Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα!!! δεν ξερω αν ειναι το καταλληλο σημειο αλλα δε κσταφερα να γραψω αλλου... θα ηθελα να μου προτεινετε κινητα μεχρι 380 ευρω... εχω ψαξει πολυ αυτες τισ μερεσ αλλα δε βρηκα κατι που να μου αρεσει αρκετα. πιστευετε οτι ειναι ξεπερασμενο το viewty τωρα πια. καθε προταση θα με βοηθησει αρκετα. ευχαριστο προκαταβολικα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τί να σου πώ ρε φίλε, είσαι ασαφής και δέν λές τί ακριβώς χρειάζεσαι. Εάν πχ δέν θές GPS kai Wifi γιατί να τα πληρώσεις 150 ευρώ περισσότερο. Το viewty παρόλο που δεν το έχω ακόμη πιστεύω πως είναι πολύ καλή πρόταση για τα λεφτά του. Εάν πάντως δέν σε ενδιαφέρει κάμερα περίμενε το nokia 5800 poy κατα τα άλλα φαίνεται υπέροχο. Δές και το Renoir by theway :D

 

Δέν σε καταλαβαίνω τι εννοείς ξεπερασμένο? Δλδ ποιό είναι το θέμα τι θα πεί ο κόσμος αν σε δέι με περσινό κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Της είπες "Δώσε μου τα υπόλοιπα 250 ευρώ και το κοιτάζω όσο θες"? :p ! Βασικά τι να λέμε?Αλλη φάση το Omnia,αλλά και άλλα λεφτά το Omnia

 

Μα της λεω... "Το Omnia ειναι αλλη κατηγορια και εχει ανοιχτο λειτουργικο με windows mobile. Eπισης η τιμη του ειναι υπερδιπλασια"

 

Με κοιταει και μου λεει "Ναι σωστα (******* , ουτε που ηξερε) απλα στο ειπα γιατι και αυτο εχει μεγαλη οθονη αφης"

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!! δεν ξερω αν ειναι το καταλληλο σημειο αλλα δε κσταφερα να γραψω αλλου... θα ηθελα να μου προτεινετε κινητα μεχρι 380 ευρω... εχω ψαξει πολυ αυτες τισ μερεσ αλλα δε βρηκα κατι που να μου αρεσει αρκετα. πιστευετε οτι ειναι ξεπερασμενο το viewty τωρα πια. καθε προταση θα με βοηθησει αρκετα. ευχαριστο προκαταβολικα...

 

Εγώ φίλε αυτο που θα σου πώ για το θέμα ξεπερασμένου είναι ότι το Viewty είναι ο μεγάλος αντίπαλος του f480v μιας και το ανταγωνίζεται σε πάρα πολλά σημεία! Επίσης το 2ο είναι ένα απο τα τελευταία μοντέλα της Samsung και έχει σχεδόν 150 euro παραπάνω,για να δεις οτι αν και παλιό ανταγωνίζεται με ευκολία πολλά νέα μοντέλα :) Τώρα για το θέμα μπαταρίας παίδες...τα πρώτα μοντέλα ( πριν 1 χρόνο δλδ) έβγαιναν με μπαταρίες των 800mah και ύστερα από παράπονα των καταναλωτών τα βγάζουν πλέον με μπαταρίες 1000mah.Φυσικά έχουν και πολλές αλλαγές στο firmware αλλά αυτό δεν απασχολεί έναν νέο αγοραστή γιατί πολύ απλά θα έχει την τελευταία έκδοση στο κινητό του :happy: ! Εμένα πάντως κρατάει 2 μέρες το λιγότερο,με υπερβολική χρήση ! Δεν έχω κανένα παράπονο από την μπαταρία του...από το λογισμικό του έχω,το οποίο από τη στιγμή που μου δείξει ότι έχω 1 μπάρα...ξέρω πως θα κλείσει σε 5 λεπτά :p Ακόμα δεν το φτιάξανε αυτό το πρόβλημα

