Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές: Διαδικασία - Symbian Signed


Pitsi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Re ΠΑΙΔΙΑ εχω τον φακελο μου sis κανονικα και κανω μετα την γνωστη διαδικασια βαζω μεσα μετονομασμενη την εφαρμογη και τρεχω πχ το auto_signsis.bat αλλα η εφαρμογη δεν μετονομαζεται αυτοματα σε signed εγινε μονο την πρωτη φορα.Υπαρχει καποιος περιορισμος χρονικος η ποσοτικος με αυτην τη διαδικασια υπογραφων?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπα κατι δεν κανεις καλα. Με τον ιδιο φακελο εχω υπογραψει απο χθες 10 αρχεια.
Link to comment
Share on other sites

De mporv na katalabo ti ginetai nomizo oti leitourgise mia fora alla meta tipota θα σκασω απο το κακο μου δηλαδη!!!!
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογη δε μετονομαζεται, δημιουργει αλλη. μην μετονομαζεις την αρχικη unsigned εφαρμογη, αστη οπως τη βρηκες και δοκιμασε παλι, προσεχωντας το ονομα της unsgined που θα βαλεις στο bat αρχειο.
Link to comment
Share on other sites

de θα τη μετονομασω σε abc.sis?Sto bat αρχειο τι να βαλω?Διπλο κλικ δε κανω εμφανιζεται πανω ενα μαυρο παραθυρο για λιγο και αυτο ηταν
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για να μην κανει τιποτα, κατι δεν ειναι σωστο απο τα αρχεια που εχεις μεσα στο φακελο.

την unsigned εφαρμογη αστη οπως την κατεβασες, κανε copy ολο το ονομα μαζι με την καταληξη και βαλτο μετα το signsis αφηνοντας κενο. μετα κενο και το ονομα που θες να εχει η signed εφαρμογη, μετα κενο και το ονομα του cer αρχειου, κενο και το ονομα του key, κενο και τον κωδικο του key...

μετα file>save και εξοδος, διπλο κλικ και οκ.

 

αυτη τη στιγμη το δικο μου bat αρχειο, εχει αυτο το κειμενο..

signsis ShutUp.v1.0.For.N95.5500.N82-CHS-unsigned-OPDA.sis ShutUp.v1.0.For.N95.5500.N82-CHS-Signed-OPDA.sis N82.cer N82.key 12345

Link to comment
Share on other sites

Μην το κουραζεις πολυ, τι στιγμη που σου πετυχε με το πρωτο αρχειο τοτε απλα το καθε νεο αρχειο που θα βαζεις μεσα θα του δινεις την ονομασια του παλιου και τελειωσε η υποθεση. Ισα ισα για να σου βγαλει το signed αρχειο και μετα καντο rename σε οτι θες.
Link to comment
Share on other sites

Ναι το θεμα ειναι οτι εγω το μετονομασα σε abc.sis και μου το εκανε sign την πρωτη φορα τωρα δεν γινεται τιποτα,δεν την παλευω αλλο!!!!!Ασε το key klp που λες παραπανω που τα βρισκω αυτα μεσα στον φακελο γιατι δεν τον εκανα εγω αυτον τον φακελο
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν κατεβασεις ξανα αυτον τον φακελο που σου εφτιαξαν και δοκιμασεις ισως δουλεψει. Πιθανον να αλλαξε καποιο αρχειο η να σβηστηκε.
Link to comment
Share on other sites

To katebasa alla τιποτα ελπιζω μονο να μην ειναι λανθασμενα τα αρχεια που εχει μεσα γιατι δεν ειμαι σιγουρος αν δουλεψε πριν
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ε δοκιμασε το αρχειο που εφτιαξες αρχικα να δεις αν δουλεψε να δεις αν ειναι οκ ο φακελος τουλαχιστον.
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου ΙΜΕΙ είναι:

357663011984428 και το mail μου: ogdonta@gmail.com

Η εφαρμογή που θέλω κυρίως είναι το ultimate voice recorder και κατά δεύτερο λόγο το Private Call And Sms Guard, δεν ξέρω αν γίνεται να γίνουν signed κατευθείαν, μιας και είμαι τελείως πρωτάρης σ'αυτά.

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

To katebasa alla τιποτα ελπιζω μονο να μην ειναι λανθασμενα τα αρχεια που εχει μεσα γιατι δεν ειμαι σιγουρος αν δουλεψε πριν

 

Φίλε μου ανέβασε το αρχείο να δούμε μήπως γίνετε τίποτα λάθος.. ;)

 

Το δικό μου ΙΜΕΙ είναι:

357663011984428 και το mail μου: ogdonta@gmail.com

Ευχαριστώ πολύ!

