Jump to content

Τηλεφωνία και internet εναλλακτικών: Ποιόν πάροχο;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elteo (28 Μάι. 2004 , 17:33)

 

Αλήθεια μπορείτε να μου πείτε πόσα υποκαταστήματα υπάρχουν από αυτή την "ασπίδα"..?

Στις επαρχιακές πόλεις τι γίνεται..?

Γιατί ελλάδα δεν είναι μόνο Αθήνα...(μένω Ανατολική Αττική..)

 

 

http://www.aspisbank.gr/webapp/Aspis/NewWebSite/gr/content/information/network/networkList.jsp

;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος through (31 Μάι. 2004 , 12:15)

 

Επειδή όλο γκρινιάζεις και δεν κάνεις καθόλου προτάσεις, σε ξανάρωτάω: Πες μας εσύ κάποια καλύτερη τράπεζα για το συγκεκριμένο είδος συναλλαγής που να είναι και με πολλά υποκαταστήματα.

 

Όσον αφορά τα ΕΛΤΑ, το κόστος συναλλαγής το επωμίζεται η Q, ενώ σε τράπεζες με ή χωρίς προμήθεια δεν υπάρχει κόστος για την εκάστοτε εταιρεία. Τι σημαίνει αυτό; Πως η Q μετακυλύει το κόστος μέσω των τιμολογίων της. Αντί να γκρινιάζεις λοιπόν, κάνε τις υπεραστικές σου με την Q και πήγαινε στα ΕΛΤΑ ή στην τελική βγάλε μία χρεωστική ή πιστωτική κάρτα. Ελεύθερη οικονομία υπάρχει. There is no free lunch...

 

 

Πλάκα κάνεις έτσι..?

Αlpha, Εμπορική,Πειραιώς, Eurobank, Εθνική κτλ κτλ..δεν τα ξέρεις..? :blink:

 

Και καλό είναι να γκρινιάζουμε φίλε γιατί με το κεφάλι συνέχεια κάτω δεν βελτιώνεται τίποτα... :rolleyes:

Δικαίωμά μου λοιπόν να γκρινιάζω...εάν δεν θες μην με διαβάζεις σε παρακαλώ.. :mad:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Οπως γνωρίζετε η TelePassport προσφέρει πληρωμή λογαριασμού μέσω αυτών των τραπεζών. Δεν φταίει η TelePassport που οι τράπεζες ζητάνε προμήθεια.

Παρ'ολα αυτά δεν μπορώ να καταλάβω την λογική μερικών. Οπως το θέτουμε μάλλον θα πρέπει να μας ζητήσει και συγγνώμη που ξεκίνησε και την πληρωμή μέσω της Aspis bank

 

και στην τελική νομίζω οτι είναι η εταιρία που προσφέρει τους περισσότερους τρόπους πληρωμής του λογαριασμού.

 

-Τράπεζα (Πειραιώς και Αγροτική με 0,50 ευρώ προμήθεια)

-Αμεση εξόφληση μέσω του λογαριασμού

-Πιστωτική

-Πιστωτική ABG TelePassport visa

-Στα γραφεία της που συνεχώς αυξάνονται

-Πληρωμή στα ΑΤΜ της Αγροτικής (Δωρεάν)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος telePS ( 1 Ιούν. 2004 , 00:58)

.

 

-Τράπεζα (Πειραιώς και Αγροτική με 0,50 ευρώ προμήθεια)

-Αμεση εξόφληση μέσω του λογαριασμού

-Πιστωτική

-Πιστωτική ABG TelePassport visa

-Στα γραφεία της που συνεχώς αυξάνονται

-Πληρωμή στα ΑΤΜ της Αγροτικής (Δωρεάν)

 

 

 

Μεγαλη διαφορα το ενα με το αλλο ε? :rolleyes:

 

Η Τελλας δινει τη δυνατοτητα να εξοφλεις το λογαριασμο σου με τους παρακατω τροπους :

 

Στα ΕΛΤΑ ΧΩΡΙΣ προμηθεια

Πιστωτικη

Στα καταστηματα Γερμανος ΧΩΡΙΣ προμηθεια.

