Jump to content

Πανελλήνιες Εξετάσεις 2008


chrismd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ααααα εγώ ενώ το φοβόμουν ότι θα ξενερώσω, μου ήρθαν μια χαρά τα πράγματα!πολύ εξυπηρετικά τα παιδιά...με βοήθησαν και αυτό ήταν!

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

"Δυστυχως" πηγα στην ΑΣΟΕΕ....

Και δεν εβλεπα την ωρα να φυγω απο κει μεσα.....

Έτσι είναι σε σχολές με μεγάλη προσελευση μαθητών και στις μεγάλες πόλεις...

Link to comment
Share on other sites

re seis ..ksenerwsa.... mphka 3os sth sxolh m...kai de tha parw ta 1000 euro gt eimai leei apo thn polh p einai to tei.... dld dn hrtha apo allou......

 

apla laptop... paizei k tpt allo mhpws??????????:confused::confused::confused:

 

εγω μονο για λαπτοπ ξερω.τα 1000 ευρω ποιοι τα δικαιουνται???

 

Βρε παιδιά,τα έχουμε ξαναπεί...

 

Παλιά νομίζω δίναν και κάποιο χρηματικό ποσό στους πρώτους 3,αλλά τώρα πρέπει να έχει καταργηθεί.

 

Όπως αναφέρθηκε τώρα ισχύει η επιδότηση για Η/Υ ..

 

Όπως είχα πει πιο παλιά "Αυτό γινόταν παλιά.Ήμουν πέρυσι στους 3 πρώτους της σχολής μου και το έψαξα.Τα μόνα που παίρνουν είναι απ'το ΔΕΣ ΤΗΝ ΨΗΦΙΑΚΑ, επιδότηση 500€ για Laptop το 20% των φοιτητών,και μόνο οι 5 πρώτοι κάθε σχολής 1 χρόνο δωρεαν DSL Conn-x και επιδότηση 600€ για ECDL .Λεφτά στο χέρι δεν παίρνει κανείς.."
Link to comment
Share on other sites

Εμενα οταν πηγα να γραφτω μου ζητησαν και το κιν.μου,υποτιθεται για να κανονισουμε κανα καφεδακι η ποτακι.Φυσικα και δεν τους το εδωσα...
BMW RULES
Link to comment
Share on other sites

re paidia.. egw rwthsa sth grammateia k m pe oti an hmoun apo allh polh ..mallon nomo ennouse tha ta pairna..tespa..tha ksanarwthsw.......

 

 

ayto me tis paratakseis einai geloio pragmatika....sto tei hrakleiou de to zhsa entona...

 

alla sto emp p grafthke enas filos m ahdiasa... de grafomai pouthena na brw thn ugeia m......:D

Device: HTC Desire

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Rom:RCMix S v2.0 A2SD + BravoHboot

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηγα να γραφτω σημερα.....

Τραυματικη εμπειρια!!!! :!:

 

Απο το σταθμο του τραινου μεχρι τη σχολη να μαζευονται σαν τις μυγες τα ατομα των παραταξεων.... Εμπαινα με συνοδεια 15 ατομων και μεσα με περιμεναν αλλα 30 το λιγοτερο....

 

Πραγματικα γελοιοτητες και ξενερωσα τελειως....

Ειναι τοσο δυσκολο πια να καταλαβει καποιος το "Ευχαριστω, δε χρειαζομαι βοηθεια!"???

 

Ειχατε παρομοιες εμπειριες???

 

 

 

Se poia sxolh egine auto?? Se emena to ekanan alla oxi kai se enoxlhtiko va8mo...

 

 

 

 

"Δυστυχως" πηγα στην ΑΣΟΕΕ....

Και δεν εβλεπα την ωρα να φυγω απο κει μεσα.....

 

Gt?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηγα να γραφτω σημερα.....

Τραυματικη εμπειρια!!!! :!:

 

Απο το σταθμο του τραινου μεχρι τη σχολη να μαζευονται σαν τις μυγες τα ατομα των παραταξεων.... Εμπαινα με συνοδεια 15 ατομων και μεσα με περιμεναν αλλα 30 το λιγοτερο....

 

Πραγματικα γελοιοτητες και ξενερωσα τελειως....

Ειναι τοσο δυσκολο πια να καταλαβει καποιος το "Ευχαριστω, δε χρειαζομαι βοηθεια!"???