 

Το κατεβάζεις από ..::εδώ::.., το πιστοποιητικό σου λήγει στις 29/01/2011 και μπορείς να υπογράφεις όλες τι εφαρμογές που θέλεις με αυτό το πιστοποιητικό.. :)

 

Τι πρέπει να κάνεις:

 

  1. Βγάζεις το φάκελο "Sign sis" από το zip αρχείο.
  2. Βάζεις το αρχείο εγκατάστασης της εφαρμογής (sis/sisX) που θέλεις να υπογράψεις κάθε φορά μέσα στο φάκελο αυτό.
  3. Το μετονομάζεις σε abc.sis ή abc.sisX ανάλογα.
  4. Τρέχεις το "auto_signsis.bat". Αυτό σου δημιουργεί αυτόματα το υπογεγραμμένο πρόγραμμα abc_signed.sis ή abc_signed.sisX αντίστοιχα.
  5. Στη περίπτωση που έχεις ένα sisX αρχείο προς υπογραφή, θα πρέπει να τροποποιήσεις το περιεχόμενο του "auto_signsis.bat" κάνοντας δεξί κλικ και πατώντας "Επεξεργασία".

  • δηλαδή από: signsis abc.sis abc_signed.sis abc.cer abc.key 12345

  • πρέπει να το κάνεις έτσι: signsis abc.sisx abc_signed.sisx abc.cer abc.key 12345

 

Το υπογεγραμμένο αρχείο δημιουργείται αυτόματα με όνομα "abc_signed.sis" ή "abc_signed.sisX", ανάλογα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

http://rapidshare.com/files/87587133/KOPRINIOTIS.zip.html Edo ειναι ο φακελος το ΙΜΕΙ μου 352255019525678
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://rapidshare.com/files/87587133/KOPRINIOTIS.zip.html Edo ειναι ο φακελος το ΙΜΕΙ μου 352255019525678

 

Σβήσε απλώς το ένα από τα δύο αρχεία με κατάληξη .bat που υπάρχουν μέσα στο φάκελο (auto_signsisΧ.bat) και θα δουλεύει μια χαρά...;)

Εάν θέλεις να κάνεις sign μια εφαρμογή που έχει κατάληξη .sisx θα κάνεις επεξεργασία το αρχείο auto_signsis.bat θα αλλάξεις τις καταλήξεις από sis σε sisx και στη συνέχεια θα κάνεις αποθήκευση και όχι αποθήκευση ως. Τώρα εάν έχεις πάλι κάποια εφαρμογή με κατάληξη sis θα κάνεις επεξεργασία το .bat και θα αλλάξεις τα sisx σε sis και θα κάνεις αποθήκευση... ;):)

Εάν έχεις πρόβλημα εδώ είμαστε :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

Σβήσε απλώς το ένα από τα δύο αρχεία με κατάληξη .bat που υπάρχουν μέσα στο φάκελο (auto_signsisΧ.bat) και θα δουλεύει μια χαρά...;)

Εάν θέλεις να κάνεις sign μια εφαρμογή που έχει κατάληξη .sisx θα κάνεις επεξεργασία το αρχείο auto_signsis.bat θα αλλάξεις τις καταλήξεις από sis σε sisx και στη συνέχεια θα κάνεις αποθήκευση και όχι αποθήκευση ως. Τώρα εάν έχεις πάλι κάποια εφαρμογή με κατάληξη sis θα κάνεις επεξεργασία το .bat και θα αλλάξεις τα sisx σε sis και θα κάνεις αποθήκευση... ;):)

Εάν έχεις πρόβλημα εδώ είμαστε :)

Σβήσε απλώς το ένα από τα δύο αρχεία με κατάληξη .bat που υπάρχουν μέσα στο φάκελο (auto_signsisΧ.bat) και θα δουλεύει μια χαρά...;)

Εάν θέλεις να κάνεις sign μια εφαρμογή που έχει κατάληξη .sisx θα κάνεις επεξεργασία το αρχείο auto_signsis.bat θα αλλάξεις τις καταλήξεις από sis σε sisx και στη συνέχεια θα κάνεις αποθήκευση και όχι αποθήκευση ως. Τώρα εάν έχεις πάλι κάποια εφαρμογή με κατάληξη sis θα κάνεις επεξεργασία το .bat και θα αλλάξεις τα sisx σε sis και θα κάνεις αποθήκευση... ;):)

Εάν έχεις πρόβλημα εδώ είμαστε :)

Φίλε menios_t κατέβασα το φάκελο του KOPRINIOTIS και υπέγραψα εφαρμογή, που σημάνει πως κάνει κάτι λάθος ο KOPRINIOTIS και δεν φταίει ο φάκελος...