 

Παιδιά η μπαταρία πόσο κρατάει;Εμένα λιγότερο απο 24 ώρες πάντως.Μηπως επειδη θελει μερικές φορτίσεις; Οταν το πήρα μου είπαν να το ανοίξω να ξεφορτίσει τελείως και μετά πάλι να το ξαναφορτίσω μεχρι τέλους.Μήπως αυτο φταίει κ τωρα χαλασα τη μπαταρία;

 

Εξαρτάται και την χρήση που του κάνεις φίλε μου :!: Αμα βλέπεις όλη μέρα video σε 3 inch οθόνη,λογικό είναι να μην αντέξει :X Αμα δεν κάνεις κάτι τέτοιο και γίνεται αυτό τότε θα σου πω ότι μάλλον έκανες λάθος φορτίσεις :p Πρώτη φορά που το πέρνεις στα χέρια σου το χρησιμοποιείς μέχρι να τελειώσει η μπαταρία (αλλά να μην κλείσει κιόλας) και μετά το φορτίζεις για 6 ώρες (εγώ θα έλεγα minimum) και το φορτίζεις με αυτόν τον τρόπο τις πρώτες 5-6 φορές (αυτές οι πρώτες μέρες,είναι οι κρίσιμες της μπαταρίας) :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος ξέρει που υπάρχει το άσπρο και να το πάρω και με επιδότηση απο voda ας μου πει γιατί δεν το βρίσκω πουθενά και πλαίσιο λένε του χρόνου!!:)

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο τις φωτογραφίες δείγματα βλέπω πως οι μόνες καθαρές φωτογραφίες βγαίνουν όταν χρησιμοποιείται πολύ χαμηλό ISO (53-63 ktl). Είναι δυνατόν να κλειδωθεί το ISO Tόσο χαμηλά??? Το έχω ξαναρωτήσει και μου απάντησαν ότι κλειδώνει όσο θές, ναι αλλα ΤΟΣΟ Χαμηλά?

Είναι σημαντικό καθώς η διαφορά που βλέπω είναι Τρομαχτική (ΜΠΟΥ!!!). Και υπάρχει τελικά κόλπο να αποθηκευονται οι ρυθμίσεις κάθε φορά που κλείνεις την κάμερα?

Κρίμα, πολύ καλή κάμερα αλλά απαίσιο software για αυτήν.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα για το θέμα μπαταρίας παίδες...τα πρώτα μοντέλα ( πριν 1 χρόνο δλδ) έβγαιναν με μπαταρίες των 800mah και ύστερα από παράπονα των καταναλωτών τα βγάζουν πλέον με μπαταρίες 1000mah.

Αυτό δεν το ξανάκουσα... Περιεργο ... Πριν κάτι μήνες που το πήρα 100αρα είχε...

edit: Δες εδώ που είναι από τα πρώτα review του κινητού και είναι του GSMArena... Σε μια εικόνα θα δεις ότι έχει 1000 mah άρα από την αρχή τόσα είχε... Δεν είμαι σίγουρος αλλά αυτά τα λεω με βάση αυτά που βλέπω

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος ξέρει που υπάρχει το άσπρο και να το πάρω και με επιδότηση απο voda ας μου πει γιατί δεν το βρίσκω πουθενά και πλαίσιο λένε του χρόνου!!:)

το πλαίσιο το έχει :) τουλάχιστον το είχε όταν το πήρα εγώ, αλλά είχα ψάξει πάρα πολλά μαγαζιά μέχρι να το εντοπίσω σε άσπρο.

Link to comment
Share on other sites

σε ποιο πλάισιο πήγες φίλε εγώ πήρα τηλ. στα κεντρικά νομίζω και μου είπαν πως θα το φέρουν του χρόνου!!

