Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαποια καλη δερματινη θηκη για το viewty απο το ebay?

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν βαλω στο viewty καρτα μνημης 4 gb υπαρχει περιπτωση να εχω προβλημα με την ταχυτητα του κινητου?Ειχε ποτε κανεις προβλημα με την οθονη του viewty(να καθυστερει να καταλαβει το πατημα ενος κουμπιου)??

 

Α και κατι αλλο...υπαρχει δυνατοτητα αλλαγης προσοψης στο viewty?

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλω στο viewty καρτα μνημης 4 gb υπαρχει περιπτωση να εχω προβλημα με την ταχυτητα του κινητου?Ειχε ποτε κανεις προβλημα με την οθονη του viewty(να καθυστερει να καταλαβει το πατημα ενος κουμπιου)??

εγω τουλαχιστον δεν βλεπω μεγαλη διαφορα σε ταχυτητα

 

Kαποια καλη δερματινη θηκη για το viewty απο το ebay?

http://cgi.ebay.com/L2s-Leather-Case-Book-type-for-LG-KU990-Viewty-Stylus_W0QQitemZ300269816425QQihZ020QQcategoryZ161658QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

 

http://cgi.ebay.com/LEATHER-CASE-POUCH-FOR-LG-KU990-VIEWTY-CAR-CHARGER_W0QQitemZ140278468461QQihZ004QQcategoryZ20336QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

 

http://cgi.ebay.com/New-Carry-Pocket-Design-case-pouch-for-LG-KU990-Viewty_W0QQitemZ190262535957QQihZ009QQcategoryZ59913QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

(αυτη εχω παρει και εγω)

 

http://cgi.ebay.com/LG-KU990-Viewty-Leather-Pouch-Case-Black_W0QQitemZ370099061529QQihZ024QQcategoryZ20336QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται αλλο χωρις θηκη.

Να σαι καλα φιλε βρηκα επιτελους μια καλη θηκη για το viewty.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται αλλο χωρις θηκη.

Να σαι καλα φιλε βρηκα επιτελους μια καλη θηκη για το viewty.

τιποτα φιλε μου.Ποια ?

 

paidia emena tha mou erthei se 4 meroules!!alla exw kapoies apories,eimai lgo asxeth alla gia na xreishmopoihseis to internet tha nai opws to vodafone live?pou sou trwei olh thn karta??to 3G pali se xrewnei polu?

εξαρταται την εταιρια και το προγραμμα που εχεις...νομιζω οτι τωρα το πιο φτηνο

ειναι το ADSM 120 της WIND (8 € το μηνα για 120 MB οριο ογκο δεδομενων)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

sandisk μονο ειπαμε ....για τις αλλες δεν ξερω παιδια...

 

Και η Lexar καλή μάρκα είναι (αν και συνήθως αγοράζω SanDisk).

 

 

hi akis....ναι ειπα να δοκιμασω και ενα τετοιο και τελικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος φιλε μου..

τοσο που μαλλον θα παρω και το καινουριο (renoir) που ερχεται..

 

Επειδή με βλέπω να χάνω για μια ακόμα χρονιά την επιδότηση μου.. αν δεν ξανά-ψηθώ για το iPhone θα πάρω το Viewty :rolleyes:.

(Αν και φοβάμαι μήπως του έχουν βάλει vodafone Menu)

 

 

(ποτε σιγα-σιγα θα αφησεις UIQ?)

 

Δεν θα το αφήσω Γιώργο :ninja:!! Δεν συμφέρει πια να πουλήσω το P1! Άντε και πες ότι

το πουλάω θα πρέπει να το δώσω -βαριά- 180 ευρώ (Δεν το καίω καλύτερα :p).

Link to comment
Share on other sites

ok thnx gia to 3g???epishs exei mesa hans free kai kalwdio usb?

ναι τα εχει

 

Και η Lexar καλή μάρκα είναι (αν και συνήθως αγοράζω SanDisk).

 

 

 

 

Επειδή με βλέπω να χάνω για μια ακόμα χρονιά την επιδότηση μου.. αν δεν ξανά-ψηθώ για το iPhone θα πάρω το Viewty :rolleyes:.

(Αν και φοβάμαι μήπως του έχουν βάλει vodafone Menu)

 

 

 

 

Δεν θα το αφήσω Γιώργο :ninja:!! Δεν συμφέρει πια να πουλήσω το P1! Άντε και πες ότι

το πουλάω θα πρέπει να το δώσω -βαριά- 180 ευρώ (Δεν το καίω καλύτερα :p).

ΟΚ ελα στην παρεα.!

 

σωστα καλα κανεις ...κρατησε το..

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Α και κατι αλλο...υπαρχει δυνατοτητα αλλαγης προσοψης στο viewty?