 

Το auto_signsisΧ.bat του χρειάζεται για να υπογράφει αρχεία sisX και να μη χρειάζεται να τροποποιεί το auto_signsis.bat κάθε φορά. Ήταν μια δική μου πρωτοβουλία για να απλοποιηθεί ακόμη περισσότερο η διαδικασία sign.;)

Έχω εκδόσει αρκετά πιστοποιητικά με το νέο τρόπο και δεν είχα πρόβλημα μέχρι τώρα.:O

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ανέβασε το αρχείο να δούμε μήπως γίνετε τίποτα λάθος.. ;)

 

 

 

Το κατεβάζεις από ..::εδώ::.., το πιστοποιητικό σου λήγει στις 29/01/2011 και μπορείς να υπογράφεις όλες τι εφαρμογές που θέλεις με αυτό το πιστοποιητικό.. :)

 

Τι πρέπει να κάνεις:

 

  1. Βγάζεις το φάκελο "Sign sis" από το zip αρχείο.
  2. Βάζεις το αρχείο εγκατάστασης της εφαρμογής (sis/sisX) που θέλεις να υπογράψεις κάθε φορά μέσα στο φάκελο αυτό.
  3. Το μετονομάζεις σε abc.sis ή abc.sisX ανάλογα.
  4. Τρέχεις το "auto_signsis.bat". Αυτό σου δημιουργεί αυτόματα το υπογεγραμμένο πρόγραμμα abc_signed.sis ή abc_signed.sisX αντίστοιχα.
  5. Στη περίπτωση που έχεις ένα sisX αρχείο προς υπογραφή, θα πρέπει να τροποποιήσεις το περιεχόμενο του "auto_signsis.bat" κάνοντας δεξί κλικ και πατώντας "Επεξεργασία".

  • δηλαδή από: signsis abc.sis abc_signed.sis abc.cer abc.key 12345

  • πρέπει να το κάνεις έτσι: signsis abc.sisx abc_signed.sisx abc.cer abc.key 12345

 

Το υπογεγραμμένο αρχείο δημιουργείται αυτόματα με όνομα "abc_signed.sis" ή "abc_signed.sisX", ανάλογα.

 

Τα έκανα όλα αυτά, πέρασα και την εφαρμογή στο τηλέφωνο, συγκεκριμένα είναι το Ultimate Voice Recorder, αλλά πάω στα settings αυτής της εφαρμογής και μου έχει τα περισσότερα κλειδωμένα γιατί λέει ότι δεν επιτρέπεται στις demo versions... Υποτίθεται ότι τώρα που έγινε sign είναι ολόκληρη η εφαρμογή και όχι ένα demo της, έτσι δεν είναι; Ή μήπως τα έχω παραμπερδέψει εγώ;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε menios_t κατέβασα το φάκελο του KOPRINIOTIS και υπέγραψα εφαρμογή, που σημάνει πως κάνει κάτι λάθος ο KOPRINIOTIS και δεν φταίει ο φάκελος...

 

Το auto_signsisΧ.bat του χρειάζεται για να υπογράφει αρχεία sisX και να μη χρειάζεται να τροποποιεί το auto_signsis.bat κάθε φορά. Ήταν μια δική μου πρωτοβουλία για να απλοποιηθεί ακόμη περισσότερο η διαδικασία sign.;)

Έχω εκδόσει αρκετά πιστοποιητικά με το νέο τρόπο και δεν είχα πρόβλημα μέχρι τώρα.:O

 

Όντως Itchrist86, λειτουργεί κανονικά.. Συγνώμη, εγώ έκανα λάθος :(:(:O:O

Γιατί το δοκίμασα την πρώτη φορά και δεν λειτούργησε, οπότε υπέθεσα ότι έφταιγε το δεύτερο bat γιατί όταν το έσβησα δεν είχα πρόβλημα.

Τώρα όμως που το ξαναδοκίμασα δεν έχει πρόβλημα λειτουργεί κανονικά... οπότε κάτι άλλο φταίει

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

Φίλε menios_t κατέβασα το φάκελο του KOPRINIOTIS και υπέγραψα εφαρμογή, που σημάνει πως κάνει κάτι λάθος ο KOPRINIOTIS και δεν φταίει ο φάκελος...

