Jump to content

Πανελλήνιες Εξετάσεις 2008


chrismd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καταλαβα, ναι...

κριμα ομως γιατι εχουν γραψει καλυτερα της θεωρητικης...

"We should all start to live before we get too old. Fear is stupid. So are regrets." - Marilyn Monroe
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ πιστεύω ότι και 2ο-4ο θα ανέβουν.;)

Δεν υπάρχει περίπτωση.

Παίδες εγώ υπολογίζω στην ξεφτίλα 16900 μόρια.Η σχόλη που με ενδιαφέρει είναι η ΣΤΥΑ.Επειδή ανήκω σε ειδική κατηγορία τα μόρια το 2007 ήταν 14598.Επειδή είναι σίγουρο ότι όλες οι στρατιωτικές θα ανεβούν τι πιστεύεται μπορεί να έχουμε άνοδο πάνω από 2000-2100 μόρια στην ειδική κατηγορία και να την χάσω?Έχει κανείς περάσει σε αυτήν την σχολή να μου πει εντυπώσεις?

Γιατί είναι σίγουρο ότι όλες οι στρατιωτικές σχολές θα ανέβουν?Η ΣΤΥΑ πχ που είναι στο 4 πεδίο γιατί να ανέβει σίγουρα από τη στιγμή που αναμένεται πτώση βάσεων στο 4 πεδίο.Εγώ πιστεύω πως η βάση της ΣΤΥΑ φέτος θα κυμαίνεται μεταξύ 16400-16700.Για μηχανοσυνθέτης θέλεις?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση.

 

Γιατί είναι σίγουρο ότι όλες οι στρατιωτικές σχολές θα ανέβουν?Η ΣΤΥΑ πχ που είναι στο 4 πεδίο γιατί να ανέβει σίγουρα από τη στιγμή που αναμένεται πτώση βάσεων στο 4 πεδίο.Εγώ πιστεύω πως η βάση της ΣΤΥΑ φέτος θα κυμαίνεται μεταξύ 16400-16700.

 

+1000000

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα αν σκεφτεις οτι τα θεματα στην φυσικη και αεππ ηταν ευκολα (αλλα και στην εκθεση) τοτε λογικα οι βασεις στο 4ο θα ανεβουν.

.:C E S S N A:.

http://www.alaskastock.com/Pix/302/FP/302FP_DY0034_001_T.JPG

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα αν σκεφτεις οτι τα θεματα στην φυσικη και αεππ ηταν ευκολα (αλλα και στην εκθεση) τοτε λογικα οι βασεις στο 4ο θα ανεβουν.

 

Και ομως, και στην φυσικη και στο ΑΕΠΠ την πατησαν πολλοι και καλοι μαθητες.. Δηλαδη δε μιλαω πχ οτι εγραψαν κατω απο 17, αλλά οχι πανω απο 19. Οσο για την εκθεση, η περιληψη και η παραγραφος ηταν δυσκολες (στοχαστικο δοκιμιο γαρ!), και απο οσο διαβασα, τα περισσοτερα γραπτα ειναι στα ορια της βασης (και λιγο πιο πανω). Εγω θεωρω πως θα πεσουν οι βασεις στην περιφερεια, αλλά στα κεντρικα πανεπιστημια (Αθηνα-Θεσ/νικη) παιζεται.

 

Δειτε αυτο οι ενδιαφερομενοι:

 

http://www.ypepth.gr/docs/pinakas_eisakteon_08.pdf

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα αν σκεφτεις οτι τα θεματα στην φυσικη και αεππ ηταν ευκολα (αλλα και στην εκθεση) τοτε λογικα οι βασεις στο 4ο θα ανεβουν.

Ναι, επειδη εβαλαν δυσκολα στα μαθηματικα και ευκολα φυσικη εγω πιστευω θα μεινουν εκει που ειναι οι βασεις στο 4ο πεδιο..αντε να εχουν πολυ μικρη πτωση καποιες σχολες επειδη ηταν αρκετα δυσκολα τα μαθηματικα..

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Ναι, επειδη εβαλαν δυσκολα στα μαθηματικα και ευκολα φυσικη εγω πιστευω θα μεινουν εκει που ειναι οι βασεις στο 4ο πεδιο..αντε να εχουν πολυ μικρη πτωση καποιες σχολες επειδη ηταν αρκετα δυσκολα τα μαθηματικα..

Ναι αλλά τα μαθηματικά έχουν συντελεστή 1.3 και η φυσική 0.7 που διαμορφώνει μεγάλη διαφορά στα μόρια.

Κοιτα αν σκεφτεις οτι τα θεματα στην φυσικη και αεππ ηταν ευκολα (αλλα και στην εκθεση) τοτε λογικα οι βασεις στο 4ο θα ανεβουν.

Προγραμματισμός και έκθεση ήταν σαφώς δυσκολότερα από πέρσι.Για τη φυσική περίπου στα ίδια επίπεδα και λίγο ευκολότερη.Πάντως το θέμα 3 φέτος φυσική ήταν δυσκολότερο από το περσινό δικό σας που ήταν κύμα.

