Jump to content

Πανελλήνιες Εξετάσεις 2008


chrismd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άκουσα πάλι τα ίδια όπως έγιναν και με τα μόρια.... Κάποιοι γνωστοί μου έχουν μάθει μέσα από το υπουργείο σε ποια σχολή έχουν περάσει....

 

:mad::mad: η απόλυτη αδικία

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άκουσα πάλι τα ίδια όπως έγιναν και με τα μόρια.... Κάποιοι γνωστοί μου έχουν μάθει μέσα από το υπουργείο σε ποια σχολή έχουν περάσει....

 

Ε και τι έγινε; Αρκεί να μη περνάνε κλέβοντας εκεί που θέλουν..:D

Link to comment
Share on other sites

Ε και τι έγινε; Αρκεί να μη περνάνε κλέβοντας εκεί που θέλουν..:D

 

swsta...padws,kala 8a itan na ta ma8ainame pio grigora! ektos vevaia an 3ereis sigoura pou pernas..

Link to comment
Share on other sites

Καμμία πρόβλεψη για στρατιωτικές σχολές πάλι.. αμάν πια..

Ναι όντως! Συμφωνώ απόλυτα! Τι είναι αυτά τα πράγματα? Καμιά εφημερίδα δε βγήκε να προβλέψει βάσεις για στρατιωτικές σχολές! Αίσχος!!!

Link to comment
Share on other sites

http://www.tanea.gr/default.asp?pid=2&artid=81972&ct=1

http://www.agelioforos.gr/archive/article.asp?date=8/18/2008&page=3

 

ελπίζω να μην είμαι μέσα σε αυτούς που δεν είναι μέσα στη πρώτη επιλογή τους:( άντε παιδάκια..το πολύ μια βδομάδα για να τελειώσει το βάσανό μας!σε 7 μέρες τέτοια ώρα θα ξέρουμε που περάσαμε!άλλοι θα μαζεύουν τα μπογαλάκια τους (με βλέπω μέσα σ'αυτούς :(), άλλοι θα κλαίνε είτε από χαρά είτε από πίκρα (πάλι με βλέπω μέσα σε αυτούς :P) και άλλοι θα κάθονται ξέγνοιαστοι στον καναπέ τους!

 

Επίσης ο Αδέσμευτος τύπος έχει στο πρωτοσέλιδο ότι οι βάσεις θα ανακοινωθούν μετά τις 25 (δε θέλω να τους πιστέψω)...δε βρίσκω το άρθρο όμως..επίσης στο πρωτοσέλιδο γράφει για μια 27χρονη Αιγύπτια που γέννησε επτάδυμα!αυτό δε μας ενδιαφέρει αλλά το λέω επειδή μου έκανε εντύπωση...που χωρέσανε τα άτιμα :P

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ε και τι έγινε; Αρκεί να μη περνάνε κλέβοντας εκεί που θέλουν..:D

 

Μια κοπελιά που γνώρισα πριν λίγες μέρες μου έλεγε ότι έβγαλε γύρω στα 18000 μόρια και ότι θα περάσει σίγουρα παιδαγωγικό Θεσ/νίκης, ακόμα και αν ανέβει η βάση. Όταν την ρώτησα πως θα γίνει αυτό, μου είπε ότι ο μπαμπάς της είναι καθηγητής στο πανεπιστήμιο του παιδαγωγικού σε μια άλλη πόλη και οτι έχει και μέσο, οπότε ότι και να γίνει θα πάει Θεσ/νίκη!!:X

http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1310/1310135q5fto1gp1w.gif
Link to comment
Share on other sites

Μια κοπελιά που γνώρισα πριν λίγες μέρες μου έλεγε ότι έβγαλε γύρω στα 18000 μόρια και ότι θα περάσει σίγουρα παιδαγωγικό Θεσ/νίκης, ακόμα και αν ανέβει η βάση. Όταν την ρώτησα πως θα γίνει αυτό, μου είπε ότι ο μπαμπάς της είναι καθηγητής στο πανεπιστήμιο του παιδαγωγικού σε μια άλλη πόλη και οτι έχει και μέσο, οπότε ότι και να γίνει θα πάει Θεσ/νίκη!!:X

 

Ναι, αυτα γίνονται..

