Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως γινεται να μπορεις να βαλεις 6-7 ταινιες και να μην κολλαει ενω αν βαλεις πολλα τραγουδια να κολλαει??Αν υπολογιζω σωστα 6-7 ταινιες γεμιζουν μια 4gb,το ιδιο και μερικες χιλιαδες τραγουδια:)Οποτε ποια ειναι η διαφορα??

Νομίζω ότι αυτό είναι λογικό γιατί τα χιλιάδες τραγούδια είναι και χιλιάδες αρχεία , ενώ οι λίγες ταινίες είναι και λίγα αρχεία , άρα τα διαβάζει πιο εύκολα και "ξεκούραστα"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε παιδες το high capacity δεν σημαινει υψηλων ταχυτητων.......high speed ειναι υψηλων ταχυτητων oi high capacity ειναι αλλο πραμα ......;););)

 

Οκ, γραψτε λαθος λογω βιασυνης. MicroSD-HC σημαινει "Υψηλης χωριτηκοτητας" για την ακριβεια..

 

Τωρα για το θεμα με τα πολλα ή τα λιγα αρχεια, δν νομιζω οτι οι περισσοτεροι παιρνουν μια μεγαλυτερη καρτα για να βαλουν απλα 3 ταινιες μεσα.. Αν την θελεις απλα για να βαζεις μερικες ταινιες να τις εχεις να τις δεις, οκ. Αλλιως, δωρον αδωρον αν δεν δουλευει σωστα μια καρτα μεγαλυτερη των 2GB, γεματη με τραγουδια, βιντεο και φωτογραφιες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οκ, γραψτε λαθος λογω βιασυνης. MicroSD-HC σημαινει "Υψηλης χωριτηκοτητας" για την ακριβεια..

 

Τωρα για το θεμα με τα πολλα ή τα λιγα αρχεια, δν νομιζω οτι οι περισσοτεροι παιρνουν μια μεγαλυτερη καρτα για να βαλουν απλα 3 ταινιες μεσα.. Αν την θελεις απλα για να βαζεις μερικες ταινιες να τις εχεις να τις δεις, οκ. Αλλιως, δωρον αδωρον αν δεν δουλευει σωστα μια καρτα μεγαλυτερη των 2GB, γεματη με τραγουδια, βιντεο και φωτογραφιες.

 

ειναι αληθεια δοκιμασμενο - δυσκολευεται αρκετα οταν τα αρχεια στην 4αρα

ξεπερνουν τα 500...:( :mad:

 

re paidia 3erei kaneis ts rithmiseis tis wind gia to browser tou viewty???an 3erei kapios as to pei gt to xw edw kai ena mina kai dn mporw na serfarw...

 

στο site της wind? στο 1260?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ειναι αληθεια δοκιμασμενο - δυσκολευεται αρκετα οταν τα αρχεια στην 4αρα

ξεπερνουν τα 500...:( :mad:

με λιγα λογια μου προτεινεται μια 2gb απο τη στιγμη ποιος ο λογος να βαλεις μια 4 gb αν δεν μπορεις να τη γεμισεις??

 

Α,δεν το ανεφερα παραπανω...Απο σημερα ειμαι κι εγω κατοχος του viewty!!!Kαι εχω δυο σημαντικες αποριες...Καταρχας ποσες ωρες πρεπει να το φορτισω?γινεται να το χρησιμοποιω την ωρα που φορτιζεται η δεν κανει??και δευτερον μεσα στη συσκευασια ειχε ενα "protection film" το οποιο γραφει το εξης μηνυμα.."when the protection film is attached on touch window,touch sensitivity decrease".Δηλαδη αν καταλαβα καλα δεν θα εχει καλη ανταποκριση η οθονη αν το βαλω...τι να κανω??

