Jump to content

[Εφαρμογή] Εορτολόγιο Greek Today Screen


WindowsNT
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΣΤΗΝ today screen μου βγαζει [ημ.τηλεορασης] και απο κατω τις επαφες μου που γιορταζουν σημερα.δεν γινεται να μην φαινονται αυτα ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ τα ονοματα που γιορταζουν σημερα?

EDIT ενταξει το βρηκα!κατι αλλο...κλικαρω για να δω τι παιζει τωρα η τηλεοραση η τα φαρμακεια αλλα δεν συνδεεται με καποιο ιντερνετ και φυσικα δεν δειχνει τιποτα!τι προτεινετε?

 

Να συνδεθείς στο internet προκειμένου να κατεβάσει τα δεδομένα? ;)

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 942
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να συνδεθείς στο internet προκειμένου να κατεβάσει τα δεδομένα? ;)

δεν καταλαβα?δηλαδη?εγω νομιζα οτι θα διαλεξει το πχ wind internet(η το wap) και θα κατεβασει τα δεδομενα,εσυ τι εννοεις?:O

παπ πα ρια...οταν παω να κλικαρω το εικονιδιο του προγραματος στο today για να δω τις ρυθμισεις κολλαει το κινητο και πρεπει να βγαλω την μπαταρια για να ξεκολλησει!μαλλον το βγαζω

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβα?δηλαδη?εγω νομιζα οτι θα διαλεξει το πχ wind internet(η το wap) και θα κατεβασει τα δεδομενα,εσυ τι εννοεις?:O

 

πρέπει να υπάρχει ήδη ανοιχτή σύνδεση...όποια και αν είναι αυτή..... δεν θα ανοίξει μόνο του....

Από εκεί θα κατεβάσει αυτόματα τα δεδομένα...αλλά πρέπει να την έχεις ήδη ανοίξει εσύ..... με κάποιο τρόπο.... ;)

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

πρέπει να υπάρχει ήδη ανοιχτή σύνδεση...όποια και αν είναι αυτή..... δεν θα ανοίξει μόνο του....

Από εκεί θα κατεβάσει αυτόματα τα δεδομένα...αλλά πρέπει να την έχεις ήδη ανοίξει εσύ..... με κάποιο τρόπο.... ;)

καλα το wifi το ανοιγω...το προφιλ του ιντερνετ πως το ανοιγουμε:ninja:

Link to comment
Share on other sites

καλα το wifi το ανοιγω...το προφιλ του ιντερνετ πως το ανοιγουμε:ninja:

 

Κοίτα....αυτό είναι άλλο θέμα...και έχει να κάνει με το πως έχεις δεδομένα στο pda σου.... Με λίγα λόγια, αν καταφέρεις και δεις σελίδα σε έναν Internet Explorer τότε και το εορτολόγιο θα φέρει δεδομένα.....

Τώρα πώς φέρνεις δεδομένα στον Internet Explorer.... κανονικά, αφού κάνεις σωστή σύνδεση wifi ας πούμε....ή GPRS πρέπει να έχεις 'έξοδο' και να φέρνεις data .... και πρέπει να είσαι οκ.......

Τι πρόβλημα έχεις?

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα....αυτό είναι άλλο θέμα...και έχει να κάνει με το πως έχεις δεδομένα στο pda σου.... Με λίγα λόγια, αν καταφέρεις και δεις σελίδα σε έναν Internet Explorer τότε και το εορτολόγιο θα φέρει δεδομένα.....

Τώρα πώς φέρνεις δεδομένα στον Internet Explorer.... κανονικά, αφού κάνεις σωστή σύνδεση wifi ας πούμε....ή GPRS πρέπει να έχεις 'έξοδο' και να φέρνεις data .... και πρέπει να είσαι οκ.......

Τι πρόβλημα έχεις?

κοιτα το προβλημα με τις συνδεσεις δεν ισχυει μονο για το εορτολογιο.η απορια μου ειναι ας πουμε πως σερφαρω πχ με explorer η opera mini μεσω wifi?το ιδιο ισχυει για το εορτολογιο

 

και κατι αλλο που ανεφερα και πιο πανω....ξανα εγκαθιστω το προγραμμα γιατι κολλλουσε αλλα παλι στην εγκατασταση η μπαρα ειναι φουλ αλλα δεν τελειωνει ποτε!πρεπει να βγαλω μπαταρια!

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και σχετικό option για proxy αλλά δεν ξέρω αν δουλεύει, κάντε ένα τεστ.

