Jump to content

Τηλεφωνία και internet εναλλακτικών: Ποιόν πάροχο;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με συγχωρήτε αλλά που βρίσκετε το παράλογο;

Στο ότι τα ζητάνε με την εγγραφή κι όχι το Πάσχα του 2006 με 48 άτοκες;

Mi A3 με EvolutionX 7.5

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρήτε αλλά που βρίσκετε το παράλογο;

Στο ότι τα ζητάνε με την εγγραφή κι όχι το Πάσχα του 2006 με 48 άτοκες;

 

Βασικά εγώ προσωπικά κάνω πλάκα. Αλλά από την άλλη όταν έχω εταιρείες που έχουν δωρεάν όλα ή τα περισσότερα γιατί να πληρώνω;

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως αναφερόμαστε στο παράλογο του να πληρώνεις απλά για υπηρεσίες κλήσεων (με τετραψήφιο κωδικό) χωρίς να σου προσφέρονται ολοκληρωμένες υπηρεσίες (πλήρης τηλεφωνική γραμμή). :wacko:

 

Επίσης, θα αναφερθώ στην vivodi και στην τακτική που συνηθίζει να ακολουθεί σε αυτό το θέμα:

Aν σε καλέσει η εταιρία μέσω υπαλλήλου της που έχει αναλάβει την προσέλκυση πελατών (καλεί κάθε μέρα ένα συγκεκριμένο αριθμό υποψήφιων πελάτων, συνήθως τυχαία επιλεγμένων), για να εγγραφείς στην εταιρία με χρήση αυτόματης προεπιλογής φορέα (και εν όψει της προσφοράς των 500 λεπτών μηνιαίως), σε πληροφορεί ότι θα πληρώσεις 8 ευρώ - αν θυμάμαι καλά - στο courier. :mad:

Αν όμως τους τηλεφωνήσεις από μόνος σου στο τηλ.κέντρο και ζητήσεις να εγγραφείς δεν σε χρεώνουν τίποτα!!! :!:

 

Δεν γνωρίζω αν στην περίπτωση της Teledome συμβαίνει κάτι ανάλογο, αλλά δεν είναι έντιμο και δίκαιο να πληρώνουν οι πελάτες αυτό το κόστος ενεργοποίησης... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Παρ`οτι εχω διαβασει ολες τις σελιδες του topic δεν εχω βγαλει συμπερασμα ποια με συμφερει (τα τηλ. μου ειναι 45%αστικα, 45%υπεραστικα, 10%κινητα)για να κανω προεπιλογη. Περιμενω τη βοηθεια σας
Link to comment
Share on other sites

Παρ`οτι εχω διαβασει ολες τις σελιδες του topic δεν εχω βγαλει συμπερασμα ποια με συμφερει (τα τηλ. μου ειναι 45%αστικα, 45%υπεραστικα, 10%κινητα)για να κανω προεπιλογη. Περιμενω τη βοηθεια σας

 

 

Ποσες ωρες υπεραστικα μιλας το μηνα?

Link to comment
Share on other sites

Καλήμέρα. Θα ήθελα τα "φώτα" σας στο συγκεκριμένο θέμα. Να τονίσω ότι εκτός από το internet όλες σχεδόν οι κλήσεις 95% είναι αστικές. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι η αξιοπιστία από όλες τις πλευρές. Αν κάνω προεπιλογή φορέα θα μπορώ να μπαίνω στο internet μέσω ΟΤΕ έτσι έχω isdn και μπαίνω με acn; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλήμέρα. Θα ήθελα τα "φώτα" σας στο συγκεκριμένο θέμα. Να τονίσω ότι εκτός από το internet όλες σχεδόν οι κλήσεις 95% είναι αστικές. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι η αξιοπιστία από όλες τις πλευρές. Αν κάνω προεπιλογή φορέα θα μπορώ να μπαίνω στο internet μέσω ΟΤΕ έτσι έχω isdn και μπαίνω με acn; Ευχαριστώ.

 

 

Κατα τη γνωμη μου δεν εχει νοημα να επιλεξεις εναλλακτικο καθως η συντριπτικη πλειοψηφια των κλησεων σου ειναι αστικες. Μεινε στον ΟΤΕ και βαλε οτεπιλογες+οτεπιλογες δωρεαν χρονο ομιλιας.

