Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στο ebay....

 

Δεν παιζει πουθενα αλλου ε?

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλα μετα το φλας που σταματησε να αναβει σημερα αρχισε νεο τροπαριο...Δεν στελνει μην κατευθειαν..θελει 2-3 φορες ακυρωση και επαναποστολη για να το στειλει και δοκιμασα να βαλω και αλλες sim-συνδεση-και παλι δεν εστελνε..Και δεν μου ερχονται και κατευθειαν τα μην και πολλες φορες δεν με πιανουν στο τηλ ενω το σημα ειναι φουλ..ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ....Λογικα προβλημα κεραιας ε???Καμια λύση εκτος απο το πεταμα ή να το παω για φτιαξιμο και να μου πουν παρατα το καμια μερα????
Link to comment
Share on other sites

Πάρε το για service. Να σου πω σου έχει πέσει καμιά φορά??????? Γιατί πρώτα το φλασ μετά τα μηνύματα δεν εξηγήται αλλιώς. Πρώτα όμως κάνε επαναφορά των αρχικών ρυθμίσεων και δες για τα μηνύματα. Αν δεν κάνει τίποτα πάρε το στην lg
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αν και δεν ξερω κατα ποσο εχουν να κανουν τα προβληματα σου vince, με αυτο το θεμα, δοκιμασε και μια Επαναφορα Ρυθμισεων.. δεν εχεις να χασεις τιποτα.

 

Παντως αν δεν σου εχει πεσει κατω και ενω το εχεις προσεγμενο, απλα αρχισε να σου παρουσιαζει προβληματα, θα το ξαναπω για πολλοστη φορα και μαλλον θα εχω δικιο..

Ειναι και η συσκευη που θα σου τυχει.. Εμενα το Viewty που το εχω 3 μηνες και το χρησιμοποιω (αλλα το προσεχω κιολας, οπως ολα μου τα κινητα) δεν μου εχει παρουσιασει απολυτως τιποτα και δουλευει αψογα.

Ενω ενα W810 που ειχε παρει ενας φιλος (καινουργιο) για δευτερο, κι αυτος πολυ προσεκτικος, μονο που δεν το πεταξε μετα απο λιγο καιρο..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια που μπορω να βρω μια δερματινη θηκη για το viewty?

 

Πήγαινε σε κάποια Vodafone, έχει ωραίες δερμάτινες, μαύρες Pierre Cardin.

Και δεν το λέω για τη μάρκα :p, πήρα μία για το KF700 και είναι πάρα πολύ καλή!

Link to comment
Share on other sites

Μου το ειχε πει και ενας φιλος μου αλλα δεν ηταν σιγουρος.Εαν ειναι παω να ριξω μια ματια αυριο κιολας δεν εχω να χασω τιποτα.Ελπιζω να βρω γιατι δεν λεει να το εχω χυμα το κινητο αυτο.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

τι λετε να παρω ρε παιδια το kf 700 η το 990 εχει και καπια διαφορα και στα χρηματα

 

Κατά τη γνώμη, προτείνω KU990 (Viewty), ασυζητητή..

Επειδή το έχω κι επειδή ήμουν κι εγώ σ'αυτό ακριβώς το δύλλιμα πριν το πάρω.

 

Πρώτ'απ'όλα καλύτερη κάμερα και μετά επειδή είναι candy bar συσκευή (όχι slide δηλαδή) οπότε είναι και πιο στιβαρή. Πάντα με προβλημάτιζαν οι slide συσκευές, από θέμα αντοχής στην μακροχρόνια χρήση τους, ακόμα και τώρα το σκέφτομαι και για το Ν95 8GB...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα ενα KU990 χθες, ειμαι πολυ ευχαριστημενος γενικα, εκτος απο 2 προβληματα:

 

1. Στη φωνητικες συνομιλιες, οι αλλοι παραπονιουνται πως ακουνε ολες τις λεξεις με ενοχλητικη ηχώ.. Αυτη η παρατηρηση εχει εκφραστει απο ΟΛΟΥΣ ανεξαιρετως τους συνομιλητες και σε ΟΛΕΣ τις συνδιαλεξεις.. (Εγω τους ακουω στο ακουστικο μια χαρα)

 

2. Ενω μπορω να μπω σε ιστοσελιδες κανονικα (δηλαδη, το 3G δικτυο ειναι ενεργοποιημενο και προσβασιμο), το WM Messenger αλλα και το Google Μail παραπονιουνται οτι "δεν υπαρχει προσβαση στο δικτυο απο την Cosmote" (cosmote καρτοκινητο εχω)..

