Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

mipos exei kaneis kanena route66 h' tomtom se jad arxeio ???

 

Από όσο ξέρω δεν υπάρχουν σε jad..

 

Επίσης εάν δεν υπάρχει κάποιος ειδικός λόγος που να μην σου επιτρέπει την εισαγωγή ελληνικών χαρακτήρων,

να μην κάνεις τη χρήση λατινικών αντ' αυτών. Τα greekglish κάνουν τα μηνύματα δυσανάγνωστα και κουραστικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αν και καθυστέρησα να απαντήσω το πρόβλημα με την οθόνη το κατάλαβα την δεύτερη εβδομάδα αλλά στον Γερμανό που ρώτησα δεν πήρα σαφή απάντηση αν είναι πρόβλημα συναρμολόγησης ή όχι. απλά μου είπαν οτι αν γίνει πιο έντονο θα το στείλουν για service.
Link to comment
Share on other sites

Γεια όσους δεν τον έχουν δει, τώρα το Viewty και σε άσπρο...

 

Ενδιαφέρον φαίνεται. Πάντως το άσημι δεν μου πολυάρεσε.

Link to comment
Share on other sites

Το Μαύρο Viewty ειναι γενικα το πιο ωραιο.. :cool:

 

Το Ασημί Viewty ειναι γενικα το πιο ασχημο.. :lol:

 

Και

το Άπσρο Viewty ειναι κατα πολυ ανωτερο του Ασημί και σιγουρα παρα πολυ ωραιο.. ;)

 

(προσωπικη γνωμη)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια όσους δεν τον έχουν δει, τώρα το Viewty και σε άσπρο...

 

Ενδιαφέρον φαίνεται. Πάντως το άσημι δεν μου πολυάρεσε.

 

νομίζω μακράν το καλύτερο είναι το μαύρο....αν το είχα προσέξει λίγο περισσότερο κιόλας στν αρχή κ να μην το γρατζουνίσω λίγω στο μεταλλικό μέρος καλά θα ήταν....αλλά δεν τις μπορώ καθόλου τις θήκες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζουμε ποσο κοστιζει η λευκη προσοψη?

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

κάτι άσχετο που μου ήρθε μόλις τώρα. Το ταλάιπωρο το KU 990 παίζει από περσι

βίντεο σε μορφή divx , ενώ κάποια άλλα κινητά το ανακάλυψαν τώρα και το θεωρούν σημαντικό. ετσι για να μην ξεχνιόμαστε.

Link to comment
Share on other sites

κάτι άσχετο που μου ήρθε μόλις τώρα. Το ταλάιπωρο το KU 990 παίζει από περσι

βίντεο σε μορφή divx , ενώ κάποια άλλα κινητά το ανακάλυψαν τώρα και το θεωρούν σημαντικό. ετσι για να μην ξεχνιόμαστε.

σωστος και μερικα ακομα εχουν μικρες οθονιτσες και δεν παιζουν αλλα κανουν 500 euros

( SE C905 πχ)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους,υποψηφιος αγοραστης του viewty white εδω!...Θελω να ρωτησω τους κατοχους του viewty αν το κινητο αυτο σας εχει παρουσιασει τπτ προβληματακια οσο καιρο το χρησιμοποιητε...(οπως πχ ακουμε για sony Κλπ)

Ποια τα πλεονεκτηματα του και ποια τα αρνητικα?

Ειναι αξιοπιστο κ λειτουργικο?

Τωρα εχω ενα nokia παλιο!

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους,υποψηφιος αγοραστης του viewty white εδω!...Θελω να ρωτησω τους κατοχους του viewty αν το κινητο αυτο σας εχει παρουσιασει τπτ προβληματακια οσο καιρο το χρησιμοποιητε...(οπως πχ ακουμε για sony Κλπ)

Ποια τα πλεονεκτηματα του και ποια τα αρνητικα?

Ειναι αξιοπιστο κ λειτουργικο?

Τωρα εχω ενα nokia παλιο!

Ευχαριστω πολυ!

 

πολυ καλο τηλεφωνο ,μεγαλη οθονη, πολυ καλη φωτο κι πολυ καλο βιντεο.

το μονο ειναι οτι εμενα μου κραταγε 2-3 μερες η μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

το ξυπνητηρι δουλευει και το κινητο αν ειναι κλειστο?

επισης στην οθονη αφης οταν γραφεις μνμ εχει μονο ξενους χαρακτηρες?

καπου διαβασα οτι καθυστερει λιγο για να εκτελεσει μια εντολη...ισχυει?και αν ναι ειναι κουραστικο ή οπως ολα τα κινητα?

 

Συγγνωμη αν σας κουραζω!

Link to comment
Share on other sites

το ξυπνητηρι δουλευει και το κινητο αν ειναι κλειστο?