Μπράβο! Επιτέλους μπορώ να το ενημερώνω και εκτός wifi.

Χρησιμοποιώ Vodafone email and surf με gprs.

Mόνο που ενώ κατεβάζει τον καιρό, τα φαρμακεία και τα νοσοκομεία, δεν κατεβάζει το πρόγραμμα της tv και το «τώρα παίζει» είναι κενό.

Η αντίστοιχη επιλογή για proxy στο Fuel Online δεν δουλεύει.

Μπορώ να το κάνω να κατεβάζει τα δεδομένα του στην κάρτα μνήμης;

 

Eπίσης το Toggle Proxy μήπως μπορείς να το αλλάξεις σε proxy on / proxy off ανάλογα με τη ρύθμιση που ήδη ισχύει ώστε να φαίνεται τι έχουμε κάνει;

Link to comment
Share on other sites

H κάρτα μνήμης δεν λέγεται Storage Card σε όλα τα PPC, πχ στα ETEN είναι SDMMC. Έτσι δεν παίζει hardcoded στο path.

Ένας τρόπος να δεις το όνομα είναι εδώ:

http://forums.microsoft.com/MSDN/ShowPost.aspx?PostID=612136&SiteID=1

Αλλιώς θα μπορούσε να το αλλάζει ο χρήστης από τις ρυθμίσεις ή το config αρχείο.

Link to comment
Share on other sites

1--μπορουμε να σβησουμε καποια ονοματα?πχ σημερα το στελιος να το σβησω αφου υπαρχει το στυλιανος?

2--στο μενου το αρχικο στις ρυθμισεις λεει "χρηση storage card".αυτο τι ειναι?

3--πως μπορουμε να προσθεσουμε γενεθλια καποιων επαφων να μας ειδοποιει?

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την τελευταία έκδοση , αλλά όταν πάω να μπω στα options μου βγάζει το ιστορικό κλήσεων το κινητό μπλοκάρει και επανέρχεται μόνο με soft reset. Που μπορώ να βρω την προηγούμενη έκδοση ;

Άκυρο , δεν ξέρω πως , αλλά διορθώθηκε.

Link to comment
Share on other sites

το εγκατεστησα στο htc diamond windows mobile 6.1 αλλα ενω εγκατασταθηκε κανονικα τορυθμιζω να το δειχνει στη today αλλα την επιλογη την βγαζει μετα!την τσεκαρω παω να δω στην today,δεν δειχνει το εορτολογιο ξαναπαω στις ρυθμισεις της today screen και εχει ΞΕ-ΤΣΕΚΑΡΕΙ το εορτολογιο απο το να φαινεται στην today!γιατι?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ενώ τις υπόλοιπες αναβαθμίσεις τις κάνει κανονικά στην ενημέρωση για το πρόγραμμα τηλεόρασης ενώ στην αρχή φαίνεται ότι κάτι ψάχνει μετά ανοίγει ο ΟΠΕΡΑ και εμφανίζεται η παρακάτω εικόνα.

Επίσης ενώ αρχικά μου έδειχνε τις πληροφορίες του καιρού μετά από σοφτ ρεσετ χάθηκαν, αν και στις ρυθμίσεις η σχετική επιλογή είναι ενεργοποιημένη.

Link to comment
Share on other sites

μπορεί καποιος να μου πει τον κωδικό για καιρό Αθήνας ?Υπεροχο πρόγραμμα σήμερα το είδα μιας κ είμαι σχετικά καινούριος εδώ .Ενα επίσης χρήσιμο θα ήταν με την κίνηση στους δρόμους όπως αυτό του wind plus
Link to comment
Share on other sites

μπορεί καποιος να μου πει τον κωδικό για καιρό Αθήνας ?Υπεροχο πρόγραμμα σήμερα το είδα μιας κ είμαι σχετικά καινούριος εδώ .Ενα επίσης χρήσιμο θα ήταν με την κίνηση στους δρόμους όπως αυτό του wind plus

Αθήνα 12 Πειραιάς 61

Στο παρακάτω txt θα βρεις για όλη την Ελλάδα ;)

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

μπορεί καποιος να μου πει τον κωδικό για καιρό Αθήνας ?Υπεροχο πρόγραμμα σήμερα το είδα μιας κ είμαι σχετικά καινούριος εδώ .Ενα επίσης χρήσιμο θα ήταν με την κίνηση στους δρόμους όπως αυτό του wind plus

το wind plus λεει την κινηση?αν μπορεις με πμ να μου πεις που ακριβως στο μενου του wind plus ειναι η κινηση?σε ευχαριστω

δοκιμασα με τον οπεραμινι μεσω wind plus access point και δεν μπαινει(wapportal.wind.com.gr) ενω με τον κωλο explorer μπαινει!γιατι?

