Jump to content

Πανελλήνιες Εξετάσεις 2008


chrismd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν το ηθελα ρε μαγκες αλλά τα τελευταια δυο χρονια τα ξεφτυλισαν βάζουν πολύ ευκολα εως γελοια και αδικουν τα παιδια που προετοιμαζονται σοβαρα. Βεβαια αυτα τα ατομα δεν μπαινουν σε τάξεις ουε κανουν φρονιστηρια για να δουν την αγωνια των παιδιαων αλλα μην ανοιξουμε τωρα αυτο το θεμα. ΚΑλη συνέχεια[/QUOT

 

και για να εξιλεωθεις:lol: μηπως ξερεις ποσα μορια κοβουν απο το αριθμητικο λαθος που προανεφερα?γιατι δεν γνωριζω κανεναν φυσικο για να μου πει!:worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

re paidia mia erotisi an exeis geniko bathmo prosbasis 10 alla sta pedia einai kato apo tin basi ti ginete pairnas;

 

στα πεδια εννοεις κατω απο 10,000 μορια,σωστα?τοτε ναι περνας:)

[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτά που πέσανε είναι η πρώτες ασκησεις που κανει κανεις σε κάθε κεφάλαιο.

 

Σκεφτομαι αυτούς που ξεσκίστηκαν σε πολύπλοκες ασκήσεις με doppler ταλαντώσεις κτλ.

Είναι να τρελένεσαι, να σκίζεις τα ... δεν ξερω τι

 

Το 2α το περσυνό είναι πιο δύσκολο απο όλα όσα πέσανε σήμερα.:lol:

Link to comment
Share on other sites

στα πεδια εννοεις κατω απο 10,000 μορια,σωστα?τοτε ναι περνας:)

Αυτο δεν το ηξερα..δηλαδη αν εχω στο 2ο και στο 4ο πεδιο 9568 μορια πχ και εχω γενικο βαθμο προσβασης 10,7 τοτε περναω στις σχολες που ειναι κατω απο 9568;;;;:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτά που πέσανε είναι η πρώτες ασκησεις που κανει κανεις σε κάθε κεφάλαιο.

 

Αυτο ξαναπες το....

Το 1ο θεμα ηταν μακραν το πιο δυσκολο του διαγωνισματος....;)

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ηθελα ρε μαγκες αλλά τα τελευταια δυο χρονια τα ξεφτυλισαν βάζουν πολύ ευκολα εως γελοια και αδικουν τα παιδια που προετοιμαζονται σοβαρα. Βεβαια αυτα τα ατομα δεν μπαινουν σε τάξεις ουε κανουν φρονιστηρια για να δουν την αγωνια των παιδιαων αλλα μην ανοιξουμε τωρα αυτο το θεμα. ΚΑλη συνέχεια

 

Ενταξυ τα μαθηματα ομως είναι 6.

Μηπως υπάρχουν τίποτα --νεα-- απο τους βαθμολογητές για τις βαθμολογίες στα μαθηματικά;;

Αλλιώς δεν εξηγητε η υπερ-ευκολία των σημερινών...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ξαναπες το....

Το 1ο θεμα ηταν μακραν το πιο δυσκολο του διαγωνισματος....;)

 

Ναι το 1α ήτανε και το πιο ψαγμενο απο όλα...

 

Το 2 και το 4το είναι για γέλια ... Το 4το πιο εύκολο και απο το περσυνο 2β Σιγουρα κάτι παίζει με τα μαθηματικά 100%.

Πρεπει λογικά το 80% να είναι μέχρι το 12.

 

Εντομεταξυ αυτό που ειπώθηκε παραπάνω για καλά προετοιμασμένους

σημερα στην φυσική δεν ισχύει.

Τα θεματα ήταν για στοιχειωδώς προετοιμασμένους...Κυριολεκτικά.

Το 1το; απλούστατο. εκτός απο αυτο με το διαμαντι που αν και πολύ γνωστό μπορεί κάποιος να μη το ήξερε.

Το 2ρο σχεδόν ανύπαρκτο εκτος απο το β μια τρίχα επιπέδου 1του θεματος.

Το 3το ήταν επιπέδου 2ρου θέματος και λίγο πιο απλό.

Το 4το ήταν ανύπαρκτο για μενα. Τελείος απλο. Απλή εφαρμογη τύπων

και μαλιστα σε διάταξη ανύπαρκτης εως πολύ απλής σκέψης. Θέμα φάντασμα. :ninja: .

 

 

Φαντάζομαι τα ατομα στην ΚΕΓΕ εχθες το βραδυ θα πρεπει να γελαγαν τα μουστάκια τους. :rolleyes: --Τσαμπα τα συστηματα ασφαλείας δηλαδή για το αδιάβλητο. Σκέψου να λαδώσεις για να σου πουν τα θέματα.

