Jump to content

BlackBerry Curve 8310


vegos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ δοκίμασα το trial της garmin και δεν έβγαζε τίποτα από χάρτη στην ελλάδα, κλείδωνε κανονικά στη θέση μου στην αττική αλλά δεν υπήρχε χάρτης.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 354
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

είχες βάλει τους χάρτες? νομίζω ότι τους αγοράζεις χώρια.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

γενικά το garmin έχει ελληνικούς χάρτες, βλέπε samsung omnia αλλά δεν έχω δει απο που τους κατεβάζεις. βέβαια υπάρχει πάντα η εναλλακτική να πάρεις το πρόγραμμα σε κάρτα sd. παλαιότερα το είχε στην vodafone, δεν ξέρω για τώρα
Link to comment
Share on other sites

είχες βάλει τους χάρτες? νομίζω ότι τους αγοράζεις χώρια.

 

 

Τίποτα δεν έβαλα, το εγκατέστησα και το έτρεξα. Δε νομίζω ότι πάνε χώρια οι χάρτες, γιατι όταν πρωτοέτρεξε πριν κλειδώσει το GPS μου έδειχνε ότι είμαι στην Αμερική και κατέβασε κανονικά χάρτη τον οποίο λειτούργησα (zoom, pan κλπ) μέχρι που ""είδε" δορυφόρους και με πήγε στην Ελλάδα. Εκεί δεν κατέβαζε τίποτα, ένα απέραντο κενό.

 

Όπου πάντως έχω βρει αναφορά σε ξένα φόρουμ, το λένε καθαρά ότι οι χάρτες λειτουργούν όπως στο blackberry maps (ΟΤΑ) και δε μπορείς να τους έχεις αποθηκευμένους σε SD κλπ.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έκανε κάτι κουλα το trackball, σταμάτησε να λειτουργει προς τα πάνω. Δεν είχε τη γνωστή αίσθηση παρά μόνο προς τις 3 άλλες κατευθύνσεις. Έκανα και restart μήπως και ήταν απλά ιδέα μου, αλλά δεν επανήλθε. Τελικά μετά από λίγη ώρα που "έπαιξα" άρχισε πάλι να λειτουργεί κανονικά. Έχει τύχει σε κανέναν; Για να ξέρω αν είναι ετοιμοθάνατο!

 

Μου έχει τύχει. είχε μπει μια μικρη τριχα και το εμπόδιζε.

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει τύχει. είχε μπει μια μικρη τριχα και το εμπόδιζε.

ειδικά στο pearl γίνεται πολύ συχνά

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Περιμένουμε νέα. Αν και δε θα έχει τρελές διαφορές.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

ειμαι καινουργια στο forum κ θα θελα μια μικρη βοηθεια. εχω το BB 8310 κ προσπαθησα να αλλαξω καποια settings στο e-mail μου αλλα χρειαζεται password k username φυσικα. το θεμα ειναι οτι ολα αυτα τα στοιχεια τα ειχα βαλει να ενεργοποιηθουν πολυ καιρο πριν κ δεν θυμαμαι το username. υπαρχει καποιος τροπος να το μαθω? πχ. οπως στελνεις PIN συσκευης για να μαθεις password υπαρχει κατι αντιστοιχο για το username?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

ειμαι καινουργια στο forum κ θα θελα μια μικρη βοηθεια. εχω το BB 8310 κ προσπαθησα να αλλαξω καποια settings στο e-mail μου αλλα χρειαζεται password k username φυσικα. το θεμα ειναι οτι ολα αυτα τα στοιχεια τα ειχα βαλει να ενεργοποιηθουν πολυ καιρο πριν κ δεν θυμαμαι το username. υπαρχει καποιος τροπος να το μαθω? πχ. οπως στελνεις PIN συσκευης για να μαθεις password υπαρχει κατι αντιστοιχο για το username?

 

αν εξακοουθείς να έχεις τον ιδιο πάροχο δοκίμασε να μπεις στην σελίδα με το account σου και απο εκεί σου στέλνουν με pin το username και pass σου. αλλιώς δημιούργησε ένα νέο account απο τα emai settings της συσκευής σου. πατάς απλά bb button (αυτό με τα μούρα) και create new accoun (η κατι τέτοιο)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μόνο τον κωδικό μαθαίνεις μέσω pin. Για ανακοίνωση username στέλνεις φαξ στον πάροχό σου.

Μην κάνεις νέο λογαριασμό. Θα σου βγάλει σφάλμα οτι η συσκευή χρησιμοποιείται.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μόνο τον κωδικό μαθαίνεις μέσω pin. Για ανακοίνωση username στέλνεις φαξ στον πάροχό σου.

Μην κάνεις νέο λογαριασμό. Θα σου βγάλει σφάλμα οτι η συσκευή χρησιμοποιείται.

 

sorry δεν το ήξερα αυτό! πάντως η κοπέλα είπε οτι είχε ζητήσει διαγραφή username και pass οπότε υπέθεσα οτι δεν θα έβγαζε το σφάλμα.

Link to comment
Share on other sites

Δε λέει πουθενά ότι έκανε διαγραφή...

 

Α_mp πάρε τηλέφωνο τον πάροχο να σου πουν ακριβώς τι να κάνεις, δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο! Μόνο έτσι γίνεται, δεν υπάρχει δυνατότητα αποστολής όπως αυτή που αναφέρεις.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Δε λέει πουθενά ότι έκανε διαγραφή...