 

Ειχε ποτε κανεις προβλημα με την οθονη του viewty(να καθυστερει να καταλαβει το πατημα ενος κουμπιου)??

 

καμια απαντηση γι'αυτα τα ερωτηματα?

Link to comment
Share on other sites

Α και κατι αλλο...υπαρχει δυνατοτητα αλλαγης προσοψης στο viewty?

 

Από όσο γνωρίζω δεν παίρνει πρόσοψης :).

Link to comment
Share on other sites

@ l_kostas :

Οχι, προσοψεις δεν αλλαζει. Ομως, ειχα πετυχει ενα site (απο εξωτερικο) οπου σου εδινε καποιες επιλογες με χρωματα, σχεδια κλπ, που μπορουσες να προσαρμοσεις στις 2 προσοψεις του κινητου (μπροσατα και πισω) και κατοπιν παραγγελιας να τις εχεις. (θα ξανακοιταξω και αν βρω κατι θα το ποσταρω..)

 

Τωρα οσον αφορα στην οθονη και την καθυστερηση που λες,

προσωπικα, στο δικο μου Viewty που ειχα παλιοτερα, (αλλα και απο αλλους που εχει συζητηθει), ναι μπορει να υπαρξουν φορες με καποια μικρη καθυστερηση στην ανταποκριση ενος πατηματος-επιλογη, χωρις ομως να σημαινει οτι εχει καποιο προβλημα το κινητο. Νομιζω ειναι ετσι, του λειτουργικου, το οποιο δεν ειναι και απ'τα δυνατοτερα. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@ l_kostas :

Τωρα οσον αφορα στην οθονη και την καθυστερηση που λες,

προσωπικα, στο δικο μου Viewty που ειχα παλιοτερα, (αλλα και απο αλλους που εχει συζητηθει), ναι μπορει να υπαρξουν φορες με καποια μικρη καθυστερηση στην ανταποκριση ενος πατηματος-επιλογη, χωρις ομως να σημαινει οτι εχει καποιο προβλημα το κινητο. Νομιζω ειναι ετσι, του λειτουργικου, το οποιο δεν ειναι και απ'τα δυνατοτερα. ;)

Αμα δεν ειναι κατι το πολυ ενοχλητικο και κουραστικο δεν πειραζει...Αρκει να μην κανει 2 δευτερολεπτα να καταλαβει το πατημα :p

 

@ l_kostas :

Οχι, προσοψεις δεν αλλαζει. Ομως, ειχα πετυχει ενα site (απο εξωτερικο) οπου σου εδινε καποιες επιλογες με χρωματα, σχεδια κλπ, που μπορουσες να προσαρμοσεις στις 2 προσοψεις του κινητου (μπροσατα και πισω) και κατοπιν παραγγελιας να τις εχεις. (θα ξανακοιταξω και αν βρω κατι θα το ποσταρω..)

Αυτο ακουγεται πολυ καλο...Ειδικα αν εχει και σχεδια..Εαν το βρεις κανε ενα post αλλα θα ψαξω κι εγω.

 

http://www.pixmania.com/gr/gr/652901/art/lg/viewty-ku990.html#tab-promopack

παιδια στο συγκεκριμενο site προτεινεται για το viewty μια καρτα μνημης 8gb.Γινεται να παρει η προκειται για διαφημιστικο κολπο??

Link to comment
Share on other sites

gia sas pedia na sas rotiso kati exo to lg ku990 (viewty)kai ektos oti stis eikones m kolaei kai arketes fores kai se alles leitourgies pao na valo kapion hxo gia na xtypaei to kinito me ayton kai m leei se arketous hxous "arxeio mh egyro" ..Pantos dn exo meinei eyxaristimenos apo ayto to kininito.
Link to comment
Share on other sites

Και γιατι δεν το πηγαινεις με την εγγυηση σου στο Service?

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

http://www.pixmania.com/gr/gr/652901/art/lg/viewty-ku990.html#tab-promopack

παιδια στο συγκεκριμενο site προτεινεται για το viewty μια καρτα μνημης 8gb.Γινεται να παρει η προκειται για διαφημιστικο κολπο??

Ξερει κανεις κατι γι'αυτο εδω???

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις κατι γι'αυτο εδω???

 

Στο επίσημο site του LG KU990 δεν αναφέρει μέχρι πόσα GB κάρτα μνήμης παίρνει.Μόνο ότι παίρνει γράφει.:(

Link to comment
Share on other sites

Στο επίσημο site του LG KU990 δεν αναφέρει μέχρι πόσα GB κάρτα μνήμης παίρνει.Μόνο ότι παίρνει γράφει.:(

 

Δεν καταλαβα τι εννοεις...Δηλαδη λες οτι δεν παιρνει καρτες μνημης επειδη δεν αναφερει κατι στο επισημο site???

