Jump to content

Samsung SGH-G600


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΠΑιδια το παρελαβα και εγω σημερα ομως εχει χαλια ποιοτητα κατασκευης το δικο μου.Όταν ανοιγω το slide τα κουμπια κλησης και τερματισμου εχουν πρασινο και κοκκινο χρωμα αντιστοιχα.Έτσι ειναι και στα δικά σας? Επίσης καποιες φορες σταματανε να φωτειζονται τα πλήκτρα...Ούτε μια ωρα δεν το εχω και εχω ξενερώσει απιστευταααα....Σε όσα εχω δοκιμασει ανοιχτα σε μαγαζια, είναι αποχρωση του ασπρου/γκρι ο φωτισμός.Επίσης το στρογγυλό πολυπλήκτο καπως τρίζει απίστευτα πολύ...και όταν είναι κλειστό το κινητό έχει τζόγο πολύ στο κάτω μερος.....

 

 

 

EDIT

 

Ευτυχως μου το αλλαξαν δινοντας μου πιστοτικο επιστροφης 199 ευρώ, και θα περιμενω να παραλαβουν νεα παρτίδα G600 την επόμενη εβδομαδα ωστε να μου το αντικαταστήσουν.Από εμενα παντως μετά από αυτην την ήττα ποτέ ξανα online παραγγελία από το πλαίσιο...σου συσκευαζουν οτι λάχει και στο στελνουν πακετο.....

 

Ξενερωσα απιστευτα ****το....Αν πάω πλάισιο και ζητησω αντικατασταση επιτόπου εχω ελπίδες? Η απλα θα τσακωθω χωρις αποτελεσμα?

 

Παρακαλώ καποιος ας απαντησει...

 

Μπορεις να κοιταξεις κατω απο τη μπαταρια τι προελευσης ειναι το κινητο; μηπως λεει κινα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 833
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεις να κοιταξεις κατω απο τη μπαταρια τι προελευσης ειναι το κινητο; μηπως λεει κινα;

 

Δυστυχως φιλε απο τα νευρα μου το εδωσα αμεσως πισω, εντος 3 ωρων χωρις να επιβεβαιωσω οτι ειναι παραεισαγωγης...Δε φανταζεστε για τι πραγμα μιλαμε, το κεντρικο κουμπι το στρογγυλο πολυπλήκτρο ηταν πραγματικα ξεχαρβαλωμενο.ελπίζω το καινουριο που θα παρω να μην εχει τετοια εμφανιση...Θα ζητησω να μου το ανοιξουν το κουτι προτου το παραλάβω...Απογοητευτηκα πολυ εκεινη την μερα...Άλλη τρανταχτη διαφορα με τα ελληνικα ηταν το κουμπι κλησης και τερματισμού που ηταν πρασινο/ κόκκινο φωτιζώμενο και όχι λευκό/γκρι...Επίσης δεν εβλεπε την καρτα μνημης απο το Ε590 μου...Μάλλον θα παω να φτιαξω/αναβαθμίσω και το Κ800 μου γιατι ειναι σκυλί κινητό...

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια μια ερωτηση προς τους κατοχους.

 

Όταν φωτιζονται τα πλήκτρα του τηλεφωνου, το πληκτρο αποδοχης και τερματισμου κλησεων εχει πρασινο και κοκκινο χρώμα αντίστοιχα?

 

Στα δικά σας ετσι ειναι?

Εντος των ημερων περιμενω επιτελους την αντικατασταση συσκευης απο το πλαίσιο και ελπίζω να μην ξαναπεσω σε ελαττωματικη παρτίδα..

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση προς τους κατοχους.

 

Όταν φωτιζονται τα πλήκτρα του τηλεφωνου, το πληκτρο αποδοχης και τερματισμου κλησεων εχει πρασινο και κοκκινο χρώμα αντίστοιχα?

 

Στα δικά σας ετσι ειναι?

