Jump to content

Samsung SGH-G600


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από αμαπαραγωγή μουσικής είναι καλό?Το ηχείο του είναι δυνατό και ποιοτικό?Είχα το U600 που έχει πολύ καλή ποιότητα αναπαραγωγής αλλά από ένταση είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!Ας μου πει κάποιος σίγουρα γιατί με ενδιαφέρει...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 833
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από αμαπαραγωγή μουσικής είναι καλό?Το ηχείο του είναι δυνατό και ποιοτικό?Είχα το U600 που έχει πολύ καλή ποιότητα αναπαραγωγής αλλά από ένταση είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!Ας μου πει κάποιος σίγουρα γιατί με ενδιαφέρει...

 

Η αναπαραγωγή μουσικής μέσω των ακουστικών (τύπου SE) είναι απλά ΑΡΙΣΤΗ. Πολύ ποιοτικός ήχος χωρις "τριξίματα" ακόμη και με την ένταση στο τέρμα. Σε αυτόν τον τομέα σίγουρα δεν θα απογοητευτείς!

Το ηχείο του, απο άποψη έντασης, είναι αρκετά ικανοποιητικό. Δεν μπορεί να χαρακτηριστεί όμως δυνατό.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

έχουμε κ λέμε..επειδή οταν το πηρα δεν το άφησα χθες με ακαταπαυστη χρηση μου κράτησε περίπου μια μέρα κ μετα έκανα την πρώτη φόρτιση..λιγο μουσικη που άκουσα απο ραδιο με ακουστικά απλα φοβερα ακουστικα κ φοβερή ποιοτητα αναπαραγωγής μουσικής.το ηχειο του ειναι αρκετα δυνατο κ ικανοποιητικο.επίσης η ένταση κρινεται για μένα πολλή ικανοποιητική κ δυνατή!!!απο αυτονομία μπαταρίας δεν ξέρω ακομα θα κρινω κ θα σας πω μετα καμμια βδομάδα...γενικά μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις..δεν ειχα ποτέ ως τώρα samsung!!!(ώς πρώτη εικόνα).+μια ερώτηση πώς βγαίνει η καρτα μνημης?γνωριζει κανενας?
Link to comment
Share on other sites

+μια ερώτηση πώς βγαίνει η καρτα μνημης?γνωριζει κανενας?

 

Πιέζεις την κάρτα ελαφρώς προς τα μέσα ( χρησιμοποιώντας π.χ ένα σπιρτόξυλο) και όταν την αφήσεις θα βγεί σχεδόν μόνη της...

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγγνώμη για την ερώτηση, μπορεί να έχει ξαναειπωθεί. Θέλω κάποιος να μου πει αν το G600 έχει τη δυνατότητα που έχουν ακόμη και τα πιο απλά Νόκια να βάζεις υπενθύμηση στο ημερολόγιο και να χτυπάει την ώρα που θέλεις, τη μέρα που θέλεις, κι επίσης αν μπαίνουν γενέθλια στο ημερολόγιό του, αλλά να σου τα υπενθυμίζει και πάλι την ώρα που θα βάλεις εσύ.
Link to comment
Share on other sites

το κινητό το έχει μόνο το πλαίσιο?

θέλω να το αγοράσω το απογευμα..καταστήματα γερμανός ή βόνταφον το έχουν?

γενικά αξίζει στην φωτογραφική?

και πόσο κοστίζει αυτή την στιγμή γιατι δεν τα έχουν στο καταλογο τους στο ιντερνετ.

μια καρτα 2γιγα ποσο έχει?

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

και στο public υπάρχει. Γύρω στα 400ε υπολόγιζε. να ρωτήσω.. Στο πακέτο του για την Ελληνική αγορά δίνει bluetooth handsfree;
Link to comment
Share on other sites

Στο πακέτο του για την Ελληνική αγορά δίνει bluetooth handsfree;

ΟΧΙ :(...

 

 

:) Η συσκευασία τι περιέχει;

cd samsung utilities

ενσυρματο hands free με παρα πολυ καλης ποιοτητας ακουστικα!!

φορτιστη ρευματος

καρτα 512

μπαταρια και το τηλεφωνο :D

Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia.

