Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσωπικά, γιατί είχε και το ασημί όταν πήρα το δικό μου, βρίσκω το μαυρο πολύ ανώτερο εμφανισιακά.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ο κωδικός ασφαλείας είναι 0000 δηλαδή 4 μηδενικά ... δεν ανάβει το φλασ ε ??? βαλε το χερια σου μπροστά από την κάμερα του κινητού και άφησε το να εστιασει τραβα φώτο και δες αν ανάβει ... επειδή όταν είναι μέρα δεν ανάβει συχνά ... καλύτερα να το πας στην lg να σου το διορθώσει ... Συναίχεια στο θέμα εδώ λοιπόν : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=178219
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Έχει ελληνικά. Δείτε στο γλώσσες.

Πήρα πρόσφατα ένα Ε900 για μια φίλη κι είχε ελληνικά κανονικά, απλά τα επελεξα από τα...Ολλανδικά που είχε έως εκείνη την ώρα το κινητό.

Σφραγισμένο κινητό ήρθε στο κουτί του με όλα τα αξεσουάρ, αν και με εξέπληξε το γεγονός ότι δεν έιχε ούτε ένα αυτοκόλλητο στο πλάι με τα ΙΜΕΙ του που έχω συνηθίσει στα ΝΟΚΙΑ και SE που έχω αγοράσει στην Ελλάδα...

 

Το θέμα είναι: Ασημί (βελτιωμένο όπως λέει το video στο youtube) ή στιλάτο μαύρο (και χωρις ίσως βελτιώσεις αν είναι στοκ παλιό;)

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

περιέργο αυτό που λες με το ΙΜΕΙ ... εμένα είχε πάντως ... αλλά όπως και να έχει μπορείς να το δείς όταν πας να κάνεις κλήση και πατήσεις *#06#
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά.. δεν αντέχω άλλο με αυτή τη #@μπαταρία$% του Viewty..!! :angry:

Κάθε τόσο, ξαφνικά, σχεδόν μένω απο μπαταρία. Και αυτό φυσικά όταν είμαι εκτός σπιτιού.

Πρέπει δηλαδή κάθε φορά που χρησιμοποιώ το κινητό, να κοιτάζω και την μπαταρία και να υπολογίζω... "αν είναι να βγω σε τρείς ώρες για καφέ, μήπως χρειάζεται να το φορτίσω λίγο τώρα για να είμαι καλλυμένος για μετά?"

 

Δεν τη παλεύω άλλο έτσι.. και για να μην έχω πρόβλημα, το φορτίζω κάθε μέρα απο λίγο. Όποτε το θυμάμαι και είμαι σπίτι, το φορτίζω. Αλλα δεν είναι λύση αυτό, γιατί σε περίπτωση που χρειαστεί να αντέξει, εκτός σπιτιού, για ώρες.. δεν άντέχει.

Και είναι το μόνο "πρόβλημα" που έχω με το κινητό! (υποκειμενικό πρόβηλμα, μιας και προσωπικά έχω μάθει να μου αντέχουν πολύ τα κινητά μου και με μπόλικη χρήση..)

Είναι κρίμα να το δώσω γι'αυτόν το λόγο, αλλά αν δεν βρω άλλη λύση, εκεί θα καταλήξω.

 

 

Υπάρχει, λοιπόν, τίποτα από μαϊμού μπαταρίες για το Viewty, μεγαλύτερης αντοχής??

Μπορούμε να βρούμε τίποτα πουθενά??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με ψάξιμο μπορεί να βρεις αλλά δεν δίνω και όρκο ... Να σου πω ρε Γιάννη εσένα δεν σου κάνει το Ν82 ... αν το ξεσκίζεις στη χρήση 1,5 μέρα το πολύ (με ανοιχτό wi-fi , τραγούδια , παιχνίδια και εφάρμογές ... Α! ναι και κάμερα) αλλά με μέτρεια χρήση πάει τουλάχιστον 2,5-3 μέρες

Άρα καλό είναι να μείνεις με το viewty :p

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω δυο απορίες, έχει προεγκατεστημένο κάποιον opera το viewty? το έχει δουλέψει κανείς με wind plus , και τέλος υπάρχει κάποιο msn Που μπορεί να δουλέψει;

 

Σκεφτομαι πολύ σοβαρά να το αγοράσω και θα ήθελα να μπορώ να μπαίνω στο ίντερνετ μέσω wind plus.

Link to comment
Share on other sites

1)όχι δεν έχει προεγκατεστημένο τον οπερα ...