Υ.Γ.Πρεπει να αλλαξω και avatar..:D

Link to comment
Share on other sites

Moλις ανοιξεις το κουτι,θα παρεις το κινητο και θα ξοδεψεις την οση μπαταρια εχει μεχρι να σβησει απο μονο του.Μετα το βαζεις για φορτιση 7-8 ωρες.Αυτο καντο για τις πρω τις 5-6 πρωτες φορες.Και καλο θα ηταν να μην το χρησιμοποεις το κινητο οταν θα φορτιζει,στις αρχικες τουλαχιστον φορτισεις.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε..Για το προστατευτικο οθονης ξερεις τιποτα??εσυ το εχεις βαλει??μηπως να κρατησω τη ζελατινα που εχει???
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε..Για το προστατευτικο οθονης ξερεις τιποτα??εσυ το εχεις βαλει??μηπως να κρατησω τη ζελατινα που εχει???

Να βγάλεις την ζελατίνα που έχει και να βάλεις το προστατευτικό. Με προσοχή όμως.

Ειναι αρκετά καλό και η οθόνη θα αντέξει στις κακουχίες.

Link to comment
Share on other sites

με λιγα λογια μου προτεινεται μια 2gb απο τη στιγμη ποιος ο λογος να βαλεις μια 4 gb αν δεν μπορεις να τη γεμισεις??

 

 

καπως ετσι.....εγω παντως και στην 2αρα που την εχω καργαρισμενη με τραγουδια παλι κατι σκαλωματακια τα κανει και ειναι λογικοτατο.....εδω ενας υπολογιστης και αν πας να ανοιξεις φακελο με πολλα αρχεια βλεπεις μια σχετικη καθυστερηση.....το κακο μ'αυτη την συσκευη ειναι οτι για να αλλαξεις την καρτα μνημης πρεπει να βγαλεις την μπαταρια...:(

 

Τωρα ενα προβληματακι που εχω εγω.......προχθες εβγαλα αρκετες φωτο με αποτελεσμα αφου γεμισε τελειως η καρτα μνημης να γυρισει αυτοματα την αποθηκευση στην μνημη της συσκευης.....ολα καλα εως εδω.....τις φωτο αυτες πως θα τις μεταφερω στον υπολογιστη?????με bluetooth δεν λεει γιατι αργει....με usb συνδεση δεν βλεπει την μνημη του τηλεφωνου......(εκτος αν δεν κανω κατι εγω σωστα) και τελος το lg pc suite απλα στα vista δεν λειτουργει σωστα.....:worry:

 

τι κανουμε στην περιπτωση αυτη?????

Link to comment
Share on other sites

καπως ετσι.....εγω παντως και στην 2αρα που την εχω καργαρισμενη με τραγουδια παλι κατι σκαλωματακια τα κανει και ειναι λογικοτατο.....εδω ενας υπολογιστης και αν πας να ανοιξεις φακελο με πολλα αρχεια βλεπεις μια σχετικη καθυστερηση.....το κακο μ'αυτη την συσκευη ειναι οτι για να αλλαξεις την καρτα μνημης πρεπει να βγαλεις την μπαταρια...:(

 

Τωρα ενα προβληματακι που εχω εγω.......προχθες εβγαλα αρκετες φωτο με αποτελεσμα αφου γεμισε τελειως η καρτα μνημης να γυρισει αυτοματα την αποθηκευση στην μνημη της συσκευης.....ολα καλα εως εδω.....τις φωτο αυτες πως θα τις μεταφερω στον υπολογιστη?????με bluetooth δεν λεει γιατι αργει....με usb συνδεση δεν βλεπει την μνημη του τηλεφωνου......(εκτος αν δεν κανω κατι εγω σωστα) και τελος το lg pc suite απλα στα vista δεν λειτουργει σωστα.....:worry:

 

τι κανουμε στην περιπτωση αυτη?????

 

Τι εννοείς δεν βλέπει την μνήμη του τηλεφώνου? Του τηλεφώνου ή της κάρτας ή κανενός από τα δύο?

Link to comment
Share on other sites

Να βγάλεις την ζελατίνα που έχει και να βάλεις το προστατευτικό. Με προσοχή όμως.

Ειναι αρκετά καλό και η οθόνη θα αντέξει στις κακουχίες.

Νομιζω πως και το "μαμα" προσταυτικο να αφησει, δεν θα εχει κανενα προβλημα και ειναι και τελεια προσαρμοσμενο στην οθονη..

