Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα! αγόρασα το LG KU990 από Αγγλία και δεν έχει Ελληνικούς χαρακτήρες!!! Πως μπορώ να προσθέσω την Ελληνική γλώσσα?????

Επίσης πως μπορώ να το κάνω unlock και να δέχεται όχι μονο κάρτες SIM από Vodafone αλλά και από Cosmote? (θα ήθελα με κάποιο πρόγραμμα και όχι να παρω τηλ. τη Vodafone)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας, εχω μια ερώτηση, για οποιον ξέρει. Θέλω να βάλω καινουργιο firmware (εχω κανει backup το λογισμικο του KU990i μου κλπ, ειμαι πανέτοιμη) και επειδη στο γνωστό φορουμ (το mygreatphone.com) βρίσκω μονο ΚU990 firmware, ήθελα να ρωτήσω, μπορώ να βάλω Κu990 firmware στο KU990i κινητό μου? Θα δουλέψει ή πρεπει να βρω firmware που να γραφει KU990i στο αρχείο .dz σωνει και καλα? σας παρακαλώ, αν καποιος ξερει!!!

(καταλάθος εκανα post στο θεμα του Viewty για Java παιχνιδια, εφαρμογές και Hacks !! :O)

 

---> Άκυρο, το βρήκα.

Edited by denise_
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο topic αλλα ενας φιλος μου εχει το LG KU990 Viewty και επειδη το πηρε απο την vodafone θελει να αλλαξει το λογισμικο να το κανει απο vodafone σε κανονικο, μηπως ξερετε πως γινεται ??
Link to comment
Share on other sites

LG KU990 παρα πολυ καλο κινητο αφου εψαξα κατεληξα σε αυτο. ειναι φανταστικο! εχει οσα με ενδιαφερουν μεγαλη οθονη-3G-φανταστικες φωτο και βιντεο!-οθονη αφης- τελειο!!!

:)

Link to comment
Share on other sites

LG KU990 παρα πολυ καλο κινητο αφου εψαξα κατεληξα σε αυτο. ειναι φανταστικο! εχει οσα με ενδιαφερουν μεγαλη οθονη-3G-φανταστικες φωτο και βιντεο!-οθονη αφης- τελειο!!!

:)

 

Συμφωνω! Είναι πολυ καλο κινητό, το έχω μια εβδομάδα και με ικανοποίησε. :) Εχω μονο δυο προβληματάκια-παράπονα. Το ένα είναι ότι με το handsfree οταν μιλαω με καποιον, δεν ακούγεται καλά ο συνομιλητής μου. Και χωρίς το handsfree, το ίδιο περίπου.

Το άλλο είναι ότι όταν πατάω, στη δεξιά πλευρά της οθόνης, στο μενού, κάνει ένα τρίξιμο και ανακάλυψα οτι μάλλον ειναι το μπροστά καλλυμα του κινητού που "χτυπάει" ελαφρά πανω στο αλουμινενιο-ασημί πράγμα (το γυρω γυρω του κινητου εννοώ), σαν να ειναι φουσκωμένο, ενω δεν επρεπε να το κανει αυτο. :worry: Με ενοχλεί καπως. Oh well..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο topic αλλα ενας φιλος μου εχει το LG KU990 Viewty και επειδη το πηρε απο την vodafone θελει να αλλαξει το λογισμικο να το κανει απο vodafone σε κανονικο, μηπως ξερετε πως γινεται ??

 

Το ιδιο πραγμα ήθελα να κανω κι εγώ, πρέπει να βάλει άλλο firmware, και unbranded δηλαδή να μην εχει Vodafone ή τιποτα αλλο. . Τουλαχιστον αυτο έκανα εγώ. για περισσότερα δες εδώ. Και εδώ για χακεριές και αλλαγούλες και τετοια.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω το κινητό μου αναβάθμιση θα μου πει κάποιος πως γίνετε :D:D:D

 

Μονο σε καποιο service point της LG

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

μεσω υπολογιστη δεν γινετε;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ!!!!!ΕΧΩ ΤΟ lg ku990i ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΘΕΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ...ΜΕ ΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΓΙΝΕΤΕ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!!!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Link to comment
Share on other sites

μεσω υπολογιστη δεν γινετε;

 

Γίνεται. Μ'αρεσει που διαβάζετε και τις άλλες σελίδες στο thread. χιχι :)

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα ku990 το οποιο οταν το ανοιγω δεν μπορω να πατησω το πιν...μπορει να γινει κατι?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα ku990 το οποιο οταν το ανοιγω δεν μπορω να πατησω το πιν...μπορει να γινει κατι?

