Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Κατα τη γνωμη μου εκανες πολυ καλη επιλογη θηκης!!! μηπως θα μπορουσες να με βοηθησεις για το πως θα την αποκτησω κ εγω...(πως θα την παραγειλω κ πως γινεται η πληρωμη;; )

Κ κατι ακομη, απο μπροστα κουμπωνει με μαγνητη η με κουμπακι;

ευχαριστω προκαταβολικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ειναι με μαγνητη,και ειναι οντως πολυ καλη και εμφανισημη.

 

για να αγορασεις απο το ιντερνετ πρεπει να εχεις πιστωτικη καρτα.

εγω εχω παρει μια gift cart απο την αττικη.

ειναι χρεωστικη που σημαινει οτι -οσα βαλεις εσυ στην καρτα τοσα εχει πιστωτικο οριο-.

δηλ αυτο σημαινει οτι και σε περιπτωση κλοπης στοιχειων θα σου "παρουν" μονο οσα εχεις στην καρτα.

εγω προσωπικα δεν ειχα κανενα προβλημα εδω και 2 χρονια που την χρησιμοποιω.

 

μετα σαν 2 κινηση πρεπει να γραφτεις στο paypal http://www.paypal.com

για περισσοτερη ασφαλεια στης συναλλαγες σου.

και αφου γραφτεις εκει μετα μπορεις να προχωρισεις στης αγορες σου.

 

ελπιζω να σε βοηθεισα.

 

 

Υ.Γ ΘΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΤΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΤΟ KU990 "η ωρα και η ημερομηνια ενημερωνονται αυτοματα" Η ΜΟΝΟ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ????

Founder of PiaggioX10.gr

Member of hyundaicoupe.eu

Link to comment
Share on other sites

ειναι με μαγνητη,και ειναι οντως πολυ καλη και εμφανισημη.

 

για να αγορασεις απο το ιντερνετ πρεπει να εχεις πιστωτικη καρτα.

εγω εχω παρει μια gift cart απο την αττικη.

ειναι χρεωστικη που σημαινει οτι -οσα βαλεις εσυ στην καρτα τοσα εχει πιστωτικο οριο-.

δηλ αυτο σημαινει οτι και σε περιπτωση κλοπης στοιχειων θα σου "παρουν" μονο οσα εχεις στην καρτα.

εγω προσωπικα δεν ειχα κανενα προβλημα εδω και 2 χρονια που την χρησιμοποιω.

 

μετα σαν 2 κινηση πρεπει να γραφτεις στο paypal http://www.paypal.com

για περισσοτερη ασφαλεια στης συναλλαγες σου.

και αφου γραφτεις εκει μετα μπορεις να προχωρισεις στης αγορες σου.

 

ελπιζω να σε βοηθεισα.

 

 

Υ.Γ ΘΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΤΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΤΟ KU990 "η ωρα και η ημερομηνια ενημερωνονται αυτοματα" Η ΜΟΝΟ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ????

 

Εμενα δεν μου το εχει βγαλει οσο καιρο το εχω (απο το Δεκεμβριο) ουτε κ σε 2 γνωστους μου που ρωτησα. Αν θελεις δοκιμασε να πας: Ρυθμισες τηλεφωνου->Ημερομηνια και ωρα->Αυτοματη ενημερωση->Απενεργοποιηση.Αν συνεχσει να το κανει...μαλλον υπαρχει προβλημα.

 

απο την ημερα παργκελιας σε ποσες μερες σ ηρθε η θηκη κ τα εξοδα αποστολης αφαιρουνται απο το υπολοιπο της καρτας η με αντικαταβολη την ωρα της παραλαβης(κ ποσα ειναι);Thanks για της πληροφοριες...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οσον αφορα τον χρονο ειναι αναλογα το ειδος,τον dealer,και απο που θα σου ερθει.

περιπου ομως υπολογισε 7-10 ημερες.

μου εχουν ερθει ομως και αντικειμενα οπως xenon lights σε 5 ημερες.