επισης στην οθονη αφης οταν γραφεις μνμ εχει μονο ξενους χαρακτηρες?

καπου διαβασα οτι καθυστερει λιγο για να εκτελεσει μια εντολη...ισχυει?και αν ναι ειναι κουραστικο ή οπως ολα τα κινητα?

 

Συγγνωμη αν σας κουραζω!

 

ναι δουλευει το ξυπνητηρι.

οχι, εχεις και ελληνικους.

δεν παρατηρησα κατι τετοιο.

τι εννοεις κουραστικο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τοσο αργο οσο πιστευεις και ακους.Μια χαρα ανταποκρινεται και με την ταχυτητα που πρεπει.Και η μπαταρια του με νορμαλ χρηση σου βγαζει ανετα πλεον 3 ημερες.Εμενα για παραδειγμα,με λιγη χρηση μουσικης,καποια ελαχιστα τηλεφωνηματα,καμια 10 αρια μηνυματα και 5 φωτο,μου εβγαλε 4 μερες.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδια μου χαλασε η προστατευτικη ζελατινα...τι κανω τωρα?που μπορω να βρω??

 

μια ακομη απορια...επειδη εχω δυο καρτες sim που τις αλλαζω συχνα...υπαρχει περιπτωση αυτο να προκαλεσει προβληματα στο viewty μου η δεν υπαρχει προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

ναι δουλευει το ξυπνητηρι.

οχι, εχεις και ελληνικους.

δεν παρατηρησα κατι τετοιο.

τι εννοεις κουραστικο?

 

εννοω αν αργει σαν επεξεργαστης..αλλα με καλυψε ο φιλος nagata!

Απο ο,τι καταλαβα προκειται για ενα αξιοπιστο κινητο.

Σας ευχαριστω για τον χρονο σας κ τις απαντησεις.

Ο,τι αλλο χρειαστω θα σας ξαναενοχλησω! :p:p

 

Χαιρετω,Πανος.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μου χαλασε η προστατευτικη ζελατινα...τι κανω τωρα?που μπορω να βρω??

 

Παρε ενα screen protector μια χαρα λυση ειναι http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003811

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα στο viewty kai to SE c702. Και τα δύο έχουν παρόμοια τιμή.

Αυτό που με τραβάει περισσότερο στο LG είναι το καταπληκτικό video που λένε όλοι ότι παίρνει. 2 ερωτήσεις έχω για τους κατόχους.

 

Η κάμερα γενικώς τί λέει? Με ενδιαφέρει αρκετά καθώς όπως λένε η καλύτερη κάμερα είναι αυτή που έχεις πάντα μαζί σου. Έχω δεί σε reviews φωτο απο απαίσιες μέχρι και αρκετά καλές στα επίπεδα του κ850! Ποια η γνώμη σας αντικειμενικά?

 

Το δεύτερο που με προβληματίζει είναι η μπαταρία γιατί έχω συνηθίσει απο τα sony ericsson 4-5 μέρες αναμονή και φοβάμαι μήν χρειάζεται κάθε δεύτερη φόρτισμα. Κάποιος φίλος πιο πάνω αναφέρει 3-4 μέρες. Έτσι είναι?

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα στο viewty kai to SE c702. Και τα δύο έχουν παρόμοια τιμή.

Αυτό που με τραβάει περισσότερο στο LG είναι το καταπληκτικό video που λένε όλοι ότι παίρνει. 2 ερωτήσεις έχω για τους κατόχους.

 

Η κάμερα γενικώς τί λέει? Με ενδιαφέρει αρκετά καθώς όπως λένε η καλύτερη κάμερα είναι αυτή που έχεις πάντα μαζί σου. Έχω δεί σε reviews φωτο απο απαίσιες μέχρι και αρκετά καλές στα επίπεδα του κ850! Ποια η γνώμη σας αντικειμενικά?

 

Το δεύτερο που με προβληματίζει είναι η μπαταρία γιατί έχω συνηθίσει απο τα sony ericsson 4-5 μέρες αναμονή και φοβάμαι μήν χρειάζεται κάθε δεύτερη φόρτισμα. Κάποιος φίλος πιο πάνω αναφέρει 3-4 μέρες. Έτσι είναι?

 

 

Απο προσωπικη εμπειρια και απο αλλους εδω μεσα, που εχουμε ασχοληθει με το θεμα της μπαταριας παλιοτερα, στις περισσοτερες περιπτωσεις κραταει ενα 2ημερο..

3, 4, 5, μερες που λενε καποιοι (μεμονομενα, σαν περιπτωσεις) ειναι πολυ για την μπαταρια του κινητου σε αντιστοιχια με το μεγεθος της οθονης και την εστω πολυ μετρια χρηση. Εκτος αν δεν παιρνεις τηλεφωνο, δεν στελνεις μηνυματα, δν τραβας μια φωτο ή δεν ακους ενα κομματι και, απλα καθεσαι και το καμαρωνεις που το εχεις.