 

τι εννοεις; δεν σου ζηταει πιν ή στο ζηταει και δεν μπορεις να το πληκτολογισεις για καποιο λογο;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως βγάζεις και βάζεις συχνά την sim;

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις; δεν σου ζηταει πιν ή στο ζηταει και δεν μπορεις να το πληκτολογισεις για καποιο λογο;

 

δεν μπορω να πατησω τον κωδικο!προφανως κατι θα επαθε η οθονη και δεν με αφηνει να πατησω οποιοδηποτε αριθμο!

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημερα παιδες..Εχω μια ερωτηση.Θλεω να περασω στο viewty μου μια εικονα την οποια εχω κανει αποκοπη απο ενα βιντεακι.Το προγραμμα αυτο ειναι το gom player.Δεν μου την εμφανιζει ομως μεσα στις εικονες.Ειναι σαν να μια υπαρχει καν ενω στην ουσια ειναι μεσα.Η μορφη της εικονας ειναι jpeg.Ξερει κανεις τιποτα?Ευχαριστω εκ των προτερων.:D:D:D
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες..Εχω μια ερωτηση.Θλεω να περασω στο viewty μου μια εικονα την οποια εχω κανει αποκοπη απο ενα βιντεακι.Το προγραμμα αυτο ειναι το gom player.Δεν μου την εμφανιζει ομως μεσα στις εικονες.Ειναι σαν να μια υπαρχει καν ενω στην ουσια ειναι μεσα.Η μορφη της εικονας ειναι jpeg.Ξερει κανεις τιποτα?Ευχαριστω εκ των προτερων.:D:D:D

Εφόσον η εικόνα έχει κατάληξη .jpg και την έστειλες σωστά είτε με bluetooth είτε με usb καλώδιο λογικά θα πρέπει να σου την εμφανίζει. Δοκίμασε να μπεις την μια φορά στις εικονες κατευθείαν και την άλλη πρώτα memory card και μετα εικόνες.

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον η εικόνα έχει κατάληξη .jpg και την έστειλες σωστά είτε με bluetooth είτε με usb καλώδιο λογικά θα πρέπει να σου την εμφανίζει. Δοκίμασε να μπεις την μια φορά στις εικονες κατευθείαν και την άλλη πρώτα memory card και μετα εικόνες.

 

Το κανα.Τιποτα δν γινεται.Ποιος ξερει?Δεν πειραζει.Thanxs για την βοηθεια παντως..:p:p

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,αγορασα προσφατα το κινητο κ εχω προβλημα με το bluetooth.Μου βγαζει τις περισσοτερες φορες "συνδεση απετυχε" ρωταει για επαναληψη αλλα παλι τιποτα.Δοκιμασα να το βαζω να αποθηκευει στην εσωτερικη μνημη και οχι στη memory card αλλα δεν εχει διαφορα.Γνωριζει κανεις τιποτα,το εχει παθει κανεις;;παιζει να θελει αναβαθμιση λογισμικου;;η εκδοση που εχω ειναι KU990i_V10a.κατα τα αλλα καλο κινητο για τα λεφτα του αλλα δεν αντεχει η μπαταρια..

ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

To πόσταρα και στο topic με τα mods και δεν πήρα απάντηση, αν γνωρίζει κανείς ας απαντήσει

 

Έχω προβληματάκι με το mobyexplorer, κατέβασα signed και unsigned version, και μου βγάζει αποτυχία ελέγχου ταυτότητας στο unsigned ενώ το signed περάστηκε κανονικά. Τρέχοντας το όμως μου βγάζει πρόβλημα με τα perimissions ενώ στις επιλογές->δικαιώματα είναι όλα "πρώτα ερώτηση" και όχι "ποτέ".

 

Καμία ιδέα κανείς; :confused:

 

Εdit: Το τηλέφωνο είναι από την cote.

Edit2: Θέματα μπορώ να περάσω αν δεν έχω καλώδιο;;

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Έψαξα στο forum για ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω με την εγγραφή βίντεο του KU990i αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό.