τωρα με την πληρωμη να ξερεις οτι βλεπεις το αντικειμενο που θελεις +προσθετεις τα εξοδα αποστολης shipping cost (παντα να κοιτας να γραφει στελνουν ελλαδα -shipping greece-

διαιρεις δια του 1,54 που κανει ΤΩΡΑ το δολλαριο και βρισκεις την τιμη σου.

απο την στιγμη που πατησεις buy (σε ρωταει μερικες φορες ακομη)τοτε αφαιρουνται κατευθειαν απο την καρτα σου,και μετα απλα περιμενεις να σου ερθει αυτο που παραγγειλες.

 

να επιλεγεις πωλητες με υψηλα ποσοστα feedback

(αυτο το γραφει δεξια στα στοιχεια του καθε πωλητη)

Meet the seller

Seller: indoaudio( 67063Feedback score is 50,000 to 99,999) About Me

Feedback: 98.5% Positive

 

αυτο σημαινει οτι δεν εχει πολλα παραπονα απο τους αγοραστες του.

 

μπορεις αν δεν εισαι ευχαριστημενος με το προιον η με τον χρονο παραδοσης να του κανεις αναφορα

 

ΑΥΤΑ

Founder of PiaggioX10.gr

Member of hyundaicoupe.eu

Link to comment
Share on other sites

οσον αφορα τον χρονο ειναι αναλογα το ειδος,τον dealer,και απο που θα σου ερθει.

περιπου ομως υπολογισε 7-10 ημερες.

μου εχουν ερθει ομως και αντικειμενα οπως xenon lights σε 5 ημερες.

τωρα με την πληρωμη να ξερεις οτι βλεπεις το αντικειμενο που θελεις +προσθετεις τα εξοδα αποστολης shipping cost (παντα να κοιτας να γραφει στελνουν ελλαδα -shipping greece-

διαιρεις δια του 1,54 που κανει ΤΩΡΑ το δολλαριο και βρισκεις την τιμη σου.

απο την στιγμη που πατησεις buy (σε ρωταει μερικες φορες ακομη)τοτε αφαιρουνται κατευθειαν απο την καρτα σου,και μετα απλα περιμενεις να σου ερθει αυτο που παραγγειλες.

 

να επιλεγεις πωλητες με υψηλα ποσοστα feedback

(αυτο το γραφει δεξια στα στοιχεια του καθε πωλητη)

Meet the seller

Seller: indoaudio( 67063Feedback score is 50,000 to 99,999) About Me

Feedback: 98.5% Positive

 

αυτο σημαινει οτι δεν εχει πολλα παραπονα απο τους αγοραστες του.

 

μπορεις αν δεν εισαι ευχαριστημενος με το προιον η με τον χρονο παραδοσης να του κανεις αναφορα

 

ΑΥΤΑ

 

Τελικα τι εγινε με την αυτοματη ενημερωση ημ. κ ωρας;

Θα ηθελα μερικες συμβουλες ακομη για μερικα προβληματα που αντιμετωπισα στη συμπληρωση μερικων πεδιων της φορμας για το sing up στο PayPal

Τι βαζω στα:

1)State / Province / Region:

2)Postal Code:

3)Γραφω με λατινικους ή ελληνικους χαρακτηρες;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ ΘΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΤΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΤΟ KU990 "η ωρα και η ημερομηνια ενημερωνονται αυτοματα" Η ΜΟΝΟ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ????

 

 

Mou to exei kanei k mena merikes fores k xwris na exw allaxei karta sim.

Twra den to kanei allo. Alla egw exw megalitero zori. Svinei!!! mia fora stis 3 meres sigoura.....ti na peis? :O

Link to comment
Share on other sites

τελικα μαλλον οι "αυτοματες ενημερωσεις" εφταιγαν

τωρα ολα οκ

 

 

l200m

γραψε κανονικα τα παντα με λατινικους χαρακτηρες

διευθυνση-περιοχη-νουμερο-χωρα-Τ.Κ

Founder of PiaggioX10.gr

Member of hyundaicoupe.eu

Link to comment
Share on other sites

παιδια κανενα προγραμμα κανενα παιχνιδι η θεμα για το Viewty εχετε???δεν μπορω να βρω τιποτα!

kostas_ofi ena portal p metraei einai ayto.

grapsu kai tha deis polla einai forum eidika gia to viewty..