 

Τωρα απο θεμα καμερας, ειναι μια μετρια προς καλη αλλα οχι και ικανοποιητικη, για τα χαρακτηριστικα της, φωτογραφικη μηχανη, και μια καλη καμερα για βιντεο.

Καλο βιντεο ομως, ιδιας ποιοτητας δηλαδη, τραβανε ολα τα κινητα με 30fps (frames pes second) καταγραφη.

 

Αυτο που θα επρεπε να σε τραβαει, ειναι το design του, η μεγαλη οθονη και περισσοτερο που ειναι οθονη αφης!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

k_giannis oι πρωτες συσκευς ισως ειχαν το προβλημα με την αυτονομια της μπαταριας,αλλα πλεον εχει λυθει.Ειναι απο τα λιγα κινητα που εχουν 1000mah μπαταρια.Αυτο σημαινει πολλα.Πλεον με νορμαλ χρηση ενα καινουργιο viewty σου βγαζει ανετα 3 μερες.Οσο το θεμα φωτογραφιας,ειναι αρκετα καλη,και εννοειται οτι πιο πανω απο συσκευες που εχουν 3αρες καμερες.Θελει μονο σταθερο χερι καποιες στιγμες οταν τραβας.Οσο το θεμα του βιντεο,το θεμα και μονο οτι κανενα αλλο κινητο δεν τραβαει με 120fps τα λεει ολα.Για ολα τα παραπανω θετικα του χαρακτηριστικα,και για το design και την αφη,ειναι παρα πολυ καλη συσκευη.

Και την συσκευη ασχετα εαν την εχω 3 μηνες μονο,την εμπειρια την εχω αποκομισει απο το κινητο του αδερφου μου,που το εχει 9 μηνες και κατι.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τοσο αργο οσο πιστευεις και ακους.Μια χαρα ανταποκρινεται και με την ταχυτητα που πρεπει.Και η μπαταρια του με νορμαλ χρηση σου βγαζει ανετα πλεον 3 ημερες.Εμενα για παραδειγμα,με λιγη χρηση μουσικης,καποια ελαχιστα τηλεφωνηματα,καμια 10 αρια μηνυματα και 5 φωτο,μου εβγαλε 4 μερες.

στις 3 μερες ειμαι και εγω...

και οι οποιες καθυστερησεις ειναι μεσα στα λογικα πλαισια

 

τα symbian και WM δεν εχουν ?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ναι δουλευει το ξυπνητηρι.

οχι, εχεις και ελληνικους.

δεν παρατηρησα κατι τετοιο.

τι εννοεις κουραστικο?

 

γεια σας κ καλως σας βρηκα :)

εχω κ γω το viewty εδω κ 9 μηνες, το πηρα σχεδον μολις βγηκε. Το μεγαλο μου παραπονο ειναι αυτο με τα ελληνικα. Διαβαζω φυσικα μηνυματα με ελληνικους χαρακτηρες αλλα δεν μπορω να γραψω ελληνικα! Εσεις το εχετε ολοι? ειναι θεμα firmware? εχω το 10 b. Το κινητο το πηρα απο ελλαδα οχι το εξωτερικο

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κ καλως σας βρηκα :)

εχω κ γω το viewty εδω κ 9 μηνες, το πηρα σχεδον μολις βγηκε. Το μεγαλο μου παραπονο ειναι αυτο με τα ελληνικα. Διαβαζω φυσικα μηνυματα με ελληνικους χαρακτηρες αλλα δεν μπορω να γραψω ελληνικα! Εσεις το εχετε ολοι? ειναι θεμα firmware? εχω το 10 b. Το κινητο το πηρα απο ελλαδα οχι το εξωτερικο

αλλαξε την γλωσσα απο το μενου των μυνηματων, απο εκει μου το ειχαν αλλαξει και μενα.

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως δεν υπαρχουν ελληνικα στο μενου των μηνυματων. Μονο αγγλικα, κινεζικα,γιαπωνεζικα κ κατι αλλα...κινεζικα :) γιαυτο ρωταω ποιο firmware εχετε, μπορει να εχει σχεσει μ'αυτο
Link to comment
Share on other sites

δυστηχως δεν υπαρχουν ελληνικα στο μενου των μηνυματων. Μονο αγγλικα, κινεζικα,γιαπωνεζικα κ κατι αλλα...κινεζικα :) γιαυτο ρωταω ποιο firmware εχετε, μπορει να εχει σχεσει μ'αυτο

 

σορυ αλλα το εχω δωσει το τηλεφωνο για να σου πω ποιο λογισμικο ειχε πανω.

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστω. Παραξενο που το δικο μου δεν εχει αυτη την δυνατοτητα κ με χαλαει να γραφω greeklish!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...