Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το προβλημα ειναι οτι μπορειs να κανειs πολλα πραγματα με το viewty,αλλα δυστυχωs σε προδιδει η μπαταρια η οποια για μενα ειναι το σημαντικοτερο μειονεκτημα.

τωρα με τιs διακοπεs ρευματοs ειπα να κατσω να ακουσω ραδιοφωνο και μεσα σε 1,5 ωρα ηθελε παλι φορτιση.

εχει μαθει κανειs εαν θα υποστηριζει καλυτερη μπαταρια;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Από Δευτέρα περιμένω το δικό μου Viewty, at last! Να ρωτήξω κάτι που μόλις είδα? Αναγνωρίζει microSDHC κάρτες που φτάνουν μέχρι τα 8Gb ή μένουμε στα 2Gb με τις νορμάλ microSD κάρτες? Ευχαριστώώώώώώ
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω βοηθεια. πιο πιστευετε οτι ειναι το καλυτερο προγραμμα για να μετατρεψετε ταινιες με υποτιτλους για το κινητο απο avi ας πουμε με srt υποτιτλους.???

Το super δεν βαζει υποτιτλους.. Α και να φαινεται σε οοοολη την οθονη..

Κανειςςςςςςς?

 

Ακόμα δεν έχω το viewty στα χέρια μου αλλά μετά από ψάξιμο βρήκα οτι με το VirtualDubMod θα κάνεις δουλειά! Αλλά ας με επιβεβαιώσει κ κάποιος κάτοχος καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

Από Δευτέρα περιμένω το δικό μου Viewty, at last! Να ρωτήξω κάτι που μόλις είδα? Αναγνωρίζει microSDHC κάρτες που φτάνουν μέχρι τα 8Gb ή μένουμε στα 2Gb με τις νορμάλ microSD κάρτες? Ευχαριστώώώώώώ

 

Ακριβως το ιδιο θελω να μαθω κι εγω επειδη ειμαι στην ερευνα για αγορα μνημης!Κανενας φιλος που εχει δοκιμασει πανω απο 2GB και να δουλευει κανονικα μπορει να μας απαντησει?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως το ιδιο θελω να μαθω κι εγω επειδη ειμαι στην ερευνα για αγορα μνημης!Κανενας φιλος που εχει δοκιμασει πανω απο 2GB και να δουλευει κανονικα μπορει να μας απαντησει?

Ευχαριστω.

 

Μπορεις να βαλεις και 8αρα, αλλα δεν σου εγγυωμαι αν θα αργει το κινητο. Επισης θα πρεπει να τη γεμισεις ετσι ωστε ο ελευθερος χωρος να ειναι 2gb και λιγοτερο. Μην τη φορμαρεις απο το κινητο, μονο απο τον υπολογιστη. Και θα σου προτεινα να τη φορμαρεις ως FAT32

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βαλεις και 8αρα, αλλα δεν σου εγγυωμαι αν θα αργει το κινητο. Επισης θα πρεπει να τη γεμισεις ετσι ωστε ο ελευθερος χωρος να ειναι 2gb και λιγοτερο. Μην τη φορμαρεις απο το κινητο, μονο απο τον υπολογιστη. Και θα σου προτεινα να τη φορμαρεις ως FAT32

 

Ευχαριστω φιλε manisteo!Αν καποιος φιλος εχει βαλει 4GB και το τηλεφωνο λειτουργει ικανοποιητικα ας μας πει την μαρκα για να αποφυγουμε ασυμβατοτητες και να αγορασουμε την καταλληλοτερη για το κινητο μας,ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

εγω παντωs που ρωτησα στον Γερμανο για αυτην την περιπτωση φιλο μου ,μου ειπε οτι με 4-8 γιγα θα σερνεται.
Link to comment
Share on other sites

...Το πηρα κι εγω χθες..Πραγματικα Υ Π Ε Ρ Ο Χ Ο!!!!:D:D

Μια ερωτησουλα μονο, τα mp3 παιζουν αρκετα χαμηλα σε ενταση, μπορουμε να κανουμε κατι για αυτο?Να βαλουμε δηλαδη κανεναν αλλον player γιατι απ' ο,τι διαβασα αυτος δεν εχει equalizer ετσι δεν ειναι? Και αν ναι, ποιον και που θα τον βρουμε?