Link to comment
Share on other sites

καλισπερα παιδια.πηρα και εγω το κινητο αυτο.οταν περνω τηλεφωνα μου λεει εκτρωπη ενεργη.παταω απενεργοποιηση και συνεχιζει να μου το βγαζει.τι αλλο πρεπει να κανω???
Link to comment
Share on other sites

μολις το παρηγγειλα σε ασημι χρωμα..

 

λέτε να έκανα κάλα ή να το έπερνα σε μαυρο?????

 

Είναι καθαρά θέμα γούστου.. ;)

Αφού προτίμησες αυτό που σημαίνει κ οτι σου άρεσε, καλά έκανες.

Κι εγώ προσωπικά μπορεί να διάλεγα το ασημί αν το αλλάξω. Δεν το έχω δειι από κοντά, αλλά σα να το δείχνει λίγο πιο, κυριλέ να το πω . . . ?

Link to comment
Share on other sites

ακριβως!!!

 

το ειδα live στον κοτσοβολο το πρωι και λέω ειναι ποιο κυριλα! (ειχα δει το μαυρο στο γερμανο πριν μερικες μέρες και μου φάνηκε πολυ μουντο - μαύρο)

 

αντε αυριο που θα ερθει θα σας πω εντυπωσεις!

 

Ελπίζω να εκανα καλά που δεν πηρα το k850i για αυτο (το k800 έχω τώρα, αντε να δουμε πως θα μου φανει η αλλάγη σε LG)

 

Απο μπαταρία πως τα πάει??????

Link to comment
Share on other sites

και εγω σημερα αλλαξα απο Samsung U600 σε LG VIEWTY. Ειχατε δικιο, ειναι ερωτευσιμο το ατιμο. Ευχομαι να το συνηθισω γρηγορα και ελπιζω να τα παμε καλα τα 2 μας. Βεβαια ακομα δεν το εχω ψαξει σε βαθος, αλλα απο 2-3 γρηγορες ματιες μου φαινετε οτι

 

1. Στην συνταξη μυνηματων εκτος του QWERTY mode, τα "πληκτρα" ειναι στα αγγλικα ενω γραφει με Ελληνικους χαρακτηρες. Εσεις εχετε καποιο τετοιο προβλημα? Υπαρχει καποια ρυθμιση γιαυτο? (αν και το εψαξα λιγο κ δεν μπορεσα να βρω κατι)

 

2. Στην αναγνωριση γραφικου χαρακτηρα (στα μυνηματα πχ) αποτι ειδα αναγνωριζει μονο αγγλικους χαρακτηρες. Υπαρχει καποια ρυθμιση για αναγνωριζει και Ελληνικους?

 

3. Τωρα που θα λειπω για Πασχα, τι με συμφερει να ζητησω απο το δικτυο της COSMOTE για να εχω ιντερνετ για ενα 10μερο? και τι ρυθμισεις θα χρειαστω για το Viewtiful μωρο μας?

 

4. Αν εχει καποιος ορεξη θα μπορουσε να γραψει μια λιστα προς viewtiful πρωταρηδες (και οχι μονο) μια recommended "must do-must have" λιστα με ρυθμισεις και προγραμματα?

 

Σας ευχαριστω και καλος σας βρηκα ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,εχω παραγγειλει και εγω το viewty και το περιμενω εναγωνιως απο μερα σε μερα.