Με αυτοματη χρεωση του τραπεζικου λογαριασμου σε Eurobank και ALPHA BANK, XΩΡΙΣ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ.

 

 

 

και στην τελική νομίζω οτι είναι η εταιρία που προσφέρει τους περισσότερους τρόπους πληρωμής του λογαριασμού.

 

Ε δε νομιζω...συμφωνα με τα παραπανω παντα!Τωρα αν συγκρινεις τα υποκαταστηματα της TP(που δεν εχω δει ποτε),με αυτα του Γερμανου... :worry: ναι η Telepassport προσφερει παραπανω τροπους πληρωμης.

Link to comment
Share on other sites

Το κακό με την Telepassport είναι ότι μόνο στην Aspis Bank και στα ΑΤΜ της Αγροτικής είναι δωρεάν η εξόφληση, ενώ άλλες εταιρίες (βλ. Q, Τellas) έχουν δώσει μεγαλύτερη σημασία στο θέμα.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια τι κανετε ετσι. Εδω μεχρι και αποφαση δικαστηριου δικαιωνει εμας τους πολιτες και καταδικαζει τις τραπεζες για τις μικρο-προμηθειες που παιρνουν απο τις συναλλαγες...αλλα δεν μπορουν να κανουν τιποτα. :mad:

Βεβαια δινω δικιο σε μερικους..γιατι θα μπορουσαν οι εταιρειες να συμφωνησουν με τις τραπεζες να μη πληρωνουν οι πελατες τους!

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος telePS ( 1 Ιούν. 2004 , 00:58)

 

Δεν φταίει η TelePassport που οι τράπεζες ζητάνε προμήθεια.

 

Σε άλλες όπως η Q και η tellas γιατί δεν παίρνουν άραγε.. :whistle:

 

Παρ'ολα αυτά δεν μπορώ να καταλάβω την λογική μερικών. Οπως το θέτουμε μάλλον θα πρέπει να μας ζητήσει και συγγνώμη που ξεκίνησε και την πληρωμή μέσω της Aspis bank

 

Nαι να πανηγυρίσουμε που έκανε συμφωνία με μία σχετικά μικρή τράπεζα με λίγα υποκαταστήματα...τι λες μωρέ.. :wacko:

 

και στην τελική νομίζω οτι είναι η εταιρία που προσφέρει τους περισσότερους τρόπους πληρωμής του λογαριασμού.

 

-Τράπεζα (Πειραιώς και Αγροτική με 0,50 ευρώ προμήθεια)

-Αμεση εξόφληση μέσω του λογαριασμού

-Πιστωτική

-Πιστωτική ABG TelePassport visa

-Στα γραφεία της που συνεχώς αυξάνονται

-Πληρωμή στα ΑΤΜ της Αγροτικής (Δωρεάν)

 

O ΝRG απλά με κάλυψε...γιατί δεν τρώω κουτόχορτο ούτε είμαι οπαδοποιημένος σε μία από αυτές...το συμφέρον μου κοιτώ..και θα "γκρινιάζω κύριοι όταν οι λύσεις που μου προσφέρουν είναι "για τα μάτια του κόσμου"..

 

Η Τελλας δινει τη δυνατοτητα να εξοφλεις το λογαριασμο σου με τους παρακατω τροπους :

 

Στα ΕΛΤΑ ΧΩΡΙΣ προμηθεια

Πιστωτικη

Στα καταστηματα Γερμανος ΧΩΡΙΣ προμηθεια .

Με αυτοματη χρεωση του τραπεζικου λογαριασμου σε Eurobank και ALPHA BANK, XΩΡΙΣ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ.