Εντος των ημερων περιμενω επιτελους την αντικατασταση συσκευης απο το πλαίσιο και ελπίζω να μην ξαναπεσω σε ελαττωματικη παρτίδα..

 

Ναι αυτα τα χρωματα εχει, υποψιαζομαι οτι οι νεες παρτιδες ερχονται απο Κινα, γιαυτο και η κατακορυφη πτωση της τιμης του.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτα τα χρωματα εχει, υποψιαζομαι οτι οι νεες παρτιδες ερχονται απο Κινα, γιαυτο και η κατακορυφη πτωση της τιμης του.

 

Φιλε πιθανοτατα εχεις δικιο.Και εγω αυτο υποψιαζομαι.το περιεργο ειναι ότι αυτο που εχει ως δειγμα στην βιτρινα εδω και μισο χρόνο σχεδόν, εχει ασπρο φωτισμο στα πληκτρα γιατι αλλιως θα το ειχα προσεξει.Το χειροτερο στα καινουρια ειναι η ποιοτητα του κεντρικου joystic, ειναι επιεικως αθλια.Το ίδιο και η συσκευασια, πολύ προχειρο κλεισμένη.Ελπίζω αυτο που θα μου φερουν να εχει καλη ποιοτητα κατασκευης εφαμιλλη των αρχικών συσκευών.Αλλιως εννοειτε οτι θα παρω άλλο κινητό, ίσως το U900.

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

παιδια , ξερει κανεις αν μπορει να εγκατασταθει αλλο προγραμμα εγγραφης video ωστε να λυθει το προβλημα των 15fps? ή αν εχει βρει κανεις τροπο να γραφει βιντεο με 30 fps?
Link to comment
Share on other sites

παιδια , ξερει κανεις αν μπορει να εγκατασταθει αλλο προγραμμα εγγραφης video ωστε να λυθει το προβλημα των 15fps? ή αν εχει βρει κανεις τροπο να γραφει βιντεο με 30 fps?

 

Φιλε μου δυστυχως ενας τροπος υπαρχει μονο αν σε ενδιαφερει τοσο το βιντεο με 30 fps..να αλλαξεις τλφ!

 

Δυστυχως ενω το αγαπησα πολυ για τη ποιοτητα,και τη κομψοτητα αναγκαστηκα και το αλλαξα γιατι ενω πλασαριζοταν για camera phone δυστυχως δε μπορουσες να δεις μια φωτογραφια που εχεις αποθηκευσει στη καρτα μνημης σε full screen πραγμα απαραδεκτο για μενα!!:X

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Σημερα τελικα παρελαβα το νεο μου G600.Μια ερωτηση προς τους κατοχους, το G της οθόνης πως φεύγει? Θελει καποιον κωδικό.??

επίσης πως μπορω να εχω και ηχο και δόνηση μαζί?

 

όσο και να έψαξα δεν το βρήκα...

 

Γενικα ήδη ειμαι ευχαριστημένος από το κινητό..Πως μπορώ επίσης να δω που έχει κατασκευαστεί η συσκευή?

 

Edit.

 

Το βρηκα, ήταν στα προφίλ του τηλεφώνου όλες οι ρυθμισεις.

Μόνο ερώτημα, πως μπορω να δω που εχει κατασκευαστεί η συσκευή.

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Σημερα τελικα παρελαβα το νεο μου G600.Μια ερωτηση προς τους κατοχους, το G της οθόνης πως φεύγει? Θελει καποιον κωδικό.??

επίσης πως μπορω να εχω και ηχο και δόνηση μαζί?

 

όσο και να έψαξα δεν το βρήκα...

 

Γενικα ήδη ειμαι ευχαριστημένος από το κινητό..Πως μπορώ επίσης να δω που έχει κατασκευαστεί η συσκευή?

 

Edit.

 

Το βρηκα, ήταν στα προφίλ του τηλεφώνου όλες οι ρυθμισεις.