Επίσης ένα μέσο που εχω εγώ στην Πάτρα μου είπε ότι αν περάσω εκεί θα με βάλει από τον πρώτο χρόνο σε πρόγραμμα (project) και θα παίρνω 700 γιούρα το μήνα :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Κατι πραγματα που γραφονται εδω στο forum , πραγματικα μονο εδω τα βλεπεις.

 

Υπάρχουν παντού,απλά δεν μαθαίνονται..πρέπει να έχεις συγγενικό πρόσωπο με κονέ για να μάθεις τι παίζονται

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να γίνονται τέτοια πράγματα (βασικά δε θέλω να το πιστεύω). Πάντως αν γίνονται ξεφτίλα :blink:
Stumbling, crawling, falling, trying to reach for you...
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτα γίνονται..

Επίσης ένα μέσο που εχω εγώ στην Πάτρα μου είπε ότι αν περάσω εκεί θα με βάλει από τον πρώτο χρόνο σε πρόγραμμα (project) και θα παίρνω 700 γιούρα το μήνα :)

 

Για να σε βαλει σε καποιο project πρεπει να εχεις τουλαχιστον καποιες βασικες γνωσεις τις οποιες αποκτας στα τεσσερα πρωτα εξαμηνα... οποτε ειναι λιγο δυσκολο να σε βαλει απο τον πρωτο χρονο και να περνεις και λεφτα :lol:

.:C E S S N A:.

http://www.alaskastock.com/Pix/302/FP/302FP_DY0034_001_T.JPG

Link to comment
Share on other sites

Για να σε βαλει σε καποιο project πρεπει να εχεις τουλαχιστον καποιες βασικες γνωσεις τις οποιες αποκτας στα τεσσερα πρωτα εξαμηνα... οποτε ειναι λιγο δυσκολο να σε βαλει απο τον πρωτο χρονο και να περνεις και λεφτα :lol:

 

Η κόρη του ειναι στο μηχανολογίας της πάτρας μετά από το 1ο εξάμηνο μπήκε και πληρώνεται..το ίδιο θα μου κάνει και μένα λέει αν παω και γω εκεί .. Ειναι πολλά μέσα που παίζονται πάντως γενικά

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Γεια! εχω μια απορια για την γ λυκειου. ειμαι τεχνολογικη κατευθυνση, και θα επιλεξω τον Κύκλο Πληροφορικής και Υπηρεσιών.

στις πανελληνιες, θα εξεταστω σε γλωσσα, μαθηματικα, φυσικη, προγραμματισμο, διοικηση επιχηρησεων, και μαθηματικα στατιστικης(επιλογης)

 

εχω ακουσει ομως, οτι αν παω στο 5ο πεδιο, τοτε θα μετρησει μονο η γλωσσα, τα μαθηματικα (με βαρυτητα 1,3),φυσικη (με βαρυτητα 0,7) και το μαθημα επιλογης. δηλαδη δεν θα μετρησει καθολου ο βαθμος που θα παρω στον προγραμματισμο και στην διοικηση επιχειρησεων, για το 5ο πεδιο.

ισχυει κατι τετοιο, η μηπως υπολογιζονται ολα τα μαθηματα, ανεξαρτητου πεδιου?

Link to comment
Share on other sites

Γεια! εχω μια απορια για την γ λυκειου. ειμαι τεχνολογικη κατευθυνση, και θα επιλεξω τον Κύκλο Πληροφορικής και Υπηρεσιών.

στις πανελληνιες, θα εξεταστω σε γλωσσα, μαθηματικα, φυσικη, προγραμματισμο, διοικηση επιχηρησεων, και μαθηματικα στατιστικης(επιλογης)

 

εχω ακουσει ομως, οτι αν παω στο 5ο πεδιο, τοτε θα μετρησει μονο η γλωσσα, τα μαθηματικα (με βαρυτητα 1,3),φυσικη (με βαρυτητα 0,7) και το μαθημα επιλογης. δηλαδη δεν θα μετρησει καθολου ο βαθμος που θα παρω στον προγραμματισμο και στην διοικηση επιχειρησεων, για το 5ο πεδιο.

ισχυει κατι τετοιο, η μηπως υπολογιζονται ολα τα μαθηματα, ανεξαρτητου πεδιου?