 

Και κάτι άλλο ...μην θεωρούν τίποτα δεδομένο πλέον οι εναλλακτικοί...ΟΤΕ μονοπώλιο δεν θα ξανα-υπάρξει...για υτό ας προσέχουν λίγο παραπάνω τον πελάτη γιατί υπάρχουν πολλές πορτοκαλιές στο "χωράφι"

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nrg ( 1 Ιούν. 2004 , 02:02)

 

Μεγαλη διαφορα το ενα με το αλλο ε? :rolleyes:

 

 

H διαφορά είναι πως με την AGB visa εχεις επιπλέον έκπτωση 3% - 7%

 

Πάντως έχετε δίκιο πως η Tellas π.χ έχει κι αυτή πολλούς τρόπους για εξόφληση λογαριασμού και πολλοί είναι δωρεάν.

Αυτό όμως σαν πελάτη δεν θα με έπειθε να βάλω Tellas.

Η λογική του εναλλακτικού φορέα είναι να μειώσεις τον λογαριασμό σου. Αν είναι να βάλω Tellas και να πληρώνω μέχρι και τα 2πλα απο τον ΟΤΕ στα κινητα (λογω ελάχιστης χρέωσης), μόνο και μόνο επειδή θα μπορώ να εξοφλώ τον λογαριασμό μου χωρίς να τρέχω απο δω και απο κεί τότε... :wacko:

 

Οσο για την Q. Εκεί πάω πάσσο! :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος through ( 1 Ιούν. 2004 , 14:12)

 

Μάθε να διαβάζεις ελληνικά. Ποια τράπεζα με μεγαλύτερο δίκτυο προσφέρει δωρεάν συναλλαγές στους πελάτες της;

 

Γνωρίζω ελληνικά..εσύ πρέπει να γίνεσαι πιο σαφής..γιατί δεν είμαι μέσα στο μυαλό σου για να καταλάβω..

 

Καλό είναι να γκρινιάζεις, όταν βλέπεις πως μπορεί να κάνει κάτι κάποια εταιρεία και δεν το κάνει. Είπαμε, πως το να επωμίζεται η Χ εταιρεία το κόστος, σημαίνει αυτόματα αυξημένα τιμολόγια. Δες την Tellas για παράδειγμα, γιατί δεν νομίζω να πιστεύεις πως ο Γερμανός κάνει ότι κάνει για την ψυχή της μάνας του... Όλα αυτά αποτελούν κόστος για την εταιρεία, και μία σωστή κίνηση είναι η λύση τραπεζών που δεν χρεώνουν ούτε πελάτη, ούτε εταιρεία.

 

Yπάρχει και η Q ξέρεις τόση ώρα που μιλάμε παραπάνω..

 

Και για ακόμα μία φορά τονίζω, πως υπάρχουν και οι πιστωτικές / χρεωστικές κάρτες.

 

Δεν έχω και ούτε θέλω να αποκτήσω..δεν είμαι κορόιδο να πληρώνω τέτοιο επιτόκιο..

 

Για τις χρεώσεις των τραπεζών λοιπόν, αντί να την πέφτεις στις εταιρείες,

 

Aδόκιμος όρος ...απαιτώ να τον πάρεις πίσω :mad: :mad: :mad:

 

Η τράπεζα κλέβει, όχι ο εναλλακτικός...

 

Eίπε κανείς εδώ το αντίθετο..?

Εάν όμως τόσο μεγάλες εταιρείες δεν μπορουν να επιβάλλουν μία ρύθμιση υπέρ των πελατών τους πως περιμένεις εσύ οι ιδιώτες να αντιμετωπιστούν..?

Οι εταιρείες δηλ δεν κάνουν κο κο κο..? :whistle:

 

*Σε παρακαλώ να μιλάς καλύτερα διότι δεν με γνωρίζεις και δε σου επιτρέπω να χρησιμοποιείς τέτοιους χαρακτηρισμούς και τέτοιο ύφος...after all συζήτηση κάνουμε ...δεν είμαι οπαδός κανενός ...το ξαναλέω το συμφέρον μου κοιτώ..