 

Ευχαριστω.:)

Link to comment
Share on other sites

οωs εχω αναφερει πιο πριν ,εαν θελειs τα mp3 σου να παιζουν δυνατα,μετετρεψε τα σε .wav και θα εχειs φουλ αποδοση.

ετσι κανω παντα εγω στα κινητα μου και γινεται χαμοs απο ενταση.

εχε βεβαια υπ οψιν σου οτι ενα mp3 4ΜΒ οταν γινει .wav γινεται 20ΜΒ.

μπροs στην ποιοτητα τι ειναι ο χωροs.

Link to comment
Share on other sites

οωs εχω αναφερει πιο πριν ,εαν θελειs τα mp3 σου να παιζουν δυνατα,μετετρεψε τα σε .wav και θα εχειs φουλ αποδοση.

ετσι κανω παντα εγω στα κινητα μου και γινεται χαμοs απο ενταση.

εχε βεβαια υπ οψιν σου οτι ενα mp3 4ΜΒ οταν γινει .wav γινεται 20ΜΒ.

μπροs στην ποιοτητα τι ειναι ο χωροs.

 

...Sorry δικο μου λαθος που δεν διευκρινησα, απο τα ακουστικα εννοουσα γιατι ακουω πολυ μουσικη και παιζουν χαμηλα. Υπαρχει κανενας τροπος?

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

και παλι σου λεω καντα .wav και θα ακουγονται πιο δυνατα και απο τα ακουστικα.

μηπωs παρεπιπτοντωs εκλεισεs τον ηχο χωριs να το καταλαβειs,γιατι την ειχα πατησει και γω και εψαχνα 2 ωρεs απο που ανοιγει ο ηχοs kαι τελικα το balance ειναι απο πισω ο στρογγυλοs κερσοραs τηs καμεραs.

Link to comment
Share on other sites

...Sorry δικο μου λαθος που δεν διευκρινησα, απο τα ακουστικα εννοουσα γιατι ακουω πολυ μουσικη και παιζουν χαμηλα. Υπαρχει κανενας τροπος?

 

Ευχαριστω.

 

Φιλε σου παραθετω μια χακερια. Να σου πω οτι δεν καθιστομαι υπευθυνος αν χαλασεις το κινητο σου. Επισης ειναι στα αγγλικα και βαριεμαι να τα γραφω στα ελληνικα. Αυτο που θα κανεις μπορει να σε βγαλει εκτος εγγυησης. αυτα. Α και να σου πω οτι εγω το εχω κανει στο δικο μου κινητο.

 

Τα εχει γραψει ο chrisdaniels για το site http://www.ku990.co.uk/ και οριστε και το λινκ http://www.ku990.co.uk/forum/showthread.php?t=1544

Technical Stuff that can bugger up your sound - FOR LIFE !! until you reflash it anyway

Don't do it unless you are confident of success.

Don't Moan if you F it up.

Don't post requests asking how to do it.

 

Info on how to increase the media player volume for the headphones

 

1/ Go in to the service menu 3845#*990#

2/ Go to 2 Device Test

3/ then 8 Sound

4/ then 7 Audio CAL Tool

5/ then 1 Audio Calibration

6/ 3 Change Sound DB

7/ Change snd_device_type to SND_STEREO_HEADSET_MEDIA (3rd one)

8/ Change snd_method_type to METHOD_MIDI

9/ Change Item_Title to rx_volume_db7(dec) (This is the Max Volume Setting, db0 is the lowest or silent)

10/ notice what it says in Get Data ? something like -1400 ? this is what we need to change.

 

Guide is: -50000 is silent.So therefore 0 (zero) should be full blast BUT this also increases the Bass so 0 would be very distorted. And a positive figure even more so.

I think the limit is around -500.

 

I currently have mine set to -500 and for the most part seems fine, but i am using Sony Ericsson walkman earphones which are decent quality. There maybe differences with other headsets.

 

To change click in the box for set data. Enter 500 and click OK. Then click the -(MINUS) button, and click OK to change it.

*** NOW, click the return arrow *** not C

 

11/ Finally click on Write Sound DB to EFS

Now use C to come to first Service menu and then press Red.

 

If you are already running media player at the volume level you just changed, you need to move down and then back up a level to hear the adjustment.

 

*** It maybe best to make a note of any figures you change so you can undo any mistakes. ***

 

Enjoy louder tunes on the move

 

Αν δεν ικανοποιησε και θες εναλλακτικους mp3 players σε εφαρμογη java αυτοι ειναι οι πιο δημοφιλεις με τον 2ο ως δημοφιλεστερο!

