Jump to content

Samsung SGH-E590


Cavaradossi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ωραίος αλλά δεν έχει και τίποτα που να μπορούμε να βάλουμε στο κινητό ! :( (εκτός αν αγοράσουμε το ResMan 5.6 pro που είναι και στα ρώσικα...)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 514
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γνωρίζει κανείς πως μπορούν να γίνει εγκατάσταση σε παιχνίδια και εφαρμογές στο Samsung E-590;

μονο μεσω wap .-

 

Link to comment
Share on other sites

μονο μεσω wap .-

 

 

Γνωρίζεις κανείς κάποιο wap site το οποίο έχει παιχνίδια και εφαρμογές για το SAMSUNG E-590;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχω κοιτάξει,όχι επειδή η ανάλυση της οθόνης είναι 220χ220..................Συνήθως έχουν για 176χ220,240χ320,320χ240 κτλ

 

 

ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΝ LINE όπως στα SE και τα ΝΟΚΙΑ?

όχι..

Link to comment
Share on other sites

To βρήκα σε ένα μαγαζί από το skroutz.gr με 149 E.Το μαγαζί λέγεται κολομβούνης http://www.kolomvounis.gr.

 

 

Ξέρει κανένας αν το μαγαζί είναι αξιόπιστο;Προβληματίζομαι γιατί έχει μεγάλη διαφορά τιμής από τα υπόλοιπα και το μαγαζί δεν το ξέρω καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

To βρήκα σε ένα μαγαζί από το skroutz.gr με 149 E.Το μαγαζί λέγεται κολομβούνης http://www.kolomvounis.gr.

 

 

Ξέρει κανένας αν το μαγαζί είναι αξιόπιστο;Προβληματίζομαι γιατί έχει μεγάλη διαφορά τιμής από τα υπόλοιπα και το μαγαζί δεν το ξέρω καθόλου.

Αν είναι ο γνωστός Κολομβούνης (έχει μαγαζί χρονια στο Ελληνικό και σε πολλά άλλα μέρη)

κανένα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι ο γνωστός Κολομβούνης (έχει μαγαζί χρονια στο Ελληνικό και σε πολλά άλλα μέρη)

κανένα πρόβλημα

 

nai o exei tria magazia to 1 sto elliniko

Link to comment
Share on other sites

Απορία...αν βρω κανένα converter από avi σε 3gp λέτε να μπορεί να παίξει ολόκληρη ταινία το κινητό?Θα το δοκιμάσω....

Αν χωράει γιατί να μην παίξει;;

Link to comment
Share on other sites

Πήρα πρόσφατα το κινητό, και έχω μερικές απορίες:

 

-Υπάρχει καμιά μεγαλύτερη μπαταρία, γιατί η αυτονομία του μου φαίνεται πάρα πολύ μικρή.

 

-Χρησιμοποιώ bluetooth headset, και όταν, έστω και στιγμιαία, χάνω τη σύνδεση μεταξύ τους επειδή απομακρύνομαι, όταν ξαναπλησιάζω, αν και δείχνει συνδεδεμένο, η φωνή δεν πάει στο handsfree, πρέπει να κάνω αποσύνδεση-σύνδεση. Καμιά λύση για αυτό;

 

-Το handsfree είναι στερεοφωνικό A2DP, ήχο ακούω κανονικά στα Mp3, αλλά στα βίντεο δεν τον στέλνει, δεν βρίσκω καμία επιλογή.

 

-Τέλος, αν παίζει καμία πατέντα με το ράδιο, να μην χρειάζεται να έχω συνδεδεμένο όλο το χταπόδι το handsfree που έχει η συσκευασία....μήπως κάνα φτηνό "μαϊμού" handsfree και να το κόψω κοντό;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν μου αρέσει στο κινητό αυτό,είναι ότι για τη samsung δεν υπάρχει.Πας στο site της,έχει για όλα τα μοντέλα πληροφορίες και software και 1002,και το Ε590 δεν υπάρχει καν σαν επιλογή.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν μου αρέσει στο κινητό αυτό,είναι ότι για τη samsung δεν υπάρχει.Πας στο site της,έχει για όλα τα μοντέλα πληροφορίες και software και 1002,και το Ε590 δεν υπάρχει καν σαν επιλογή.