 

**Εκανα αίτηση και στην Q1765...για να δούμε.. :whistle:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Οκ ...απλά η Ασπίς παρουσιάστηκε λες και είναι η Εθνική Τράπεζα..

Εντάξει καταλαβαίνω ότι δεν μπορούν να κάνουν τίποτα άλλο...νομίζω όμως είναι ένας μοχλός πίεσης...αν θέλουν και οι εναλλακτικοί!

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι είσαι πελάτης τους με σεβαστές καταθέσεις και σου λένε "πλήρωσε 1,50 ευρώ για κατάθεση σε άλλο λογαριασμό της ίδιας τράπεζας.."

Ημαρτον..

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Στα ΕΛΤΑ ΧΩΡΙΣ προμηθεια

 

...και τα 1.25 Euro της ταχυπληρωμής που πληρώνουμε στο ταμείο τί ειναι δηλαδή;;;;; :eek: Από σήμερα πάντως Tellas τέλος, έκανα αίτηση διακοπής, βαρέθηκα...

 

Από όλες τις εταιρίες που έχω δεί μέχρι σήμερα (ακόμη και ΔΕΚΟ) μόνο ο ΟΤΕ (!!!) έχει τα τέλη πληρωμένα στις ταχυπληρωμές πάντως!!! Κρίμα...

Link to comment
Share on other sites

Πω πω! Γκρίνια! :eek:

Την δικαιολογώ μόνο σε ότι αφορά τις υπηρεσίες που (δεν) σου παρέχουν οι τράπεζες διότι σε ό,τι αφορά τις εταιρείες τηλεπικοινωνιών διαφωνώ.

 

Ο λόγος είναι ότι έχουμε επιλογή, έχουμε και μυαλό να τα βάλουμε όλα στο χαρτί και να δούμε αν οι εκπτώσεις που δίνει μια εταιρεία μας συμφέρουν ακόμη και αν πληρώνουμε την προμήθεια. Έχουμε επιλογή να χρησιμοποιήσουμε πιστώτική ή ακόμη καλύτερα χρεωστική κάρτα και να αποφύγουμε όποια παραπανήσιο χρέος στον λογαριασμό μας (στην πιστωτική όπως πολύ ορθά σημειώθηκε, αν πληρώσεις on time δε δίνεις παραπάνω λεφτά στη τράπεζα)

 

Το θέμα είναι να έχεις επιλογές και να ξέρεις να τις χρησιμοποιείς προς όφελός σου όπως επίσης οι υπηρεσίες που σου παρέχουν να ξέρεις ότι είναι και ποιοτικά καλές (μη περιμένεις το τέλειο, θα αργήσει να ερθει!) αλλά και ασφαλείς.

 

Προσωπικά είμαι με FORTHnet και περιστασιακά χρησιμοποιώ και Lannet (αν και με τους αγαπημένους προορισμούς έχω υπερκαλυφθεί πλέον) και το λογαριασμό τον πληρώνω με Πάγια εντολή, έτσι ούτε προμήθειες πληρώνω άλλα και ούτε αγχώνομαι αν καθυστέρησα την πληρωμή. Νομίζω πως αυτός είναι ένας τρόπος πληρωμής που χρησιμοποιούν, αν όχι όλες, η πλειονότητα των εταιρειών.

Τώρα που μάθαμε να ζητάμε (τρομάρα μας) μήπως είναι ώρα να μάθουμε και να επιλέγουμε... σωστά!? Λέω εγώ!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σημερα ειναι Σαββατο 12/6 μια μερα πριν τις εκλογες λογο εργασιας ειχα

μεγαλο χρονικο διαστημα να ''μπω''στο forum.σημερα διαβασα ολες τις σελιδες μετα την 16η.ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ: ΕΙΜΑΣΤΕ ωραιοι σαν ΕΛΛΗΝΕΣ.