Μόνο ερώτημα, πως μπορω να δω που εχει κατασκευαστεί η συσκευή.

 

Aφαιρεσε τη μπαταρια

Κατω απο τη μπαταρια αν εισαι τυχερος θα γραφει made in korea

Link to comment
Share on other sites

Aφαιρεσε τη μπαταρια

Κατω απο τη μπαταρια αν εισαι τυχερος θα γραφει made in korea

 

Αφαιρεσα την μπαταρια και απο κατω γραφει "made by samsung"

τελοσπαντων προς το παρόν μια χαρά ειναι.

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Εγω ενα g600 που αγορασα πριν 5 μερες μια χαρα ειναι.τα πληκτρα οντως οταν αναβουν ειναι κοκκινο κ πρασινο αντιστοιχα.μονη ενσταση το πολυπληκτρο που οταν το πατας απο τη κατω μερια κουνιεται λιγο παραπανω.το συγκρινα με φιλου που το εχει πολυ καιρο.σκεφτομαι να το πηγαινα για αλλαγη αλλα παιζει κ να μην υπαρχει αλλο πια μιας κ αυτο απο αλλου το στειλανε.δεν δημιουργει προβλημα στη λειτουργια παντως
Link to comment
Share on other sites

Εγω ενα g600 που αγορασα πριν 5 μερες μια χαρα ειναι.τα πληκτρα οντως οταν αναβουν ειναι κοκκινο κ πρασινο αντιστοιχα.μονη ενσταση το πολυπληκτρο που οταν το πατας απο τη κατω μερια κουνιεται λιγο παραπανω.το συγκρινα με φιλου που το εχει πολυ καιρο.σκεφτομαι να το πηγαινα για αλλαγη αλλα παιζει κ να μην υπαρχει αλλο πια μιας κ αυτο απο αλλου το στειλανε.δεν δημιουργει προβλημα στη λειτουργια παντως

 

Έτσι ειναι και εμενα φιλε το πολυπληκτρο./λίγο χαλαρό ,αλλά οχι και χαλια οπως το πρωτο που μου ειχανε δωσει πριν κανα μηνα.Αυτο που μου εδωσαν ως αντικατασταση με εχει ενθουσιασει σαν λειτουργιες...Και στην κάμερα αποδίδει παρα πολύ καλα..(κ με φλας και χωρίς).Επίσης δεν μου εχει κολλήσει ουτε μια φορα έως τωρα.(1 εβδομάδα περίπου).

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Μη το φοβασαι το samsung.ειναι το 4ο στα τελευταια 3 χρονια που εχω κ ολα καλα απο λειτουργιες, κτλ.κ ουδεν κολλημα.το οτι επεσε λιγο η ποιοτητα (ευτυχως μονο σε ενα-δυο σημεια) σιγουρα δεν αποτελει μεγαλο προβλημα αν αναλογιστει κανεις συσκευες πολυ μεγαλυτερης αξιας να εχουν ΤΑ προβληματα κατασκευης.μεγεια μας λοιπον κ ας τα λεμε μονο για απλες αποριες κ οχι προβληματα :p
Link to comment
Share on other sites

Μη το φοβασαι το samsung.ειναι το 4ο στα τελευταια 3 χρονια που εχω κ ολα καλα απο λειτουργιες, κτλ.κ ουδεν κολλημα.το οτι επεσε λιγο η ποιοτητα (ευτυχως μονο σε ενα-δυο σημεια) σιγουρα δεν αποτελει μεγαλο προβλημα αν αναλογιστει κανεις συσκευες πολυ μεγαλυτερης αξιας να εχουν ΤΑ προβληματα κατασκευης.μεγεια μας λοιπον κ ας τα λεμε μονο για απλες αποριες κ οχι προβληματα :p

 

Εγω καθε μερα το γουσταρω και περισσοτερο το κινητακι.Μια απορία, το G που εμφανιζει στην οθονη ψηλά στο κεντρο,καταφερα να το κανω detach gprs χθες με εναν κωδικο που βρηκα στο google.Μήπως ξερει καποιος τον κωδικο αυτό?