To prwi agorasa to kinito...kai pragmatika h kamera ta spaei!!!

O adelfos mou exei to T650 kai apo foto alla idika apo video to G600 apla einai 1000 fores kalitero.

 

Ithela na rwtisw gia paixnidia.

Ola einai trial, egw idika pou eimai kai kolimenos me mpiliardo meta apo ligh wra me kovei, giati leei einai trial.

Mporei kapoios an xerei na dwsei link na katevasw kapoio paixnidi olokliro?

 

@bomber

 

Exei mesa to samsuing pc studio 3 gia metafora arxeiwn einai...toulaxiston auto exw katalavei egw mexri twra...;)

Link to comment
Share on other sites

re paidia thn ora pou thn deixnei me analogiko roloi ginete na thn deixnei me psifiako?pos tha vro tous hxous gia ta eiserxomena munhmata den einai pouthena?oute tous hxous klhshs vrisko oute eikones mono thn Akropolh exei?pao sto "uliko mou" kai den exei tipota!kai kati teleutaio oi epiloges gia ta eiserxomena munhmata pou ama den ta anoikseis xtupaei kathe 1 lepto h kathe 2 lepta h mono mia fora pou einai?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Τις τελευταιες δυο μερες διαβασα ολη τη συζητηση για το G600, μιας και στο πνευμα των χριστουγεννων σκεφτομαι για αλλαγη συσκευης.

Δεν ειχα ποτε μου Samsung. Ωστοσο το συγκεκριμενο μοντελο εχει αρκετα ελκυστικα στοιχεια που με εκαναν να το προσεξω. Περα απο τα αδιαμφισβητητα προσοντα του, την καμερα των 5MP, την οθονη των 16Μ χρωματων και το design του, εγω προσεξα και κατι αλλο. Κατι που δε θιχτηκε καθολου εδω. Δεν ξερω αν εχει προστεθει και σε αλλα μοντελα, αλλα αυτη η νεα αντικλεπτικη τεχνολογια ονοματι U-track με αφησε τουλαχιστον εκπληκτο, οχι γιατι εχω χασει ποτε μου κινητο, αλλα γιατι ειμαι κι εγω ενας hi-tech fan.

Παρολη την εκπληξη που μου διαφυλασε η Samsung χριστουγεννιατικα με το G600, προσωπικα σκεφτομαι σοβαρα να περιμενω για το G800. Το xenon flash και το οπτικο zoom (x3) ειναι δυο στοιχεια σημαντικα για μενα. Βέβαια θα συμφωνησω με τους προλαλησαντες που υπενθιμιζουν τη χρησιμοτητα των ψηφιακων μηχανων. Αλλα ειμαι κι εγω της αποψης που ανεφερε ενα παιδι πιο πανω, οτι δηλαδη ειμαστε καποιοι που θελουμε το καλυτερο δυνατο στην καλυτερη δυνατη τιμη, τιποτε λιγοτερο...

Ετσι θελω να ρωτησω αυτους που γνωριζουν και εχουν κανει παραγγελιες απεξω, τι προβληματα μπορει να εχω με μια συσκευη απο e-bay η από expansys (διαθετουν ηδη το G800!)???

Υποπτευομαι προβληματα με ελληνικο μενου και προβληματα με εγγυηση. Πως αυτα μπορουν να ξεπεραστουν;

Παρακαλω οσους γνωριζουν εκ πειρας να με βοηθησουν. :rolleyes:

Cellphone: Human's second best friend...
Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση της samsung είναι πανευρωπαϊκή απ ότι ξέρω. Βέβαια, το g800 δεν είναι ένα βελτιωμένο g600. Το software του είναι προγενέστερο του g600, το μέγεθος του είναι αρκετά μεγαλύτερο και ενώ το ένα είναι κινητό με πολύ καλή κάμερα, το g800 είναι φωτογραφική μηχανή με δυνατότητες κινητού.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες με την εγγυηση ειναι καλο. Με το μενου τι γινεται; Μηπως με μια αναβαθμιση θα μπορεσω να βαλω ελληνικο, οταν βγει;

Τις διαστασεις του G800 τις προσεξα. Δεν το βρίσκω και τοσο μεγαλυτερο.