 

ΒΡΕ Αδελφια μη φανατιζεστε μη κανουμε για τους εναλακτικους οπως κανουμε με Ολυμπιακο-Παναθηναικο ή ΠΑΣΟΚ-ΝΔ-ΚΚΕ

 

Εδω προκειτε για τα πορτοφολια μας,ιδιωτικες εταιρίες ειναι δεν ειναι φιλανθρωπικα ιδρυματα. και σαν ιδιωτικες εταιριες εχουνε τον τρόπο τους. Ενας απο αυτους ειναι η ΕΛΑΧΙΣΤΗ ΧΡΕΩΣΗ.

 

κουραστικα λιγο αλλα διαβαστε να δειτε τι ΛΑΓΟ εβγαλα.

 

εγω εχω εταιρια που ΔΕΝ εχει ελαχιστη χρεωση στα κινητα και χρεωνει την κληση 0,199ε τα 60 δευτ.

 

Στον λογαριασμο του ΑΠΡΙΛΙΟΥ ειχα 427 κλησεις προς κινητα.

απο αυτες τις κλησεις 183 εχουν διαρκεια λιγοτερη απο 18 δευτ.με μεσο ορο τα 15δευτ. συνολο δευτερολεπτων 2745

 

36 κλισεις μικροτερες απο 30δευτ. με μ.ο. τα 24δευτ. συνολο 864 δευτερα.

 

και 208 κλησεις πανω απο 30 δευτ. με μ.ο. τα 97 δευτ. συνολο δευτερολεπτων 20176 δευτ.

 

παμε τωρα να δουμε τι με χρεωσε η εταιρια που εχω και η οποια οπως σας ειπα δεν εχει Ε.Χ.

 

για τις 183 κλησεις με χρεωσε 9,10ευρω (2745δευτ χ0,0033166ε το

δευτ.= 9,1ε)

για τις 36 κλησεις με χρεωσε 2,86 ευρω(864 δευτχ0,0033166ε=2,86ε)

 

για τις 208 κλησεις με χρεωσε 66.91ε

(20.176δευτ.χ0,0033166ε=66,91ε)

 

 

ΣΥΝΟΛΟ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΛΗΣΕΙΣ 9,1+2,86+66,91=78,87 ευρω

 

παμε τωρα να δουμε τι θα με χρεωνε η Telrpassport που εχει καλυτερη τιμη απο τον δικο μου παροχο 0,190ε στα 60δευτ. αλλα EXEI ελαχιστη χρεωση στα κινητα τα 30 δευτερολεπτα .

 

τις 219 κλησεις (183+36=219)που ειναι μικροτερες απο 30δευτ αντι για 3609δευτ.που χρεωθηκα η Telepassport θα με χρεωνε 6570δευτ.

(219κλ.χ30δευτ. ΕΧ=6570δευτ.)

 

219 κλησεις χ 0,095 που ειναι η Ελ. χρεωση =20,80ε

 

τισ 208 κλησεις ή 20176 δευτ. χ0,00316666ε =63.89ε

 

 

ΣΥΝΟΛΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΑ ΣΤΗΝ TELEPASSPORT 84,69E

 

ΔΗΛΑΔΗ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΑ ΣΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΩΝ ΚΛΗΣΕΩΝ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΠΡΟΣ ΚΙΝΗΤΑ 5,89 ΕΥΡΩ ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΑ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ Η TLP ΕΧΕΙ ΦΘΗΝΟΤΕΡΗ ΤΙΜΗ.

 

 

παμε τωρα στην FORTHNET voIP Telephony που εχει τιμη 0,189ευρω στα 60δευτ. αλλα εχει Ελαχιστη Χρεωση 60 δευτ.

 

τις 219 κλησεις θα τις πληρωνα 41,39ευρω αφου η Ε.Χ. ειναι 60 δευτ.