 

Ειχατε παρομοιες εμπειριες???

 

Ακριβώς το ίδιο "έπαθα" κι εγώ στη Λάρισα. ΟΚ, δεν μπορώ να πω... με βοήθησαν αρκετά τα παιδιά γιατί γινόταν χαμός εκεί μέσα, αλλά ήταν και σπαστικό παράλληλα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειναι αναγκη να μου απαντησει καποιος επειγοντως,οι παθολογικες εξετασεις που χρειαζονται για την εγγραφη στην σχολη μπορουν να γινουν σε ιδιωτικο ιατρειο? s.o.s εκανα μια χοντρη μ@#$κια.... και τωρα πιασαν φωτια τα μπατζακια μου!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηγα να γραφτω σημερα.....

Τραυματικη εμπειρια!!!! :!:

 

Απο το σταθμο του τραινου μεχρι τη σχολη να μαζευονται σαν τις μυγες τα ατομα των παραταξεων.... Εμπαινα με συνοδεια 15 ατομων και μεσα με περιμεναν αλλα 30 το λιγοτερο....

 

Πραγματικα γελοιοτητες και ξενερωσα τελειως....

Ειναι τοσο δυσκολο πια να καταλαβει καποιος το "Ευχαριστω, δε χρειαζομαι βοηθεια!"???

 

Ειχατε παρομοιες εμπειριες???

 

θα το συνηθίσεις. :lol:

Θα έρθει ο καιρός που θα μπαίνουν μέσα εν ώρα μαθήματος :wacko: να μοιράσουν χαρτιά για καταλήψεις πορείες μαχη ενάντια στον καπιταλισμό κτλ κτλ

Θα πηγαίνεις ένα ωραίο πρωί για μάθημα και θα ακούς για "κατάληψη" :mad:

Θα πας και στις εκλογές, όπου όλοι ξαφνικά γίνονται φιλαράκια και κολλητάρια. "Φίλε θες μια κονκάρδα? θα μας ψηφίσεις ε?" :rotfl:

Θα κάθεσαι για μάθημα και ξαφνικά θα έρχονται 2-3 άσχετοι εντελώς να σου απευθύνουν το λόγο (προσοχή αυτό συμβαίνει κυρίως σε άτομα που κάθονται μόνα τους)

Θα αποκαλούν τον καθηγητή φασίστα και νεοναζί επειδή δεν τελείωσε το μάθημα πιο νωρίς (για να πάνε τα καημένα τα παιδάκια στη πορεία)

 

Και κλασικά πλέον αυτά τα άτομα (μαζί με τα πολιτικά τους πιστεύω) θα εξαφανίζονται σε κάθε περίοδο διακοπών (ακόμα και όταν δεν έχει προγραμματιστεί κάποια επίσημη εορτή βλ προηγούμενη πολυτεχνείου)

ε, να μην πάνε στο μπαμπά για το χαρτζιλικάκι τους? :X

 

 

Κάψτε τα τραπεζάκια τους και στη θέση τους βάλτε γλάστρες!!!

Ούτως ή άλλος και αυτοί γλάστρες είναι!

 

 

(ποτέ μη δίνετε κινητό σε αυτούς, η σχέση σας με δαύτους να περιοριστεί μόνο σε καφεδάκια και κουβεντούλα)

[sIGPIC][/sIGPIC]Thessaloniki's Wireless Metropolitan Network member

a.k.a. TWMN community

Link to comment
Share on other sites

@Alex007: Ηθελα να φυγω γιατι δεν αντεχα το χαμο, το ξυλο που επεφτε επειδη ενας εκατσε στο ενα τραπεζι και οχι στο αλλο....

 

Δεν νομιζω πως ειναι τοσο δυσκολο πια να βρεις που λεει γραμματεια κ να γραψεις μια αιτηση μονος σου... Κ δε χρειαζομαι ατομα να με παρουν απο τη βικτωρια να με πανε στη σχολη μου... Να μαζευονται γυρω μου και να μη μ'αφηνουν να περπατησω... Αυτοι ηταν που με καθυστερησαν και οχι οι διαδικασιες της εγγραφης...

 

ΥΓ: Καλα αυτα γινονται και στο μαθημα οπως λες AgentCain???

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

@Alex007: Ηθελα να φυγω γιατι δεν αντεχα το χαμο, το ξυλο που επεφτε επειδη ενας εκατσε στο ενα τραπεζι και οχι στο αλλο....