Γιατι σημερα μου ξαναεμφανιστηκε.Δεν γινεται να το εξαφανισω καπως οριστικά?

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μόλις παρέλαβα κι εγώ το συγκεκριμένο τηλέφωνο αλλά δεν έχω καταφέρει μέχρι στιγμής να το συνδέσω με το pc. Ενω δείχνει οτι είναι κανονικά συνδεδεμένο όταν επιλέγω είτε Phone Explorer είτε Phone Editor μου βγάζει συνέχεια σφάλμα ή οτι τρέχει κάποια άλλη εφαρμογή Pc Suite. Kατέβασα και απο το site της Samsung την τελευταία έκδοση του Pc Suite έκανα το update αλλά και πάλι το ίδιο.

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει; :O

Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μόλις παρέλαβα κι εγώ το συγκεκριμένο τηλέφωνο αλλά δεν έχω καταφέρει μέχρι στιγμής να το συνδέσω με το pc. Ενω δείχνει οτι είναι κανονικά συνδεδεμένο όταν επιλέγω είτε Phone Explorer είτε Phone Editor μου βγάζει συνέχεια σφάλμα ή οτι τρέχει κάποια άλλη εφαρμογή Pc Suite. Kατέβασα και απο το site της Samsung την τελευταία έκδοση του Pc Suite έκανα το update αλλά και πάλι το ίδιο.

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει; :O

 

Εγω για απλη συνδεση και μεταφορα αρχειων χρησιμοποιω μονο το καλωδιο της συσκευασιας και επιλεγω απο το κινητο χρηση ως αποθηκευτικο μέσο.(καπου στις ρυθμισεις, στην συνδεση usb ειναι).Χωρις κανενα ειδικο software ανοιγει το κινητο και η καρτα ως εξωτερικη συσκευη usb,sto "o υπολογιστής μου".

 

Αν βεβαια θελεις συγχρονισμο , μεταφορα sms κτλ ισως καποιος αλλοας να σε κατατοπισει καλυτερα.

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτό κάπου στο net και το πρόβλημα λύθηκε μια και καλή.

 

"Thought I should let you know, if anyone is interested or comes across a similar problem, that I fixed the problem. Long story but after lots of research I ended up using engineering codes for the handset to reset the serial interface as follows

 

Unplug usb cable from phone

 

Type *#52828378# into phone

 

this comes up

 

1 Trace setting

2 OTA type setting

3 Serial test

4 TFS reset

 

select 3 serial test

 

this comes up

 

1 PPP UP

2 Serial download

3 Run TCK

 

Select 2 Serial download

 

Phone will reboot.

Once rebooted, connect usb cable and pc studio will now work."

Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

αξιζει να το παρω τωρα που εχει πεσει η τιμη του; διαβαζω πως δεν εχει καλη καμερα. Τωρα εχω το d900i . θα εχει διαφορα μεγαλη το g600? φακοσ γινεται το flash?

ακομα κοιταω και τα nokia 7610 ,ericson c702, k850, lg kp500. ΠΟιο ειναι το καλυτερο γυρω στα 230ευρω;

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα! Πήρα σήμερα το κινητό, και είναι αρκετά καλό θα έλεγα! Μόνο ρε παιδιά, έναν απίστευτα εκνευριστικό ήχο που έχει (σαν πιάνο) όταν κάνω πλοήγηση στο μενού (όχι η ένταση του πληκτρολογίου όταν κάνω μια κλήση) μήπως ξέρει κανείς πώς θα τον αλλάξω ή πώς θα τον βγάλω χωρίς να χαμηλώσει τελείως η ένταση του πληκτρολογίου? Ευχαριστώ πολύ(Κι εμένα πάντως πράσινο και κόκκινο φως έχει, αλλά καλό το βλέπω.Λέει made in Korea.Μην είμαστε τόσο ψείρες!)
Link to comment
Share on other sites

