Jump to content

Samsung SGH-E590


Cavaradossi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 514
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μια ερωτησούλα plz

φτιάχνεις directories όπως στο κομπιουτερ για τα αρχεία? τα αρχεία word τα ανοίγει γρήγορα?

 

Ανοίγει αρχεία doc, xls, και pdf με pdf που έχω δοκιμάσει μου τα ανοίγει πολύ γρήγορα μπορώ να πω και γρηγορότερα από ότι στο pc...:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
έχοντας κάνει χρήση του κινητού για 4+ μήνες τώρα,διαπιστώνω ότι η λήψη του δεν είναι η καλύτερη δυνατή.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα!

Από χτες έχω κι εγώ στα χέρια μου το Ε590! :D

Γενικά πάρα πολύ καλό με κάποιες από τις ιδιοτροπίες που έχω συναντήσει και στο προηγούμενό μου Samsung X820. :confused:

 

Έκατσα και διάβασα όλες τις 18 σελίδες :geek: περί των συν και πλην για το κινητό.

 

Πολλά τα θετικά αλλά θα επιμείνω στα αρνητικά σημεία του κινητού μήπως γνωρίζουν κάποια επίλυση οι κάτοχοι:

 

1. Τόσα καλά αυτό το κινητό αλλά ΑΚΟΜΑ να αλλάξουν την ιδιοτροπία των ήχων των μηνυμάτων που έχεις να επιλέξεις μόνο ανάμεσα σε 4 ήχους :cry: Κανά 2 άτομα είδα μόνο να το αναφέρουν. Με κανα update ίσως μήπως αλλάζει αυτό;; Χλωμό μάλλον εε...

 

2. Είδα κάποιος που έγραψε ότι στη διάρκεια συνομιλίας το ακουστικό του λίγο μικροφωνίζει. Πιο συγκεκριμένα μπορώ να πω ότι λίγο κλιπάρει στις δυνατές εντάσεις. Λίγο μην φανταστείτε πολύ. Υπάρχει δηλαδή μία μικρή παραμόρφωση στον ήχο. Το ίδιο παρατηρώ κι εγώ. Δηλαδή, η ποιότητα του ήχουν δεν είναι σαν σταθερού τηλ ας πούμε...

Έτσι είναι και σε εσάς ή είναι καμπάνα ο ήχος;;;

 

3. Δεν είδα ΚΑΝΕΙΣ να αναφέρει (αν είδα καλά) ότι όταν βάζεις φόντο από εικόνες που έχεις λάβει ΔΕΝ γίνονται full screen :mad: Γιατί έτσι;;;

Στο Χ820 μια χαρά μπαίνανε...

 

4. Δεν θέλω να κάνω σύγκριση ανάμεσα στα κινητά αλλά κάθε νεότερο πιστεύω ότι πρέπει να είναι αν όχι το ίδιο καλό, να είναι ακόμη καλύτερο! Δεν συμβαίνει δυστυχώς στο Ε590 που βρήκα την οθόνη αρκετά χειρότερα τα χρώματα και το contrast (σε σχέση με το Χ820).

 

5. Χμμ... Τι άλλο;; Να σας κουράσω λίγο ακόμη :O

Για όσους δεν γνωρίζουν μπορούν να πληκτρολογήσουν τον παρακάτω κωδικό:

Press the following on your mobile *#06# and the-international mobile equipment identity number appears

check the 7th and 8th numbers

 

IF the digit number Seven & Eight is 02 or 20 that mean it was Assembly on Emirates which is very Bad quality

 

IF the digit number Seven & Eight is 08 or 80 that mean it' s manufactured in Germany which is not bad

 

IF the digit number Seven & Eight is 01 or 10 that mean it's manufactured in Finland which is Good

 

IF the digit number Seven & Eight is 00 that mean it was manufactured in original factory which is the best Mobile Quality ...

 

IF the digit number Seven & Eight is 13 that mean it was Assembly on Azerbaijan which is very Bad quality and very dangerous for health!!

 

Εμένα μου βγήκε 01 από Φιλανδία. Το παλιό μου Χ820 ήταν 00 original factory.

Eσάς αλήθεια τι σας βγάζει;;

 

Κατά τα άλλα το κινητό πολύ καλό, μέγεθος, βάρος, κάμερα καλή υπό φως ημέρας και ακόμα και το σχέδιο μου αρέσει πολύ! :p

Πιστεύω να μην σας κούρασα και περιμένω με αγωνία τις απαντήσεις σας!!! :cool:

Link to comment
Share on other sites

έχοντας κάνει χρήση του κινητού για 4+ μήνες τώρα,διαπιστώνω ότι η λήψη του δεν είναι η καλύτερη δυνατή.