 

Δεν νομιζω πως ειναι τοσο δυσκολο πια να βρεις που λεει γραμματεια κ να γραψεις μια αιτηση μονος σου... Κ δε χρειαζομαι ατομα να με παρουν απο τη βικτωρια να με πανε στη σχολη μου... Να μαζευονται γυρω μου και να μη μ'αφηνουν να περπατησω... Αυτοι ηταν που με καθυστερησαν και οχι οι διαδικασιες της εγγραφης...

 

ΥΓ: Καλα αυτα γινονται και στο μαθημα οπως λες AgentCain???

 

Εγω πήγα τη Δευτέρα και γράφτηκα. Ήπια τα πράγματα σε εμάς (Τμήμα ΕΜΜΕ Καποδιστριακού) προς το παρόν. Ήταν λίγα τα άτομα των παρατάξεων. Το θέμα είναι να μην τους κοντράρεις.

Όσο για την εγγραφή σε εμάς κανενας δεν "έμπαινε" μπροστά σου. Αν ήθελες ρώταγες κάποιον να σε βοηθησει αλλά δεν έρχονταν κανένας πάνω από το κεφάλι σου. Φιλικότατοι. Εγω απλά έπαιρνα τα φυλλάδια, δεν καθόμουν να δω από ποιά παράταξη.

Πάντως κι εμείς αναμένεται να έχουμε ευτράπελα. Σε ένα κτίριο της σχολής στην είσοδό του όταν πήγα να το δω έγραφε "Αλήτες ρουφιάνοι δημοσιογράφοι" και ένας από μια παράταξη που είχαν στήσει τραπεζάκι στην είσοδο (ΔΑΠίτης νομίζω ήταν, καλά θυμήθηκα) μας ενημέρωσε ότι αυτό το έχει γράψει συμφοιτητής μας στο 7ο(!!!) έτος. Συν ότι θα κάνουμε κάποια μαθήματα στο νέο κτίριο της Νομικής πίσω από το Πανεπιστήμιο (Προπύλαια) στην Πανεπιστημίου όπου ξεκινούν οι διαδηλώσεις. Τρέξτε να σωθείτε... Δεν μας βλέπω και πολύ καλά.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

@Alex007:

ΥΓ: Καλα αυτα γινονται και στο μαθημα οπως λες AgentCain???

 

Κανείς δεν αναρωτιέται γιατί ο φοιτητής περνάει ζωή και κότα?

Διότι υπάρχουν όλα αυτά!

Πάς για μάθημα-εργαστήριο και σου λένε "κλειστό το μαγαζάκι" οκ πάμε για καφέ! :lol:

 

Έτσι ακριβώς έχουν τα πράγματα. Ότι και να ακούσετε δεν συγκρίνεται με την προσωπική εμπειρία που θα αποκτήσετε το ερχόμενο εξάμηνο :p

Κάποια έχουν χαβά άλλα όμως είναι ιδιαίτερα δυσάρεστα.

 

Και το καλύτερο είναι ότι no one cares about it!

Οι καθηγηταράδες κλειδαμπαρώνονται στο γραφείο τους όταν υπάρχει πρόβλημα, οι βοηθοί δε μιλάνε μπας και πάρουν προαγωγή,

η διοίκηση τοχει ρίξει στο δημοσιοϋπαλληλίκι (χρουτς χρουτς :lol:)

οι παρατάξεις μετατρέπουν τα πανεπιστήμια σε πεδία μάχης (είναι τρελή η ποσότητα χαρτιού που ξοδεύεται σε προεκλογική, εκλογική, μετεκλογική και όχι μόνο περίοδο, χαρτί που πάει στα σκουπίδια)

οι εξωπανεπιστημιακοί αλωνίζουν

 

ΜΗΝ ΜΠΛΕΞΕΤΕ ΜΕ ΠΑΡΑΤΑΞΕΙΣ (εκτός και αν θέλετε να γίνετε βουλευτές :lol:)

καλά χρυσά τα παιδιά των παρατάξεων αλλά όταν εκτελούν έργο της παράταξης, μακριά! αν θέλετε να ασχοληθείτε με ότι καλό κρύβει το πανεπιστήμιο (έρωτες, γνώσεις, έρευνα, φιλίες, καλοπέραση κτλ) και να τελειώσετε στην ώρα σας, μη τους δίνετε σημασία.