Οσο για τα θεματα λογισμικου, αν γνωριζεις κατι συγκεκριμενο που δε μπορει να κανει το G800 ενω το κανει το G600, θα βοηθουσες.

Αυτο το λεω γιατι προσωπικα οταν μου δινει τόσα ενα κινητο (G800) εγω "κλεινω τα ματια" αν δε μπορω να βαλω ηχο σε μηνυματα η να αλλαξω θεματα...

Αν ειναι κατι σοβαροτερο που ξερεις θα ηθελα να το ξερω και γω...

:)

Τελος για την ισσοροπια μεταξυ κινητου και φωτογραφικης μηχανης, η τελευταια ευρεως χρησιμοποιουμενη καινοτομια που θυμαμαι εγω και αφορουσε τα κινητα καθαρα ως τηλεφωνα, ηταν η αναγνωριση κλησεων... αντε και τα δικτυα 3G πριν 4 χρονια...

Λιγο πολυ ολοι τελευταιως αγοραζουμε μεσω κινητων camera η/και mp3...

Cellphone: Human's second best friend...
Link to comment
Share on other sites

Oute to g600 vazei hxo kai themata...alla kai pali, na sou pw emena den mou kanei to g800, gia 2 logous pou egw metraw polu, to megethos (einai arketa pio kontro apo to g600) kai h autonomia tou.

 

Kai egw sou lew eisai ok me to megethos tou (kai h emfanish tou einai psilomoufa-san augo miazei) axizei 400 euro+?

 

Den xerw na sou pw twra gia cameres analish othinhs klp klp...omws epeidh kai egw hmoun sthn thesh sou metaxu g600, g800 kai nokia 6500, pira to g600 giati mou fenete polu kalitero (se olous tous tomeis) kai ta 377 euro pou to pira, ta axizei kai me to parapanw.

 

 

edit: otan lew den xerw apo cameres klp, ennow an fenontai kalitera se esena oi foto ( pou exeis optiko zoum alla ligotera mp, exeis ligotera xromata alla megaliterh othonh).

Link to comment
Share on other sites

η καμερα του τα Ψιλοσπαει...

αυτονομια το παιδι που το πηρε ειπε οτι επισης εχει πολυ καλη...

 

τεσπα

για περισσοτερα στο forum του G800...

Cellphone: Human's second best friend...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω την εξής απορία. Υπάρχουν 2 χρώματα στα οποία βγαίνει το τηλέφωνο, “απλό” και μαύρο όπως αναφέρετε στην σελίδα

http://www.skroutz.gr/s/30140/Samsung-G600.html?keyphrase=samsung+g600

στα διάφορα καταστήματα, η απλά είναι ένα χρώμα ? Δεν καταλαβαίνω διαφορά μεταξύ μαύρου και “απλού”.

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

1 xroma..

erxetai kai to diko mou epitelous :D 11-5 paradosi eipan <3

 

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/open/browse?product=42258&action=zoomAction&variant=1&attribute=11

http://uk.samsungmobile.com/mobile/SGH-G600#

Με γελούν τα μάτια μου!!! Μάλλον πρόκειται για λάθος στο site.

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

la8os m vasika, iparxei simfwna me to google kai asimi ekdosi, alla dn kikloforei poli.

 

 

IR8EEE! koukli ine :D

 

EDIT:

Απορίες: 1) πως το κάνω να δείχνει μόνο τις επαφές στη μνήμη του τηλεφώνου;

2) Πως το κάνω να αποθηκεύει ανέπαφες τις φωτογραφίες που στέλνω απο το w900 μου χωρίς να ρίχνει την ποιότητα τους;

3) night mode δεν έχει η κάμερα;

4) Ανοιχτή ακρόαση δεν έχει; Υπάρχει, απλά δεν ύπαρχει σε κάποιο μενού, ενεργοποιείται πατώντας το μεσάιο κουμπί κατα τη διάρκεια της κλήσης

5) Παιχνίδια πως γίνονται εγκατάσταση; Τα φτιάχνουμε κανονικά με το jad maker και τα περνάμε με το multimedia manager στο κινητό. Τα περισσότερα δουλεύουν έτσι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-G600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...