Εγω το ειχα 3 μηνες με αυτο το προστατευτικο, το εκοψα με ενα ψαλιδακι στην ακρη (το "αυτακι" που εξηχε για να το τραβηξεις) και ημουν κομπλε..!! Εκανα τρομερη δουλεια... αφου εβλεπα επανω πολλες ψιλες τριχουλες/γρατσουνιτσες που αλλιως θα ηταν στην οθονη και οχι στο προστατευτικο κι επισης δεν μπορω να πω οτι ειχα κανενα προβλημα με την ανταποκρισης της οθονης οσον αφορα στο προστατευτικο αυτο. Δεν δυσκολευοταν να πιασει την εντολη του δαχτυλου.

 

Οπως και να'χει, προσωπικη συμβουλη, ΜΗΝ αφησεις τετοια οθονη χωρις screen protector. ;)

 

καπως ετσι.....εγω παντως και στην 2αρα που την εχω καργαρισμενη με τραγουδια παλι κατι σκαλωματακια τα κανει και ειναι λογικοτατο.....εδω ενας υπολογιστης και αν πας να ανοιξεις φακελο με πολλα αρχεια βλεπεις μια σχετικη καθυστερηση.....το κακο μ'αυτη την συσκευη ειναι οτι για να αλλαξεις την καρτα μνημης πρεπει να βγαλεις την μπαταρια...:(

 

Τωρα ενα προβληματακι που εχω εγω.......προχθες εβγαλα αρκετες φωτο με αποτελεσμα αφου γεμισε τελειως η καρτα μνημης να γυρισει αυτοματα την αποθηκευση στην μνημη της συσκευης.....ολα καλα εως εδω.....τις φωτο αυτες πως θα τις μεταφερω στον υπολογιστη?????με bluetooth δεν λεει γιατι αργει....με usb συνδεση δεν βλεπει την μνημη του τηλεφωνου......(εκτος αν δεν κανω κατι εγω σωστα) και τελος το lg pc suite απλα στα vista δεν λειτουργει σωστα.....:worry:

 

τι κανουμε στην περιπτωση αυτη?????

 

Αδειασε λιγο χωρο στην καρτα μνημης, "Μετακινησε" τα αρχεια που θες απο την μνημη του κινητου --> στην καρτα μνημης και μπορεις να κανεις τη δουλεια σου.

(Μετακινηση.. Οχι Αντιγραφη, γιατι θα μεινουν και στην μνημη της συσκευης και δεν χρειαζεται.)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δεν βλέπει την μνήμη του τηλεφώνου? Του τηλεφώνου ή της κάρτας ή κανενός από τα δύο?

 

Λεγοντας μνημη του τηλεφωνου ενοω την ενσωματωμενη μνημη της συσκευης και οχι την καρτα μνημης την οποια βλεπει χωρις προβλημα.......απλα συνδεοντας το τηλεφωνο μεσω θυρας usb βλεπει μονο τα αρχεια που υπαρχουν στην καρτα μνημης και οχι αυτα που υπαρχουν στην μνημη του τηλεφωνου

 

Νομιζω πως και το "μαμα" προσταυτικο να αφησει, δεν θα εχει κανενα προβλημα και ειναι και τελεια προσαρμοσμενο στην οθονη..

Εγω το ειχα 3 μηνες με αυτο το προστατευτικο, το εκοψα με ενα ψαλιδακι στην ακρη (το "αυτακι" που εξηχε για να το τραβηξεις) και ημουν κομπλε..!! Εκανα τρομερη δουλεια... αφου εβλεπα επανω πολλες ψιλες τριχουλες/γρατσουνιτσες που αλλιως θα ηταν στην οθονη και οχι στο προστατευτικο κι επισης δεν μπορω να πω οτι ειχα κανενα προβλημα με την ανταποκρισης της οθονης οσον αφορα στο προστατευτικο αυτο. Δεν δυσκολευοταν να πιασει την εντολη του δαχτυλου.

 

Οπως και να'χει, προσωπικη συμβουλη, ΜΗΝ αφησεις τετοια οθονη χωρις screen protector. ;)

 

 

 

Αδειασε λιγο χωρο στην καρτα μνημης, "Μετακινησε" τα αρχεια που θες απο την μνημη του κινητου --> στην καρτα μνημης και μπορεις να κανεις τη δουλεια σου.