αρα 219χ0,189=41,39ε

τις 208 κλησεις ή 20.176 δευτ. θα τα πληρωνα 63,55ευρω

( 20.176χ0,00315=63,55)

 

ΣΥΝΟΛΟ 41,39+63,55=104,94ευρω

ΔΗΛΑΔΗ ΕΔΩ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΑ 26,07ευρω παραπανω παρολο που η τιμη της FORT.ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΦΘΗΝΟΤΕΡΗ.

 

 

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ

 

1)Οταν εχει καποιος κλησεις με μικροτερη διαρκεια απο την Ελαχιστη

Χρεωση, πληρωνει αυτες τις κλησεις ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ!!!!!!!!

 

και ολοι εχουμε τετοιες κλησεις για να το καταλαβετε δειτε στον αναλυτικο λογαριασμο που σας στελνει η καθε εταιρια την διαρκεια των κλησεων σας.

 

2) Ο τιμοκαταλογος που μας δειχνει η καθε εταιρια και εχει Ε.Χ ειναι

πλασματικος ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ο ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ.

 

3)Για να ισχυσει αυτος ο τιμοκαταλογος ΠΡΕΠΕΙ ΟΛΕΣ οι κλησεις να

ΕΧΟΥΝ διαρκεια ΠΑΝΩ απο την Ελαχιστη Χρεωση.

 

εγω θα πληρωνα ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΛΙΓΟΤΕΡΑ μονο αν ολες οι κλησεις μου ηταν πανω απο 30 δευτερα για την Telepassport και πανω απο 60δευτ. για την FORTHNET.

 

Αυτο ομως ειναι πολυ δυσκολο να γινει ετσι δεν ειναι:

 

ΣΥΝΤΡΟΦΙΑ ΕΝ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.

 

ΤΩΡΑ ΠΑΡΤΕ ΤΟΥΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΚΑΝΤΕ ΚΑΙ ΣΕΙΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΣΥΓΚΡΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΣΤΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.

 

Επισης καντε αρκετες ΑΝΑΠΑΝΤΗΤΕΣ κλισεις κρατηστε ημερα και ωρα και οταν σας ερθει ο αναλυτικος λογαριασμος καντε τον ελεγχο σας, γιατι οι πληροφοριες μου ειναι, οτι ορισμενοι παροχοι χρεωνουν ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΝΑΠΑΝΤΗΤΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ.

 

οσο για τις κρατησεις των τραπεζων φταινε οι ιδιες οι τραπεζες οχι οι εναλακτικοι.αυτο λυνετε ομως με την πιστωτικη η οποια δεν εχει εξοδα και τοκους εαν πληρωνει καποιος εμπροθεσμα.εγω το εχω λυσει γιατι ο παροχος μου εχει εισπρακτορα και ερχετε και πληρωνω.

 

*δεν σας ονομαζω τον παροχο μου για να μη πει καποιος οτι κανω διαφημηση αλλα αν το ψαξετε θα βρειτε τις εταιριες που δεν εχουν ελαχιστη χρεωση.

 

 

καλο βολι αυριο στις εκλογες

καλο καλοκαιρι σε ολες και ολους

 

και για φανταστειτε ενα τεραστιο παρτυ σε μια παραλια

με ολη την παρεα του myphone:

 

(καλα μη βαρατε ολοι μαζι μια ιδεα ειπα).

 

 

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος telePS ( 1 Ιούν. 2004 , 13:16)

 

H διαφορά είναι πως με την AGB visa εχεις επιπλέον έκπτωση 3% - 7%

 

Πάντως έχετε δίκιο πως η Tellas π.χ έχει κι αυτή πολλούς τρόπους για εξόφληση λογαριασμού και πολλοί είναι δωρεάν.

Αυτό όμως σαν πελάτη δεν θα με έπειθε να βάλω Tellas.