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το ξανάκουσα... Περιεργο ... Πριν κάτι μήνες που το πήρα 100αρα είχε...

edit: Δες εδώ που είναι από τα πρώτα review του κινητού και είναι του GSMArena... Σε μια εικόνα θα δεις ότι έχει 1000 mah άρα από την αρχή τόσα είχε... Δεν είμαι σίγουρος αλλά αυτά τα λεω με βάση αυτά που βλέπω

 

Ούτε εγώ μπορώ να είμαι σίγουρος! Το διάβασα στις πρώτες σελίδες αυτού του threat όταν ξεκίνησα να ψάχνω πληροφορίες για το κινητό.Οπως διάβασα ότι έχει βγει μπαταρία για το Viewty 1200mah αλλά επειδή το μέγεθος της είναι πολύ μεγάλο,πρέπει να αλλάξεις και το πίσω καπάκι :blink: .Ούτε και για αυτό μπορώ να είμαι σίγουρος από τη στιγμή που δεν το έχω δει με τα μάτια μου αλλά για όποιον ενδιαφέρεται ---> http://global.ebay.com/1200mAh_NUOVO_Batteria_LG_KU990_VIEWTY_HB620t_HB_620t/110329048263/item

Link to comment
Share on other sites

εγώ είχα στείλει εμαιλ και υπήρχε και στο πλαίσιο στη Σύνταγμα ( στην βουλής) και στο Πλαίσιο στη Στουρνάρη, νομίζω όμως οτι δεν υπάρχει πλέον το πλαίσιο στη Στουρνάρη.
Link to comment
Share on other sites

Στην αγία παρασκευή το είχε πάντως.. Εβαλα καταλάθως τα κλειδια του αυτοκινητου μαζί με το κινητό για πολυ λιγο και μου εκανε μια γρατζουνια μικρη πιστευω στην οθονη.Ευτυχως ομως ειχα βαλει το φιλμ απάνω αλλα μου τη σπάει.Ελπίζω αυτο στο e-shop το φιλμ που πουλάνε να ειναι καλό!
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ μπορώ να είμαι σίγουρος! Το διάβασα στις πρώτες σελίδες αυτού του threat όταν ξεκίνησα να ψάχνω πληροφορίες για το κινητό.Οπως διάβασα ότι έχει βγει μπαταρία για το Viewty 1200mah αλλά επειδή το μέγεθος της είναι πολύ μεγάλο,πρέπει να αλλάξεις και το πίσω καπάκι .Ούτε και για αυτό μπορώ να είμαι σίγουρος από τη στιγμή που δεν το έχω δει με τα μάτια μου αλλά για όποιον ενδιαφέρεται ---> http://global.ebay.com/1200mAh_NUOVO...329048263/item

Καλά για την 1200 το ξέρουμε... Νομίζω έχει και 1500 αλλά όπως είπες και εσύ χρειάζεσαι άλλο καπάκι. Την 800αρα λες να την έβγλαν και αυτή για εναλλακτική ??? Αλλά είναι δυνατόν να βγάζουν μια μπαταρία που να είναι μικρότερη από την κανονική ??? Δεν ξέρω τι γίνεται ...Αλλά αν κρίνω από το GSMarena τότε από την αρχή είναι 1000άρα

edit: Φίλε μήπως τελικά τα έχεις μπλέξει με το Prada??? Γιατί αυτό έχει 800αρα μπαταρία...http://www.gsmarena.com/lg_ke850_prada-1828.php

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

μολισ χθεσ πηρα το viewty... επαχα σε πολλα μαγαζια και τελικα το βρηκα στο πλαισιο. να ρωτησω κατι... μπορει να μου πει κανεις τι να κανο σχετικα με τι προστασι τισ οθονης... εχει μεσα στο κοθτι ena protection film.ποσ τοποθετηται αυτο στο κινητο???
Link to comment
Share on other sites

μολισ χθεσ πηρα το viewty... επαχα σε πολλα μαγαζια και τελικα το βρηκα στο πλαισιο. να ρωτησω κατι... μπορει να μου πει κανεις τι να κανο σχετικα με τι προστασι τισ οθονης... εχει μεσα στο κοθτι ena protection film.ποσ τοποθετηται αυτο στο κινητο???