Αν μπορείτε να τους εκμεταλλευτείτε κάντε το! Συναδελφική αλληλεγγύη ΜΟΝΟ σε αυτούς που την αξίζουν.

Αν θελήσετε ποτέ να τους βρίσετε, ΚΑΝΤΕ το! Κανείς δε θα σας πειράξει και θα βρείτε πολλούς να σας υποστηρίξουν

[sIGPIC][/sIGPIC]Thessaloniki's Wireless Metropolitan Network member

a.k.a. TWMN community

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειναι αναγκη να μου απαντησει καποιος επειγοντως,οι παθολογικες εξετασεις που χρειαζονται για την εγγραφη στην σχολη μπορουν να γινουν σε ιδιωτικο ιατρειο? s.o.s εκανα μια χοντρη μ@#$κια.... και τωρα πιασαν φωτια τα μπατζακια μου!

 

Εγώ έκανα την ακτινογραφία θώρακα σε ιδιωτικό ιατρείο και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Μπες στο site της σχολής σου και δες αν ζητάει κάτι σχετικό, γιατί απ 'ότι ξέρω μερικές σχολές δέχονται μόνο από δημόσιο νοσοκομείο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,την υπέυθυνη δήλωση που δείχνει ότι δεν είμαι γραμμένος σε καμιά άλλη σχολή από πού την παίρνω;

 

Μια απλη υπευθυνη δηλωση απο περιπτερο θελεις και γραφεις εσυ αυτα που χρειαζονται...

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα την ακτινογραφία θώρακα σε ιδιωτικό ιατρείο και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Μπες στο site της σχολής σου και δες αν ζητάει κάτι σχετικό, γιατί απ 'ότι ξέρω μερικές σχολές δέχονται μόνο από δημόσιο νοσοκομείο.

οκ,πηγα σε ιδιωτικο και τα αποτελεσματα τα εδειξα σε γιατρο απο δημοσιο και μου εγραψε μια βεβαιωση..thanx πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Φιλική συμβουλή.. Όποιος έχει περάσει στο ΤΕΙ Ηγουμενίτσας ή σκεφτεται να δηλωσει τμήματα που έχει και το συγκεκριμένο ΤΕΙ, τον συμβουλεύω να πάει... Είναι πολύ ωραίο το μέρος, έχει καλους καθηγητές, και το προσωπικό είναι πολύ φιλικό κ γενικότερα οι κατοικοι ειναι πολυ φιλόξενοι.. Για φοιτητική ζωή είναι ότι πρέπει...:)
Link to comment
Share on other sites

Η Ελληνική Κυβέρνηση, στο πλαίσιο της Ψηφιακής Στρατηγικής 2006-2013, υλοποιεί για τρίτη φορά τη δράση «Δες την Ψηφιακά», επιδοτώντας την απόκτηση προσωπικών φορητών ηλεκτρονικών υπολογιστών στους πρωτεύσαντες πρωτοετείς φοιτητές και σπουδαστές που εισήχθησαν με τις Γενικές Εισαγωγικές Πανελλήνιες Εξετάσεις του έτους 2008.

 

Η δράση υλοποιείται με τη συνεργασία των Υπουργείων Οικονομίας και Οικονομικών και Εθνικής Παιδείας και Θρησκευμάτων και από το Εθνικό Δίκτυο Έρευνας και Τεχνολογίας (ΕΔΕΤ). Απευθύνεται στο 25% των επιτυχόντων με τη μεγαλύτερη βαθμολογία σε κάθε τμήμα ή σχολή της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης, δηλαδή περίπου σε 17.800 πρωτοετείς φοιτητές και σπουδαστές που εισήχθησαν σε ΑΕΙ/ΤΕΙ της χώρας με τις εισαγωγικές εξετάσεις του 2008. Κάθε δικαιούχος φοιτητής θα επιχορηγηθεί από την Κυβέρνηση με το 80% της αξίας του φορητού υπολογιστή της επιλογής του, με μέγιστη επιδότηση τα 400 ευρώ.

 

Η υλοποίηση της δράσης ξεκινά τη Τετάρτη 1 Οκτωβρίου 2008 και ολοκληρώνεται τη Παρασκευή 31 Οκτωβρίου 2008.