(Μετακινηση.. Οχι Αντιγραφη, γιατι θα μεινουν και στην μνημη της συσκευης και δεν χρειαζεται.)

αυτο εκανα τελικα και μετα με τον κλασικο τροπο τα μετεφερα......επισης δοκιμασα πριν λιγο να κανω μετακινηση απο την μνημη του τηλεφωνου με το efs media builder αλλα παπαλα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

:shifty: Παπαλα = "διεγραφησαν/χαθηκαν τα αρχεια" ?!?

 

 

:lol:Οχι φιλε μου....παπαλα = δεν καταφερα τιποτα......αφου πατησουμε δεξι κλικ στο αρχειο που θελουμε να μετακινησουμε και επιλεξουμε read (μεσω του efs media builder παντα) αυτο μας πεταει ενα ωραιοτατο :lol: error και ......παπαλα:lol:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως το LG Pc Suite μου δουλέυει καλά στα Vista. Όταν πας να το συνδέσεις το έχεις σε data mode το τηλέφωνο?
Link to comment
Share on other sites

γεία χαρά σε όλους. θα ήθελα να μου πεί κάποιος αν υπάρχει πρόβλημα με την οθόνη του κινητού μου LG VIEWTY η οποιά είναι αφής. έχω παρατηρήσει οτι το κάλυμα της οθόνης στο κάτω μέρος κοντά στα πλήκτρα είναι ελάχιστα ανασηκωμένο και όταν το πιέζω έρχεται στην ίδια ευθεία με τα πλήκτρα και μετα απο λίγο πάλι προς τα πάνω. επειδή το κινητό το έχω δυο μήνες δεν ξέρω αν έτσι είναι η οθόνη του ή θέλει service για κόλλημα ίσως......
Link to comment
Share on other sites

Θεμα συναρμολογησης ειναι.Μετα απο καιρο το διαπιστωσες αυτο ή απο την αρχη το ειχες το προβλημα?

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως το LG Pc Suite μου δουλέυει καλά στα Vista. Όταν πας να το συνδέσεις το έχεις σε data mode το τηλέφωνο?

 

 

Ναι.....το βλεπει το pc suite αλλα δεν μπορω να κανω τιποτα αλλο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Τελικά γιατί δεν νοικοκυρεύουμε λίγο τα πράγματα για το viewty. Aν μπορούσαμε να φτιάξουμε τα link για Themes, Games, Apps, Wallpapers ¨ολα συγκεντρωμένα κάπου και φυσικά τεσταρισμένα με ελληνικές οδηγίες. Μπορεί κάποιος να το κάνει αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Τελικά γιατί δεν νοικοκυρεύουμε λίγο τα πράγματα για το viewty. Aν μπορούσαμε να φτιάξουμε τα link για Themes, Games, Apps, Wallpapers ¨ολα συγκεντρωμένα κάπου και φυσικά τεσταρισμένα με ελληνικές οδηγίες. Μπορεί κάποιος να το κάνει αυτό?

 

Οντως παιδια καπου πρεπει να μαζευτουν ολα μαζι καπου...για να βγαλουμε καμια ακρη...καποιος moderator ισως?

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να το πω και εγω εδω και πολυ καιρο.Ας τα ταιριαξει καποιος,γιατι ειναι ολα πολυ χυμα.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και όπως έχουν πει κ άλλοι , πρέπει τα LG επιτέλους να μην είναι στην κατηγορία " Λοιπά Κινητά"
Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω και εγώ αν και όχι απόλυτα ικανοποιημένος από το viewty μου, ωστόσο πιστεύω ότι θέλει ξεχωριστή κατηγορία η LG.
Link to comment
Share on other sites

kai sta ksena forum se ksexwristh katigoria to exoun to viewty !

e-gps pantos ektos apo to google maps vrike kaneis???

mipos exei kaneis kanena route66 h' tomtom se jad arxeio ???

ΞΕΝΑ FORUMS!

 

εχουμε καποιο link παιδια εκτος απο το γνωστο ?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...