2)δεν το έχω δουλέψει

3)δεν ξέρω

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

@ andreas_ku990 : Λοιπόν, άν με ρωτάς αν μου αρέσει, απαντάω πως ναι μου αρέσει (σε γενικές γραμμές και κυρίως από δυνατότητες) και θα το ήθελα κιόλας.

 

Αν πάλι μου εξηγείς τις διαφορές, σου λέω πως σίγουρα είναι καλύτερο (ειδικά όσον αφορά στην κάμερα).

Μάλιστα το πήρε πρόσφατα και ένας ξαδερφός μου και το επεξεργάστηκα λίγο και είναι πολύ συμπαθητικό.

 

Ο λόγος που θα προτιμούσα το Viewty απο το Ν82 ή κάποιο άλλο είναι καθαρά η οθόνη αφής.! :cool: :lol:

 

 

@ tasosvel : Γειά σου ρε Τάσο!

Λες να έρθεις και στις "δικές μας σελίδες" του forum?! :lol:

Πως και σου'ρθε το Viewty αλήθεια.?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@ andreas_ku990 : Λοιπόν, άν με ρωτάς αν μου αρέσει, απαντάω πως ναι μου αρέσει (σε γενικές γραμμές και κυρίως από δυνατότητες) και θα το ήθελα κιόλας.

 

Αν πάλι μου εξηγείς τις διαφορές, σου λέω πως σίγουρα είναι καλύτερο (ειδικά όσον αφορά στην κάμερα).

Μάλιστα το πήρε πρόσφατα και ένας ξαδερφός μου και το επεξεργάστηκα λίγο και είναι πολύ συμπαθητικό.

 

Ο λόγος που θα προτιμούσα το Viewty απο το Ν82 ή κάποιο άλλο είναι καθαρά η οθόνη αφής.! :cool: :lol:

 

 

@ tasosvel : Γειά σου ρε Τάσο!

Λες να έρθεις και στις "δικές μας σελίδες" του forum?! :lol:

Πως και σου'ρθε το Viewty αλήθεια.?

Σκέφτομαι να το αγοράσω Γιάννη, είμαι ανάμεσα στο Viewty και το f480 οπότε είπα να ρωτήσω εδώ γιατί βασικά με ενδιαφέρει να μπορώ να σερφάρω μέσω του wind plus από το κινητό. :)

Link to comment
Share on other sites

δεν σου εξηγώ τις διαφορές τους αλλα τις διαφορές ανάμεσα στην μπαταρία ... με το viewty δεν κάνεις και κάτι σημαντικό άρα είναι σίγουρο να σου κρατά περισσότερο η μπαταρία παρά με το Ν82 ... μου έλεγε ο φίλος μου παλιά ότι το Ν95 8gb του κρατούσε μόνο μια μέρα (καλά αυτός το ξεσκίζει στη χρήση) και δεν τον πίστευα ... τώρα όμως τον πιστέυω ... τέσπα πιστεύω βγήκαμε off-topic για αυτό ας συνεχίσουμε στο θέμα μας ...

edit : στο Γιάννη πηγαίνει απάντηση , α και Τάσο το F480 είναι πολύ καλό και αυτό και ωραίο (μου αρέσει τώρα και δεν ξέρω το λόγο) , όμως για την κάμερα του δεν ξέρω, ούτε για ήχο ούτε για μπαταρία... Καλύτερα να ανοίξει και ένα θέμα στους διαξιφισμούς ... Μάλλον αν θυμάμαι καλά έχω ανοίξει εγώ για αυτό περίμενε να το βρω

Το βρήκα : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=211912

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

βασικά ήδη έχω βάλει αγγελία για ανταλλαγή του qtek 9000 Μου με ένα από τα δύο , οπότε ότι κάτσει :) Το βαρέθηκα γιατί έχω και το nokia e90 και δεν μπορώ να κυκλοφορώ με δύο τούβλα στις τσέπες. :)
Link to comment
Share on other sites

:rolleyes:... Σε βλέπω να μετανιώνεις που θα δώσεις το 9000 και θα τρέχεις να το ξανά-αγοράσεις :ninja: !!
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol: http://www.mobilefun.co.uk/product/16763.htm :lol::lol:

Γιάννη μπες και δες ... lol :p ... Αυτή κάνει για εσένα

http://www.expansys.com/p.aspx?i=171033

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

:rolleyes:... Σε βλέπω να μετανιώνεις που θα δώσεις το 9000 και θα τρέχεις να το ξανά-αγοράσεις :ninja: !!

μπορεί , το έχω ξανακάνει χεχε!!