 

δεν νομίζω να έχεις δίκαιο.Εγώ το αντίθετο έχω διαπιστώσει.Πάντα σε σύγκριση με ένα Ε250ν και vodafone σύνδεση στην περιοχή Λιοσίων Πετρούπολης έχω δει τεράστια διαφορά υπέρ του e590

Link to comment
Share on other sites

Τι έκδοση λογισμικού έχεις;

 

Δεν θυμάμαι ποιον κωδικό πατάς :confused:

 

Δεν βλέπω να απάντησε κανείς στα παραπάνω που έγραψα...

Ειδικά αν "κλιπάρει" λίγο το ακουστικό στη διάρκεια συνομιλίας...

Link to comment
Share on other sites

*#1234#

 

Το ακουστικό μου,όχι,δεν κλιπάρει.

όσο για το IMEI,01 είναι τα ψηφία αυτά.

 

Ε590BDGF3 έκδοση.

Νομίζω είναι η ίδια.

Όσο για το ακουστικό ή εγώ είμαι πολύ ψείρας ή πράγματι έχω πέσει στην περίπτωση...

Δηλάδή φίλε bomber όταν συνομιλείς το ακουστικό σου έχει την ποιότητα σαν ενός σταθερού τηλ ας πούμε;;

Link to comment
Share on other sites

Από το καλοκαίρι έχει βγει το κινητό και ακόμα η ίδια έκδοση είναι...

 

όχι,δεν έχει αυτή την ποιότητα!Αλλά δεν είναι κάτι το ενοχλητικό,που να με κάνει να δυσφορήσω δηλαδή κατά τις συνομιλίες μου.

Link to comment
Share on other sites

Μολις γραφτηκα στο φορουμ, παροτι το παρακολουθω εδω και δυο χρονια. Ευχαριστω τους παντες εδω μεσα για τις καλες και κακες κριτικες του Ε590, το οποιο αγορασα την Παρασκευη. Οι πρωτες εντυπωσεις μου απο το μηχανημα ειναι αριστες ως τωρα και προσθετω την ταπεινη μου αποψη οτι το σημα του ειναι εξαιρετικο ως τωρα, ιδιο με με εκεινο ολων των αλλων κινητων που ειχα πριν (της ιδιας εταιρειας στην πλειοψηφια τους). Στην πορεια θα φανει αν κανω λαθος και θα τσεκαρω τη μπαταρια του ως πολυ "ελαφρυς" χρηστης.

 

Αντιμετωπιζω, ωστοσο, δυο προβληματα:

 

1. Παροτι αλλαξα τον τονο (ηχο) του πληκτρολογιου αρχικα, απο εκεινη την ωρα ειναι γκριζαρισμενη η επιλογη στο μενου "Ρυθμισεις" -> "Ρυθμισεις ήχου", δηλαδη δεν μου επιτρεπει να αλλαξω απο "ξυλοφωνο" σε "μπιπ" ή σε "αθορυβο" (οπως επιθυμω). Το ιδιο συμβαινει και με τη συντομευση συνθετων ρυθμισεων στο "Ρυθμισεις" -> "Ρυθμισεις τηλεφωνου". Μηπως γνωριζει κανεις για ποιο λογο συμβαινει αυτο και πώς μπορω να λυσω το προβλημα;

 

Μετα το 2ο edit: Μερικες φορες η "ντροπη" ειναι μεγαλη. Εψαχνα δυο μερες και επρεπε να ποσταρω για πρωτη φορα ωστε να βρω τις λυσεις χαχαχα. Δεν πειραζει, τουλαχιστον μπηκα στον κοπο να εγγραφω στο φορουμ ;). Το "προβλημα" ηταν οτι δεν χρησιμοποιω τη κανονικη γραμματοσειρα, αλλα το θεμα με το μολυβι. Εκει δεν σου επιτρεπει να αλλαξεις ουτε τον τονο, ουτε τις συνθετες ρυθμισεις (που ανακαλυψα οτι ειναι η χρησιμοποιηση του joystic προς τα πανω. Τελος καλο, ολα καλα. Ελπιζω να με βοηθησετε με το (μισο) προβλημα που ακολουθε...

 

2. Το Samsung pc studio μου εβγαλε την πιστη. Εκανα μεταφορα της ατζεντας μου απο τη σιμ στον υπολογιστη, διορθωσα ολα τα ονοματα περνωντας ελληνικους χαρακτηρες και... τελος! Η μεταφορα τους απο τον υπολογιστη στη σιμ ηταν αδυνατη, σε αντιθεση με τη μεταφορα τους στην ατζεντα του τηλεφωνου. Ελα, ομως, που θελω να τα εχω στη σιμ!!!! Απ' ο,τι καταλαβα, ειναι δυσλειτουργια/ασυμβατοτητα του προγραμματος και της σιμ. Εκτος απο το "χειροκινητο" περασμα των τηλεφωνων στη σιμ, υπαρχει αλλη ευκολοτερη λυση;

 

Μετα το 1ο edit: Βρηκα μια σχετικα ευκολη λυση, που ειναι η μεταφορα καθε καταχωρησης απο το τηλεφωνο στη σιμ, αλλα δεν το δοκιμαζω ακομα επειδη δεν ξερω αν θα διατηρηθει η αλφαβητικη ταξινομηση οπως συμβαινει τωρα. Επομενως, με ενδιαφερον θα περιμενω να ακουσω/μαθω περισσοτερα απο εσας για το προβλημα μεταφορας των αρχειων απο τον υπολογιστη στην καρτα μου...