 

http://www.destinpsifiaka.gr

Link to comment
Share on other sites

Αυξησαν τον αριθμο των φοιτητων αλλα μειωσαν τα χρηματα....

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν εγώ βρω λάπτοπ που κάνει 400 ευρώ θα το πάρω εντελώς τζάμπα?

 

Αν είσαι στο 25% των δικαιούχων και η τιμή του προιόντος είναι 400 ΑΚΡΙΒΩΣ τότε ναι το παίρνεις δωρεάν. Σε διαφορετική περίπτωση δικαιούσαι επιδότηση του 80% της αξίας του φορητού. Δηλαδή αν κάνει 350 ευρώ παίρνεις επιδότηση 350*80%= 280 ευρώ και πληρώνεις τα υπόλοιπα, δηλαδή 70ευρώ! :mad:

 

Από ό,τι είδα δεν έχουν βγάλει ακόμη προσφορές τα e-shops. Οπότε, από εβδομάδα τα νεότερα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

::Alma Libre - My Blog

A blog by an IT student

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι στο 25% των δικαιούχων και η τιμή του προιόντος είναι 400 ΑΚΡΙΒΩΣ τότε ναι το παίρνεις δωρεάν. Σε διαφορετική περίπτωση δικαιούσαι επιδότηση του 80% της αξίας του φορητού. Δηλαδή αν κάνει 350 ευρώ παίρνεις επιδότηση 350*80%= 280 ευρώ και πληρώνεις τα υπόλοιπα, δηλαδή 70ευρώ! :mad:

 

Από ό,τι είδα δεν έχουν βγάλει ακόμη προσφορές τα e-shops. Οπότε, από εβδομάδα τα νεότερα...

Οκ.Παίζει να είμαι στο 25% αλλά δεν είναι σίγουρο.Πού μπορώ να δω πόσους πήρε φέτος κάθε σχολή?

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι στο 25% των δικαιούχων και η τιμή του προιόντος είναι 400 ΑΚΡΙΒΩΣ τότε ναι το παίρνεις δωρεάν. Σε διαφορετική περίπτωση δικαιούσαι επιδότηση του 80% της αξίας του φορητού. Δηλαδή αν κάνει 350 ευρώ παίρνεις επιδότηση 350*80%= 280 ευρώ και πληρώνεις τα υπόλοιπα, δηλαδή 70ευρώ! :mad:

 

Από ό,τι είδα δεν έχουν βγάλει ακόμη προσφορές τα e-shops. Οπότε, από εβδομάδα τα νεότερα...

 

Δεν ειναι ακριβως ετσι...

Παντα θα πληρωνεις κατι!!!

Αν κανει ακριβως 400 τοτε θα παρει ως επιδοτηση το 80%, δηλαδη 320 ευρω και θα δωσει ο ιδιος 80 ευρω!

Αν το λαπτοπ κανει 600 ευρω θα παρει επιδοτηση 400 ευρω (γιατι το 80% ειναι 480) και θα πληρωσει 200!!!

 

Πρπει παντως μεσα στις επομενες μερες να βαλουν μια φορμα στο site οπου δινεις τον κωδικο και σε ενημερωνει αν εισαι δικαιουχος...

Περυσι υπηρχε....

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ακριβως ετσι...

Παντα θα πληρωνεις κατι!!!

Αν κανει ακριβως 400 τοτε θα παρει ως επιδοτηση το 80%, δηλαδη 320 ευρω και θα δωσει ο ιδιος 80 ευρω!

Αν το λαπτοπ κανει 600 ευρω θα παρει επιδοτηση 400 ευρω (γιατι το 80% ειναι 480) και θα πληρωσει 200!!!

 

Πρπει παντως μεσα στις επομενες μερες να βαλουν μια φορμα στο site οπου δινεις τον κωδικο και σε ενημερωνει αν εισαι δικαιουχος...

Περυσι υπηρχε....

τι???μα καλα πριν λιγο καιρο ειχα διαβασει οτι η επιδοτηση θα ανεβει στα 600 ευρω...ποτε προλαβαν να το μειωσουν και μαλιστα να αυξησουν τον αριθμο των δικαιουχων?....ιδεα μου ειναι 'η σ'αυτη τη χωρα δεν ξερεις τί σου ξημερωνει...???
Link to comment
Share on other sites

Aυτη η χωρα ειναι απροβλεπτη σε ολα της.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...