Και να σου πουν ΑΥΤΑ!. :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το 4ο και εγώ το έλυνα(που είμαι δευτέρα),μιας και ήταν όλα γνώσης 1ης Λυκείου,ένα ΑΔΟ και ένα ΘΜΚΕ ήθελε να ξέρεις όλο κι όλο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν το ηξερα..δηλαδη αν εχω στο 2ο και στο 4ο πεδιο 9568 μορια πχ και εχω γενικο βαθμο προσβασης 10,7 τοτε περναω στις σχολες που ειναι κατω απο 9568;;;;:worry:

 

Ναι, σίγουρα. Πέρασε πέρσι γνωστή μου με 9500 μόρια περίπου και βεβαίωση 10,2.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το 4ο και εγώ το έλυνα(που είμαι δευτέρα),μιας και ήταν όλα γνώσης 1ης Λυκείου,ένα ΑΔΟ και ένα ΘΜΚΕ ήθελε να ξέρεις όλο κι όλο.

 

Μεγάλε ούτε καν ΑΔΟ που λες δεν ηθελε. Αφού είχες έτοιμο τον τύπο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σίγουρα. Πέρασε πέρσι γνωστή μου με 9500 μόρια περίπου και βεβαίωση 10,2.

 

Άρα το 10 ισχύει για το γενικό βαθμό προσβασης και όχι για τα μόρια.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το 4ο και εγώ το έλυνα(που είμαι δευτέρα),μιας και ήταν όλα γνώσης 1ης Λυκείου,ένα ΑΔΟ και ένα ΘΜΚΕ ήθελε να ξέρεις όλο κι όλο.

Εγώ πάντως δεν έμαθα ελαστική κρούση στη πρώτη λυκείου.Έχει στο βιβλίο της Α λυκείου τους τύπους της ελαστικής κρούσης?Μόνο για ΑΔΟ σε πλαστική κρούση μάθαμε τότε..

Link to comment
Share on other sites

Άρα το 10 ισχύει για το γενικό βαθμό προσβασης και όχι για τα μόρια.

 

Είτε 10000 μόρια, είτε 10 βεβαίωση πρόσβασης. Είναι ξεκάθαροι σ' αυτό!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Είτε 10000 μόρια, είτε 10 βεβαίωση πρόσβασης. Είναι ξεκάθαροι σ' αυτό!:lol:

 

Ναι αλλα με μπερδεψες τώρα ...

 

Ρε παιδια πως μπορεί κάποιος να περάσει με το 10% όταν οι βάσεις εκεί είναι τόσο ψηλα ;;;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν έμαθα ελαστική κρούση στη πρώτη λυκείου.Έχει στο βιβλίο της Α λυκείου τους τύπους της ελαστικής κρούσης?Μόνο για ΑΔΟ σε πλαστική κρούση μάθαμε τότε..

 

ναι αλλα έμαθες α.δ.ο. θμ.κ.ε και τοι στις ελαστικές κρούσεις η κινητικη ενεργεια παραμενει σταθερη:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα έμαθες α.δ.ο. θμ.κ.ε και τοι στις ελαστικές κρούσεις η κινητικη ενεργεια παραμενει σταθερη:D

Και δηλαδή μπορείς να βγάλεις εσύ μόνος σου τους τύπους?Κομμάτι δύσκολο:O

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα έμαθες α.δ.ο. θμ.κ.ε και τοι στις ελαστικές κρούσεις η κινητικη ενεργεια παραμενει σταθερη:D

 

δηλαδή στο 4γ τι θα απαντούσες;ότι η κινητική ενέργεια παραμένει σταθερή;

 

παιδιά πραγματικά δε σας καταλαβαίνω...δηλαδή βγαίνετε όλοι και λέτε εύκολα τα θέματα και το ένα και το άλλο...να σας έβλεπα όλους πως θα λύνατε τα μαθηματικά κατεύθυνσης!από τη θέση που είστε μια χαρά είναι να λέτε εύκολο το ένα εύκολο το άλλο.

 

Εντάξει σήμερα ήταν εύκολα τα θέματα δε μπορώ να πω!αλλά είναι κρίμα να λέτε ότι ήταν της ξεφτίλας τα σημερινά θέματα, γιατί το επίπεδο των μαθηματικών ήταν πολύ υψηλό

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σίγουρα. Πέρασε πέρσι γνωστή μου με 9500 μόρια περίπου και βεβαίωση 10,2.