 

Αν μπορειτε να με κατευθυνετε, ή εχετε ξαναακουσει για αυτα τα προβληματα, μου απαντατε εδω! Thanks :)

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα ενα KU990 χθες, ειμαι πολυ ευχαριστημενος γενικα, εκτος απο 2 προβληματα:

 

1. Στη φωνητικες συνομιλιες, οι αλλοι παραπονιουνται πως ακουνε ολες τις λεξεις με ενοχλητικη ηχώ.. Αυτη η παρατηρηση εχει εκφραστει απο ΟΛΟΥΣ ανεξαιρετως τους συνομιλητες και σε ΟΛΕΣ τις συνδιαλεξεις.. (Εγω τους ακουω στο ακουστικο μια χαρα)

 

2. Ενω μπορω να μπω σε ιστοσελιδες κανονικα (δηλαδη, το 3G δικτυο ειναι ενεργοποιημενο και προσβασιμο), το WM Messenger αλλα και το Google Μail παραπονιουνται οτι "δεν υπαρχει προσβαση στο δικτυο απο την Cosmote" (cosmote καρτοκινητο εχω)..

 

Αν μπορειτε να με κατευθυνετε, ή εχετε ξαναακουσει για αυτα τα προβληματα, μου απαντατε εδω! Thanks :)

 

Καλησπερα φιλε packet και καλοριζικο το κινητακι!

 

Γεια το προβλημα με τον ηχο που λες, δεν νομιζω να εχει ακουστει κατι αλλο και δυστυχως δεν ξερω γενικα να σε βοηθησω σε αυτο..

Τωρα για το internet που λες, θα ελεγα μηπως θελει καποιες ρυθμισεις απο την Cosmote, αλλα γενικα ειπες οτι μπαινεις κανονικα. Προσωπικα δεν εχω καποιο προβλημα με το Google mail τουλαχιστον που το εχω χρησιμοποιησει αρκετα. Αρχικα, δοκιμασες να ξαναπερασεις τις σχετικες ρυθμισεις που σου στελνει η Cosmote?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι, εχω βαλει τις τυπικες ρυθμισεις της Cosmote για GPRS/WAP, και αν βαλω τυχαια http:// ιστοσελιδα.blah μπαινω κανονικα. Ομως, Google Mail kai WL messenger για καποιο λογο πιστευουν "οτι δεν υπαρχει δικτυο".. Παντως, σ'αυτο σιγουρα εχεις δικιο, καποια μικρο-ρυθμισουλα θα ειναι..

 

Αυτο που με προβληματιζει ειναι το θεμα της ηχούς. Δοκιμασα να μειωσω λιγο την ενταση του ακουστικου και καπως ελαττωνεται η ηχώ που ακουνε οι αλλοι.. Ομως, 'νταξει.. δεν νομιζω οτι τωρα αυτο αποτελει σοβαρη λυση.. To firmware που εχω ειναι "v.10a - oktwbrios 2007"..

Εκανα ενα search στο Google και ειδα οτι τουλαχιστον αλλοι 2 χρηστες παραπονιουνται για το ιδιο ακριβως προβλημα με την ηχω (που ακουνε ΜΟΝΟ οι αλλοι) στο KU990.. Απο την αλλη ομως διαβαζω εδω οτι δεν υπαρχουν αναβαθμισεις στο firmware... Τι να κανω, να επικοινωνησω με το service της LG; Moλις χθες το αγορασα...

Link to comment
Share on other sites

To μοναδικο προβλημα με το viewty ειναι οτι δεν βρισκεις θηκη να αγορασεις απο Ελλαδα.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

To μοναδικο προβλημα με το viewty ειναι οτι δεν βρισκεις θηκη να αγορασεις απο Ελλαδα.

 

Δεν νομιζω.. σιγουρα δεν θα υπαρχει η ποικιλια του εξωτερικου, αλλα ολο και κατι θα βρεις.

Μια ματια στο eshop μονο αν ριξεις, εχεις μια πρωτη επιλογη (http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003626).