Link to comment
Share on other sites

το wind plus λεει την κινηση?αν μπορεις με πμ να μου πεις που ακριβως στο μενου του wind plus ειναι η κινηση?σε ευχαριστω

δοκιμασα με τον οπεραμινι μεσω wind plus access point και δεν μπαινει(wapportal.wind.com.gr) ενω με τον κωλο explorer μπαινει!γιατι?

 

Άρχικά να ευχαριστήσω για την πληροφορία με τους κωδικούς για τον καιρό. Φίλε μου η αλήθεια είναι οτι έχω να χρησιμοποιήσω τουλάχιστον ένα χρόνο την υπηρεσία αυτή μια και έχω κόψει το αμάξι και πέρνω πλέον μέσα μεταφοράς. Ομως παλιά το δούλευα σε καθημερινή βάση για να πάω πειραιά από πεύκη ή προς κατεχάκη .έβλεπα αν έχει κίνηση η εθνική και αν ναι έπαιρνα τρένο για πειραιά μια από τα ίδια και για κέντρο. Η υπηρεσία είναι συνδρομητική με πιο συμφέρουσα 3.5 ευρώ το μήνα αν θυμάμαι κάλα για τότε. ήταν εκεί που έχει και τους χάρτες κτλ . Νομίζω λεγόταν "Η κίνηση live" δεν το έχω τσεκάρει τελευταία να δω τί και πώς αλλά δε νομίζω να την έχουν σταματήσει. Αν παίζει θα το βρείς εύκολα από το κεντρικό μενού του wind plus. Αν δε βγάλεις άκρη ξαναστείλε μου να το κοιτάξω λεπτομερέστερα.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ενθουσιασμενος με το Εορτολογιο - που δεν ειναι μονο εορτολογιο, αλλά δειχνει ομορφα καιρο, προγραμμα τηλεορασης, αργιες, γενεθλια, σεληνη και εφημερευοντα (αχρειαστο να ναι!). Ολα καλα σε φρεσκια εγκατασταση σε HTC Diamond με ROM Shine on 2.5 του panosha.

 

Βεβαια λειπει ενας οδηγος εγκαταστασης και χρησης.

 

  1. Μηπως εχει κανεις καμια ιδεα τι ειναι το "Στοίχηση: 30" στις Γενικες Ρυθμισεις;
  2. Επισης τι σημαινει SIP που εμφανιζεται στο Ανατολή/Δύση και στο Καιρός (εμφανιζει το πληκτρολογιο);
  3. Τελος χρειαζεται λιγο αυξηση το υψος της γραμμης για την Ανατολή/Δύση και τον καιρο (οταν δεν εχεις επιλεξει να εμφανιζεται σε δυο γραμμες).

 

Μπραβο Μιχαλη!

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ενθουσιασμενος με το Εορτολογιο - που δεν ειναι μονο εορτολογιο, αλλά δειχνει ομορφα καιρο, προγραμμα τηλεορασης, αργιες, γενεθλια, σεληνη και εφημερευοντα (αχρειαστο να ναι!). Ολα καλα σε φρεσκια εγκατασταση σε HTC Diamond με ROM Shine on 2.5 του panosha.

 

Βεβαια λειπει ενας οδηγος εγκαταστασης και χρησης.

 

  1. Μηπως εχει κανεις καμια ιδεα τι ειναι το "Στοίχηση: 30" στις Γενικες Ρυθμισεις;
  2. Επισης τι σημαινει SIP που εμφανιζεται στο Ανατολή/Δύση και στο Καιρός (εμφανιζει το πληκτρολογιο);
  3. Τελος χρειαζεται λιγο αυξηση το υψος της γραμμης για την Ανατολή/Δύση και τον καιρο (οταν δεν εχεις επιλεξει να εμφανιζεται σε δυο γραμμες).

 

Μπραβο Μιχαλη!

εγω παλι ,το εγκατεστησα σε htc diamond και μετα την επανεκκινηση μου πεταει το pop up με τις επερχομενες εορτες αλλα οταν παω στο today να το επιλεξω να το δειχνει εκει το τσεκαρω παω να δω αλλα δεν φαινεται στην today screen.πηγαινω παλι στις ρυθμισεις και εχει ξε-τσεκαριστει παλι!εσυπως τα καταφερες?:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...