A malista,,οχι οτι με ενδιαφερει μιας και εγω θελω να βγαλω 19000 μορια:p ετσι για την ιστορια της υποθεσης

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Ναι όμως ρε sugz να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους.Στο υπογράφω ότι μαθηματικά όυτε 1 δεν έγραφα με τις γνώσεις πους έχω τώρα(για κατεύθυνσης μιλάμε),αλλά φυσική και το 4γ έβγαίνε έυκολα,πόσο μάλλον αν έχει κάνει και 50 ασκήσεις πάνω στις κρόυσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι όμως ρε sugz να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους.Στο υπογράφω ότι μαθηματικά όυτε 1 δεν έγραφα με τις γνώσεις πους έχω τώρα(για κατεύθυνσης μιλάμε),αλλά φυσική και το 4γ έβγαίνε έυκολα,πόσο μάλλον αν έχει κάνει και 50 ασκήσει πάνω στις κρόυσεις.

 

ναι ναι συμφωνώ μαζί σου!με τις γνώσεις που έχουμε δεν ήταν δύσκολο! ούτε τα υπόλοιπα ήταν δύσκολα...απλά ρώτησα τι θα απαντούσε!

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή στο 4γ τι θα απαντούσες;ότι η κινητική ενέργεια παραμένει σταθερή;

 

παιδιά πραγματικά δε σας καταλαβαίνω...δηλαδή βγαίνετε όλοι και λέτε εύκολα τα θέματα και το ένα και το άλλο...να σας έβλεπα όλους πως θα λύνατε τα μαθηματικά κατεύθυνσης!από τη θέση που είστε μια χαρά είναι να λέτε εύκολο το ένα εύκολο το άλλο.

 

Εντάξει σήμερα ήταν εύκολα τα θέματα δε μπορώ να πω!αλλά είναι κρίμα να λέτε ότι ήταν της ξεφτίλας τα σημερινά θέματα, γιατί το επίπεδο των μαθηματικών ήταν πολύ υψηλό

 

Συγγνωμη @Sugz αλλα τα 2α,γ και το 4το ήταν τόσο απλά που πιο εύκολα σε εξετάσεις είναι αδυνατο να πέσουν. Σκέψου δηλαδή ότι με αυτά τα θεματα κάποιοι θα περάσουν στο πολυτεχνείο και στο ΦΥΣΙΚΟ!.

Ειδικά για αυτά τα δύο τμηματα τα θεματα είναι ξεφτιλέ όπως λες.

 

@Sugz έχασες τίποτα; και απο που; Πες μου είμαι περίεργος.

 

Αυτό με το 4γ είναι απο αυτά που κάνεις πρώτα πρώτα στην κατεύθυνση

γιατί το αναφέρεις;.

 

Tώρα ενταξυ εχω γραψει και ξερω.

Την ώρα που γραφεις δεν είσαι σε θεση να πεις αν κάτι είναι εύκολο ή δύσκολο >> ακόμη και την ίδια μερα.Τέτοια είναι η ένταση που νιώθεις.

 

Το πιο δυσκολο σημείο στις ασκήσεις ήταν το σημείο > η δύναμη που ασκείτε στη ραβδο απο το νημα.

Παιδιά στα μαθηματικά πρέπει να έγινε σφαγή...

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη @Sugz αλλα τα 2α,γ και το 4το ήταν τόσο απλά που πιο εύκολα σε εξετάσεις είναι αδυνατο να πέσουν. Σκέψου δηλαδή ότι με αυτά τα θεματα κάποιοι θα περάσουν στο πολυτεχνείο και στο ΦΥΣΙΚΟ!.

Ειδικά για αυτά τα δύο τμηματα τα θεματα είναι ξεφτιλέ όπως λες.

 

@Sugz έχασες τίποτα; και απο που; Πες μου είμαι περίεργος.

 

Αυτό με το 4γ είναι απο αυτά που κάνεις πρώτα πρώτα στην κατεύθυνση

γιατί το αναφέρεις;.

 

Tώρα ενταξυ εχω γραψει και ξερω.

Την ώρα που γραφεις δεν είσαι σε θεση να πεις αν κάτι είναι εύκολο ή δύσκολο >> ακόμη και την ίδια μερα.Τέτοια είναι η ένταση που νιώθεις.

 

Το πιο δυσκολο σημείο στις ασκήσεις ήταν το σημείο > η δύναμη που ασκείτε στη ραβδο απο το νημα.

Παιδιά στα μαθηματικά πρέπει να έγινε σφαγή...

 

έκανα λάθος εκείνο με το διαμάντι και στο 4δ έκανα λάθος πράξη η ηλίθια...για το 4γ το λέω εντελώς από περιέργεια να μου πει τι θα έγραφε...δεν είπα ότι ήταν δύσκολο...είναι από τις κλασσικές μεθόδους που χρησιμοποιείς για μεταφορά ενέργειας ή μετατροπή της σε θερμότητα

 

επαναλαμβάνω δεν είπα ότι ήταν δύσκολα τα σημερινά θέματα!ίσα ίσα!απλά τα εύκολα ήρθαν να αντισταθμίσουν τα δύσκολα των μαθηματικών!