 

 

΄Όντως, και εγώ στη σελίδα δεν είχα βρει πληροφορίες.

Τέλος πάντων , φίλε bomber21 τηελο να ροτισο κατι.Το κινητό αυτό στην κάμερα, έχει επιλογή φωτογράφησης "κείμενο" όπως το Κ800, που βγάζει πολύ καλό αποτέλεσμα? Επειδή χρησιμοποιώ συχνά την συγκεκριμένη επιλογή,(αποτελέσματα εξετάσεων στη σχολή, ύλες από πίνακες ανακοινώσεων κτλ..) θα με ενδιέφερε να το έχει.

 

Σύντομα λέω να αγοράσω το συγκεκριιμένο κινητό.Α, και κάτι άλλο, ήχο και δόνηση μαζί παίρνει? Τουλάχιστον στις κλήσεις?

Γενικά οι κάτοχοι ευχαριστημένοι?Θα το ξανααγόραζαν αν δεν το είχαν??

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

΄Όντως, και εγώ στη σελίδα δεν είχα βρει πληροφορίες.

Τέλος πάντων , φίλε bomber21 τηελο να ροτισο κατι.Το κινητό αυτό στην κάμερα, έχει επιλογή φωτογράφησης "κείμενο" όπως το Κ800, που βγάζει πολύ καλό αποτέλεσμα? Επειδή χρησιμοποιώ συχνά την συγκεκριμένη επιλογή,(αποτελέσματα εξετάσεων στη σχολή, ύλες από πίνακες ανακοινώσεων κτλ..) θα με ενδιέφερε να το έχει.

 

Σύντομα λέω να αγοράσω το συγκεκριιμένο κινητό.Α, και κάτι άλλο, ήχο και δόνηση μαζί παίρνει? Τουλάχιστον στις κλήσεις?

Γενικά οι κάτοχοι ευχαριστημένοι?Θα το ξανααγόραζαν αν δεν το είχαν??

ήχο και δόνηση έχει μαζί έχει.

Είμαι πολύ ευχαριστημένος.Θεωρώ ότι είναι μια από τις καλύτερες αγορές μου.Και πόσο έδωσα;;199 ευρώ!Εξαιρετικά βολικό,εξαιρετικά μικρό,εξαιρετικά ελαφρύ,βολικά κουμπιά,καλή κάμερα/βίντεο όταν έχει φως,μεγάλη μνήμη+κάρτα μνήμης.

Να σκεφτείς έβαλα στο συρτάρι το Motorola RAZR V3xx που κοστίζει 340 ευρώ για το E590.

 

Όσο για το ''κείμενο'',αν καταλαβαίνω καλά,εννοείς να βγάζει φωτογραφίες πολύ κοντινά αντικείμενα.Αν εννοείς αυτό,ναι γίνεται (macro mode).Δες εδώ τέτοια φωτό.

Link to comment
Share on other sites

ήχο και δόνηση έχει μαζί έχει.

Είμαι πολύ ευχαριστημένος.Θεωρώ ότι είναι μια από τις καλύτερες αγορές μου.Και πόσο έδωσα;;199 ευρώ!Εξαιρετικά βολικό,εξαιρετικά μικρό,εξαιρετικά ελαφρύ,βολικά κουμπιά,καλή κάμερα/βίντεο όταν έχει φως,μεγάλη μνήμη+κάρτα μνήμης.

Να σκεφτείς έβαλα στο συρτάρι το Motorola RAZR V3xx που κοστίζει 340 ευρώ για το E590.

 

Όσο για το ''κείμενο'',αν καταλαβαίνω καλά,εννοείς να βγάζει φωτογραφίες πολύ κοντινά αντικείμενα.Αν εννοείς αυτό,ναι γίνεται (macro mode).Δες εδώ τέτοια φωτό.