Η λογική του εναλλακτικού φορέα είναι να μειώσεις τον λογαριασμό σου. Αν είναι να βάλω Tellas και να πληρώνω μέχρι και τα 2πλα απο τον ΟΤΕ στα κινητα (λογω ελάχιστης χρέωσης), μόνο και μόνο επειδή θα μπορώ να εξοφλώ τον λογαριασμό μου χωρίς να τρέχω απο δω και απο κεί τότε... :wacko:

 

Οσο για την Q. Εκεί πάω πάσσο! :)

 

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nevian ( 1 Ιούν. 2004 , 17:21)

 

...και τα 1.25 Euro της ταχυπληρωμής που πληρώνουμε στο ταμείο τί ειναι δηλαδή;;;;;

...

 

 

Ναι ε?Ετσι νομιζα :o

 

 

Ειδατε τη νεα διαφημηση της TPS?Λεει 1.000.000 Ελληνες χρησιμοποιουν την ΤPS και απο κατω λεει 500.000 νοικοκυρια.ΕΛΕΟΣ ρε παιδια τι να πω...καθηστε υπολογιστε και τις γατες και τους σκυλους που εχει το καθε νοικοκυριο.Ασοβαροι τελειως...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nrg (13 Ιούν. 2004 , 01:15)

 

Ειδατε τη νεα διαφημηση της TPS?Λεει 1.000.000 Ελληνες χρησιμοποιουν την ΤPS και απο κατω λεει 500.000 νοικοκυρια.ΕΛΕΟΣ ρε παιδια τι να πω...καθηστε υπολογιστε και τις γατες και τους σκυλους που εχει το καθε νοικοκυριο.Ασοβαροι τελειως...

 

 

Η TelePassport σύμφωνα με έγκυρα στοιχέια έχει αυτήν την στιγμή περίπου 500.000 πελάτες.

Ας πούμε πως ενεργοί είναι οι μίσοι... δηλ 250.000

Λαμβάνοντας υπ΄οψιν οτι κάθε οικογένεια έχει περίπου 4 μέλη τότε όντως την χρησιμοποιούν 1.000.000 Ελληνες.

Τι ακριβώς θέλεις να πείς; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος telePS (13 Ιούν. 2004 , 02:01)

 

Η TelePassport σύμφωνα με έγκυρα στοιχέια έχει αυτήν την στιγμή περίπου 500.000 πελάτες.

Ας πούμε πως ενεργοί είναι οι μίσοι... δηλ 250.000

Λαμβάνοντας υπ΄οψιν οτι κάθε οικογένεια έχει περίπου 4 μέλη τότε όντως την χρησιμοποιούν 1.000.000 Ελληνες.

Τι ακριβώς θέλεις να πείς; :confused:

 

 

Ρε συ φίλε τόσο κολλημένος με την Telepassport είσαι; Καλά λέει το άλλο φιλαράκι,μας δουλεύει στις διαφημίσεις! Άκου 1.000.000 συνδρομητές που μετράει και τα παιδιά και τα σκυλιά μέσα στο νοικοκυριό! Ο σωστότερος ήταν αυτός που είπε για την ελάχιστη χρέωση! Και να μας πεις ποια εταιρεία είναι,σιγά δεν είμαστε σε τηλεοπτική εκπομπή που δεν επιτρέπονται οι διαφημίσεις!! Εξάλλου ενημέρωση είναι όχι διαφήμιση. :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Ολοι ετσι το χχρησιμοποιουν, γιατι οχι και η ΤΠΗ ?
Link to comment
Share on other sites

ακουσα οτι η Q οτι δεν εχει ελαχιστη χρεωση.

θα δω και θα σε πω σε λιγο......

Link to comment
Share on other sites

ακυρο ουτε η Q !!!!!!!!!

 

Χρέωση Αστικών Κλήσεων προσφέρεται μόνο εντός νομού Αττικής και νομού Θεσσαλονίκης, σύμφωνα με τους κωδικούς περιοχών του παρακάτω πίνακα για τους σταθερούς αριθμούς OTE. Στις Αστικές κλήσεις δεν υπάρχει μείωση της χρέωσης μετά το 4o λεπτό κλήσης.

Χρέωση ανά λεπτό.