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Νταξη τα μαθηματικα ηταν της πλακας τι να λεμε τωρα... για την φυσικη δεν το συζηταμε καν.

 

Αλλα μπορει να τα βλεπω με αλλο ματι τωρα, ενα χρονο μετα και με τα παλουκια που εχω περασει στην σεμφε...

 

Και να σας πω και κατι αλλο. Το οτι εδω μεσα 5 ατομα δεν γραψανε καλα και τους φανηκαν δυσκολα τα θεματα δεν συμαινει οτι οι 100.000++ μαθητες που δινουνε δεν γραψανε καλα. Ξερω πολλα ατομα που γραψανε πανω απο 95 οποτε μην λεμε οτι εγινε σφαγη...

.:C E S S N A:.

http://www.alaskastock.com/Pix/302/FP/302FP_DY0034_001_T.JPG

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη @Sugz αλλα τα 2α,γ και το 4το ήταν τόσο απλά που πιο εύκολα σε εξετάσεις είναι αδυνατο να πέσουν. Σκέψου δηλαδή ότι με αυτά τα θεματα κάποιοι θα περάσουν στο πολυτεχνείο και στο ΦΥΣΙΚΟ!.

Ειδικά για αυτά τα δύο τμηματα τα θεματα είναι ξεφτιλέ όπως λες.

 

@Sugz έχασες τίποτα; και απο που; Πες μου είμαι περίεργος.

 

Αυτό με το 4γ είναι απο αυτά που κάνεις πρώτα πρώτα στην κατεύθυνση

γιατί το αναφέρεις;.

 

Tώρα ενταξυ εχω γραψει και ξερω.

Την ώρα που γραφεις δεν είσαι σε θεση να πεις αν κάτι είναι εύκολο ή δύσκολο >> ακόμη και την ίδια μερα.Τέτοια είναι η ένταση που νιώθεις.

 

Το πιο δυσκολο σημείο στις ασκήσεις ήταν το σημείο > η δύναμη που ασκείτε στη ραβδο απο το νημα.

Παιδιά στα μαθηματικά πρέπει να έγινε σφαγή...

 

έκανα λάθος εκείνο με το διαμάντι και στο 4δ έκανα λάθος πράξη η ηλίθια...για το 4γ το λέω εντελώς από περιέργεια να μου πει τι θα έγραφε...δεν είπα ότι ήταν δύσκολο...είναι από τις κλασσικές μεθόδους που χρησιμοποιείς για μεταφορά ενέργειας ή μετατροπή της σε θερμότητα

 

επαναλαμβάνω δεν είπα ότι ήταν δύσκολα τα σημερινά θέματα!ίσα ίσα!απλά τα εύκολα ήρθαν να αντισταθμίσουν τα δύσκολα των μαθηματικών!

 

σχετικά με τη ράβδο και το νήμα ήθελε λίγο πονηριά γιατί αν έπαιρνες ΣFy=0 θα σου έβγαινε λάθος αποτέλεσμα καθώς υπήρχε και μια F δύναμη παράλληλη στην τάση του νήματος...

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Νταξη τα μαθηματικα ηταν της πλακας τι να λεμε τωρα... για την φυσικη δεν το συζηταμε καν.

 

Αλλα μπορει να τα βλεπω με αλλο ματι τωρα, ενα χρονο μετα και με τα παλουκια που εχω περασει στην σεμφε...

 

Και να σας πω και κατι αλλο. Το οτι εδω μεσα 5 ατομα δεν γραψανε καλα και τους φανηκαν δυσκολα τα θεματα δεν συμαινει οτι οι 100.000++ μαθητες που δινουνε δεν γραψανε καλα. Ξερω πολλα ατομα που γραψανε πανω απο 95 οποτε μην λεμε οτι εγινε σφαγη...

Νταξει απο αντιδραση τα λες αυτα κια μονο πιστευω,,,κατα βαθος το πιστευεις και συ οτι ηταν παλουκια τα μαθηματικα...

 

Ενδεικτικα το 4 α και γενικα η δυσκολια ξεκινουσε απο το 2 θεμα αποτομα,,,,εχω να σου πω οτι απλα επειδη αλλαξαν την μορφη ασκησεων,,δηλαδη εβαζαν ολες τις προηγουμενες χρονιες συναρτησεις ν βγεις φθινουσα εφαπτομενες κτλ,,,φετος εβαλαν δυσκολα θεματα καθως εβαλαν ασχετα με την ροη των ασκησεων τα τελευταια χρονια,,,τι να λεμε τωρα..

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...