Kαι μια τελευταία ερώτηση ρε παιδιά! Πώς γίνεται να απενεργοποιήσω το κεντρικό κουμπί που μπαίνει στο gprs και στη θέση του να βάλω πχ το κεντρικό μενού? Γίνεται μήπως κάτι τέτοιο? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

αξιζει να το παρω τωρα που εχει πεσει η τιμη του; διαβαζω πως δεν εχει καλη καμερα. Τωρα εχω το d900i . θα εχει διαφορα μεγαλη το g600? φακοσ γινεται το flash?

ακομα κοιταω και τα nokia 7610 ,ericson c702, k850, lg kp500. ΠΟιο ειναι το καλυτερο γυρω στα 230ευρω;

 

Γεια σου.Το θεμα ειναι οτι ειναι πολυ ομορφο κινητο με μετρια θα ελεγα καμερα.(σε ημερα ειναι παρα πολυ καλο αλλα σε νυχτα οχι και τόσο).Εγω θα επιστρεψω συντομα σε Κ800 με 167 ευρω απο eshop (βγαζει πολυ καλυτερες φωτογραφιες απο το G600), και ας ειναι σαν τουβλακι μπροστα στο πανεμορφο G600...

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου.Το θεμα ειναι οτι ειναι πολυ ομορφο κινητο με μετρια θα ελεγα καμερα.(σε ημερα ειναι παρα πολυ καλο αλλα σε νυχτα οχι και τόσο).Εγω θα επιστρεψω συντομα σε Κ800 με 167 ευρω απο eshop (βγαζει πολυ καλυτερες φωτογραφιες απο το G600), και ας ειναι σαν τουβλακι μπροστα στο πανεμορφο G600...

 

δεν καταργηθηκε το κ800;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Στα samsung γενικά μου φαίνεται πως δε μπορείς να γράψεις με τόνους αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

Μπορεί να μου πει κάποιος κάτοχος του κινητού αν το g600 υποστηρίζει συγγραφή μηνυμάτων sms με τόνους και αν επιτρέπει τόνους στις καταχωρίσεις του τηλεφωνικού καταλόγου;

Link to comment
Share on other sites

Παρότι είναι καλό κινητό το G600, εγώ πάντως το πουλάω γιατί με βόλευε πιο πολύ το προηγούμενο ΜΟΤΟROLA που είχα με καπάκι.Θέμα συνήθειας...Είναι 2 εβδομάδων και το δίνω μαζί με 2η μπαταρία,δερμάτινη θήκη,microsd 512 mb,απόδειξη αγοράς, αγρατζούνιστο! Αν ενδιαφέρεται κανείς, ας μου πει.Ευχαριστώ. Το email μου είναι leonidas_net@hotmail.com (αθηνα) 100 Ευρώ Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παρότι είναι καλό κινητό το G600, εγώ πάντως το πουλάω γιατί με βόλευε πιο πολύ το προηγούμενο ΜΟΤΟROLA που είχα με καπάκι.Θέμα συνήθειας...Είναι 2 εβδομάδων και το δίνω μαζί με 2η μπαταρία,δερμάτινη θήκη,microsd 512 mb,απόδειξη αγοράς, αγρατζούνιστο! Αν ενδιαφέρεται κανείς, ας μου πει.Ευχαριστώ. Το email μου είναι leonidas_net@hotmail.com (αθηνα) 100 Ευρώ Ευχαριστώ

 

Ως κάτοχος του κινητού μήπως θα μπορούσες να μου απαντήσεις για την ερώτησή μου (δες πάνω) σχετικά με το αν το g600 υποστηρίζει Ελληνικά με τόνους (unicode δηλαδή) στα sms και τον τηλεφωνικό κατάλογο;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-G600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...