bluetooth GPS? Η για καποια αλλη χρηση?

Και τι παιζει με εξωτερικη κεραια Bluetooth GPS; ποσο κανουν, ποσα μοντελα υπαρχουν; Ειναι βολικο στη χρηση; Οταν περπατας στο δρομο και κρατας το κινητο στο χερι, που πρεπει να εχεις το Bluetooth GPS???

 

Επισης καποιος που εχει το ιδιο μου ειπε οτι εχει βάλει καρτα μνημης 8GB και του δουλευει κανονικα.. Να υποστηριζεται και 16B αραγε;

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

Τις επαφές μέσω συγχρονισμού με το Outlook θα μπορέσεις να τις περάσεις.

 

 

Όσο αφορά το Nokia Maps, μπορείς να περάσεις εκ νέου τους χάρτες μέσω του Map Loader.

Μπορείς να το χρησιμοποιήσεις με εξωτερικό δέκτη GPS. Να ξέρεις πως για να έχεις φωνητική πλοήγηση θα πρέπει να πληρώσεις την αντίστοιχη άδεια χρήσης.

Υπάρχουν αρκετά μοντέλα bluetooth GPS, κάνε μια αναζήτηση σε online καταστήματα να πάρεις μια γεύση.

 

Ευτυχώς υπάρχουν και άλλα προγράμματα γι αυτή τη δουλειά, όπως το Garmin και το Sygic, που έχουν δωρεάν πλοήγηση. Τσέκαρε τα αντίστοιχα θέματα.;)

 

Μια χαρά υποστηρίζεται η 8GB κάρτα μνήμης όπως και η 16GB.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

με το Outlook δεν εβγαλα ακρη γιατι δεν βγαζει συμβατο φορμα στο αρχειο καταλογου.. κατι τετοιο καταλαβα..

 

16GB....!!!! καλο αυτο για το walkman....

Ξερει κανεις αν και σε αλλά μοντελα Νοκια δουλευουν μεγαλες καρτες? Γιατι η Νοκια στο Ν81 πχ λεει μεχρει 4GB...

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει χωρίς πρόβλημα.

Υπάρχουν δεκάδες μέλη του φόρουμ τα οποία χρησιμοποιούν μέχρι και 8GB χωρίς κανένα πρόβλημα στα μοντέλα N95, N82 κτλ.

 

Άσε τι λέει το site της Nokia.;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Άσε τι λέει το site της Nokia.;)

 

...και κάτι άσχετοι πωλητές.

Μου είχαν πει οτι αφου επίσημα υποστηρίζει 4GB να μην βάλω πάνω από το μισό που υποστηρίζει δηλ. πάνω από 2GB γιατί θα κολλάει....:lol:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.

 

Ειμαι και εγω ενας προσφατος αγοραστης του Ν81, αγορασμενο απο καταστημα Γερμανος.

 

Η πρωτη μου κινηση λοιπον ηταν η αναβαθμιση του firmware. Το αποτελεσμα να χαθει η ελληνικη γλωσσα.

Πριν με παραπεμψετε εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253377#post2253377 να σας πω οτι το δοκιμασα, αλλα το Nemesis μου παρουσιαζει σφαλμα (ενω εγκαθισταται κανονικα οταν κανω read μου βγαζει reading values error)

 

Υπαρχει κανεις αλλος που να αντιμετωπιζει το ιδιο προβλημα ή εχει να προτεινει μια διαφορετικη προσεγγυση?

 

Ζητω συγνωμη αν ειμαι off topic

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.

 

Ειμαι και εγω ενας προσφατος αγοραστης του Ν81, αγορασμενο απο καταστημα Γερμανος.

 

Η πρωτη μου κινηση λοιπον ηταν η αναβαθμιση του firmware. Το αποτελεσμα να χαθει η ελληνικη γλωσσα.

Πριν με παραπεμψετε εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253377#post2253377 να σας πω οτι το δοκιμασα, αλλα το Nemesis μου παρουσιαζει σφαλμα (ενω εγκαθισταται κανονικα οταν κανω read μου βγαζει reading values error)

 

Υπαρχει κανεις αλλος που να αντιμετωπιζει το ιδιο προβλημα ή εχει να προτεινει μια διαφορετικη προσεγγυση?

 

Ζητω συγνωμη αν ειμαι off topic

 

Καλησπερα . Παροτι βγαζει λαθος ,το product code δεν αλλαζει ?

Λογικα δεν εχεις την τελευταια εκδοση του nemesis.

 

Κατεβασε την Τελευταια εκδοση και δοκιμασε παλι

http://rapidshare.com/files/118645884/NSS103814.rar

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Κάτι λίγο άσχετο...Το πλαίσιο το έχει το κινητό αυτό σε δυο τιμές. Μια για αγορά από το κατάστημα και μια για αγορά από το μαγαζί;

Να υποψιαστώ ότι το φτηνό είναι παρεισαγωγή;

Η έκδοση με 8gb έχει εκεί αλλά και στο eshop 343 ευρώ....

Link to comment
Share on other sites

Λογικα δεν εχεις την τελευταια εκδοση του nemesis.