 

Το auto_signsisΧ.bat του χρειάζεται για να υπογράφει αρχεία sisX και να μη χρειάζεται να τροποποιεί το auto_signsis.bat κάθε φορά. Ήταν μια δική μου πρωτοβουλία για να απλοποιηθεί ακόμη περισσότερο η διαδικασία sign.;)

Έχω εκδόσει αρκετά πιστοποιητικά με το νέο τρόπο και δεν είχα πρόβλημα μέχρι τώρα.:O

Εγω ρε φιλε τι μπορει να κανω λαθος?Δυο πραγματα ειναι και δεν γινεται τιποτα?Να φταει σε κατι το pc h ta windows?Τι να πω μετονομαζω κανονικα την unsigned εφαρμογη οπως μου ειπες την βαζω στο φακελο και τρεχω το bat αρχειο.Μολις το τρεχω εμφανιζεται για 1 sec το πολυ ενα μαυρο παραθυρο πανω δεξια σαν να τρεχουν τα dos ενα πραγμα και μετα τιποτα
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω ρε φιλε τι μπορει να κανω λαθος?Δυο πραγματα ειναι και δεν γινεται τιποτα?Να φταει σε κατι το pc h ta windows?Τι να πω μετονομαζω κανονικα την unsigned εφαρμογη οπως μου ειπες την βαζω στο φακελο και τρεχω το bat αρχειο.Μολις το τρεχω εμφανιζεται για 1 sec το πολυ ενα μαυρο παραθυρο πανω δεξια σαν να τρεχουν τα dos ενα πραγμα και μετα τιποτα

 

Είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα. Για κάνε δεξί κλικ σε αυτό το .bat αρχείο και επέλεξε επεξεργασία (edit), ενφανίζεται ένα παράθυρο με τις ονομασίες. Κοίταξε να είναι το ίδιο όνομα με τα υπόλοιπα, εμένα π.χ. είναι: signsis abc.sis abc_signed.sis abc.cer abc.key 12345

Αν εσένα είναι xyz, βάζεις xyz όπου έχει abc. Κλείστο και ξανά τρέξτο .bat αρχείο.

 

Τα έκανα όλα αυτά, πέρασα και την εφαρμογή στο τηλέφωνο, συγκεκριμένα είναι το Ultimate Voice Recorder, αλλά πάω στα settings αυτής της εφαρμογής και μου έχει τα περισσότερα κλειδωμένα γιατί λέει ότι δεν επιτρέπεται στις demo versions... Υποτίθεται ότι τώρα που έγινε sign είναι ολόκληρη η εφαρμογή και όχι ένα demo της, έτσι δεν είναι; Ή μήπως τα έχω παραμπερδέψει εγώ;

 

Εντάξει κατά κάποιο τρόπο τα κατάφερα να εγκαταστήσω το Ultimate Voice Recorder και ολόκληρο, όχι το demo, το θέμα είναι άλλο τώρα...

Πάλι δεν μπορεί να ηχογραφήσει κλήση, πατάω για να ηχογραφήσει και κλείνει στο 1 δευτερόλεπτο... Γιατί ρε παιδιά;;; Μήπως δεν κάνει για το Nokia Ε51 η συγκεκριμένη εφαρμογή; Γνωρίζει κανείς;

Και αν δεν κάνει, ξέρει κάποιος καμιά εφαρμογή ηχογράφησης συνομιλίας χωρίς αυτό το ενοχλητικό μπιπ κατά τη διάρκεια της ηχογράφησης;

Αν ξέρει κάποιος κάτι για το πρόβλημα μου ή κάποια άλλη παρόμοια εφαρμογή (χωρίς μπιπ στην ηχογράφηση συνομιλίας), θα του ήμουν πραγματικά υπόχρεος...

Link to comment
Share on other sites

exo dhmiourghsei acount sto symbian kai ekana oles tis odhgies pou brika pos na kaneis sign.apla sto telos sou lene oi odhgies apo th ms notepad patas to auto bat auto kai alazeis ta prota gramata se my app. To ekana auto patao meta to bat xana ap to folder pou ekana kai TIPOTA den sumbainei.basika h ef pou phga na kano sign htan to ***** ap to iremote.enas tupos eipe pos prepei na alaxeis thn extension dhl na to kaneis sixx anti gia sis pou exei.to ekana ala kai pali tipota.

kamia bohtheia?? episis otan patao to bat sto telos dhmiourgeitai neo ***** sis ektosap auto pou exo sto fakelo?

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Ανέβασε το φάκελο στο rapid share ή αλλού να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε... :)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ένα καλό παιδάκι να μου ανεβάσει το .crt για να πάρουμε το .cer..:)

είναι για το brand new N95 8GB ενός φίλου..:happy:

Link to comment
Share on other sites

ένα καλό παιδάκι να μου ανεβάσει το .crt για να πάρουμε το .cer..:)

είναι για το brand new N95 8GB ενός φίλου..:happy:

[ATTACH]11246[/ATTACH]

Ισχύει μέχρι τις 30.01 2011.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

thanks mate...:)

 

κάτι λάθος πρέπει να έχει γίνει γιατί μου βγάζει λάθος στην προσπάθεια να υπογράψω τις εφαρμογές..

όποιος έχει την καλοσύνη ας το ανεβάσει πάλι...

thaaanks..:)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...