Το πρόβλημα είναι το εξής:

Όταν γράφω βίντεο με κάποιες συγκεκριμένες ρυθμίσεις, κολλάει η εικόνα στιγμιαία αρκετές φορές. Αυτό είναι ιδιαίτερα εκνευριστικό εφόσον δεν υπάρχει μια ομαλή ροή στο βίντεο. Εκεί δηλαδή που προχωρά το βίντεο, ακόμα και άν το τηλέφωνο είναι τοποθετημένο σταθερά κάπου, σταματά - για κλάσματα δευτερολέπτου- αλλά όπως και να έχει αυτό δεν είναι καλαίσθητο.

 

Οι ρυθμίσεις που έχω θέσει είναι:

Το μέγεθος της εικόνας είναι 640x480.

Η ποιότητα της εικόνας είναι super fine.

 

Θέλω να έχω όσο δυνατόν καλύτερη ποιότητα βίντεο και επέλεξα αυτές τις ρυθμίσεις.

Αφού αντιμετώπισα το πρόβλημα αρκετές φορές, έκανα μια αναζήτηση και διάβασα κάπου οτι φταίει η κάρτα μνήμης. Είχα μια Kingston 2 Gb η οποία αναφέρθηκε οτι έχει πρόβλημα με το συγκεκριμένο τηλέφωνο.

Αγόρασα μια Sandisk την οποία συνιστούσαν ώς κατάλληλη για το Viewty αλλά έχω το ίδιο πρόβλημα και με αυτήν.

 

Μήπως λοιπόν κάποιος έχει αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα έχει ακούσει κάτι?

Ή μήπως το τηλέφωνό μου είναι ελαττωματικό?

Έχετε καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

το επαθα και εγω στο τελευταιο βιντεο που τραβηξα... δεν ξερω τι φταιει...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Έψαξα στο forum για ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω με την εγγραφή βίντεο του KU990i αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό.

Το πρόβλημα είναι το εξής:

Όταν γράφω βίντεο με κάποιες συγκεκριμένες ρυθμίσεις, κολλάει η εικόνα στιγμιαία αρκετές φορές. Αυτό είναι ιδιαίτερα εκνευριστικό εφόσον δεν υπάρχει μια ομαλή ροή στο βίντεο. Εκεί δηλαδή που προχωρά το βίντεο, ακόμα και άν το τηλέφωνο είναι τοποθετημένο σταθερά κάπου, σταματά - για κλάσματα δευτερολέπτου- αλλά όπως και να έχει αυτό δεν είναι καλαίσθητο.

 

Οι ρυθμίσεις που έχω θέσει είναι:

Το μέγεθος της εικόνας είναι 640x480.

Η ποιότητα της εικόνας είναι super fine.

 

Θέλω να έχω όσο δυνατόν καλύτερη ποιότητα βίντεο και επέλεξα αυτές τις ρυθμίσεις.

Αφού αντιμετώπισα το πρόβλημα αρκετές φορές, έκανα μια αναζήτηση και διάβασα κάπου οτι φταίει η κάρτα μνήμης. Είχα μια Kingston 2 Gb η οποία αναφέρθηκε οτι έχει πρόβλημα με το συγκεκριμένο τηλέφωνο.

Αγόρασα μια Sandisk την οποία συνιστούσαν ώς κατάλληλη για το Viewty αλλά έχω το ίδιο πρόβλημα και με αυτήν.

 

Μήπως λοιπόν κάποιος έχει αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα έχει ακούσει κάτι?

Ή μήπως το τηλέφωνό μου είναι ελαττωματικό?

Έχετε καμιά ιδέα?

εχει να κανει με το γεγονος οτι ειναι αργη η μνημη....δλδ "δεν προλαβαινει να γραψει κ κολαει" ...

αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να δοκιμασεις να κανεις φορματ την καρτα κ να αλλαξεις το allocation unit size μεσα στις ελιπογες για το φορματ (αυτο ειναι το ελαχιστο ποσο σε ΚΒ που θα καταλαμβανει ενα αρχειο στην μνημη.....) με ατυον τον τροπο θα καταλαμβανουν τα αρχεια (θεωρητικα περισοτερο χωρο γιατι κ μικρα αρχεια θα καταλαμβανουν περισσοτερα ΚΒ) αλλα θα μπορει το κινητο να διαβασει πιο γρηγορα τα αρχεια σου...

σε μενα ειδα διαφορα,αλλα κ παλι εαν το βαλω το βιντεο στη μεγαλυτερη αναλυση

παλι ανα διαστηματα κολαει,

ελπιζω να βοηθησει αυτο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...