Link to comment
Share on other sites

Κατα τη γνωμη μου δεν εχει νοημα να επιλεξεις εναλλακτικο καθως η συντριπτικη πλειοψηφια των κλησεων σου ειναι αστικες. Μεινε στον ΟΤΕ και βαλε οτεπιλογες+οτεπιλογες δωρεαν χρονο ομιλιας.
Ναι αλλά πχ η tellas έχει το 50% πχ που ίσως με συμφέρει ;) Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν βάλω προεπιλογή tellas θα δουλεύει κανονικά το isdn και θα μπαίνω στο ιντερνετ μέσω οτε;
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά πχ η tellas έχει το 50% πχ που ίσως με συμφέρει ;) Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν βάλω προεπιλογή tellas θα δουλεύει κανονικά το isdn και θα μπαίνω στο ιντερνετ μέσω οτε;

 

Ναι οι κλησεις προς ΕΠΑΚ παντα δρομολογουνται μεσω ΟΤΕ και ας εχεις προεπιλογη. Το 50% σε συμφερει αν μιλας πολυ ωρα και ο μηνιαιος λογαριασμος σου ειναι αρκετα ψηλος.

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά της τελλας στο 50 % λήγει στις 31/1. Οπότε δεν προλαβαίνεις.

Για το κανονικό 50% που σε συμφέρει αν οι αστικές κλήσεις κατά μέσο όσο είναι πάνω από 4 λεπτά ανά κλήση, δε χρειάζεται να βάλεις προεπιλογή.

 

Αν βάλεις, οι κλήσεις προς ΕΠΑΚ θα δρομολογούνται κανονικά μέσω ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Εγω σημερα πηρα και ζητησα να γραφτω με teledome στο 4 you.

0.099 ευρω ανα κλιση ανεξαρτητα απο χρονο ομιλιας...Και για αστικα και για υπεραστικα. :D :D :D

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Ακούσατε το καινούργιο πρόγραμμα της Tellas το Tellas Polis 300;;

Είναι καλό;; Ή μήπως είναι προτιμότερος ο ΟΤΕ με οτεπιλογές για τις 5 ώρες δωρεάν;;

Έχω μπερδευτεί πάρα πολύ με όλες αυτές τις προσφορές...

Θα μπορούσατε μήπως να με βοηθήσετε όσοι ξέρετε περισσότερα;

Κάνω αρκετές αστικές κλήσεις... Ίσως το 98%... Τι με συμφέρει;;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!

ΧΧΧ:)

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Ακούσατε το καινούργιο πρόγραμμα της Tellas το Tellas Polis 300;;

Είναι καλό;; Ή μήπως είναι προτιμότερος ο ΟΤΕ με οτεπιλογές για τις 5 ώρες δωρεάν;;

Έχω μπερδευτεί πάρα πολύ με όλες αυτές τις προσφορές...

Θα μπορούσατε μήπως να με βοηθήσετε όσοι ξέρετε περισσότερα;

Κάνω αρκετές αστικές κλήσεις... Ίσως το 98%... Τι με συμφέρει;;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!

ΧΧΧ:)

 

Αν κάνεις κλήσεις μεγάλης διάρκειας βάλε TelePassport. Που έχει την φθηνότερη ονομαστική τιμή ανα λεπτό.

Αν οι περισσότερες κλήσεις σου είναι μικρότερες απο 2 λεπτά βάλε TeleDome που χρεώνει ανα δευτ μετά το πρώτο λεπτό.

Γενικά πάντως η αστική είναι μία κλήση φθηνή και οι εκπτώσεις που δίνουν όλοι είναι πολύ μικρές. Οπότε μην περιμένεις να δείς μεγάλη διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το teledome 4 you πρόγραμμα 1 ακούγεται πολύ καλό. Με έχει προβληματίσει όμως. Ενώ στο site της αναφέρει κάποιους συνεργάτες στο τμήμα εξυπηρέτησης με λένε ότι δεν έχουν συνεργάτες και για την αίτηση θα πρέπει να πληρώσω 8 ευρώ courier!!! εκτός από τα 8 της ενεργοποίησης. Θέλω να ρωτήσω κάποιον που χρησιμοποιεί/χρησιμοποίησε teledome να μου πει κατά πόσο είναι αξιόπιστη (σε θέματα χρεώσεων αλλά και γενικότερα) και αν προσφέρει καλή ποιότητα υπηρεσιών. Ευχαριστώ :)
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το teledome 4 you πρόγραμμα 1 ακούγεται πολύ καλό. Με έχει προβληματίσει όμως. Ενώ στο site της αναφέρει κάποιους συνεργάτες στο τμήμα εξυπηρέτησης με λένε ότι δεν έχουν συνεργάτες και για την αίτηση θα πρέπει να πληρώσω 8 ευρώ courier!!! εκτός από τα 8 της ενεργοποίησης. Θέλω να ρωτήσω κάποιον που χρησιμοποιεί/χρησιμοποίησε teledome να μου πει κατά πόσο είναι αξιόπιστη (σε θέματα χρεώσεων αλλά και γενικότερα) και αν προσφέρει καλή ποιότητα υπηρεσιών. Ευχαριστώ :)