KD-Player

Glass Player

LyricShow

 

Δεν τους εχω δοκιμασει ομως εγω προσωπικα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια λεω να παρω το κινητο. Τι γνωμη εχετε σχηματισει μετα απο τον καιρο κυκλοφοριας του; Υπαρχουν προβληματα;
:w00t: LEVADEIAKOS FANS! :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια λεω να παρω το κινητο. Τι γνωμη εχετε σχηματισει μετα απο τον καιρο κυκλοφοριας του; Υπαρχουν προβληματα;

 

Τα παντα ειναι υποκειμενικα σε αυτη σου την ερωτηση.....και εχουν να κανουν......με τις προσδοκειες, τις απαιτησεις, το ποσο "ερωτευμενος" εισαι με την εμφανιση της συσκευης και το ποσο αυστηρος θα εισαι μαζι της.! Σα να την ειχες "γκομενα" δηλαδη....:p.....και μη γελας γιατι αν την παρεις, προκειται να αποκτησεις σχεση μαζι της......

Δεν ξεχασα να βαλω το θεμα των ευρω που θα δωσεις για να την αποκτησεις, γιατι ακομη και αν δεν εχεις πολλα, αν εισαι "καψουρεμενος" μαζι της, θα βρεις τροπο να την κανεις δικη σου.....:lol: Παλι γελας; Ενταξει.....δεν προκειται για αθρωπινη σχεση (μην παει ο νους σου στο πονηρο αμεσως), σε σχεση ανθρωπου-μηχανης αναφερωμαι αλλα....δεν μοιαζει λιγο; Αρκει να αφαιρεσουμε το θεμα των χρηματων και........

 

Φυσικα δεν υπαρχει συσκευη χωρις προβληματα (οπως και γκομενα, ανθρωπος,σχεση), οποτε ειναι θεμα δικο σου και μονο, το αν θα αντεξεις τη συμβιωση μαζι της. Αυτη η καημενη δεν εχει πρωτοβουλια, ουτε να διαλεξει το χρηστη της μπορει, αλλα ειναι σιγουρο πως αν της φερθεις ασχημα και αγαρμπα, θα σε προδωσει (θα χαλασει δηλαδη και μαζι της και η σχεση σας).

 

Κατα τη δικη μου γνωμη, (αφου την εχω γκομενα και εγω και την θες και εσυ) μαθε πως δεν εχει και πολλα ελαττωματα.! Μαλιστα θα την χαρακτηριζα σταθερη και αξιοπιστη, αφου απ την ημερα της κυκλοφοριας της και μεχρι σημερα, εχει ακριβως τα ιδια λιγοστα "προβληματα". Τα οποια θα λυνωνταν ευκολα αν η μανα της η LG της εκανε ενα firmware update, κατι σαν θεραπεια ας πουμε.....ΑΚΟΥΤΕ ΕΚΕΙ ΣΤΗΝ LG;

 

Λιγο που δεν ομαδοποιει σε φακελους στην καρτα μνημης, λιγο καλυτερες φωτογραφιες, ισως λιγο καλυτερο συγχρονισμο του φλας με το κλειστρο, λιγο καλυτερη αποκριση στην κυληση της οθονης με το δακτυλο, λιγο που δεν ακους ραδιο απ το μεγαφωνο αν θες, λιγο που δεν διατηρει τις αλλαγες των ρυθμισεων σε καμερα και βιντεο, λιγο που για να βαλεις αλλα themes πρεπει να την hackεψεις.......και μερικα αλλα μικρης σημασιας μαλλον..... δημιουργουν τα αρνητικα του προφιλ της κατα τα αλλα, υπεροχης αυτης γκομενας :rolleyes:, συσκευης εννοω....

Πιστεψε με, τα προτερηματα της ειναι πολυ περισσοτερα.! Αριστευει και καινοτομει κιολας (120 fps video rec π,χ) σε πολλα.! Η δε ποιοτητα κατασκευης της, ειναι αρκετα καλη, αλλα οχι αριστη η εξαιρετικη. Μαλλον απευθυνεται σε απαιτητικους gadjetακηδες, λατρες της ληψης εικονας γενικα και γνώστες (γιατι αν δεν ξερεις πως και ποιες ρυθμισεις να κανεις στην καμερα, δεν θα δεις ποτε τις καλες φωτογραφιες η βιντεο που θα περιμενες απ τα 5mp της).