 

 

OK .Και εμένα μου αρέσει το κινητάκι, εννοούσα αν έχεις δοκιμάσει επιτυχώς να βγάλεις φωτογραφία μια σελίδα βιβλιου και να την περάσεις στον υπολογιστή. Φαίνεται καλή?

Και εγώ θα το πάρω μετα την εξεταστική, ανάλογα τα κέφια δώρο στον εαυτό μου.(δεν μπορώ να περιμένω και άλλο να πέσει η τιμή του από τα 183 ευρώ)...

πράγμα που κάποια στιγμή θα γίνει....

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

OK .Και εμένα μου αρέσει το κινητάκι, εννοούσα αν έχεις δοκιμάσει επιτυχώς να βγάλεις φωτογραφία μια σελίδα βιβλιου και να την περάσεις στον υπολογιστή. Φαίνεται καλή?

Και εγώ θα το πάρω μετα την εξεταστική, ανάλογα τα κέφια δώρο στον εαυτό μου.(δεν μπορώ να περιμένω και άλλο να πέσει η τιμή του από τα 183 ευρώ)...

πράγμα που κάποια στιγμή θα γίνει....

 

Αν είδες ένας φίλος παραπάνω ανέφερε οτί το βρήκε στη τιμή των 149€

 

Αρχικό Μήνυμα από ga2618

To βρήκα σε ένα μαγαζί από το skroutz.gr με 149 E.Το μαγαζί λέγεται κολομβούνης http://www.kolomvounis.gr.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

OK .Και εμένα μου αρέσει το κινητάκι, εννοούσα αν έχεις δοκιμάσει επιτυχώς να βγάλεις φωτογραφία μια σελίδα βιβλιου και να την περάσεις στον υπολογιστή. Φαίνεται καλή?

Και εγώ θα το πάρω μετα την εξεταστική, ανάλογα τα κέφια δώρο στον εαυτό μου.(δεν μπορώ να περιμένω και άλλο να πέσει η τιμή του από τα 183 ευρώ)...

πράγμα που κάποια στιγμή θα γίνει....

παρτο και μη το σκεφτεσαι!

αυτη τη στιγμη δεν υπαρχει πιο πληρες και ευχρηστο κινητο σε αυτη την τιμη! :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πήρα πρόσφατα το κινητό, και έχω μερικές απορίες:

 

-Υπάρχει καμιά μεγαλύτερη μπαταρία, γιατί η αυτονομία του μου φαίνεται πάρα πολύ μικρή.

 

-Χρησιμοποιώ bluetooth headset, και όταν, έστω και στιγμιαία, χάνω τη σύνδεση μεταξύ τους επειδή απομακρύνομαι, όταν ξαναπλησιάζω, αν και δείχνει συνδεδεμένο, η φωνή δεν πάει στο handsfree, πρέπει να κάνω αποσύνδεση-σύνδεση. Καμιά λύση για αυτό;

 

-Το handsfree είναι στερεοφωνικό A2DP, ήχο ακούω κανονικά στα Mp3, αλλά στα βίντεο δεν τον στέλνει, δεν βρίσκω καμία επιλογή.

 

-Τέλος, αν παίζει καμία πατέντα με το ράδιο, να μην χρειάζεται να έχω συνδεδεμένο όλο το χταπόδι το handsfree που έχει η συσκευασία....μήπως κάνα φτηνό "μαϊμού" handsfree και να το κόψω κοντό;

 

Όσοι θέλουν πιο μεγάλη μπαταρία ας ρίξουν μια ματιά εδώ

http://cgi.ebay.de/Akku-f-Samsung-SG...QQcmdZViewItem

 

1200mAh ενώ η κανονική είναι 800mAh

24 μήνες εγγύηση και κόστος 10,8€ (μπαταρία και έξοδα αποστολής)

Link to comment
Share on other sites

Αν είδες ένας φίλος παραπάνω ανέφερε οτί το βρήκε στη τιμή των 149€

 

Αρχικό Μήνυμα από ga2618

To βρήκα σε ένα μαγαζί από το skroutz.gr με 149 E.Το μαγαζί λέγεται κολομβούνης http://www.kolomvounis.gr.