Ελάχιστη χρέωση 30 δευτερολέπτων και μετά χρέωση ανά δευτερόλεπτο.

 

Δεν επιτρέπεται η σύνδεση με διεθνείς αριθμούς κλήσης. Χρέωση ανά δευτερόλεπτο από το πρώτο δευτερόλεπτο.

 

http://www.myq.gr/body020702.htm

Link to comment
Share on other sites

Pros ton filo me tin elaxisti xreosi...

Peistikotati i analusi pou ekanes stin selida 20 gia to thema tis elaxistis xreosis...Oso gia tin etaireia stin opoia anaferesai nomizw oti einai i Telecom Plus, etsi den einai?

Mias anaferetai rita sto site tis (http://www.telecomplus.gr) oti DEN exei elaxisti xrewsi gia kliseis pros kinita,kathws k uperastikes k diethneis kliseis.

Xoris na to exw psaksei toso oso esu, eimai idi sundromitria stin Telecom Plus meta apo parotrunsi enos suggeni mou k eimai polu euxaristimeni apo tin piotita twn upiresiwn pou mou parexei...

K oso gia tin idea enos myphone-party me ola ta meli tou myphone.gr, egw eimai mesa!!!!:cool:

:music: stous ekaton toso...ektos FM :music:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα αδερφια

 

τα στοιχεια που σας παραθετω τα βρηκα στην ΕΕΤΤ.

 

Ελαχιστη χρεωση προς κινητα εχουν οι παρακατω εταιριες

 

NET ONE 20 δευτερολεπτα

 

 

 

 

30 δευτερολεπτα οι παρακατω

 

Αlgonet

Lannet

Linktel

Qtelecom

Teledome 4 You

Telepassport

OTE

 

40 δευτερολεπτα

VIVODI HOME

 

60 δευτερολεπτα

 

Forthnet

Tellas

Voicenet

 

 

Δεν εχουν ελαχιστη χρεωση

 

ACN Home 1733

TELECOMPLUS

 

εγω εχω την Τelecomplus αλλα δεν την παντρευτικα κιολλας

αυτη τη στιγμη δεν εχει ΕΧ αν βαλει στο μελλον την θα ψαξω αλλου.

 

αν καποιος εχει βρει και καμια αλλη χωρις Ε.Χ να μας την γραψει

η γνωμη μου ειναι οτι πρεπει σιγα-σιγα τις εταιριες που εχουν Ε.Χ να τις

πιεσουμε να την καταργησουν και ο μονος τροπος να τις πιεσουμε ειναι να παμε σαυτους που δεν εχουν. να κανουμε εμεις τον ανταγωνισμο να λειτουργησει κατα καποιο τροπο υπερ μας ,γιατι εμεις οι πελατες ειμαστε που κανουμε την καταναλωση και πληρωνουμε τους λογαριασμους.

 

πρεπει η σταση μας να ειναι η εξης απεναντι τους

 

ή διαμωρφωνετε καλες τιμες και χωρις ελλαχιστη χρεωση και χωρις χρεωση στις αναπαντητες κλησεις ή ΧΑΡΗΚΑ για τη γνωριμια και υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες που κανουν πορτοκαλια.

 

 

για χαρα

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος minovg (13 Ιούν. 2004 , 15:59)

 

Ρε συ φίλε τόσο κολλημένος με την Telepassport είσαι; Καλά λέει το άλλο φιλαράκι,μας δουλεύει στις διαφημίσεις! Άκου 1.000.000 συνδρομητές που μετράει και τα παιδιά και τα σκυλιά μέσα στο νοικοκυριό! Ο σωστότερος ήταν αυτός που είπε για την ελάχιστη χρέωση! Και να μας πεις ποια εταιρεία είναι,σιγά δεν είμαστε σε τηλεοπτική εκπομπή που δεν επιτρέπονται οι διαφημίσεις!! Εξάλλου ενημέρωση είναι όχι διαφήμιση. :whistle:

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...