 

Σας ευχαριστω και παλι για ολες τις παρατηρησεις που κανατε σχετικα με το τηλ, με βοηθησατε πολυ για να παρω την αποφαση μου. Καλημερα σε ολους.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες!

 

όσον αφορά τη σύνδεση υπολογιστή-κινητού με το PC Studio (σε Windows Vista) δεν τα κατάφερα ποτέ.όλες οι μεταφορές σταματούσαν στο 99%... Για αυτό και περνάω τα πάντα στην κάρτα μνήμης τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό είναι διαθέσιμο σε πλαίσιο και eshop ακόμα?

Γιατί το αφαίρεσαν από τη σελίδα??

 

Αυτες τις μέρες μάλλον θα το αγοράσω, γιατί σε λίγο καιρό ίσως να μην είναι διαθέσιμο πλέον.(μλονο φλας θα ήθελα να έχει,αλλά θα κρατήσω και το Κ800 για τις νυχτερινές εξόδους)...

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

κάποιος να με βοηθήσει πως γίνετε να επιλέξω να δείχνει μόνο τις επαφές από τη συσκευή;
BORN TO BE AEL
Link to comment
Share on other sites

To pc studio αντιγράφει μια χαρά τις επαφές είτε στη μνήμη της sim είτε του κινητού. Εμένα προσωπικά μου έχει λύσει τα χέρια. Επίσης μπορείς πολύ εύκολα να περάσεις τις επαφές και στο outlook και διάφορα άλλα.

Όσον αφορά στο αν μπορείς να βλέπεις μόνο τις επαφές της συσκευής ή μόνο της sim δε γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση προς τους κατόχους.Έχετε δοκιμάσει να στείλετε φωτογραφίες από άλλα κινητά, στα 3megapixel? Πχ Κ800,Ν73 κτλ..Τις ανοίγει/εμαφανίζει στην οθόνη? Γιατί ένα samsung E900 που είχα εμφάνιζε ένα ερωτηματικό στην οθόνη στις πολύ μεγάλες φωτογραφίες.

 

Επίσης, ακόμα και στην περιπτωση που βγάζει ερωτηματικό, αν το συνδέσω σε υπολογιστή θα τις "δει/ανοίξει" ο υπολογιστής αυτές τις φωτογραφίες?

 

Ελπίζω να έχει μείνει απόθεμα σε κανά πλαίσιο για να το πάρω το κινητό.

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Αν σου στείλουν φωτο μεγαλύτερη από 3mpixel απλά δεν θα στην ανοίξει και θα εμφανίσει ένα ερωτηματικό.

Αν την περάσεις στον υπολογιστή θα στην ανοίξει :)

Link to comment
Share on other sites

Αν σου στείλουν φωτο μεγαλύτερη από 3mpixel απλά δεν θα στην ανοίξει και θα εμφανίσει ένα ερωτηματικό.

Αν την περάσεις στον υπολογιστή θα στην ανοίξει :)

 

oraia euxaristo gia apanthsh...auto me endiaferei, o upologisths na tis anoigei...den me noiazei pou tha bgazei erothmatiko sthn othoni kinitou.

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση:

Το κινητάκι παίζει mp4 ανάλυσης 320χ240 και 352χ288;

 

edit

Προφανώς αναπαράγει αφού μπορεί να τραβήξει cif και qvga video...!:p

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

έχω ένα προβληματάκι.Όταν συνδέω το τηλέφωνο με το samsung pcstudio σε λειτουργία modem μου βγάζει σφάλμα σύνδεσης τηλεφώνου.Με άλλους mobile managers δεν το κάνει.

καμιά ιδέα??????

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγω εχω το 590 και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος... Αυτο που θελω απο ενα κινητο ειναι να ειναι ελαφρυ, μικρο, κομψο χωρις πορτακια και παραθυρα, να χωραει στην τσεπη και να εχει ΜP3 και ραδιοφωνο... Ολα αυτα τα εχει το 590 χωρις να χρειαζεται να δωσεις μια περιουσια για κινητο που θα χει πανω φιρμες Gucci και Αrmani... Και βασικο δεν ειναι παντοφλα οπως τα περισσοτερα Εricsson (κακια...) :p
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-E590

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...