 

To είδα, απλά είμαι εκτός αθηνών (Πατρα) και δεν ξέρω αν το μαγαζί αυτό καλύπτει τα μεταφορικά.........(μόλις είδα ότι απλά χρεώνει 5,5 ευρώ μεταφορικά...καλή ευκαιρία λοιπόν στα 154,5 ευρώ......).

 

αν το πάρω ,από Κολομβουνη θα το πάρω.

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

To site του σχεδιαστή του κινητού μας! :ρ

 

http://www.jaspermorrison.com/

 

Από ότι φαίνεται είναι γνωστός σχεδιαστής.Έχει σχεδιάσει από νιπτήρες μέχρι στάσεις λεωφορείων. :p

Link to comment
Share on other sites

To είδα, απλά είμαι εκτός αθηνών (Πατρα) και δεν ξέρω αν το μαγαζί αυτό καλύπτει τα μεταφορικά.........(μόλις είδα ότι απλά χρεώνει 5,5 ευρώ μεταφορικά...καλή ευκαιρία λοιπόν στα 154,5 ευρώ......).

 

αν το πάρω ,από Κολομβουνη θα το πάρω.

 

molis to xtipisa apo to kolombouni opos anafera 149 e,mono pou piga apo to magazi kai den plirosa profanos metaforika pou tha pliroseis esi.

 

off topic:spoudazeis patra?prin ena mina orkistika kai tin egateleipsa.nolstagia.....

Link to comment
Share on other sites

molis to xtipisa apo to kolombouni opos anafera 149 e,mono pou piga apo to magazi kai den plirosa profanos metaforika pou tha pliroseis esi.

 

off topic:spoudazeis patra?prin ena mina orkistika kai tin egateleipsa.nolstagia.....

 

Ok thanks.Και εγώ από αυτό το μαγαζί θα το πάρω, σε κανά μήνα.Ναι Πάτρα σπουδάζω,μηχανικός Η/Υ(δεν είμαι από Πάτρα..)Εγώ σε καανά 2 χρονάκια θα την εγκαταλείψω,,,,

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Όσοι θέλουν πιο μεγάλη μπαταρία ας ρίξουν μια ματιά εδώ

http://cgi.ebay.de/Akku-f-Samsung-SG...QQcmdZViewItem

 

1200mAh ενώ η κανονική είναι 800mAh

24 μήνες εγγύηση και κόστος 10,8€ (μπαταρία και έξοδα αποστολής)

 

To link που έδωσες δε βγάζει καμία μπαταρία άσε που είναι και στα Γερμανικά.....:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βάλτε στο ψαχτήρι του ebay.de "akku Samsung E590". Δυστυχώς είναι το ebay στα Γερμανικά. Αλλά οι Γερμανοί είναι πολύ μπροστά όσον αφορά τα κινητά Samsung.

Αν ψάξετε με σκέτο Samsung E590 βγάζει και κάτι μικρές θήκες (δερμάτινες και άλλες). Αν θυμάμαι καλά ρώταγε ένας φίλος πιο πριν.

 

Να ρωτήσω και κάτι άλλο; Γιατί το topic μας μεταφέρθηκε; Τι σημαίνει επισημασμένο;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι άλλο; Γιατί το topic μας μεταφέρθηκε; Τι σημαίνει επισημασμένο;

ειδαν οι moderators οτι εχει κινηση το θεμα και το καναν επισημασμενο :lol:

δεν ειναι κακο, καλο ειναι!

θα το βρισκεις και πιο ευκολα γιατι θα ειναι παντα αναμεσα στα πρωτα θεματα :p

 

Link to comment
Share on other sites

Επισημασμένο! :clap::clap::clap:

 

Το πήρε κανείς πολύ πρόσφατα το κινητό;Ακόμα την ίδια έκδοση λογισμικού έχει; E590BDGF3?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-E590

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...