 

Φίλε μου θα χαλάσεις το 1ο και έτσι θα μάθεις...χεχεχε :lol: Λοιπόν,καθάρισε καλά την οθόνη ώστε να μην έχει σκόνες η δαχτυλιές και θα σου έλεγα να ξεκινήσεις να κολλάς την "ταινία" από την πάνω πλευρά της οθόνης (απο την camera δλδ) και συνέχισε το σε όλη την οθόνη σιγά σιγά και προσεχτικά για να μην γίνουν φουσκάλες.Σε περίπτωση που δημιουργηθούν (πριν την κολλήσεις εντελώς) απλα τράβα την και ξαναπροσπάθησε...σε περίπτωση που τις δεις ενώ την έχει κολλήσει προσπάθησε να ξεκολλήσεις μία απο τις γωνίες της,χρησιμοποιώντας μία καρφίτσα (θα πρέπει να την τοποθετήσεις ανάμεσα στην οθόνη και την "ταινία" παράλληλα και όχι καθετα προς την οθόνη γτ θα την γραντζουνίσεις).Αμα κατάλαβες,ίσως δεν χρειαστεί να αγοράσεις προστατευτικό ξανά :p

P.s : Το θέμα με την μπαταρία σου ξαναλέω ότι το είχα διαβάσει σε αυτό το threat στις πρώτες σελίδες του :O οπότε άμα εκείνος που το είπε,έκανε λάθος τότε εγώ συνέχισα το λάθος του! χεχε :happy:

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ για τις οδηγιες damgr. να ρωτησω κατι ακομα. πρεπει να βαλω οπωσδηποτε αμεσα το προστατευτικο η να αφισω αυτο που ειχε η οθονη μεχρι να ξεκολλησει απο μονο του? επισης προσπαθω να φτιαξω φακελουσ στη καρτα μνημησ για να βαλω τα τραγουδια γινεται αυτο η τσαμπα προσπαθω?
Link to comment
Share on other sites

P.s : Το θέμα με την μπαταρία σου ξαναλέω ότι το είχα διαβάσει σε αυτό το threat στις πρώτες σελίδες του οπότε άμα εκείνος που το είπε,έκανε λάθος τότε εγώ συνέχισα το λάθος του! χεχε

Όχι ρε δεν είπα ότι κάνεις λάθος ... Ειδικά όταν είσαι σίγουρος ότι το διάβασες εδώ ... Απλά εγώ δεν το έχω ξανακούσει για αυτό και αναρωτιέμαι

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ για τις οδηγιες damgr. να ρωτησω κατι ακομα. πρεπει να βαλω οπωσδηποτε αμεσα το προστατευτικο η να αφισω αυτο που ειχε η οθονη μεχρι να ξεκολλησει απο μονο του? επισης προσπαθω να φτιαξω φακελουσ στη καρτα μνημησ για να βαλω τα τραγουδια γινεται αυτο η τσαμπα προσπαθω?

 

Θα σου έλεγα να βάλεις το προστατευτικό μιας και το 2ο έχει μεγαλύτερες αντοχές στις γρατζουνιές και το υλικό του είναι πιο σκληρό για καλύτερη προστασία,άσε που και από θέμα αισθητικής...δεν φαίνεται ωραίο!:cry: Τώρα για το 2ο θέμα,μπορείς να κάνεις φακέλλους στην κάρτα μνήμης αλλά τα αρχεία θα εξακολουθεί να στα δείχνει χύμα...τρελό σπάσιμο το συγκεκριμένο issue!