 

Αν εισαι ενας απλος χρηστης που θα θελες να δοκιμασεις κατι διαφορετικο ομως, κανε σχεση μαζι της..... Εννοειται πως θα πρεπει να κανεις συμβιβασμους, να εχεις ορεξη να τη μαθεις (πως θα χαιδευεις την....οθονη της π,χ) και να της φερεσαι απαλα γιατι ειναι ευαισθητη....Θα πρεπει να θες για να την κατακτησεις......

Αν οχι ξεχνατο.! Εκτος αν τη θες για "βιρτινα". Αλλοιως θα σου σπαει τα νευρα, δεν σου ταιριαζει και θα τα "χαλασετε" γρηγορα :(.

 

Να θυμασαι πως κυριως εξαρτατε απο σενα και οχι απ αυτη.!

 

Εγω εχω μια αριστη σχεση μαζι της, εδω και 3 μηνες. Τη βρισκω ακομη ελκυστικη και πολυ διασκεδαστικη (αριστευει σε ληψη και αναπαραγωγη βιντεο). Αλλα οπως παντα....δεν θα την παντρευτω :lol::lol:.

 

Συγχνωμη για το τεραστιο post, αλλα ειχα αναγκη να εκφραστω :D.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω μια αριστη σχεση μαζι της, εδω και 3 μηνες. Τη βρισκω ακομη ελκυστικη και πολυ διασκεδαστικη (αριστευει σε ληψη και αναπαραγωγη βιντεο). Αλλα οπως παντα....δεν θα την παντρευτω :lol::lol:.

 

καλό :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε σου παραθετω μια χακερια. Να σου πω οτι δεν καθιστομαι υπευθυνος αν χαλασεις το κινητο σου. Επισης ειναι στα αγγλικα και βαριεμαι να τα γραφω στα ελληνικα. Αυτο που θα κανεις μπορει να σε βγαλει εκτος εγγυησης. αυτα. Α και να σου πω οτι εγω το εχω κανει στο δικο μου κινητο.

 

Τα εχει γραψει ο chrisdaniels για το site http://www.ku990.co.uk/ και οριστε και το λινκ http://www.ku990.co.uk/forum/showthread.php?t=1544

 

 

Αν δεν ικανοποιησε και θες εναλλακτικους mp3 players σε εφαρμογη java αυτοι ειναι οι πιο δημοφιλεις με τον 2ο ως δημοφιλεστερο!

KD-Player

Glass Player

LyricShow

 

Δεν τους εχω δοκιμασει ομως εγω προσωπικα.

 

 

 

...Σ'ευχαριστω πολυ, με εχεις καλυψει πληρως!:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οποιος μπορει να πει με πιο προγραμμα κανει μετατροπη τα βιντεο (για ταινιες ενδιαφερομαι και για σειρες) με υποτιτλους και με τι ρυθμισεις.. θα βοηθησει παρα πολυ ενα συνlgku990viewtyτη..
Link to comment
Share on other sites

Τα παντα ειναι υποκειμενικα σε αυτη σου την ερωτηση.....και εχουν να κανουν......με τις προσδοκειες, τις απαιτησεις, το ποσο "ερωτευμενος" εισαι με την εμφανιση της συσκευης και το ποσο αυστηρος θα εισαι μαζι της.! Σα να την ειχες "γκομενα" δηλαδη....:p [....]

.

.

.

.

[....] Συγχνωμη για το τεραστιο post, αλλα ειχα αναγκη να εκφραστω :D.

 

xaxa!! :lol: ωραίο.

 

Σίγουρα, όλες οι συσκευές έχουν τα καλά τους κ τα κακά τους.. απο'κει και πέρα είναι στο γούστο του καθένα ποιά καλά προτιμάει κ ποιά κακά..?!

Link to comment
Share on other sites

exw to lg viewty.sto review tou leei oti pernei kai screensavers.alla otan paw na orisw ena gif stin kentriki othoni,den paizei.anti na kineitai to gif menei stathero.

kserei kaneis an pernei telika screesaver?:wacko:

thx

Link to comment
Share on other sites

ασχετο με τα lg αλλα για ριχτε μια ματια σε αυτο το ηλεκτρ.shop .