 

Α_mp πάρε τηλέφωνο τον πάροχο να σου πουν ακριβώς τι να κάνεις, δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο! Μόνο έτσι γίνεται, δεν υπάρχει δυνατότητα αποστολής όπως αυτή που αναφέρεις.

 

έχεις δίκιο είχα διαβάσει λάθος το πόστ, διάβασα ότι "το θεμα ειναι οτι ολα αυτα τα στοιχεια τα ειχα βαλει να ΑΠενεργοποιηθουν πολυ καιρο" :lol:

σωστά να πάρει τηλέφωνο αλλά νομίζ οτι πρέπει να στείλεις fax με το αίτημα σου

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια. τελικα ενα τηλ αρκει...

ξερει κανεις να μου πει γιατι μετα απο ενα update στο software της συσκευης δεν μου κανει push ta email της yahoo ενω τα mails ερχονται κανονικα στο 2ο λογαριασμο που εχω? πριν το update ερχοταν κ στα 2 κανονικοτατα. τωρα μονο στο 1. επισης πως μπορω να εμφανισω εικονιδιο στο menu με το blackberry maps. τις τελευταιες μερες εγκατεστησα το documents on the go αλλα για καποιο λογο δεν μου ανοιγει τα αρχεια. καμια ιδεα? θα μπορεσω να κανω επεξεργασια doc αρχειων ή xls? ή θα μεινω μονο στην αναγνωση? καθε extra πληροφορια δεκτη...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επεξεργασία κάνει κανονικά. Ίσως δεν σου ανοίγει κάποια γιατί υποστηρίζει office 2003 και όχι 2007.Στείλε τα service books είτε από τη συσκευή είτε από τη σελίδα του παρόχου σου, καθώς επίσης επιβεβαίωσε τους κωδικούς σου. Τα bbmaps εφόσον έχεις bis εμφανίζονται κανονικά αλλά λογικά δε στα δείχνει γιατί δεν έχεις τα βιβλία υπηρεσιών. Α! Κάνε κι ένα baterry pull.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

να σε ρωτησω λιγακι,παρατηρησα οτι στο service books οι address των mail μου εχουν ενα κοκκινο λουκετακι λες να φταιει αυτο?ετσι πρεπει να ειναι? οταν λες στειλε τα service books?που κ με ποιον τροπο?

ξερεις αν υπαρχει κανενα update για το 2007?

bis εχω. τι πρεπει να κανω για τα bbmaps ακριβως?

sorry αν σας κουραζω αλλα πραγματικα με ενδιαφερει να μαθω την καθε δυνατοτητα που εχει η συσκευη μια κ ειναι το πρωτο μου blackberry κ προσπαθω να μαθω πως λειτουργει.

Link to comment
Share on other sites

Για service books: options_advanced options-hrt(host routing table)-bb button-register now.

Office 2007 υποστηρίζεται τελικά. Δες εδώ.

Μόλις στείλεις service books θα έχεις και χάρτες. Τι δίκτυο έχεις??

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Για service books: options_advanced options-hrt(host routing table)-bb button-register now.

Office 2007 υποστηρίζεται τελικά. Δες εδώ.

Μόλις στείλεις service books θα έχεις και χάρτες. Τι δίκτυο έχεις??

vodafone.εστειλα τα servise books αλλα το bbmaps δεν το βρισκω. απ το advanced options-service books παρατηρησα οτι εχει τικαρισμενο το εξης: bbmaps-EU [LbsConfig] (?)

Link to comment
Share on other sites

Τικαρισμένο πρέπει να είναι. Δοκίμασες να κάνεις επανεκκίνηση? alt shift del ή απλά βγάλε μπαταρία.

Δοκίμασε να κάνεις και show all μήπως έχει γίνει hide.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

τα εχω κανει ολα αυτα αλλα δεν εμφανιζει τιποτα απολυτως.εχει αρχισει κ μου τη δινει.

υπαρχει καποια ρυθμιση ωστε να αποθηκευονται τα sms κατευθειαν στη media card?απο οσο εχω ψαξει δεν βρηκα κατι σχετικο

Link to comment
Share on other sites

Καλώς την!

Υπάρχει μόνο τρόπος να τα μεταφέρεις τα μηνύματα σε backup αρχείο μορφής .ipd.

Ο dm σου δείχνει την εφαρμογή maps??

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μετά από αναβάθμιση από 4.2.χχ σε 4.5.χχ θα παρατηρήσετε οτι λείπουν οι προ εγκατεστημένες εικόνες.

Φυσικά, μπορείτε εδώ να τις βρείτε ξανά.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

νέο OS (όχι multilanguage)

 

απ ότι είδα στα χαρακτηριστικά της έκδοσης που έχετε τώρα και αυτής, φαίνεται σαν η 161 να είναι downgrade αλλά έχει βελτιωμένο software platform (2.7.0.105)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα, συνεχιζει να μην το εμφανιζει. ασε που τωρα τελευταια τρωει τρελα κολληματα κ μολις παω να μπω νετ κολλαει κ η κλεψυδρα της αναμονης παει συννεφο. μηπως να κανω down-grade?

λεω να παρω το bold 9000 'h to 8900. τι μου προτεινεται κ γιατι. σαν χαρακτηριστηκα μου κανει το bold αλλα τεραστιο ρε παιδια.αναμενεται τιποτα καινουργιο συντομ,α?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...