P.s : Φίλε μου andreas_ku990 επειδή το διάβασα εδώ μέσα δεν σημαίνει ότι είναι και αλήθεια,μπορεί και εκείνος να μπερδεύτηκε :) Για αυτό καλύτερα ας μην το συνεχίσουμε το συγκεκριμένο θέμα

Link to comment
Share on other sites

ειναι σπασιμο αυτο δε μπορω να βρω ευκολα τα τραγουδια. ισωσ γινεται να φτιαξω φακελο βαζοντασ την καρτα μνημησ σε card reader και να αποθηκευω εκεινη τη στιγμη τα τραγουδια στον αντιστοιχο φακελο. το χει δοκιμασει κανεισ αυτο?:worry:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά γειά σας, εχω το viewty και είχα ενα πρόβλημα με το τζαμάκι της οθόνης, δηλαδή δεν ήταν καλά κολημένο και ήταν ελάχιστα πιο πάνω απο το επίπεδο της συσκευής. τελικά μου άλλαξαν συσκευή αλλά και πάλι η καινούργια είναι ενα χιλιοστο πιο πάνω το τζαμάκι απο την επιφάνεια της συσκευής. ηθελά να ρωτήσω σε εσας εφάπτετε τέλεια ή όχι?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά γειά σας, εχω το viewty και είχα ενα πρόβλημα με το τζαμάκι της οθόνης, δηλαδή δεν ήταν καλά κολημένο και ήταν ελάχιστα πιο πάνω απο το επίπεδο της συσκευής. τελικά μου άλλαξαν συσκευή αλλά και πάλι η καινούργια είναι ενα χιλιοστο πιο πάνω το τζαμάκι απο την επιφάνεια της συσκευής. ηθελά να ρωτήσω σε εσας εφάπτετε τέλεια ή όχι?

 

εγω που το πηρα χθεσ δε παρατηρησα καποιο τετοιο προβλημα. μαλλον πρεπει να αλλαξεισ ξανα συσκευη. αυτο προκαλει καμια δεισλειτουργια στο κινιτο???

Link to comment
Share on other sites

ειναι σπασιμο αυτο δε μπορω να βρω ευκολα τα τραγουδια. ισωσ γινεται να φτιαξω φακελο βαζοντασ την καρτα μνημησ σε card reader και να αποθηκευω εκεινη τη στιγμη τα τραγουδια στον αντιστοιχο φακελο. το χει δοκιμασει κανεισ αυτο?:worry:

 

Το δοκίμασα εγώ,αλλά και πάλι τπτ ! Αμα βρει κανένας τον μαγικό τρόπο ας πει και σε εμάς :O

Link to comment
Share on other sites

η συσκευή λειτουργει κανονικα και δεν παρουσιάζει κανένα πρόβλημα. απλά όταν χρησιμοποιώ τα κάτω πλήκτρα καταλαβαίνω (στην αφή) οτι δεν είναι στο ίδιο επίπεδο αλλά κάνει ενα ελάχιστο δόντι.....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!! νομιζω οτι το viewty μου εχει προβλημα. αργει να ανοιξει. αρικα με το που παταω το κουμπι για να το ανοιξω μου δειχνει για καμποσο το σημα τησ lg και αφου βαλω το pin κανει καμποση ορα μεχρι να με βγαλει στο μενου. αυτο ειναι φυσιολογικο η πρεπει να το κοιταξω...???
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα εγώ,αλλά και πάλι τπτ ! Αμα βρει κανένας τον μαγικό τρόπο ας πει και σε εμάς :O

Νομίζω ότι αν έχεις φτιάξει φακέλλους στην κάρτα μνήμης και ανοίξεις τα αρχεία και βρεις την κάρτα μνήμης οι φάκελλοι υπάρχουν , ενώ αν ανοίξεις κατευθείαν τους ήχους ή τις εικόνες τότε ναι , είναι χύμα.

Δοκιμάστε το.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...