Link to comment
Share on other sites

:lol: http://www.mobilefun.co.uk/product/16763.htm :lol:

Γιάννη μπες και δες ... lol :p ... Αυτή κάνει για εσένα

http://www.expansys.com/p.aspx?i=171033

 

:lol:

Χαxαxα, αυτά είναι.! Τέτοια νούμερα mah θέλω σε ένα τέτοιο κινητό.!

Αλλά το "κουτί" αυτό που εξέχει από πίσω(!?!).... πρέπει να είναι και διπλάσια σε μέγεθος για να κρατάει περισσότερο δηλαδή?? :blink: :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αλλά το "κουτί" αυτό που εξέχει από πίσω(!?!).... πρέπει να είναι και διπλάσια σε μέγεθος για να κρατάει περισσότερο δηλαδή?? :blink: :lol:

 

Υπάρχει και το ανάλογο τίμημα φίλε μου :)!! Περισσότερα mAh μεγαλύτερος όγκος ;).

Link to comment
Share on other sites

σωστα ... μην τα θέλουμε και όλα δικά μας ... πάντως το ασχημίζει πολύ .. βλέπω υπάρχουν πολλοί ξύπνιοι τώρα αλλά εγώ μάλλον θα παω να ξαπλώσω ...
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το ανάλογο τίμημα φίλε μου :)!! Περισσότερα mAh μεγαλύτερος όγκος ;).

 

Πραγματικά δεν ήξερα οτι υπάρχει και αντιστοιχία στα mah και τον όγκο της μπαταρίας..(!)

Εκτός αν το λες αστεία, για πλάκα..

 

σωστα ... μην τα θέλουμε και όλα δικά μας ... πάντως το ασχημίζει πολύ .. βλέπω υπάρχουν πολλοί ξύπνιοι τώρα αλλά εγώ μάλλον θα παω να ξαπλώσω ...

 

Και το ασχημίζει και το ασχμεύει και το ασχημώνει και το κακοδείχνει.. :mad: :lol:

Κρίμα... Πάντως, θα ψάξω γενικά μήπως βρω τίποτα αλλιώς, δενξέρω. Μπορεί να το αλλάξω με κανα άλλο συμπαθές τηλεφωνάκι.!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή ποιο ???? πάντως δεν νομίζω να βρεις κάτι που να μην το παχαίνει ... α! βρήκα και μια 950 :lol::lol: ... ποιος θα την πάρει δεν ξέρω :p ...
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν ήξερα οτι υπάρχει και αντιστοιχία στα mah και τον όγκο της μπαταρίας..(!)

Εκτός αν το λες αστεία, για πλάκα..

 

Όχι φίλε μου δεν κάνω πλάκα!!

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου δεν κάνω πλάκα!!

 

Τότε, έχεις δίκιο για το τίμημα που λες..

 

@ andreas_ku990 :

Αντρέα, δεν ξέρω ποιό μπορεί να έπαιρνα αν έδινα αυτο. Πολύ πιθανόν και το Ν82.

Επίσης, θα μου άρεσε πολύ και το Ρ1 που είχα πριν, αλλά δεν με βόλευε τόσο στη χρήση μέσα απ'την οθόνη αφής (με τα δάχτυλα), που ήθελα πολύ επειδή είμαι λίγο ψωνάρα.. :O :D Γι'αυτό και το έδωσα. Ίσως να με θυμάται ο Άκης, που έγραφα παλιότερα στο άλλο thread, του Ρ1i.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και σε θυμάμαι (blogPage :p) :)!!

 

xaxaxaax :lol: Ακριβώς.!

 

Απο θέμα λειτουργιών (γενικά), μπορώ να πω οτι το μετάνοιωσα που το άλλαξα..

αλλά απο θέμα ευχρηστίας στην καθημερινότητα, όχι και τόσο.

 

Ίσως και να το ξανάπερνα αν δεν είχα γλυκαθεί βέβαια και από την καλή κάμερα που μπορεί πλέον να έχει το κινητό μου επάνω, έχοντας το Viewty.. Αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πάντως Γιάννη η κάμερα του viewty δεν είναι και η καλύτερη ... Αχχχχχχ.... το Ν82 βγάζει τέλειες φωτογραφίες ... Αλλα λίγο η μπαταρία σε σπάει

Α και βλέπω έμεινες στάσιμος στο GSM Phase 2 Member :lol::lol::lol::lol: ... χεχε , για δες πόσα έφτασα εγώ ... αν δεν ήταν και αυτό το ban των 26 ημερών θα είχα σίγουρα 1000 μηνύματα

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...