 

Κατεβασε την Τελευταια εκδοση και δοκιμασε παλι

 

Ενα μεγαλο ευχαριστω στον (ας μου επιτραπει η εκφραση) απανταχου παρων και τα παντα απαντων nervous

 

Τελικα ευθυνοταν το οτι ειχα παλια εκδοση του Nemesis

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Κάτι λίγο άσχετο...Το πλαίσιο το έχει το κινητό αυτό σε δυο τιμές. Μια για αγορά από το κατάστημα και μια για αγορά από το μαγαζί;

Να υποψιαστώ ότι το φτηνό είναι παρεισαγωγή;

Η έκδοση με 8gb έχει εκεί αλλά και στο eshop 343 ευρώ....

Η μία τιμή είναι για αγορά από το μαγαζί (312€) και η άλλη από το ηλεκτρονικό κατάστημα του πλαισίου (298€).

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Nokia N81 και ίσως έχω κάποιο πρόβλημα με το wi-fi.....

Όταν κάνω αναζήτηση για WLAN βρήσκει μερικά δύκτια,κάποια είναι κλειδωμένα και κάποια όχι....Όταν πάω να μπώ σε κάποιο μή-κλειδωμένο δύκτιο μου γράφει : Σύνδεση αδύνατη.Δεν βρέθηκε δύκτιο WLAN.

 

Κάποιος που ξέρει να μου πεί εάν χρειάζομαι κάποιες ρυθμήσεις ή δεν κάνω κάτι σωστά....

 

Ευχαριστώ!!!!

 

Μία απάντηση είναι αυτή : Για να συμβαινει αυτο μαλλον τα δικτυα εχουν ασθενες σημα .

 

Κάτι αλλο????

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Nokia N81 και ίσως έχω κάποιο πρόβλημα με το wi-fi.....

Όταν κάνω αναζήτηση για WLAN βρήσκει μερικά δύκτια,κάποια είναι κλειδωμένα και κάποια όχι....Όταν πάω να μπώ σε κάποιο μή-κλειδωμένο δύκτιο μου γράφει : Σύνδεση αδύνατη.Δεν βρέθηκε δύκτιο WLAN.

 

Κάποιος που ξέρει να μου πεί εάν χρειάζομαι κάποιες ρυθμήσεις ή δεν κάνω κάτι σωστά....

 

Ευχαριστώ!!!!

 

Μία απάντηση είναι αυτή : Για να συμβαινει αυτο μαλλον τα δικτυα εχουν ασθενες σημα .

 

Κάτι αλλο????

 

Ναι οπως σου ειπα ,μαλλον κατι τετοιο συμβαινει .

Μπορεις να χρησιμοποιησεις και τον οδηγο wlan για

καποια μονιμη συνδεση,πχ του σπιτιου σου .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

jianoloukia

 

Το ό,τι δεν μπορείς να πάρεις Internet ενώ συνδέεσαι δεν σημαίνει πως φταίει το κινητό. Τις περισσότερες φορές ευθύνεται το router/δικτύο.

  • Αν είναι πολυσύχναστο το μέρος που βρίσκεσαι και έχουν συνδεθεί πολλοί χρήστες, οπότε λαμβάνεις το μήνυμα "Ιστός: καμία απόκριση πύλης". Αυτό σημαίνει ότι το δίκτυο υπάρχει αλλά δεν υπάρχουν αρκετές "θέσεις" (=slots) για να συνδεθείς.
  • Ακόμη και να είναι ελεύθερο το δίκτυο, δηλαδή χωρίς κλειδί, μπορεί να έχει ενεργοποιηθεί MAC filtering με αποτέλεσμα να φιλτράρει τις MAC διευθύνσεις και να μη αφήνει να συνδεθεί οποιαδήποτε συσκευή.
  • Μπορεί η ισχύς του σήματος του δίκτυο να είναι αδύναμο με αποτέλεσμα να μη μπορεί να γίνει η μεταφορά δεδομένων και έτσι να σε πετάει έξω.
  • Τέλος μεγάλος παράγοντας είναι και η απόσταση από το router/access point που βρίσκεσαι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη δεν χερω πολλα απο λογισμοσμικα κλπ. θα ηθελα να μαθω τι κερδιζει καποιος με αναβαθμιση του firmware , αλλαζει κατι στο κινητο? Γιατι εγω οσα κινητα εχω παρει μεχρι τωρα και δεν αλλαξα firmware, δουλευαν μια χαρα. :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη δεν χερω πολλα απο λογισμοσμικα κλπ. θα ηθελα να μαθω τι κερδιζει καποιος με αναβαθμιση του firmware , αλλαζει κατι στο κινητο? Γιατι εγω οσα κινητα εχω παρει μεχρι τωρα και δεν αλλαξα firmware, δουλευαν μια χαρα. :)

 

Η αναβάθμιση firmware ενεργοποιεί νέες δυνατότητες στην συσκευή (λεπτομέριες της πιο πολλές φορές για τον απλό χρήστη), διορθώνει bugs, κάνει πιο σταθερή την συσκευή και πολλές φορές λιγάκι ταχύτερη.

Είναι δωρεάν άρα γιατί να μην το κάνεις; :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια, με το κινητό μου μπαίνω στο ιντερνετ και τις σελιδες μου τις βγαζει με γραμματοσειρα οχι ελληνικά αλλά τελείως αλλα των αλλων... που θα βρω να εγκαταστησω ελληνικες γραμματοσειρες να μπορω να μπαινω στο ιντερνετ;;;;);)
ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...