 

Βεβαια εξαρταται και το τι θελεις.. γιατι δεν μπορω να πω οτι ειναι και ομορφη η παραπανω θηκη, ειναι για να κανεις τη δουλεια σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eιναι πολυ σφιχτη.Ειχα παλια τετοια θηκη σε κινητο και ηταν τοσο εφαρμοστη που χαλασε στο πλαι το κουμπι της καμερας.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

emena paidia an k to viewty m eixe faei ateleiwtes toumpes k apo megalo upsos kai dn eixe pathei eilikrina tpt,,,,meta apo ptwsi apo 8cm peripou apo to edafos i othoni axristeutike gia panta...paei to viewty,,,,strofi pros tin nokia twra......
Link to comment
Share on other sites

Παντως σχετικα για την δερματινη θηκη θα προτεινα εαν επιθυμουν και αλλα ατομα,να ψαξουμε καποιο site και να κανουμε ενα group buy να συμφερει σε ολους.Τι λετε?

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδία είμαι και εγώ κάτοχος του viewty! Πιστεύω πως έκανα σωστή επιλογή! :D 'Εχω καποιες απορίες: 1)οταν μπαίνω στο youtube για τα video μου ζητάει να αναβαθμίσω τον Flash player..Που μπορώ να βρω νέα version? k 2) αν το κιν υποστηρίζει internet explorer ή Mozzila firefox κ τελος, έχω wind Flexy και χρησιμοποιώ wind plus non stop για το internet, θέλω να μάθω αν υπαρχει extra χρέωσει οταν κάνω download πχ για upgrade του Google maps.
Link to comment
Share on other sites

ειδα απο το skroutz οτι εχει το pixmania 259 και το 123market.gr 277.εχει παρει κανεις απο εκει αξιζει η θα εχω προβλημα για εγγυηση?αλλα ετσι και αλλιως ολοι στη lg δεν τα στελνουν?ξερετε αν βγενει νεο μοντελο να περιμενο λιγο η να το παρω?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

ειδα απο το skroutz οτι εχει το pixmania 259 και το 123market.gr 277.εχει παρει κανεις απο εκει αξιζει η θα εχω προβλημα για εγγυηση?αλλα ετσι και αλλιως ολοι στη lg δεν τα στελνουν?ξερετε αν βγενει νεο μοντελο να περιμενο λιγο η να το παρω?ευχαριστω

 

Πιο καινουργια μοντελα, ακομα και "αντικαταστατης" του Viewty, εχουν ηδη βγει.. Αλλα δεν εχουν καμια απολυτως σχεση στην τιμη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την εγγυηση δεν θα εχεις προβλημα γιατι θα απευθυνθεις κατευθειαν στην lg.Το Pixmania εχει καλες τιμες και ειναι αξιολογο site.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λοιόν, κατ'αρχάς γεια σε όλους...

 

Τώρα, συγχωρέστε με που προφανώς αυτά που θα αναφέρω έχουν ξαναειπωθεί, αλλά το πισι σπίτι έχει προβλ και τρέχω σε ιντερνετ καφέ... Και ήδη έχω φάει κάτι μέρες ψάχνοντας στο thread..

 

Το κινητό το θεωρώ καλό. Έχω αγανακτήσει αλλά συνεχίζω να το θεωρώ καλό...

 

Σήμερα πήρα κάρτα μνήμης. Και συνειδητοποίησα ότι ουσιαστικά δεν μπορώ να κάνω φακέλους μέσα στην κάρτα από το κινητό και να αποθηκεύσω φωτό.. Όταν κάνω φάκελο και βάζω μέσα του μια φωτό που έχει αποθηκευτεί στην κάρτα, η εικόνα πηγαίνει στη μνήμη του κινητού. Υπάρχει λύση; Να πω εδώ ότι αναγκάστηκα να ζητήσω αντικατάσταση από την LG διότι το κινητό μου είχε πρόβλημα, και έτσι αυτό που έχω τώρα έχει firmware 10a.

 

Ακόμη είδα ότι το κινητό δεν παίζει αρχεία midi. Ισχύει;

 

Τέλος, υπάρχει δυνατότητα να κάνω firmware upgrade μόνος; Αν όχι, είναι δωρεάν;

 

Θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα αν κάποιος μου απαντούσε διότι πηγαινοέρχομαι συνέχει στα νετ καφέ και ψάχνω βοήθεια για το κινητό.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος? Εχω το KU990R και το μενού του είναι στα αγγλικά. Δεν έχει ελληνικά στις γλώσσες παρα μόνο στο SMS.Μπορεί κάποιος να ανεβάσει firmware με ελληνικά?Η έστω backup όλο το root directory του κινητού??(οι εκδόσεις 10g που βλέπω είναι για το Viewty?)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...