 

P.S Μου εφυγαν τα ματια διαβαζοντας 50 τοσες σελιδες

:wacko::wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

1. Στην συνταξη μυνηματων εκτος του QWERTY mode, τα "πληκτρα" ειναι στα αγγλικα ενω γραφει με Ελληνικους χαρακτηρες. Εσεις εχετε καποιο τετοιο προβλημα? Υπαρχει καποια ρυθμιση γιαυτο? (αν και το εψαξα λιγο κ δεν μπορεσα να βρω κατι)

 

2. Στην αναγνωριση γραφικου χαρακτηρα (στα μυνηματα πχ) αποτι ειδα αναγνωριζει μονο αγγλικους χαρακτηρες. Υπαρχει καποια ρυθμιση για αναγνωριζει και Ελληνικους?

 

3. Τωρα που θα λειπω για Πασχα, τι με συμφερει να ζητησω απο το δικτυο της COSMOTE για να εχω ιντερνετ για ενα 10μερο? και τι ρυθμισεις θα χρειαστω για το Viewtiful μωρο μας?

 

4. Αν εχει καποιος ορεξη θα μπορουσε να γραψει μια λιστα προς viewtiful πρωταρηδες (και οχι μονο) μια recommended "must do-must have" λιστα με ρυθμισεις και προγραμματα?

1. βαλτο στα ελληνικα πατα το κουμπι των επιλογων και διαλεξε ελληνικα

2. οχι

3. κανεις αλλος??

4. παιδια???

 

όταν το κινητό είναι πολλές ώρες συνδεδεμένο με laptop με usb [λόγω wind plus non stop] τότε χαλάει η μπαταρία;

Λογικα μιλωντας αν δεις την μπαρα της μπαταριας φορτιζει.. εεεε?

Link to comment
Share on other sites

ναι φορτίζει...άρα χαλάει; αυτό εννοείς;

 

επίσης θα ήθελα να ρωτήσω ποια ακριβώς κάρτα μνήμης 2 γιγα να αγοράσω; κάποια που να έχει ήδη χρησιμοποιηθεί χωρίς πρόβλημα..

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

μολις το παρηγγειλα σε ασημι χρωμα..

 

λέτε να έκανα κάλα ή να το έπερνα σε μαυρο?????

 

 

επρεπε να περιμενεις...αν και σε ροζ θα σε παρεξηγησουν...:lol:

 

LG Viewty Pink

 

A new Pink version of the extremely popular LG Viewty has been announced for release, the LG Viewty Pink offers exactly the same great features, technology and design as the rest of the LG KU990 and U990 range but now comes in a new pink coloured casing just fro the ladies.

 

http://www.bestbuymobilephones.com/files/lg-viewty-pink.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επρεπε να περιμενεις...αν και σε ροζ θα σε παρεξηγησουν...:lol:

 

LG Viewty Pink

 

A new Pink version of the extremely popular LG Viewty has been announced for release, the LG Viewty Pink offers exactly the same great features, technology and design as the rest of the LG KU990 and U990 range but now comes in a new pink coloured casing just fro the ladies.

 

http://www.bestbuymobilephones.com/files/lg-viewty-pink.jpg

xaxaxaxaxa!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

τελικα το παρηγγειλα σε μαυρο.....

 

Σκεφτηκα οτι με το ασημι με τα χτυπηματα κτλ θα αρχισει να ξεβαφει κτλ!

Link to comment
Share on other sites

se roz den nomizo pos tha vgei..

tespa

ναι φορτίζει...άρα χαλάει; αυτό εννοείς;

 

επίσης θα ήθελα να ρωτήσω ποια ακριβώς κάρτα μνήμης 2 γιγα να αγοράσω; κάποια που να έχει ήδη χρησιμοποιηθεί χωρίς πρόβλημα..

ευχαριστώ

oxi apla enoo oti den xalaei mpataria antithetos fortizei.. kapou mesa sto vivliaraki leei oti exei mia kainuria texnologia pou mporeis na to fortizeis kai den xalaei h mpataria me to kairo opote no problem

oso gia ti karta tha s protina tin sandisk premier microsd 2gb ego tin pira 20 euro apo magazi goniako sti sturnari. h diafora tis premier me tin apli einai oti einai poly pio grigori..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...