Link to comment
Share on other sites

@ l_kostas : ...εννοει οτι περνει καρτες μνημης, αλλα τουλαχιστον στο επισημο site της LG για το συγκεκριμενο μοντελο, λεει μεν οτι δεχεται καρτες μνημης MicroSD αλλα δεν διευκρινιζει μεχρι ποσα GB μνημη μπορει να "σηκωσει" το κινητο.

 

Εγω προσωπικα, γνωριζω οτι το κινητο υποστηριζει "κανονικα" καρτες μνημης MicroSD μεχρι 2GB. Απο παλιοτερες συζητησεις ομως εδω, εχει υπωθει οτι σηκωνει και καρτες των 4GB.. Για περισσοτερα δν ξερω. Μπορει να την "τρεχει" και μια 8αρα καρτα, αλλα μπορει να αργει κιολας ή να κολλαει, κλπ..

 

Παντως σιγουρα(!) δεν δεχεται / δεν "τρεχει" τις νεες καρτες Micro SDHC (MicroSD High Capacity) (υψηλων ταχυτητων, σε ελευθερη μεταφραση), που εχω δει σε διαφημιστικα, μιας και δεν υποστηριζεται καν απο τις προδιαγραφες του κινητου αυτος ο τυπος καρτας μνημης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παντως σιγουρα(!) δεν δεχεται / δεν "τρεχει" τις νεες καρτες Micro SDHC (MicroSD High Capacity) (υψηλων ταχυτητων, σε ελευθερη μεταφραση), που εχω δει σε διαφημιστικα, μιας και δεν ειναι καν στις προδιαγραφες του κινητου αυτος ο τυπος καρτας μνημης.

 

Συνήθως η 8άρες και ορισμένες 4άρες είναι "High Capacity" !!

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως η 8άρες και ορισμένες 4άρες είναι "High Capacity" !!

 

Για να πω την αληθεια, δεν εχω ασχοληθει σχεδον καθολου με τις καινουργιες αυτες καρτες (με τα 8gb και πανω), αλλα απ'οτι εχω ακουσει ναι, ειναι High Capacity οι 8αρες, 16αρες, κλπ.

Αρα, μαλλον δεν τις υποστηριζει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να πω την αληθεια, δεν εχω ασχοληθει σχεδον καθολου με τις καινουργιες αυτες καρτες (με τα 8gb και πανω), αλλα απ'οτι εχω ακουσει ναι, ειναι High Capacity οι 8αρες, 16αρες, κλπ.

Αρα, μαλλον δεν τις υποστηριζει.

αυτη παντως τη δεχεται

http://www.katerelos.gr/product_info.php?products_id=6025

 

προσεξτε ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ηigh Capacity

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

αυτη παντως τη δεχεται

http://www.mobilecenter.gr/index.php?target=products&product_id=30080

 

προσεξτε ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ηigh Capacity

 

Ε λογικα, ναι..

 

Και εχει κ καλη τιμη. Δεν ξερω τι τιμες παιζουν τωρα. Τοσο ειχα παρει εγω για το Viewty μια Sandisc 2GB. :O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες το high capacity δεν σημαινει υψηλων ταχυτητων.......high speed ειναι υψηλων ταχυτητων oi high capacity ειναι αλλο πραμα ......;););)

 

Και ετσι για την ιστορια.....το τηλεφωνο δουλευει με 4αρα hc μια χαρα ....αν εχεις 6-7 ταινιες δεν εχει κανενα προβλημα τα διαβαζει ολα μια χαρα......αν τωρα χωσεις στην 4αρα μερικες χιλιαδες τραγουδια mp3 τοτε βαραινει παρα πολυ και η καθυστερηση ειναι αστα να πανε......αυτα οσο αφορα την δικη μου συσκευη

Link to comment
Share on other sites

Και ετσι για την ιστορια.....το τηλεφωνο δουλευει με 4αρα hc μια χαρα ....αν εχεις 6-7 ταινιες δεν εχει κανενα προβλημα τα διαβαζει ολα μια χαρα......αν τωρα χωσεις στην 4αρα μερικες χιλιαδες τραγουδια mp3 τοτε βαραινει παρα πολυ και η καθυστερηση ειναι αστα να πανε......αυτα οσο αφορα την δικη μου συσκευη

Πως γινεται να μπορεις να βαλεις 6-7 ταινιες και να μην κολλαει ενω αν βαλεις πολλα τραγουδια να κολλαει??Αν υπολογιζω σωστα 6-7 ταινιες γεμιζουν μια 4gb,το ιδιο και μερικες χιλιαδες τραγουδια:)Οποτε ποια ειναι η διαφορα??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...