πηρε εναs φιλοs και εχουν και 2 χρονια εγγυηση και απο τιμεs ,δειτε

http://www.1ena.com/

Link to comment
Share on other sites

ασχετο με τα lg αλλα για ριχτε μια ματια σε αυτο το ηλεκτρ.shop .

πηρε εναs φιλοs και εχουν και 2 χρονια εγγυηση και απο τιμεs ,δειτε

http://www.1ena.com/

 

Χα,χα....Ωραιο αυτο το δηθεν iphone.! Το χα ξαναδει και παλαιοτερα αλλα δεν ηταν σε αυτο το site.

Καλες ειναι οι τιμες σιγουρα, αλλα να χεις υποψιν πως οτι πουλαει ειναι κινεζικες αντιγραφες-μαιμουδες μεγαλων κατασκευαστων.

 

Εχε το νου σου λοιπον...:worry:

Link to comment
Share on other sites

exw to lg viewty.sto review tou leei oti pernei kai screensavers.alla otan paw na orisw ena gif stin kentriki othoni,den paizei.anti na kineitai to gif menei stathero.

kserei kaneis an pernei telika screesaver?:wacko:

thx

 

Δυστυχως οχι.! Δεν δεχεται αρχεια .gif ουτε για screensaver ουτε για animated wallpaper. Σε ποιο review λεει οτι παιρνει τετοια;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

 

Μολις σημερα πηρα το Viewty και αντιμετωπιζω ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ προβλημα, για το οποιο οσο και να παλεψα δεν βρισκω λυση: συνδεση στο Internet.

 

Συγκεκριμενα με το που παω να ανοιξω το Internet browser μου βγαζει ΑΜΕΣΩΣ ενα μηνυμα λαθους λεγοντας Αποτυχια Συνδεσης.

Τονιζω το αμεσως διοτι δεν περιμενει ΚΑΘΟΛΟΥ για να συνδεθει στο internet (το γνωστο σηματακι με την γη διπλα στο σημα κεραιας).

 

ΟΠΟΙΑ ρυθμιση και να δοκιμασα μου κανει το ιδιο.

By default το κινητο ειχε ρυθμισεις μονο για Wind Plus που ομως ΟΥΤΕ αυτη μπορει να συνδεθει. (Πεταει το μηνυμα Αποτυχια Συνδεσης).

 

Επισης ουτε οι χαρτες Google που δοκιμασα συνδεονται -παροτι εβαλα τις ρυθμισεις για internet στην Κατηγορια Παιχνιδια & Εφαρμογες.

 

Αντιμετωπισε κανεις το ιδιο πραγμα; Οπως βλεπω κανεις δεν αναφερει καποιο προβλημα με το internet και με προβληματιζει το γεγονος οτι σε εμενα αρνειται πεισματικα να συνδεθει!

Ειλικρινα δεν ξερω τι αλλο να δοκιμασω! Η εξυπηρετηση πελατων της Wind ειναι αχρηστη, οποτε..... :(

 

Σημειωση: Εχω συνδρομητικο πακετο Wind και στο αλλο μου κινητο SE S500i βαζοντας την ιδια καρτα το internet δουλευει αψογα.

 

Ελπιζω να μπορεσετε να με βοηθησετε! Η συνδεση στο δικτυο ειναι ΠΟΛΥ σημαντικη για εμενα (λογω δουλειας) και χωρις αυτη το κινητο μου ειναι σχεδον αχρηστο. :mad:

Link to comment
Share on other sites

:mad::mad: Εχω αρχισει και χανω την υπομονη μου με αυτο το @@$@@%%κινητο παιδια!!!!! :mad:

 

ΟΤΙ και να δοκιμασα δεν δουλευει απολυτως ΤΙΠΟΤΑ οσον αφορα το Internet. Ουτε το browser, ουτε το opera, ουτε google maps, gmail, blogs, ΤΙΠΟΤΑ. Πολυ απλα μου πεταει οτι δεν υπαρχει συνδεση στο δικτυο!!!

 

Υπαρχει κανενας που να εχει Wind συνδεση και να εχει καταφερει να συνδεθει στο internet με το viewty;; Αν ναι, τι ρυθμισεις χρησιμοποιειτε;

 

Ειλικρινα εχω αρχισει να πιστευω οτι εχει καποιο προβλημα το κινητο! Θα το παω πισω και θα αρχισω να σπαω κεφαλια! :mad::mad::mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...