 

Αν πας 2ο, 4ο πεδίο θα μετρήσουν και τα 6 μαθήματα που θα δώσεις σε πανελλαδικό επίπεδο και συντελεστή βαρύτητας θα έχουν η φυσική και τα μαθηματικά. Αν πάς 5ο πεδίο, θα πρέπει να δώσεις και ΑΟΘ οπότε θα μετρήσουν 7 μαθήματα από τα οποία συντελεστή βαρύτητας θα έχουν τα μαθηματικά γενικής και το ΑΟΘ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια! εχω μια απορια για την γ λυκειου. ειμαι τεχνολογικη κατευθυνση, και θα επιλεξω τον Κύκλο Πληροφορικής και Υπηρεσιών.

στις πανελληνιες, θα εξεταστω σε γλωσσα, μαθηματικα, φυσικη, προγραμματισμο, διοικηση επιχηρησεων, και μαθηματικα στατιστικης(επιλογης)

 

εχω ακουσει ομως, οτι αν παω στο 5ο πεδιο, τοτε θα μετρησει μονο η γλωσσα, τα μαθηματικα (με βαρυτητα 1,3),φυσικη (με βαρυτητα 0,7) και το μαθημα επιλογης. δηλαδη δεν θα μετρησει καθολου ο βαθμος που θα παρω στον προγραμματισμο και στην διοικηση επιχειρησεων, για το 5ο πεδιο.

ισχυει κατι τετοιο, η μηπως υπολογιζονται ολα τα μαθηματα, ανεξαρτητου πεδιου?

Όχι, είναι τελείως λάθος αυτό που έχεις ακούσει. :p

 

Μετράνε ΟΛΑ ως απλά μαθήματα πλην των:

Οικονομία που έχει βαρύτητα 1,3

Μαθηματικά Γενικής Παιδείας που έχει βαρύτητα 0,7

 

Χωρίς Οικονομία δεν μπορείς να επιλέξεις 5ο πεδίο.

 

Καλή Επιτυχία! :)

 

-philos

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

Τί έγινε ρε παιδιά?Μια βδομάδα έχω να μπω και έγινε εδώ μέσα:lol:

Οι μέρες περνάνε και κατά το τέλος της βδομάδας άντε το πολύ στην αρχή της επόμενης θα ξέρουμε.Εγώ ότι και να γίνει Θεσσαλονίκη δε θα είμαι.Μαζεύω τα μπογαλάκια μου και φεύγω.Έχω ένα καλό προαίσθημα.Καλά μας αποτελέσματα:D

Link to comment
Share on other sites

http://83.149.104.2/~protothema/downloads/182soma.pdf Η ωρα της αληθειας στη σελ. 41!

 

(τελικα μπορουμε να δουμε τους βαθμους μας και στην ιστοσελιδα του Υπ.Παιδειας?)

"We should all start to live before we get too old. Fear is stupid. So are regrets." - Marilyn Monroe
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είναι δυνατόν να βγούνε οι βάσεις μάλλον αυτήν την Παρασκευή όπως ακούγεται και να μην έχει βγει ακόμα καμία επίσημη ανακοίνωση από το υπουργείο παιδείας??
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είναι δυνατόν να βγούνε οι βάσεις μάλλον αυτήν την Παρασκευή όπως ακούγεται και να μην έχει βγει ακόμα καμία επίσημη ανακοίνωση από το υπουργείο παιδείας??

 

γιατί, είχε βγει επίσημη ανακοίνωση από το υπουργείο όταν ήταν για τις βαθμολογίες μας; :p

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

γιατί, είχε βγει επίσημη ανακοίνωση από το υπουργείο όταν ήταν για τις βαθμολογίες μας; :p

 

Ναι είχε βγει... το θυμάμαι...

Link to comment
Share on other sites

Ναι είχε βγει... το θυμάμαι...

 

εννοώ δεν είχε βγει νωρίς...λίγες μέρες πριν βγουν οι βαθμολογίες έγινε η ανακοίνωση

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

http://www.powerboatadventures.com/photos/beach_relax.jpg Just sit back and relax......

[sIGPIC][/sIGPIC]Thessaloniki's Wireless Metropolitan Network member

a.k.a. TWMN community

Link to comment
Share on other sites

http://www.powerboatadventures.com/photos/beach_relax.jpg Just sit back and relax......

 

Teleiwsan oi diakopes twra... :p

 

Twra erxontai oi vaseis... panepisthmio.... douleia... ktl ktl :wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...