Το ελπίζω,αλλά φοβάμαι μην γράψανε καλά και στα μαθηματικά!:)

Μόνο οι διάνοιες και αυτοί που είχαν διαρροή θεμάτων μπορεί να έγραψαν πάνω από 18.Οι περισσότεροι κυμαίνονται στο 13-16 το πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Pao 1 lykeiou kai 8a paw 8ewritiki. Pws krinetai thn apofasi mou?:)

den mporei na krinei o kanenas tin apofasi soy.

dikia soy epilogi einai...

opoy eisai niotheis oti eisai kaliteros!

px an sta mathimatika kai stin fysiki den ta pas kala kai den mpaineis sto klima,tote theoritiki.

Link to comment
Share on other sites

Pao 1 lykeiou kai 8a paw 8ewritiki. Pws krinetai thn apofasi mou?:)

Οπως σου ειπε και ο nickthegreekkk δεν μπορουμε να σου πουμε εμεις τι να κανεις..

αλλα να ξερεις, στη θετικη θα εχεις μαθηματικα-φυσικη-χημεια-βιολογια(κατευθυνσης) ενω τεχνολογικη μαθηματικα-φυσικη-προγραμματισμο-αοδε

 

η ταπεινη μου γνωμη ειναι πως αν δεν σε ενδιαφερουν σχολες 3ου πεδιου δεν αξιζει να πας θετικη γιατι θα πεδευτεις...

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Pao 1 lykeiou kai 8a paw 8ewritiki. Pws krinetai thn apofasi mou?:)

 

An s aresei i 8ewritiki pas 8ewritiki

An s aresei i 8etiki pas 8etiki

An s aresei i texnologiki pas texnologiki..

 

Se voh8hsa? :)

Link to comment
Share on other sites

Πέρυσι στην εξομοίωση βασεων πιο κεντρο έπεσε η Καθημερινη.

 

Λίγο δυσκολο να πει καποιος απο μας χωρίς να κάτσεις να κανεις κάποιους

στατιστικους υπολογισμούς.

Και λίγο αδυνατο τώρα πριν τους βαθμούς.

 

Παντως οι πτώσεις και πόσο να σεφτείτε ότι αφορούν αναλογα τη βαθμολογική ζώνη μιας σχολής.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καμια εκτιμηση για ηλ/μηχ πατρας; και σαν σχολη κτλ αλλα και για τη φετινη της βαση

Ειναι η χειροτερη απο τις σχολες ΗΜΜΥ που υπαρχουν απο την Ελλαδα, επισης ειναι κωλοχανιο...και στις εταιριες οταν ζητουν καποιον απο τη σχολη ΗΜΜΥ αναφερουν.... ''εκτος απο το αει ΗΜΜΥ της Πατρας'' :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η χειροτερη απο τις σχολες ΗΜΜΥ που υπαρχουν απο την Ελλαδα, επισης ειναι κωλοχανιο...και στις εταιριες οταν ζητουν καποιον απο τη σχολη ΗΜΜΥ αναφερουν.... ''εκτος απο το αει ΗΜΜΥ της Πατρας'' :)

 

Δεν πειραζει μωρε καλυτερα. εχει παρει και κατι αγελαδες ο πατερας μου, γεννανε οι 2 σε λιγες μερες, θα γινω καουμποι.

trust me, I 'm an engineer:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ειναι η χειροτερη απο τις σχολες ΗΜΜΥ που υπαρχουν απο την Ελλαδα, επισης ειναι κωλοχανιο...και στις εταιριες οταν ζητουν καποιον απο τη σχολη ΗΜΜΥ αναφερουν.... ''εκτος απο το αει ΗΜΜΥ της Πατρας'' :)

 

:blink: :confused: και νόμιζα ότι η πατρα ήταν καλή :mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

:blink: :confused: και νόμιζα ότι η πατρα ήταν καλή :mad::mad:

 

:lol: α ρε τεο_θρυλε, αυτα λες κι αντε να σου δωσει λιγη σημασια η καθηγητρια (ο θεος να την κανει):wacko:

trust me, I 'm an engineer:cool:
Link to comment
Share on other sites

Δεν πειραζει μωρε καλυτερα. εχει παρει και κατι αγελαδες ο πατερας μου, γεννανε οι 2 σε λιγες μερες, θα γινω καουμποι.

 

Ωραία ,γιατι δεν τις τρως να δυναμώσεις μηπως σκεφτείς τίποτα καλύτερο ;:p

Link to comment
Share on other sites

theogram ελα στην Σεμφε τοτε ;)

 

Ναι, αν οντως φετος εχει αλλαξει, κανενα προβλημα. Αν και προτιμω τις αγελαδες. Μεταπτυχιακο στο καουμποιλικι εχει αυτη η σχολη; :p

trust me, I 'm an engineer:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ειναι η χειροτερη απο τις σχολες ΗΜΜΥ που υπαρχουν απο την Ελλαδα, επισης ειναι κωλοχανιο...και στις εταιριες οταν ζητουν καποιον απο τη σχολη ΗΜΜΥ αναφερουν.... ''εκτος απο το αει ΗΜΜΥ της Πατρας'' :)

 

και αυτο που το εχεις διαβασει αν επιτρεπεται?:!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...