 

 

Σε μερικες μερες θα μπορω να σου απαντησω...Περιμενω αυριο την courier να μου φερει την αιτηση για το 4 you 1 προγραμμα. :X :X

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σε μερικες μερες θα μπορω να σου απαντησω...Περιμενω αυριο την courier να μου φερει την αιτηση για το 4 you 1 προγραμμα. :X :X
Προφανώς οι κοπέλες στην εξυπηρέτηση πελατών -κλασσικά- δεν ξέρουν τι τους γίνεται :mad: . Υπάρχουν τελικά dealers σε όλη την αττική και είναι αυτοί που αναφέρονται στο site τους. Ποιός ο λόγος να πληρώνουμε courier ;) ; Μάλλον θα βάλω το συγκεκριμένο πρόγραμμα και θα αναφέρω και εγώ εντυπώσεις :)
Link to comment
Share on other sites

egw exw tellas o ote oso fthinoteros kai na ine de me niazei, giati otan ixe to monopolio mas gam.... me tellas den exw kanena problem, kathe dimino 80 euros kala den ine?

Μάλιστα.

Δηλαδή δε σε νοιάζει αν υπάρχουν εταιρίες που είναι πραγματικά φθηνότερες από την Tellas;

 

Δείτε και τις νέες τιμές της Q. Πλέον παίζει να είναι συνολικά φθηνότερη και από την Cosmoline που ήταν η φθηνότερη μέχρι πρόσφατα.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Ακούσατε το καινούργιο πρόγραμμα της Tellas το Tellas Polis 300;;

Είναι καλό;; Ή μήπως είναι προτιμότερος ο ΟΤΕ με οτεπιλογές για τις 5 ώρες δωρεάν;;

Έχω μπερδευτεί πάρα πολύ με όλες αυτές τις προσφορές...

Θα μπορούσατε μήπως να με βοηθήσετε όσοι ξέρετε περισσότερα;

Κάνω αρκετές αστικές κλήσεις... Ίσως το 98%... Τι με συμφέρει;;

 

 

Μην κάνεις οποιαδήποτε κίνηση.

 

Είσαι χαρακτηριστικό παράδειγμα Καταναλωτή Τηλεφωνίας, ο οποίος δεν έχει ανάγκη κανέναν Σοβαρό Εναλλακτικό Πάροχο (οι Σοβαροί σπανίζουν), ή Εναλλακτικό Απατεώνα της Αρπαχτής (οι περισσότεροι του χώρου...μακριά από αυτούς).

 

Τα υπόλοιπα είναι "αμπελοφιλοσοφίες".

 

Η Ελληνική Αγορά γέμισε Περίπτερα, Courier Corners, Pizza Corners και Video Club Corners.

Τώρα αναπτύσσει τη..."ρωμαλέα" οικονομική και τεχνολογική δραστηριότητα των τηλεπικοινωνιών... :whistle:

...ένα μήλο την ημέρα, το γιατρό το κάνει πέρα...

...ένα σκόρδο την ημέρα, τον καθένα κάνει πέρα...

...ένα APPLE μες τη μέρα, κάθε gadget κάνει πέρα...:music:

Link to comment
Share on other sites

paidia thelo voitheia....kano para polles iperastikes kai o ote me armegei kiriolektika...poia etairia lete na protimiso?exo akousei kala logia gia teledome...isxioun???

Q να βάλεις.

Ειδικά αν κάνεις μεγάλες κλήσεις κάνει έκπτωση μετά το 4ο λεπτό.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...